Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov ceac verileri ilgili yılın bütün caseleri için durumlarının yeraldığı veri tabanı diyebiliriz. yani ilgili case numberin durumu nedir onu görüyorsunuz şuan.

size cikan aciklama, dosyanızın halen KCC'de olduğunu söylüyor. mülakat aldığınızda farklı bir statüye, vizeniz basılınca farklı bir statüde olacak.

bir kaç güne daha detaylı bir açıklama yazacağız bu başlıkta.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Kuthun Merhaba, CEAC ne demek hocam ?
    Ben de böyle bir yazı çıktı, hiçbir şey anlamadım. Beni aydınlatır mısınız ?

U.S. Department of State
    IMMIGRANT VISA APPLICATION
    At NVC

If you case is processing electronically, please log into your CEAC account at ceac.state.gov/iv with your NVC case number and 16 digit Invoice ID for case status and to learn what steps you must take to advance your case. Disregard the instructions below, they do not apply to electronic processing.

If your case is processing on paper (you mailed paper documents to NVC for review), then the case status and instructions below apply to your case.

Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) that list the six steps you must take before NVC can schedule your visa interview appointment. This includes submitting to NVC various fees, forms and documents. Once NVC has received all the required items, they will let you know if anything is missing or incomplete. You can also find these instructions online at http://nvc.state.gov (English) and http://nvc.state.gov/espanol (Spanish). You will find contact information for NVC at http://nvc.state.gov/ask.

CEAC= Consular Electronic Application Center. Yani online olarak tüm dosyaların bulunduğu yer.

Sizin dosyanızın durumu şu an "at NVC", yani dosyanız henüz NVC'de. KCC henüz dosyanızı konsolosluğa aktarmamış. Zaten şu an 2021 talihlisi olan hiç kimse için bu aktarım yapılmadı. Tüm dosyalar NVC'de bekliyor.

NVC= National Visa Center

• @gucarslan @Kuthun Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DV2021 talihlisi arkadaşlarımızdan Cemil Bey ( @covacik ) bugün yayinlanan CEAC verilerini kendi geliştirdiği yazılımla caseler arası boşlukları analiz edip çıkarttı.

kendisinin talebi üzerine ilgili çalışmayı buradan da paylaşıyoruz;

IMG_20210101_184708_100.jpg

görüldüğü üzere caseler arası boşluklar ortalama %43 civarlarında. dvcharts verileri yayınlandığında da tekrardan inceleme fırsatımız olacak.

bir kez daha sn. @covacik'a değerli emekleri için hepimiz adina sonsuz teşekkürler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan @covacik elinize saglik.

• @gucarslan ne demek oluyor bu pek anlamadım. Bu arada mutlu yıllar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslıhan bu veri, caseler arası boşlukları gösteriyor. yani direkt tablodan gidersek;

cn1 ile cn5000 arasında reelde %60 gerçek case var. kalan %40'lik kısım hole yani boş case. kısaca 5000 caseden toplamda 3000 reel case var, 2000tane boş..

bir kaç güne daha detaylı bir analiz paylaşacağız.

• @gucarslan, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Aslıhan bu veri, caseler arası boşlukları gösteriyor. yani direkt tablodan gidersek;

cn1 ile cn5000 arasında reelde %60 gerçek case var. kalan %40'lik kısım hole yani boş case. kısaca 5000 caseden toplamda 3000 reel case var, 2000tane boş..

konuyu biraz açarmısın.pek bir şey anlayamadık

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clourpoint, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@gucarslan, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

konuyu biraz açarmısın.pek bir şey anlayamadık

aslinda bahsettiğim detayların temeli dvcharts sitesine dayanıyor ama arkadaşımız o siteden daha önce verilere ulasmaya başardı.

kısaca, boşluklar aslında seçilen ama hiçbir anlamı olmayan caseleri gösteriyor. yani o bosluklar mülakata girmeyecek, vize alamayacaklar. mükerrer başvuru yapmış kişiler mesela. seçiliyor ama; sistem onlari daha sonra bilerek / bilmeyerek yaptıkları hatalar sonrası eliyor.

tekrar aynı örneği vereceğim;

cn1 ile cn5000 arası normalde 4998 tane case olmalı mantıken. ama öyle degil, toplamda %60i dolu case. gerisi hole..

hole ne kadar fazla olursa buyuk caselere sira gelme, vize alma olasılığı o kadar yüksek olur.

misal 2019 verileri. mavi alanlara dikkat edin..

Screenshot_20210101-215509-01.jpeg

• @gucarslan Teşekkür ederim güzel bir bilgi.

• @gucarslan güzel bir paylaşım olmuş tşkler

• CEAC verileri üzerindeki datalardan elde ettiğimiz bazı istatistikleri aşağıda görsel olarak paylaşıyorum.

DV2021 EU bölgesi için her 1000 CN için dolu case sayıları:

1000_Case.jpg

DV2021 EU bölgesi her 5000 CN için kümülatif şekilde boş case yüzdeleri:

Total_Case_Hole.jpg

EU bölgesi 2017 den itibaren son 4 yılın istatistikleri:

EU_Last_4_Year.jpg

Türkiye 2017'den itibaren:

TR_Last_4_Year.jpg

Emekleri için Cemil Bey ve Mustafa Bey'e teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ben de yine aynı verilerden çıkarttığımız aşağıdaki çalışmayı paylaşıyorum;

CEAC verilerine göre seçilenlerin;

• %40'ı sürecine devam edip vize onayı alırsa CN 42K
    • %50'i sürecine devam edip vize onayı alırsa CN 33.7K
    • %60'i sürecine devam edip vize onayı alırsa CN 28K

ya kadar olan caseler CURRENT oluyor.

⚠son 4 yılın sürecine devam edip vize alma ortalaması %50'dir.

*koşulların covid-19, yasaklar, vb değişebileceğini düşünerek +/-%10 şeklinde hesapladı.

emekleri için @Kuthun @covacik @Mihendiz @EzgiLera @sono ve Erman Bey'e teşekkürler ediyorum.

• ⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

*koşulların covid-19, yasaklar, vb değişebileceğini düşünerek +/-%10 şeklinde hesapladı.

emekleri için @Kuthun @covacik @Mihendiz @EzgiLera @sono ve Erman Bey'e teşekkürler ediyorum.

Umuyorum ki covid19 Avrupa'yı çok vazgeçirmiştir de %40lık senaryoyu yaşarız ve herkes current olur 🙂

• @gucarslan, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

selamlar.paylaşımını takip edeiyorum.GC kazananların %50 gidemiyor veya vize alamıyor olarak anlıyorum.bu rakam çok yüksek.zaten kazanma şanşımız yok denecek kadar az iken birde yarısın vize alamıyacak olmnası çok manidar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clourpoint %50 gidemiyor ya da vize alamıyor olarak algılamayın bunu. sürecine devam etmeyen olarak düşünün..

• @Kuthun

Oncelikle bu tablolari hazirlayip paylasan arkadaslara cok tesekkur ederim.

Asagidaki tabloda EU2020 vize alanlarin tum kazananlara orani %46 olarak verilmis. Diger yillara oranla kiyaslandiginda ben bu oranin daha da dusuk olmasini beklerdim pandemiden dolayi. Ornegin ayni oran onceki 3 yilda sirasiyla %50, %54, ve %47.

1609622376672-eu_last_4_year-resized.jpg

• @hardrock, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Kuthun

Oncelikle bu tablolari hazirlayip paylasan arkadaslara cok tesekkur ederim.

Asagidaki tabloda EU2020 vize alanlarin tum kazananlara orani %46 olarak verilmis. Diger yillara oranla kiyaslandiginda ben bu oranin daha da dusuk olmasini beklerdim pandemiden dolayi. Ornegin ayni oran onceki 3 yilda sirasiyla %50, %54, ve %47.

1609622376672-eu_last_4_year-resized.jpg

Covid yasakları gelmeden önceki ayın cut-off'u baz alınarak hazırlandı diye hatırlıyorum öyle değil mi @covacik ?

• @gucarslan sizin paylaştığınız verilerle şartları uyan herkes gidebilecek gibi geldi bana.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslıhan bunun icin kesin bir şey söylemek çok güç, cok fazla etken var. ama tek temennimiz bu tabi ki.

Benzer Başlıklar

• 51
  • 73
  • 388
  • 296
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |