Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @AgeGuns, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@islek evet hocam kaba taslak bir matematik ile dv2021 den en fazla 25k geleceğini sonucuna vardım .

seneye tekrar denersiniz sıkmayın canınızı lütfen

Bir üst iletide yazdıklarım sizin için de geçerli. Kesin hesaplar yaparak insanların moralini bozmayın veya boş ümitler vermeyin lütfen.

• merhabalar aklıma takılan bir kaç hususta var

excel formundaki 139 ncu sıradaki Muhammed Kuvancı nın CN 23xxx lerde olmasına rağmen ds 260 formunu göndermesinin ardından 29.06.2020 de evrak onay mailinin gelmesini nasıl yorumluyorsunuz?

benim CN 39xxx lerde bana şimdi kcc 'den evrak talep mail'i gelirse ve ben aynı gün evraklarımı gönderirsem, 30 eylül den önce mülakata çağırılma ihtimalimiz nedir?

Kcc 'nin evrak talep sıralamasındaki sıraya göre değilde kafaya göre evrak talep etmesi acaba zaten şimdiden KESİN olarak seçilmiş kişilerle muhattap olması ihtimalini doğururmu? demek istediğim numarası küçük olduğu halde 23xxx lerden önce bir sürü arkadaşa daha kcc den mail gelmemiş durumda, evrak talep sırasındaki bu karmaşayı neye bağlıyorsunuz?

düşüncelerinizi merak ediyorum

Saygılar

• ⭐⭐⭐⭐

@Greylist, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

merhabalar aklıma takılan bir kaç hususta var

excel formundaki 139 ncu sıradaki Muhammed Kuvancı nın CN 23xxx lerde olmasına rağmen ds 260 formunu göndermesinin ardından 29.06.2020 de evrak onay mailinin gelmesini nasıl yorumluyorsunuz?

benim CN 39xxx lerde bana şimdi kcc 'den evrak talep mail'i gelirse ve ben aynı gün evraklarımı gönderirsem, 30 eylül den önce mülakata çağırılma ihtimalimiz nedir?

Kcc 'nin evrak talep sıralamasındaki sıraya göre değilde kafaya göre evrak talep etmesi acaba zaten şimdiden KESİN olarak seçilmiş kişilerle muhattap olması ihtimalini doğururmu? demek istediğim numarası küçük olduğu halde 23xxx lerden önce bir sürü arkadaşa daha kcc den mail gelmemiş durumda, evrak talep sırasındaki bu karmaşayı neye bağlıyorsunuz?

Saygılar

tamamen istenen evraklardan kaynaklanıyor eksik evrak göndermiştir bir hata çıkmıştır vesaire istenilen belgeleri ne kadar erken gönderirseniz sizden istediklerinde o kadar hızlı onay maili geliyor.

• @Kuthun Excel dosyasında iletişim bölümü üzerinde Rusya2021 yazısı ne anlama geliyor ?

• @Masda, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Kuthun Excel dosyasında iletişim bölümü üzerinde Rusya2021 yazısı ne anlama geliyor ?

Oradaki linke giderseniz Rus'ların bilgilerini girdikleri excele ulaşabilirsiniz. Bizimki gibi bir excel, sadece ruslar için.

• @Kuthun Teşekkürler.

• @Rhonster ben böyle olduğunu düşünmüyorum

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster ben böyle olduğunu düşünmüyorum

öyle düşünmüyorsan neden soruyorsun ? evrak onay maili ile mülakata çağrılmanızın alakası yok mülakata çağrılmanız için zaten evrakları göndermiş üstüne de numaranızın current olması gerek. evrak onayı aldığınız halde mülakata çağrılmayabilirsiniz.

• neden soruyorum? tek kişinin düşüncesi değil, genelin düşüncesini merak ettiğimden soruyorum, herkesin düşüncesinin sizinki gibi olduğunu ve sizin bilgilerinizin kesin bilgiler olduğunu düşünüyorsanız o zaman sorun yok

evrak onay maili ile mülakata çağrılmanızın alakası yok demişsiniz fakat şunu unutuyorsunuz, bütün numaralar büyük olasılıkla current olacak zaten, aşamaları hızla yakalamak önemli

1nci aşama ds260 ı göndermek
    2nci aşama kccden mail beklemek ve evrakları hızla göndermek,
    3ncü aşama evrak onaylandı bilgisini almak
    4ncü aşama mülakat tarihini beklemek

diğer yılların excellerini incelerseniz, kcc 'nin evrak talebine hızlı yanıt verenler mülakat tarihi alabilmiş ve dolayısıyla vize alabilmişler, kcc'ye hızla evrak gönderemeyenler de ise oldukça zaman açılmış ve hatta vize alamayanlar var

• ⭐⭐⭐⭐

neden soruyorum? tek kişinin düşüncesi değil, genelin düşüncesini merak ettiğimden soruyorum, herkesin düşüncesinin sizinki gibi olduğunu ve sizin bilgilerinizin kesin bilgiler olduğunu düşünüyorsanız o zaman sorun yok

evrak onay maili ile mülakata çağrılmanızın alakası yok demişsiniz fakat şunu unutuyorsunuz, bütün numaralar büyük olasılıkla current olacak zaten, aşamaları hızla yakalamak önemli

1nci aşama ds260 ı göndermek
    2nci aşama kccden mail beklemek ve evrakları hızla göndermek,
    3ncü aşama evrak onaylandı bilgisini almak
    4ncü aşama mülakat tarihini beklemek

diğer yılların excellerini incelerseniz, kcc 'nin evrak talebine hızlı yanıt verenler mülakat tarihi alabilmiş ve dolayısıyla vize alabilmişler, kcc'ye hızla evrak gönderemeyenler de ise oldukça zaman açılmış ve hatta vize alamayanlar var

peki ben ne yazmışım ? ilk sorunuza ithafen ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Greylist kendinizle çelişiyorsunuz hem diyorsunuz ki ben öyle düşünmüyorum sonra bana cevap olarakta kcc nin evrak talebine hızlı yanıt verenler diye devam etmişsiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Greylist evrakları istediğiniz kadar erken gönderin numaranız current olmazsa alamazsınız mülakat tarihi.

• ⭐⭐⭐⭐

@Greylist bu arada imzanızda hata var 😃 1981 tarihinde göndermiş gibi gözüküyor ds 260 😃

• @Greylist, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Saygılar

1) Bu şahıs ya fake info girmiş ya da KCC ofisde Backlogs olmayan zamana denk getirmiş bir şekilde.

2) 30 eylülden önce mulakata çağrılmanız için yalnızca evrak onayı yetmez. Case numberinizin de Current olması lazım. Ortada yeni bir sistem yok. Pasaport kuralı ve bundan dolayı boşlukların azalması ve ya KCCnin eskiye nazaran hızlı geri dönüş yapması "Yeni bir sisteme geçildi" gibi bir kuşku doğuracak kadar büyük nedenler değil bence . Ama yanıla da bilirim. Bekleyip görecez.

3) Direk KCC kafaya göre evrak talep ediyor demek bir az yanlış olur ama ona benzer bir şey oluyor . Her kurumda olduğu gibi KCC nin de iş temposunu yukarıda belirttigim Backlogs ayarlıyor. Backlogs dan kastım aşırı başvurudan dolayı KCC ofiste oluşan evrak birikimi. Normal zamanda CN büyük yada küçük fark etmeksizin geri dönüş yapıyorlar ama ne zaman ki Bakclogslar oluşuyor o zaman yeniden CN sıralamasına göre haraket ediyorlar. Şunu da unutmamak lazım her DS260 diğerinden farklı . Mesela seyahet tarihçesi ve başka buna benzer infoların değerlendirilmesi şahıstan şahısa farklılık göstere biliyor.

Britsimon:
    So what do I mean about backlogs. Many people rushed to submit their DS260s very soon after results day, partly because the email makes it sound like speed is important to hold your spot (which is untrue), or people get an impression that they can get ahead of the queue by moving fast (also untrue). But, that would have created some backlog of DS260 processing, so when there is a backlog KCC would generally revert to a case number ordering. But without backlogs they could be running an "as submitted" method. Couple that with a reality that not all DS260s take the same time to process (based on travel history, country of residence etc), and you'll get some pretty confusing results. So one person will get very fast DS260 processing, someone else could wait.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-SARGUT, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Merhabalar üniversiteden yeni mezun oldum ds 260 formuna çalışmıyorum diye belirtmem bana herhangi bir dezavantaj sağlar mı

DV2021 yazan her baslikta DS-260 ile ilgili sorularinizi soramazsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Saygılar

O an bilgisayar basinda olan kisiden kaynakli bir hata da olabilir, bu bilgilerin otomatik olarak istendigini sanmiyoruz; ayrica her istisnai durumu ciddiye almaya gerek yok kanimca. Denildigi gibi herkes mulakat tarihi alabilmek icin numarasinin aktif olmasini bekleyecek.

• @Rhonster, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Greylist bu arada imzanızda hata var 😃 1981 tarihinde göndermiş gibi gözüküyor ds 260 😃

Kazandığı gün yollayan arakadaşların gözleri yaşlı )))

• @Kuthun hep birlikte süreci takip edeceğiz, her şey olacağına varır.

• @Kuthun Merhaba. Temmuz da ne açıklanacak ? Ağustos bülteni tam olarak ne açıklanacak hocam ?

• @Kuthun hesaplarım kesin değil , 2018 verilerini baz alarak yaptım zira en iyi yıl o

42k da bitmiş , 11 ayda

sizin gibi 2019 u baz alsam 20k bile zor derim bu sene için ,

moral bozmak için yazmıyorum nasılki yıllardır 54k insan gidemedi , şuanda ona benzer bir durum yaşanıyor , trumpun bütçe kısacağınıda düşünürsek benim 25k dememin aslında çok ama çok iyi bir niyet göstergesi olduğunu anlardınız ,

yoksa gerçekleri konuşuyor olsaydık 15k bile zor derdim

Benzer Başlıklar

• 291
  • 933
  • 296
  • 388
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |