Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Esat-Efe Merhaba basvuru sureciniz nasıl ilerledi? Kabul edildiniz mi durumum biraz benzer de

• @crazycells merhaba. Ben 2009 yılında lotary den green kartımı aldım ve son 5 yılda Amerika da yaşamaya karar vermiştim fakat yaşanan birçok olumsuzluk ve corona nedeniyle pek kalamadım. 9 Kasım da Vatandaşlık görüşmesine girdim. Testi geçmeme rağmen Amerika da kalmam gereken gün sayısının yetersiz olması (26 gün) nedeniyle DENİED oldugumu yani vatandaşlığa başvuru için eligible olmadığımı belirten bir mektup aldım. Bu durumda ne yapmam gerektiği konusunda deneyim ve bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var. Ne yapmalıyım? Tekrar başvuru yapmak için ne kadar beklemeliyim?

• ⭐⭐⭐

@Nenes, içinde söyledi: Vatandaslik Basvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir?

@crazycells merhaba. Ben 2009 yılında lotary den green kartımı aldım ve son 5 yılda Amerika da yaşamaya karar vermiştim fakat yaşanan birçok olumsuzluk ve corona nedeniyle pek kalamadım. 9 Kasım da Vatandaşlık görüşmesine girdim. Testi geçmeme rağmen Amerika da kalmam gereken gün sayısının yetersiz olması (26 gün) nedeniyle DENİED oldugumu yani vatandaşlığa başvuru için eligible olmadığımı belirten bir mektup aldım. Bu durumda ne yapmam gerektiği konusunda deneyim ve bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var. Ne yapmalıyım? Tekrar başvuru yapmak için ne kadar beklemeliyim?

Sorunsuz vatandaşlık süreci için 5 yıl daha beklemeniz gerekiyor diye biliyorum maalesef. ABD’de geçirmiş olduğunuz günleri iyicene sayıp başvuru yapsaydınız keske.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba. Ben 2009 yılında lotary den green kartımı aldım ve son 5 yılda Amerika da yaşamaya karar vermiştim fakat yaşanan birçok olumsuzluk ve corona nedeniyle pek kalamadım. 9 Kasım da Vatandaşlık görüşmesine girdim. Testi geçmeme rağmen Amerika da kalmam gereken gün sayısının yetersiz olması (26 gün) nedeniyle DENİED oldugumu yani vatandaşlığa başvuru için eligible olmadığımı belirten bir mektup aldım. Bu durumda ne yapmam gerektiği konusunda deneyim ve bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var. Ne yapmalıyım? Tekrar başvuru yapmak için ne kadar beklemeliyim?

gecmis olsun.

Maalesef tek 1 gun bile bu sekilde bir problem yaratabiliyor. Su an yeniden hesap yapin, eger bugun itibariyle son 5 yilin en az 30 ayini ABD'de gecirdiyseniz, ABD disinda tek seferde 6 aydan fazla zaman gecirmediyseniz ve bulundugunuz eyalette minimum 3 aydir yasiyorsaniz hemen yeni bir basvuru baslatabilirsiniz.

Bu basvurunuzun reddedilmis olmasi, yeni basvurunuzu etkilemeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: Vatandaslik Basvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir?

Sorunsuz vatandaşlık süreci için 5 yıl daha beklemeniz gerekiyor diye biliyorum maalesef. ABD’de geçirmiş olduğunuz günleri iyicene sayıp başvuru yapsaydınız keske.

Bu durumda yeniden beklemeye gerek olmuyor sayin @waterman , sayin @Nenes 'in durumu teknik bir detay oldugundan su an sartlari sagliyorsa yeni bir basvuru baslatabilir.

Eger -misal- yakin bir zamanda bir suctan dolayi sabika kaydi olussa ve bundan dolayi vatandaslik surecinde red almis olsaydi, o durumda bunun ustunden minimum 5 yil beklemesi gerekirdi.

• @crazycells Çok teşekkür ederim. Nihayet aradığım cevabı buldum sayenizde.

• Merhaba herkese, 6 yildir Fllorida Tampa`da yasamaktayim vatandaslik islemlerini baslatacagim ama bir problem var beni tedirgin eden. Ilk geldigimde bir gas stationda ise basladim ve yanlislikla 21 yasindan kucuk birisine alkol satisi yaptim, bu yuzden mahkemeye ciktim bir ceza almadim ama sicilimde bunu gorebiliyorum. Sanirim misdemeanor(yuz kizartici suc olabilir). O zamanki bilgilizlikten cok dikkate almadim. Ustunden 6 yil gecti sizce vatandaslik basvurumda bu bir engel teskil eder mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Can-AKOGLU, içinde söyledi: Vatandaslik Basvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir?

Merhaba herkese, 6 yildir Fllorida Tampa`da yasamaktayim vatandaslik islemlerini baslatacagim ama bir problem var beni tedirgin eden. Ilk geldigimde bir gas stationda ise basladim ve yanlislikla 21 yasindan kucuk birisine alkol satisi yaptim, bu yuzden mahkemeye ciktim bir ceza almadim ama sicilimde bunu gorebiliyorum. Sanirim misdemeanor(yuz kizartici suc olabilir). O zamanki bilgilizlikten cok dikkate almadim. Ustunden 6 yil gecti sizce vatandaslik basvurumda bu bir engel teskil eder mi ?

Eger ustunden 6 yıl gectiyse buyuk ihtimal sorun olmayacaktir diye dusunuyorum, ozellikle de hapis cezasi almadiginiz icin.

• Merhabalar, Ben ABD vatandasi oldum ama esimin gorusme ve degerlendirmesinde ilk bir yil ABD disinda kaldigi ve bu nun nedeni ile il;gli net bir aciklama olmadigi gibi bir sebepten red yedi. Tekrar degerlendirme icin basvuru planliyoruz yaklasik 18 gunumuz var bunun icin. Nasil bir aciklama eklemeliyiz annsesinin saglik durumu sebebi ile ilaclari raporlar vs imi yoksa bekleyip yeni bir basvurumu olmali? Bu durumu yasayan arkadaslar neler yapmislar bilginiz varmi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Yilmaz, içinde söyledi: Vatandaslik Basvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir?

Merhabalar, Ben ABD vatandasi oldum ama esimin gorusme ve degerlendirmesinde ilk bir yil ABD disinda kaldigi ve bu nun nedeni ile il;gli net bir aciklama olmadigi gibi bir sebepten red yedi. Tekrar degerlendirme icin basvuru planliyoruz yaklasik 18 gunumuz var bunun icin. Nasil bir aciklama eklemeliyiz annsesinin saglik durumu sebebi ile ilaclari raporlar vs imi yoksa bekleyip yeni bir basvurumu olmali? Bu durumu yasayan arkadaslar neler yapmislar bilginiz varmi acaba?

Maalesef reddedilmesi normal. ABD vatandasligi alabilmek icin vatandasligin sartlarini saglamaniz gerekiyor ve bu sartlardan bir tanesi ABD'de "continuity of residency"i bozmamak.

Esinizin ilk yil ABD disindayken ABD'de kirasi, isi, maas alma veya baska banka islemleri veya diger herhangi baglantilari devam ediyor muydu? Eger ABD ile baglantilari devam ediyosa bunlari neden olarak gosterebilirsiniz ve tekrar degerlendirme isteyebilirsiniz ama bu surede ABD ile hicbir baglantisi yoksa cok buyuk ihtimal yeniden dosyasi reddedilecektir.

Sizin vatandas olmaniz, esinizin otomatik olarak vatandas olacagi anlamina gelmiyor maalesef, esiniz de gerekli sartlari sizden ayri olarak saglamali.

• Merhaba massachusetts eyaletinde yasamaktayim. Eyalette sağlık sigortası zorunlu. Vatandaşlık mülakatına haftaya gireceğim. Sağlık sigortamın olmaması bir sorun teşkil eder mi? Eğer ederse bu hafta içinde yaptırsam sorun olur mu?

• Merhaba, haftaya Naturalization interviewim olacak. Bir sorum olacak sizlere. Son 3 yilda tax return yaptim fakat ondan onceki 2 yilda gelirim olmadigi icin tax return yapmadim. Gecmise donuk yapmam gerekir mi. Bir sorun olusturur mu. Tesekkurler simdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eren-Çelik-0, içinde söyledi: Vatandaslik Basvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir?

Merhaba massachusetts eyaletinde yasamaktayim. Eyalette sağlık sigortası zorunlu. Vatandaşlık mülakatına haftaya gireceğim. Sağlık sigortamın olmaması bir sorun teşkil eder mi? Eğer ederse bu hafta içinde yaptırsam sorun olur mu?

sorun olmamasi lazim, vatandaslik isleri federal hukumeti ilgilendiriyor, eyalet hukumetini degil.

eger sorarlarsa makul bir cevap vermeniz yeterli... her yil ceza mi oduyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eren-Çelik-0, içinde söyledi: Vatandaslik Basvurusu Hangi Durumlarda Reddedilir?

Merhaba, haftaya Naturalization interviewim olacak. Bir sorum olacak sizlere. Son 3 yilda tax return yaptim fakat ondan onceki 2 yilda gelirim olmadigi icin tax return yapmadim. Gecmise donuk yapmam gerekir mi. Bir sorun olusturur mu. Tesekkurler simdiden

hayir, onemli olan IRS'e borclu olmamak... eger neden vergi bildirimi yapmadiginizi sorarlarsa -ki buyuk ihtimal soracaklardir- cevabinizi verirsiniz.

ama forumda genel olarak zorunlu olmasa da vergi bildirimi yapilmasini tavsiye ediyoruz, bu sekilde hicbir ek aciklamaya gerek kalmadan islerinizi halledebilirsiniz.

• ⭐⭐

Merhabalar, ABD de yaptigimiz adres degisikliklerini bildirdigimiz bir yer varmidir. USCIS sayfasinda bulamadim. Form doldurmammi gerekiyor.
    Tesekkurler

• @arnblt https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-değişikliği-yapmak-uscis-ar-11-form?_=1690200547508

bunlari soruyorsunuz sanirim.

• ⭐⭐

@btek14 tesekkur ederim yaptim. Login olunca AR-11 formunu goremedim ama login olmadan goruluyor. Onu doldurup gonderdim.

• @arnblt rica ederim ben de detaylara cok hakim degilim ama isinize yaramasina sevindim. yolladigim baslikta uzun uzadiya tartisilmistir orada sorabilirsiniz akliniza takilan olursa. birisi mutlaka yardimci olacaktir.

• Merhabalar @crazycells ,
    Biz yakin zamanda green card basili vizemizle amerikaya ilk girişimizi yapacağız. Ben ilk 2 ay boyunca önceden ayarladiğim bir hastanede staj yapacağim için çalişma şansim yok. Eşim de hemen iş bulamama durumu olabilir.
    Bu süreçte snap vs gibi sosyal yardimlara basvursak ve alsak ileride vatandaşlık için bu durumun bir eksisi var midir? Yasal hakkimizdir ve bir sorun yasamayiz diye düşünüyorum fakat yine de sormak istedim

• ⭐⭐

Merhabalar. Online vatandaslik basvurusu icin USCIS sayfasinda bir hesabiniz olmasi gerekiyor. Internette izledigim videolarda detayina rastlamadim. Gosterilen videolarda hesabi acip basvuru yapiyor. Ama bir de menulerde "Verify your Identity" diye bir bolum var. Yanilmiyorsam DS260 a kadar uzaniyor sorular. Bu verification islemini yapma zorunlulugumuz var midir. Yoksa hesap acip o hesap uzerinden basvuruyu yapmamiz yeterli midir. ?

Selamlar.

Benzer Başlıklar

• 1506
  • 5
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |