Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• Teşekkürler bilgilendimeleriniz için.

• Ekim 26'da Judge Barrett gelirse Göçmenlik davaları zorlaşacak deniliyor.
    Ekim 2'den sonra da yeni fiyat artışları başlayacakmis.
    Göçmenlik gittikçe imkansız olmaya başlıyor demek ki...

• ⭐⭐

@BelmaSarvan yüksek yargı zaten Cumhuriyetçilerin elinde sadece yerleri sağlamlaşıyor.

• @crazycells
    DV2020 davası ile ilgili düşününce aklıma bir şey geldi.
    Trump seçilse bile bizim için hiç de az olmayan bir ihtimal yaşanabilir.
    Evet Trump yeni bir EO çıkarabilir ve ya mevcut EO'nun süresini uzatabilir.
    Ancak DV programını bu EO'dan muaf tutabilir.
    Zaten totalde 55 bin vize var ve dünya üzerinde bunun nereden baksan yarısı kadar DV vizesi veriliyor.
    Benim anladığım aslında Trump'ın amacı H1B (yani iş bulup sponsorlukla alınan ) vizesinin önünü kesmek.
    Hintli ve Çinli hatta komple uzak doğulu nüfusun bu vize türü yoluyla ülkeye istila edercesine girişini engellemek istiyor.
    Belki de zaten DV2020'ler için geçerliliğini yitirmiş bir EO'yu uzatsa bile DV programını muaf tutar mı ?

Ne düşünüyorsunuz olur mu ? 🙂
    7 haziran'dan beri seçim anketleri, haberler vs derken düşünmekten kafayı bozduk 🙂

• @muhalif anladık ki her an her şey olabilir, bu yüzden 2021’ler için artık dua etmeli ve iyi temennilerde bulunmalıyız.

• Merhaba arkadaşlar, bugün herhangi bir karar çıktı mı? @Muhtaradana sizin var mı bilginiz?

• @hasan44 22:00'da durusma var.Karar bugun de cıkabılır yarından sonra da.

• @muhalif keşke komple şu DV grubunu istisna kapsamında saysalar... biz de rahatlasak.

• @muhalif, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells
    Zaten totalde 55 bin vize var ve dünya üzerinde bunun nereden baksan yarısı kadar DV vizesi veriliyor.
    Benim anladığım aslında Trump'ın amacı H1B (yani iş bulup sponsorlukla alınan ) vizesinin önünü kesmek.
    Hintli ve Çinli hatta komple uzak doğulu nüfusun bu vize türü yoluyla ülkeye istila edercesine girişini engellemek istiyor.
    Belki de zaten DV2020'ler için geçerliliğini yitirmiş bir EO'yu uzatsa bile DV programını muaf tutar mı ?

7 haziran'dan beri seçim anketleri, haberler vs derken düşünmekten kafayı bozduk 🙂

maalesef olayı tamamen yanlış anlamısınız. trump DV den az kişi geldiğini zaten biliyor DV yi bile isteye inadına öne çıkartıyor. niye? çünkü şunu diyebiliyor EY AMERİKAN HALKI BİLİYOR MUSUNUZ BİZ VAR YA DÜNYANIN EN HARİKA EN MÜTHİŞ ÜLKESİ ABD, İŞTE BİZ ÇEKİLİŞLE LOTOYLA MİLLETE VATANDAŞLIK DAĞITIYORUZ. BU GELENLERDE ÜLKELERİNİN EN BERBAT KİTLESİ, sizce bu göç yasalarını değiştirme zamanı gelemedi mi?

söylediği yalan ama propaganda için işe yarıyor. o nedenle dv yi muaf falan tutmaz sayı için değil sıradan ve ortalama zekalı bir abd vatandaşı için biz nasıl çekilişle green card veririz düşüncesi mantıksız geliyor. şaka gibi gelecek belki ama new york houston vs gibi göçmen kentleri dışında yaşayan bir çok abd vatandaşının green card çekilişinden haberi yok.

• ⭐⭐

@DustyBlue, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

maalesef olayı tamamen yanlış anlamısınız. trump DV den az kişi geldiğini zaten biliyor DV yi bile isteye inadına öne çıkartıyor. niye? çünkü şunu diyebiliyor EY AMERİKAN HALKI BİLİYOR MUSUNUZ BİZ VAR YA DÜNYANIN EN HARİKA EN MÜTHİŞ ÜLKESİ ABD, İŞTE BİZ ÇEKİLİŞLE LOTOYLA MİLLETE VATANDAŞLIK DAĞITIYORUZ. BU GELENLERDE ÜLKELERİNİN EN BERBAT KİTLESİ, sizce bu göç yasalarını değiştirme zamanı gelemedi mi?

söylediği yalan ama propaganda için işe yarıyor. o nedenle dv yi muaf falan tutmaz sayı için değil sıradan ve ortalama zekalı bir abd vatandaşı için biz nasıl çekilişle green card veririz düşüncesi mantıksız geliyor. şaka gibi gelecek belki ama new york houston vs gibi göçmen kentleri dışında yaşayan bir çok abd vatandaşının green card çekilişinden haberi yok.

Bu doğru. Birçok Amerikan vatandaşı bu durumu bilmiyor. Orada büyümüş bir arkadaşıma "Biliyor musun bana loto çıktı. Ben de Amerika'da yaşayabilirim GC alırsam." dediğimde bana "Senin 10 yıllık vizen yok mu? İstediğin zaman gelirsin ki zaten." Dedi. O zaman şaşırmıştım nasıl böyle bir şeyi bilmez diye. Sonra düşününce o kadar da garip gelmedi. Biz de Türkiye'nin kimlere nasıl vatandaşlık verdiklerini detaylı bilmiyoruz aslında pek 🙂 Sadece işi düşenler biliyor.

• @DustyBlue anladım.teşekkürler.

• Çarşamba günü sanırım sonuçlanacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhalif, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells

maalesef sayin @DustyBlue 'ya katiliyorum 🙂 Ayrica Trump'in bu kadar ayrintili dusundugunu de sanmiyorum 🙂

• trump lafta göçmen karşıtı olan ama otellerinde kaçak göçmen işçi çalıştıran biri. cumhuriyetçilerin ekseriyeti de ideolojik açıdan milliyetçi ve merkantilist takılmak zorunda hissetse de ucuz iş gücüne ihtiyaç duyan ve bunu kullanan kodamanlardan (ya da onların konslarından) oluşuyor. birkaç ay önce cumhuriyetçi üst düzey tayfanın göçmen yasağının ilgası için trump'a dilekçe verip "etme ağam etme paşam" çekişini hatırlayın. velhasıl, dv programının iptal edilmesi mümkün değil. zira abd'nin o iş gücüne ihtiyaç duyduğu bipartizan biçimde kabul gören bir gerçek. trump bir grup dişsiz hillbilly magacıyı gaza getirmek için bol keseden üfürüyor. aldırmayın o yüzden. zaten 20 ocak'ta joe biden'ın adalet bakanı iş başı yapacak 😉

• Bugün kaçta açıklanacağı belli mi kararın?

• @marvin bekleyin diyor...

• bekleyin diyor da, amerikadaki saatlere gore hareket edildiğinde avrupadaki veya turkiyedeki vizelerin saati gecmis olacak ve otomatik olarak vizeler iptal edilmiş olacak, o nasıl olacak

• @hakanguner bilemiyorum, herkes takip ediyor kararın ne olacağını.

• @hakanguner, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

bekleyin diyor da, amerikadaki saatlere gore hareket edildiğinde avrupadaki veya turkiyedeki vizelerin saati gecmis olacak ve otomatik olarak vizeler iptal edilmiş olacak, o nasıl olacak

Öyle olduğunu hiç zannetmiyorum. Önemli olan ABD saatidir hatta muhtemelen D.C.'de kullanılan saat esas alınıyordur. Birkaç saat beklemek hariç yapacak bir şey kalmadı. Bu kadar beklenmiş zaten, biraz daha beklensin.

• ABD 7 saat geride.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |