Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• hakim cuma gününe kadar son durumu gösteren bir raporu vermelerini istemiş hükümetten, pazartesi günü son kararı verecekmiş ayrıca 30 eylül tarihini uzatmaya yetkisi olup olmadığına bakacakmış emin değilmiş.

• Ben duruşmanın tamamını telefondan dinledim. Bende oluşan intibaya ve aşağıdaki Brit Simon’ın yorumuna göre, Yargıç Mehta uzatmayı ciddi olarak düşünüyor, ona yol yapıyor (bence baştan beri böyleydi zaten) ve orta bir yol bulma yoluna gidecek gibi görünüyor. Yani, mesela “vizelerin en azından üçte ikisini verin“ veya “uzatmayı 3 ay için veriyorum” gibi...

Brit Simon: For anyone that listened to the hearing today, we can certainly see the the Judge is actively considering an extension. He is trying to decide what parameters should be used, as he believes setting aside ALL the visas up to 55k would be too much relief.

• @tolgamg Ahhh hadi allahım inşallah

• Şimdi live tweetingleri inceledim görüşme sonrası. Sanıyorum judge deadline extension konusunda ılımlı fakat, deadline uzatılsa dahi sanıyorum bu davanın davacıları ve DV3.0 'e başvuranlar yine vizeyi alacaklar olacak. Pişman oldum gerçekten katılmadığıam dv3.0'a. Çünkü her ne kadar "herkes için geçerlidir" deseler de tek konuşulan davacılar...

• @heroinchains, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Şimdi live tweetingleri inceledim görüşme sonrası. Sanıyorum judge deadline extension konusunda ılımlı fakat, deadline uzatılsa dahi sanıyorum bu davanın davacıları ve DV3.0 'e başvuranlar yine vizeyi alacaklar olacak. Pişman oldum gerçekten katılmadığıam dv3.0'a. Çünkü her ne kadar "herkes için geçerlidir" deseler de tek konuşulan davacılar...

Ben böyle düşünmüyorum üstat. Hakimin kararı herkes içindi 4 Eylül’de. Herkes için geçerli olması gerektiğini savunan avukatlar da fikirlerini değiştirmediler, hala aynı fikri savunmaya devam ediyorlar. Ayrıca, tümünün adına Jesse Bless bunu tekrar ifade eden kişi oldu bugünkü duruşmada. Süre uzatma olursa, yine herkes için olur, ancak 3.0’ların avantajı şu ana kadar olduğu gibi yine sırada öne alınmak olur diye düşünüyorum.

• Charles, yargıç uzatmaya gidiyor ve kendisi henüz bilmese de buna da otoritesi var diyor 😄

• @crazycells Hakim "30 eylül süresini 1 ay süreyle uzattım" derse ne olur ?
    Buna dış işleri ne cevap verir ?
    Supreme Court'a götürülür mü konu ?
    Hatta daha ilerisini sorayım diyelim ki 5 ekimde biri vizesini aldı.
    Supreme Court'tan karar 15 ekimde iptal yönünde çıktı.
    Bu durumda 5 ekim'de verilen vizenin iptal edilme gibi bir durumu olabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhalif, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells Hakim "30 eylül süresini 1 ay süreyle uzattım" derse ne olur ?

Maalesef ben de bilemiyorum hukumetin nasil tepki verecegini. Ayrica secime 2 aydan az zaman kaldi, bu konu icin ne kadar vakit harcamak isteyecekler onu da bilmiyoruz...

Normalde 30 Eylul zamani yasalarla belirlenmis olsa da, bence su an mahkemede dile getirilen tum veriler, verilen surede hukumetin gorevlerini yerine getirmedigini gosteriyor. Hakim de boyle dusunuyor o nedenle bu surecteki magduriyetten dolayi sureci uzatacak gibi gorunuyor. Verilen mahkeme kararinin derecesine gore hukumet sadece mahkeme kararina uymayi da tercih edebilir.

Eger mahkeme surece devam karari verirse, bu karar bozulana kadar verilen vizeler hala gecerliligini korur. Bunlarin gecerli olmamasi icin ayri bir kararname hazirlanmasi lazim (yanlis mi dusunuyorum avukat arkadaslar?)... Trump, her ne kadar gocmenlik karsiti olsa da, bence su an odagini tamamen yeni Supreme Court adayina ve Kasim'daki secime yoneltmis durumda. Bu iki konu kendisi icin "cok" daha onemli, o nedenle surece daha fazla mudahale etmeyebilir.

Her zaman soylenir, siyasette 24 saat cok uzun suredir diye 🙂 Bu da oyle bir sey olacak, her an her sey olabilir. Ama ust mahkeme tarafindan karar bozulana kadar, mahkeme kararlari baglayicidir.

• @crazycells, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@muhalif, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Maalesef ben de bilemiyorum hukumetin nasil tepki verecegini. Ayrica secime 2 aydan az zaman kaldi, bu konu icin ne kadar vakit harcamak isteyecekler onu da bilmiyoruz...

Normalde 30 Eylul zamani yasalarla belirlenmis olsa da, bence su an mahkemede dile getirilen tum veriler, verilen surede hukumetin gorevlerini yerine getirmedigini gosteriyor. Hakim de boyle dusunuyor o nedenle bu surecteki magduriyetten dolayi sureci uzatacak gibi gorunuyor. Verilen mahkeme kararinin derecesine gore hukumet sadece mahkeme kararina uymayi da tercih edebilir.

Eger mahkeme surece devam karari verirse, bu karar bozulana kadar verilen vizeler hala gecerliligini korur. Bunlarin gecerli olmamasi icin ayri bir kararname hazirlanmasi lazim (yanlis mi dusunuyorum avukat arkadaslar?)... Trump, her ne kadar gocmenlik karsiti olsa da, bence su an odagini tamamen yeni Supreme Court adayina ve Kasim'daki secime yoneltmis durumda. Bu iki konu kendisi icin "cok" daha onemli, o nedenle surece daha fazla mudahale etmeyebilir.

Her zaman soylenir, siyasette 24 saat cok uzun suredir diye 🙂 Bu da oyle bir sey olacak, her an her sey olabilir. Ama ust mahkeme tarafindan karar bozulana kadar, mahkeme kararlari baglayicidir.

Avukat degilim ama kisisel gorusum, yargic Mehta'nin federal mali yilin son tarihini uzatmaya yetkisinin olmadigi yonunde. Federal butceyi sadece Kongre (Yasama) onaylayabilir veya degisiklik yapabilir. Yargi buna mudahele edemez diye dusunuyorum. Oyle olabilseydi, her federal butce gorusmelerindeki tikanmada, birileri mahkeme basvurup, yargic karari ile Kongreye gerek kalmadan butce isini hallederdi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Avukat degilim ama kisisel gorusum, yargic Mehta'nin federal mali yilin son tarihini uzatmaya yetkisinin olmadigi yonunde. Federal butceyi sadece Kongre (Yasama) onaylayabilir veya degisiklik yapabilir. Yargi buna mudahele edemez diye dusunuyorum. Oyle olabilseydi, her federal butce gorusmelerindeki tikanmada, birileri mahkeme basvurup, yargic karari ile Kongreye gerek kalmadan butce isini hallederdi.

Sizin dediginiz normal durumlar icin gecerli sanirim sayin @MySea , normalde zaten dediginiz gibi; bu konuda kesinlikle sizinle ayni fikirdeyim. Ama bu sefer normal zamanda gorevini yerine getirememis ve o nedenle magduriyete neden olmus bir hukumet var. Hakim, zaten yasalari degistirmeye calismiyor; sadece hukumetin hukuki olmayan bir tavirla yaratmis oldugu magduriyeti gidermeye calisiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ayrica 50.000 vizenin dagitilmasi gerektigi yonunde bir karar da beklemiyoruz. Zaten koronavirus'ten dolayi surec sekteye ugrayacakti, diger butun vizeler gibi... Kanimca hakim Mart oncesi normalde basilmasi gereken ama DV icin is yavaslatmadan dolayi basilmamis olan vizelerin sayisi kadar vizeyi daha bastirmaya calisacak.

• @crazycells Umarim dediginiz gibi olur ve bu maduriyeti giderecek bir yol bulur.

Su gunlerde ortalik cok karisik. Henuz daha 2021 mali yili federal butce kongreden gecmedi. Son 7 gun kaldi. Gecmezse, 1 Ekim'de cogu federal kurumlar kapanabilir. Bence yargic bu konuda bir karar vermeden once bu durumu da gozden geciriyor olabilir. Yeni butce onaylanmazsa, yargic ne karar verirse versin, 30 Eylul sonrasi islem yapilamayabilir. Bir yandan secim propagandalari, bir yandan Supreme Court'a yuksek yargic atamasi ve diger yandan da covid salgin durumu.

• @crazycells, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Ayrica 50.000 vizenin dagitilmasi gerektigi yonunde bir karar da beklemiyoruz. Zaten koronavirus'ten dolayi surec sekteye ugrayacakti, diger butun vizeler gibi... Kanimca hakim Mart oncesi normalde basilmasi gereken ama DV icin is yavaslatmadan dolayi basilmamis olan vizelerin sayisi kadar vizeyi daha bastirmaya calisacak.

Sizinle aynı şekilde düşünüyorum. Hakim süre uzatıldığında kalan vizelerden ne kadarının verilebileceği üzerine yoğunlaşmış durumda şu an, hepsinin verilemeyeceği kesin diyebiliriz. Charles Kuck ile mailleştik biraz önce, kalanların yarısı uygun bir rakam olabilir diye yazdı. Dün de Haziran 15 gibi bir tarih örnek verilmişti. Buna göre de mesela Marttan bu tarihe kadar olan süre Covid kaynaklı, bu tarihten bugüne kadar olanki de hükümet kaynaklı olarak bir orantıyla devamında verilecek vizelerin sayısına karar verilebileceği konuşuldu. Bu da Charles’ın dediğiyle uyuşuyor.

• @tolgamg sizce kalanlarin yarisi derken kucuk bi rakam mi ? Yani yine kafam karisti. Kendi numaram icin konusursam tam current oldum surec durduruldu.

• @tolgamg, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@heroinchains, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Şimdi live tweetingleri inceledim görüşme sonrası. Sanıyorum judge deadline extension konusunda ılımlı fakat, deadline uzatılsa dahi sanıyorum bu davanın davacıları ve DV3.0 'e başvuranlar yine vizeyi alacaklar olacak. Pişman oldum gerçekten katılmadığıam dv3.0'a. Çünkü her ne kadar "herkes için geçerlidir" deseler de tek konuşulan davacılar...

Ben böyle düşünmüyorum üstat. Hakimin kararı herkes içindi 4 Eylül’de. Herkes için geçerli olması gerektiğini savunan avukatlar da fikirlerini değiştirmediler, hala aynı fikri savunmaya devam ediyorlar. Ayrıca, tümünün adına Jesse Bless bunu tekrar ifade eden kişi oldu bugünkü duruşmada. Süre uzatma olursa, yine herkes için olur, ancak 3.0’ların avantajı şu ana kadar olduğu gibi yine sırada öne alınmak olur diye düşünüyorum.

günaydınlar.
    zaten bütün olay bu. eğer belirli bir sayıda DV için uzatma verirse hakim ve yine öncelik davacılara verilirse case no yüksek olupta bu davaya katılanlar için büyük avantaj olacak.

• @sinan-ruscuklu Korkaırm dediğime çıkıyor, evet yine davacılar önceliklendirilecek ve biz diğerleri hep son dk'ya kadar umut içerisinde bekleyeceğiz..

• @stilll, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@tolgamg sizce kalanlarin yarisi derken kucuk bi rakam mi ? Yani yine kafam karisti. Kendi numaram icin konusursam tam current oldum surec durduruldu.

40k’ya yakın bir rakamdı ya kalan vizeler, onun yarısı yani 20k kadar. (Bu arada dünkü videoda Brit Simon yine yargıcın duruşmada söylediği 15 Haziran tarihini belirtti: orantının yarı yarıya olabileceğini ima eden tarih) Hiç de az değil yani böyle olursa. Size de case no düşük olduğu için sıra gelir diye düşünüyorum.
    Ben de tam sınırda kaldım bu KCC denen savsak kurumun sürecin yarısı olan ilk 6 ayda 55k’dan sadece 13k’yı verebilmiş olmasından dolayı...

• @sinan-ruscuklu, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

günaydınlar.
    zaten bütün olay bu. eğer belirli bir sayıda DV için uzatma verirse hakim ve yine öncelik davacılara verilirse case no yüksek olupta bu davaya katılanlar için büyük avantaj olacak.

Günaydın hocam. Brit Simon’ın blogdaki yazısına göre 3.0 davacıları yaklaşık 1000 kişiymiş. Yukarda yazdığım tahminle 20k’da 1k olacak. Tabi ki şu an olduğu gibi yüksek case no’lar için yine avantajlı olabilir. Sonra da yine düşük case no’lardan başlayarak devam edilecektir. Ya da Yargıç Mehta bu kısıtlı zamanda aynı konuda gereksiz ek bir dava daha çıkardın diyerek Curtis’e kızacak ve bu davayı diğeri zaten seninkini kapsıyor diye iptal edecek 😄

• Bir şey merak ediyorum; davada adı geçtiği için bugünlerde mülakat/vize alan arkadaşların tümü bu davalara katılmak için ödeme yaparak mı dava dosyasına dahil olmuşlardı?

• @heroinchains, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@sinan-ruscuklu Korkaırm dediğime çıkıyor, evet yine davacılar önceliklendirilecek ve biz diğerleri hep son dk'ya kadar umut içerisinde bekleyeceğiz..

bu durumda benim umutlar baya bir azalıyor, zaten azdı.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 9
  • 40
  • 31
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |