Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• @23enCo teşekkür ederim. İsterseniz ais arayın ama sürekli bakmaktan başka yol yok sanırım. Sürekli takip edin randevusunu iptal eden değiştiren çıkar denk gelir belki. Son hafta için daha randevuları açmadılar. Ben girdiğim de 22,23 25 eylül seçenekler de vardı. İnş sizde ve bekleyen herkes ilk fırsatta randevu alır 🙏🏻

• @pawlover Merhabalar randevumu kacırdım islemini ne zaman yapmıstınız?

• @rockerdr cuma günü yaptım. o ekranda cıkan email adresine de mail attım. pzt aksamı cözüldü

• Merhaba Kcc ye attığımız maile e bu gün yanıt gelmiş şu şekilde ;

Thank you for your email regarding the scheduling of a Diversity Immigrant Visa interview appointment.

Consistent with the court order in Gomez v. Trump, the Department of State is making a good-faith effort to adjudicate as many Diversity Visa applications as possible notwithstanding Presidential Proclamation 10014. Please note, however, the DV-2020 Program expires on September 30, 2020 and, in accordance with law, diversity visas may no longer be issued after that date. The Department expects that, due to resource constraints, limitations due to the COVID-19 pandemic, and country conditions, we will not be able to adjudicate applications for all Diversity Visa selectees by that expiration date.

As ordered by the court, we are prioritizing individual named plaintiffs in the court case Gomez v. Trump and its companion cases who are applying for Diversity Visas. Beyond that, we have established priorities based on statutory standards and categories of cases most likely to result in timely issuances for eligible applicants. Accordingly, we are prioritizing applicants who have already been interviewed and who either have been determined eligible for a visa or may be determined eligible for a visa with additional information. We will also prioritize applicants with appointments that were cancelled in March, April, or May due to the COVID-19 pandemic and worldwide suspension of routine processing. Diversity Visa Selectees who have heard from the Kentucky Consular Center (KCC) that they are documentarily qualified, but awaiting an interview date, will be scheduled in accordance with their rank order and post’s capacity, consistent with our standard processes. For more details, see https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-DV-2020-update.html.

kısaca dedikleri mart nisan mayıs aylarında vize görüşmesi iptal olanlara öncelik verdikleri

• @ata_ksk 10 gun sonra banada bu sabah ayni mail geldi.Sanirim Herkese bu maili gonderiyorlar.

• Arkadaşlar Daha önce çalıştığım ve güvendiğim Boston da ki bir hukuk bürosu var.
    Konuları onunla da istişare etmekteydim süreç boyunca, az önce mail atmış bana..New York ofislerinden bir avukat benim adıma yeni bir dava açmaya gönüllüymüş, ben sıradan 40 binlerde case no lu biriyim..
    Kafam karıştı bu Gomez Aker vs ne gibi ayrıcalıkları vardı, neden onlara özel dava açıldı normal caselerden farkları ne idi? Bilenler biraz fikir beyan edebilir mi? Ortalık bu şekil karışmışken artwin vs trmp gibi bir dava açmak ne kadar maktıklı??

• ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠
    Charles Kuck, Yargıç Mehta ile 14 Eylül duruşması sonrası değerlendirmesini yayınladığı aşağıdaki videosunda Cuma günü talihlilerden mail yoluyla dilekçelerini toplayacaklarını söylüyor. 21 Eylül’de yapılacak duruşmada 30 Eylül tarihinin uzatılması için bunların çok önem arz ettiğini söyleyen Charles, dilekçe maillerinin nasıl gönderileceğini videoda 29. dk.’dan itibaren anlatmış. Yapılması gereken şey çok kolay arkadaşlar (isim, case no, ülke, kötü tecrübeniz, imza gibi). Lütfen sürecin başından beri (ama özellikle bu ay içindekileri içeren) KCC ve Konsolosluklarla kötü tecrübelerimizle ilgili tüm kanıtlarınızı hazırlayalım ve göndermeye hazır olalım 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Mailler: [email protected] (tercihen) ve ayrıca [email protected]

• Merhaba, bana bugün Ankara Konsolosluğundan şöyle bir mail geldi;

Thank you for your email regarding the scheduling of a Diversity Immigrant Visa interview appointment.

Consistent with the court order in Gomez v. Trump, the Department of State is making a good-faith effort to adjudicate as many Diversity Visa applications as possible notwithstanding Presidential Proclamation 10014. Please note, however, the DV-2020 Program expires on September 30, 2020 and, in accordance with law, diversity visas may no longer be issued after that date. The Department expects that, due to resource constraints, limitations due to the COVID-19 pandemic, and country conditions, we will not be able to adjudicate applications for all Diversity Visa selectees by that expiration date.

As ordered by the court, we are prioritizing individual named plaintiffs in the court case Gomez v. Trump and its companion cases who are applying for Diversity Visas. Beyond that, we have established priorities based on statutory standards and categories of cases most likely to result in timely issuances for eligible applicants. Accordingly, we are prioritizing applicants who have already been interviewed and who either have been determined eligible for a visa or may be determined eligible for a visa with additional information. We will also prioritize applicants with appointments that were cancelled in March, April, or May due to the COVID-19 pandemic and worldwide suspension of routine processing. Diversity Visa Selectees who have heard from the Kentucky Consular Center (KCC) that they are documentarily qualified, but awaiting an interview date, will be scheduled in accordance with their rank order and post’s capacity, consistent with our standard processes. For more details, see https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-DV-2020-update.html .

Please note that due to COVID-19 security and medical protocols currently in place at the U.S. Embassy – Ankara, all individuals wishing to access the facility, including consular clients, must demonstrate that they have been physically present in Turkey for at least 14 days before they can access the facility (Embassy Security officials and Medical officials have determined that the PCR or other testing is not an acceptable alternative to the 14 day requirement). If you are currently outside of Turkey, you must arrive in Turkey no later than Wednesday, September 15 in order to be eligible to have your appointment scheduled before the end of the DV-2020 Program year.

Kind regards,
    Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy
    Ankara, Turkey

• merhabalar tekrar ,
    case numarası yüksek olup mülakat tarihi alabilenler mail yoluyla mı bilgi aldı ?
    ben dava degil sanırım bi dilekçe vardı onu doldurup iletmiştim.
    bu mahkemeye katılmak ücretli farklı bir şey miydi ?
    eğer öyleyse şu an bi üzüldüm. mülakat alan arkadaşlara hayırlı olsun.

• @Warrior99 kcc den randevu maili almaniz lazim yoksa sisteme giris yapamiyorsunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@artwin bence bu surecte guc birligi yapmak daha iyi. Sizin icin dava acacak biri yerine, davayi zaten acmak isteyen ve magdur olan kisilere ulasan avukatlarla birlikte devam etmek daha faydali olabilir diye dusunuyorum.

• @crazycells tesekkürler, morrison dv 3.0 kaçtı sanırım, bakalım neler olacak..

• @artwin Yapacaklariniza ek olarak- Cuma'ya kadar bir declaration hazirlayip - bugune kadar KCC ve buyukelcilikle yapilan email veya aramalrin beyani seklinde - bu surecle pro bono ilgilenen avukatlara ulastirabilirsniz. Pazartesi gunu yargicin uzatma karari almasi icin ugrasiliyor suan. Bu declaration'un ornegi ve email adresleri sanirim forumda da paylasildi.

• KCC’den iyi haber arkadaşlar:
    Biraz önceki konuşmamda nazik bir temsilci bana davada ismi geçenleri BUGÜN bitirmek üzere olduklarını söyledi. Dosyalarınızı hazırlamaya başlayın dedi ve Cuma günü de tekrar arayıp sorun isterseniz dedi. 👏👏👏

• @stilll bende bu soruyu soruyorum 😄

• @tolgamg hayırlısı olur insallah. Sizde mülakat tarihi alırsınız:)

• @tolgamg Valla bu doğruysa (yani gerçekten bitiriyolarsa davacıları) HARİKA haber. Ama işte ne zamana mülakat tarihi alıcaz o meçhulll 🙂 gün kalmadı 😞

• @ÜZEYİR-KOŞULAN, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@tolgamg hayırlısı olur insallah. Sizde mülakat tarihi alırsınız:)

Teşekkür ederim. Ben Yargıç Mehta’nın süreyi uzatacağına ve tüm DV2020 talihlilerinin vizelerini alacağına inanıyorum...

• @tolgamg valla tüm kalbimle senin bir an önce almanı istiyorum sevgili dostum 🙂 hem benden önce 23k'dasın diye, sen al ki bana sıra gelsin (hehehe) hem de gerçekten uğraşıyorsun hepimiz için.

• @heroinchains, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@tolgamg Valla bu doğruysa HARİKA haber. Ama işte ne zamana mülakat tarihi alıcaz o meçhulll gün kalmadı

Yalan söyleyeceğini sanmıyorum, çok samimi ve bizim iyiliğimizi istiyor gibi konuştu 🙂 Daha önce Brit Simon da KCC davada ismi geçenleri Salı günü gibi bitirir ve Grup-4’e geçer demişti. KCC ile bugünkü 2 görüşmem baya umut vericiydi. Bizi bir yere sıkıştırırlar diye düşünüyorum ama inancım zaten uzatma olacak yönünde...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |