Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• @OZTURK Teşekkürler cevap için. Sizin girdiğiniz yolu izlediğimde de bu sefer "confirmation number invalid" diyor. Sistem beni sepetledi galiba 😁 Neyse current olduktan sonra da düzelmezse mail atarım elemanlara.

• Evet sayin @crazycells tam olarak oyle oldu 🙂 current oldum fakat bir mulakat tarihi belirlenmeden surec eo ile askiya alindi.

• @Gezzio ara ara deneyin bende zaman zaman aynı uyarıyı alıyorum birkaç kere denedikten sonra girebiliyorum.

• Daha erken olsa da, Tweeter ve BritSimonSays.com gibi sosyal medyada okuduğum bir çok yoruma göre KCC’nin ve bir çok konsolosluğun mahkeme kararından haberi bile olmadıkları veya umursamaz oldukları ortaya çıkıyor. Bence bu dava süreci ayrıca, her ne kadar Trump kaynaklı olsa da, sistemin ne kadar verimsiz çalıştığını, sistemdekilerin derin uykularda olduklarını (Avukat Greg Siskind, oturup Netflix izlemekten başka işleri olmadığını söylüyor 🙂 ) ve sonuçta kendilerine çeki düzen verip yenilenmek zorunda kalacaklarını ortaya çıkaracak gibi görünüyor.

• @pawlover Ben KCC ve konsolosluğa acil mülakat talebiyle mail göndermiştim. Yarın ben de konsolosluğu telefonla aramak istiyorum. Ayrıca KCC’yi de telefonla aramalı mıyım? Bugün sorgulayıp dosyamın NVC’de olduğunu öğrenmiştim. Sayın @crazycells yorumunuzu alabilir miyim? Teşekkürler.

• @tolgamg, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Daha erken olsa da, Tweeter ve BritSimonSays.com gibi sosyal medyada okuduğum bir çok yoruma göre KCC’nin ve bir çok konsolosluğun mahkeme kararından haberi bile olmadıkları veya umursamaz oldukları ortaya çıkıyor. Bence bu dava süreci ayrıca, her ne kadar Trump kaynaklı olsa da, sistemin ne kadar verimsiz çalıştığını, sistemdekilerin derin uykularda olduklarını (Avukat Greg Siskind, oturup Netflix izlemekten başka işleri olmadığını söylüyor 🙂 ) ve sonuçta kendilerine çeki düzen verip yenilenmek zorunda kalacaklarını ortaya çıkaracak gibi görünüyor.

DOS'den onlara talimat gitmeden nasil harekete gecsinler? Bakalim mahkeme karari DOS'a zamanli sekilde iletildi mi? Iletildiyse bile, DOS bunu DOJ veya kendi legal officeleri yolu ile yorumlatip, ondan sonra talimat hazirlayip kendi ilgili kurum ve konsolosluklara gonderecek....

• Ben de bugün 3 yere de e-mail gönderdim. Şansımızı sonuna kadar deneyelim 🤞

En son EO kararı uzatıldığından beridir de buradaki işlerime ağırlık verdim ve çok güzel ilerleme kaydettim, şuan işlerim hiç olmadığı kadar iyi gidiyor ve tam da artık şirketleşmem lazım derken yeni bir mahkeme kararıyla kafalar tekrar karışıyor. Artık hangi işaretlere inanacağıma şaşırdım 😰 kötü zamanlarda da her şey üstü üste geliyor, iyi zamanlarda da.

• Herkese merhaba. Bugün +90 (850) 390 2884 numaralı Abd vize bilgileri ve randevu birimini aradım. Operatörden sırasıyla 2-3-3-1 i tuşlayarak görevliye bağlandım. Yabancı uyruklu bir kadındı ve muhtemelen ev ortamındaydı, arkadan çocuk sesleri geliyordu çünkü. İsmimi sordu. DV2020 talihlisi olduğumu 1 Nisan'da görüşmem olduğunu ama pandemi dolayısıyla iptal olduğunu anlattım. 4 Eylül'deki mahkemeden çıkan bir karar var bilginiz var mı yada size herhangi bir talimat geldi mi bilmiyorum dedim. Bir şey demedi. Tekrar randevu tarihi almak istediğimi, bunun mümkün olup olmayacağını sordum. Pasaport numaramı aldı. Tuş seslerinden anladığım kadarıyla bilgisayardan bir süre işlem yaptı. Sonra tamam dedi konsolosluk size mail yoluyla dönecek dedi. Yanlış bir şey yapmamışızdır umarım.

• @Alper-Kocatepe haftaya şahıs şirket kuracağım bende ne yapacağım bilmiyorum.Aylik 8 bin TL kazanacağım. 😓😓

• @Rukiye-Sarı benzer işlemi yaptım. Ivana ile görüştüm. Fakat onların şu an randevuların iptal olduğu ve covid sebebiyle öngörülemediği belirtildi. Ben de yeni karardan bahsettim , dilerseniz konsolosluğu arayın bize bilgi gelmedi dedi. Ben anlamadım aradığım yer de konsolosluğun bir parçası değil mi? Kafma karştı valla

• @heroinchains Bizim 1 Nisan'da mülakatımız vardı normalde. Siz mülakat tarihi almış mıydınız?

• @Rukiye-Sarı Hayır current olup henüz alamadığımdan bahsettim. Bu işlem için uygun bir tuş kombinasyonu bulamıyorum maalesef aradığımda! Streslenmekten öldük artık 😞

• Vize Bilgi servisinin official olarak amerika konsolosluk , gov sitelerine bile yüklenen haberleri yoksa ne diyebilirim ki insanı çıldırtıyorlar.

• @Rukiye-Sarı Ben mülakat tarihi almıştım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heroinchains, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Evet sayin @crazycells tam olarak oyle oldu 🙂 current oldum fakat bir mulakat tarihi belirlenmeden surec eo ile askiya alindi.

Sanirim olagan surec boyle, o nedenle telas edecek bir sey yok.

Mulakat icin dosya konsolosluga giderken veya hemen mulakat oncesi NVC'nin zaten tum dosyalari aklamasi gerekiyor, mulakatlar durunca dosya oldugu yerde kalmis. Mulakatlar devam edince konsolosluga aktarilir diye dusunuyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgamg, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@pawlover Ben KCC ve konsolosluğa acil mülakat talebiyle mail göndermiştim. Yarın ben de konsolosluğu telefonla aramak istiyorum. Ayrıca KCC’yi de telefonla aramalı mıyım? Bugün sorgulayıp dosyamın NVC’de olduğunu öğrenmiştim. Sayın @crazycells yorumunuzu alabilir miyim? Teşekkürler.

Arnavutluk ABD Konsoloslugu zaten aciklama yapmis, bu demektir ki konsolosluklar durumun farkinda. O nedenle konsolosluktan haber beklemeliyiz diye dusunuyorum. Eger email gonderdiyseniz sanirim tekrardan aramaya gerek yok, ama isterseniz arayip hatirlatabilirsiniz kendinizi... Zaten su an yapacak baska bir sey de yok...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Hemen yukarida sayin @ahmeter32 'in paylastigi sayfada hakli bir ABD'ye giris uyarisi var.

Normalde Trump'in cikardigi ilk kararname sadece vizelerin basilmasini degil, ABD'ye girisi de ilgilendiriyordu. Kararnameyi hatirlamak isteyenler ayrintili bilgi icin hem bu konunun ilk iletisini okuyabilirler, hem de su linkteki konunun...

Bu kararnameye gore vizeniz basilmis olsa dahi, kararname DV talihlilerinin ABD'ye girisini engelliyor (daha dogrusu DV vizesi istisnalar arasinda degil, cunku kararname tum gocmen vizelerini yasakliyor)... Buna gore, su an vize alsaniz dahi 31 Aralik'a kadar ABD'ye giris yapamayacaksiniz.

Bu durumda vizesini alan arkadaslar, saglik raporunun ve dolayisiyla vizesinin 31 Aralik'tan sonraki bir tarihe kadar gecerli olacagina emin olmali; aksi durumda vize almis olsa da ABD'ye giremeyeceksiniz. Trump kararnameyi uzatsa dahi, yeni baskan Ocak ayinin ortasinda koltuguna oturacak. Trump'in gidecegini ve kararnamenin hepten kaldirilacagini dusunuyoruz burada tabii 🙂

Dolayisiyla su an garanti olmasi acisindan Subat-Mart aylarina kadar 6 aylik bir saglik raporunuz yoksa bu raporu yenilemek isteyebilirsiniz. Bu durumda 3 aylik saglik raporu alacak arkadaslar buyuk ihtimal sanslarini yitirecek maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rukiye-Sarı hayir, AIS konsoloslugun bir parcasi degil. AIS, vize ucreti ve randevu tarihleri konusunda tum dunyadaki ABD konsolosluklarina yardimci olan bir sirket. Yani konsolosluk bu islemlerle ugrasmak yerine boyle bir araci sirket kullaniyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |