Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• @arnblt merhaba ilginiz için sağolun öncelikle. Kusura bakmayın en son buraya yazdım artık. Yani konsolosluk lar açıldıktan sonra ben pandemi dolayısıyla uçağa binmek istemedim desem bu adamlar tekrar vize görüşmesi ve sağlık raporu ve vize ücreti isteyecekler. Amerika ya göre kazanmış olduğum hakkı greencard için bir daha vize vermezler mi diyorsunuz. Ona göre bu hafta içi bilet alıp gideceğim yoksa en azından giriş çıkış yaparak bastıkları damga ile bir yıl gibi bir süre kazanıyorun sanırım 🤔

• ⭐⭐⭐⭐

@amehmet bir an önce girin bence ssn ve greencardınızı alana kadar bekleyip geri dönün.

• ⭐⭐

@amehmet, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@arnblt merhaba ilginiz için sağolun öncelikle. Kusura bakmayın en son buraya yazdım artık. Yani konsolosluk lar açıldıktan sonra ben pandemi dolayısıyla uçağa binmek istemedim desem bu adamlar tekrar vize görüşmesi ve sağlık raporu ve vize ücreti isteyecekler. Amerika ya göre kazanmış olduğum hakkı greencard için bir daha vize vermezler mi diyorsunuz. Ona göre bu hafta içi bilet alıp gideceğim yoksa en azından giriş çıkış yaparak bastıkları damga ile bir yıl gibi bir süre kazanıyorun sanırım 🤔

Mutlaka en kısa zamanda giriş çıkış yapın ve kalıcı yerleşemeseniz bile 6-12 ay zaman kazanın. Tekrar randevu ve vize yenilemeniz mümkün olmayabilir. Olsa bile yapacağınız muayene ve vize masrafı uçak biletine yakın olacaktır.

• @amehmet ilk uçağa bileti alıp ilk girişinizi mutlaka yapın lütfen, bunun dışındaki tüm seçeneklerin kesinliği yok

• @amehmet bu işin kesin oluru yok maalesef, ilk uçağa biletinizi alıp girişinizi mutlaka yapın, yoksa kalan bu kısıtlı süre hem psikolojik hem maddi olarak sizi çok yıpratacaktır

• @amehmet diğer arkadaşların dediği gibi bir an önce gidin durumların ne olacağı belli değil , kısa bir süre kalıp ssn ve greencard ınızını alıp dönebilirsiniz. onun dışında işinizi ihtimallere bırakmayın. bir önceki iletinizde uber taksi işleri durmuş demişsiniz ama doordash gibi yemek dağıtım işlerinin devam ettiği söyleniyor. Hakkınızı kaybetmeyin.

• @ata_ksk benim 2 tane arkadaş haftalık 900 dolar kazaniyormus

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amehmet, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Arkadaşlar merhaba Temmuz 29 da vize sürem doluyor. Ben çok kararsızım giriş çıkış yapacaktım bir yıl daha süre uzatmak için şu anda gidip iş bulamayacağım çünkü kabin memuruydum ve havayolları işçi alımı yapmıyor. Taksicilik yaparım diyordum çok fazla müşteri olmuyormuş. Şimdi benim 29 unda vizem doluyor ve konsolosluk lar kapalı cevap alamıyorum. Sizce ben konsolosluk lar açıldıktan sonra tekrar vize görüşmesi talep etsem 2020 greencard hakkımı kaybeder miyim yoksa tüm bu dünyayı etkileyen pandemiden dolayı bana yine basarlar mı 🤔 çok kafam karışık napsam bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏

Vizenizi en yakin zamanda kullanip ABD'ye girmenizi siddetle tavsiye ederim ben de. Konsolosluklarin ne zaman acilacagini bilmiyoruz, acilsa bile herkese vize verecek zamanlari olacak mi onu da bilmiyoruz.

• arkadaşlar visa bulletinde ağustos yazıyor şuan açıldımı konsolosluklar ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrehan-Ekinci, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

arkadaşlar visa bulletinde ağustos yazıyor şuan açıldımı konsolosluklar ?

Hayir, sadece vize bulteni aciklandi.

• peki bu açıklanmamıştı daha önce coming soon yazıyordu şimdi neden açıklandı ki ? umarım bir an önce açılır erken karar ile konsolosluk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrehan-Ekinci, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

peki bu açıklanmamıştı daha önce coming soon yazıyordu şimdi neden açıklandı ki ? umarım bir an önce açılır erken karar ile konsolosluk

Bülten her ayın 15'i gibi açıklanır zaten. Bundan özel bir anlam çıkarmaya gerek yok bence.

• @EzgiLera, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Benim anlatmaya çalıştığım şey ya anlaşılmamış ya yanlış anlaşılmış. Daha basit sorayım.
    KCC sürece devam ediyor. Yani evraklar istenmeye ve numaralar current olmaya devam edecek ama mülakat yapılmayacak.
    Ocak ayında konsolosluklar mülakat vermeye başladığında, eğer verimli ve güzel bir planlama yapıp mülakat tarihi verirlerse, current olan tüm numaralar mülakata girer.
    Belki ilk birkaç ay yoğunluk ve yığılma olabilir ama tüm numaralar current olmadan kcc mevcut current olan numaralarla mülakatları yapabilirse 2021 sürecinde geç kalınan hiçbir şey olmaz ve totale baktığımızda süreç olması gerektiği gibi devam eder.
    Bahsettiğim olay 12 ayda şu kadar vize o zaman 9 ayda bu kadar vize değil. Süreç 12 ay, mülakatlar 9 ay. Ama bu mülakatlar yetişmeyecek anlamına gelmiyor.

KCC kısıtlamalar kalktıktan sonra Konsolosluklardaki mühtemel yığılmaları önlemek için önceki yıllardan farklı olarak "Current" sayısını azar azar vere bilir. October için 300, November için 450, December için 700 ve saire. Nitekim DV2020 visa bulletinlerinin birisinde yalnızca 200 kişi artış olmuştu. Cari Mali yıldaki olumsuzluklardan dolayı kazandığı tecrübeyle birlikte daha esnek ve temkinli bir KCC göre biliriz. Küçük sürprizler yap bize KCC 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Ocak ayında konsolosluklar mülakat vermeye başladığında, eğer verimli ve güzel bir planlama yapıp mülakat tarihi verirlerse, current olan tüm numaralar mülakata girer.

Current olan tum numaralarin mulakata girmesi gerekmiyor, boyle bir zorunluluk yok... Mulakata girecek kisi sayisi konsoloslugun yeni kapasitesine gore belirlenecektir.

• Gelişme var mı acaba konsolosluklarla ilgili ya da ABD’deki davalar ile ilgili ? Bilgisi olan takip eden arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

• @cenkduzum şu anlık Ankara konsolosluğuyla ilgili bir gelişme yok maalesef

davalarda ise geçen hafta dosyalar mahkemeye sunuldu, görüşme günü verilmesini bekliyoruz

• @Muhtaradana Anladım teşekkürler. Bilgilendirmeleri bekliyor olacağım.Umarım hepimizin istediği olur.Herkese sabırlı olsun.Hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

• Trump ın kararına karşılık açılan davalar ile ilgili bilgisi olan varmı ne durumda?

• Güncelleme

Dava : Aker v. Trump

Avukatlar : Charles Kuck, Greg Siskind ve Jeff Joseph

Bugün davaya katılan arkadaşlarımıza Charles Kuck beyin ofisinden aşağıdaki e-mail ve ekteki dosya geldi

➡DECLARATION TEMPLATE.docx ⬅

20200722_191229.jpg

Yukarıdaki indirebileceğiniz dosyanın içeriğini yazı olarakda buraya bırakıyorum ⬇

DECLARATION OF (Principal Applicant name)__

I, ___ Principal Applicant name)____, make the following statement under the penalty of perjury:

1. (Write one paragraph introducing yourself and your derivatives if you have any as dv selectees. EXAMPLE: My Name is __ . I from _____ and I was selected for the DV-2020 program. I have a wife/husband named ________ and # kids named _________.

2. (Write on paragraph about your reaction to winning the lottery and what the chance of coming to America means to you. EXAMPLE: We were so excited/happy to have won the lottery. I/we wanted to immigrate to the United States because ________________ )

3. (Write one paragraph on what you did to get ready to immigrate to the U.S. EXAMPLE: We began preparing for our travel by selling our car/house/belongings. OR I resigned from my job or turned down job offers and promotions. I bought luggage, plane tickets, insurance etc.)

4. (Write one paragraph about where in the process you were when DOS suspended the DV program. EXAMPLE: I had submitted my documents and was waiting for my interview when the program was suspended OR I had finished my interview and was placed in Administrative processing when the program was suspended OR I had passed my interview and was waiting for my visas when the program was suspended.)

5. (Write one paragraph about how the proclamation and the DOS’ suspension of the diversity visa program affected you. EXAMPLE: I lost wages, my home, belongings OR I am separated from family.)

6. (Write one paragraph about how you would benefit from the DOS lifting the suspension EXAMPLE: I would be able to restart my plans/ be able to recover.)

I declare under penalty of perjury of the laws of the District of Columbia and the United States that the foregoing is true and correct.

Signature

Executed this ______ day of July 2020, in _______your location___________

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana bir daha dener misiniz? docx'i de izin verilenler listesine ekledim, simdi yuklenmesi lazim...

Benzer Başlıklar

• 2
  • 61
  • 1
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |