Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• @heleniki şu dönem de ABD'ye gidenlerin en az 100 bin dolar nakit parası olmalı salgından dolayı birçok iş yeri kapalı gidenler iş bulmakta zorlanabilir orada ayakta durabilmek için en az bir senelik geçinebileceginiz miktarda paranız olursa bu hastalık sürecinde rahat edersiniz orada

• sayın @Arthur-Morgan arkadaşım bu aslında moral bozmak değil gerçekleri söylemek.burada olumsuz bişey yazılınca bazıları saldırıyor.Ama olabilecek kötü senaryolarıda düşünmek gerek bence.Covid 19 olayının taaa Çin'de başladığı günden bu güne aylarca neler okuduk,duyduk.İşin bu boyutlara geleceğini baştan kimse tahmin edemedi.Ama sonra tüm dünya liderleri "yeni dünya düzeninden" ve "artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağından " bahsetmeye başladılar.Herkes aşının bulunmasını bekliyor.Birçok kişide bu virüsün Bill Gates tarafından insanlara cip takılması ve dünya nüfusunun azaltılması planı yönünde oluşturulduğuna inanıyor.Eğer bu komplo teorisi doğruysa bu küreselciler bu cipleri herkese takabilmek için müthiş bir korku dalgası daha oluşturup 2.dalgayı tabiki yapacaklar.Amerika'da yaşayan arkadaşlar çok daha iyi bilir hatta yorum yaparlarsa bizde bilgilenmiş oluruz.Trump'ın küreselcilere savaş açtığı yönünde haberler var.Daha yazacak çok şey varda başıma bişey gelmesinden korkuyorum..

• ⭐⭐

Benim düşünceme göre Amerika komple bir sistem değişimine gidiyor. Sadece göçmenlik ile ilgili bir konu değil bu. Daha sert ve daha kapalı bir Amerika göreceğiz ilerleyen yıllarda. Çin modelini kendi ülkesine uyarlamayı düşünüyorlar. Üretim cok olacak ama bu isci ihtiyaci olacak anlamina gelmiyor. Robotik ve yapay zeka ile otomasyon sistemleri işçiye ihtiyaç bırakmayacak. Var olan Amerikalı işgücünü ise ihtiyaç olan sahalara göre yeniden dağıtacaklar. Yani Is gücü arz ve talep dengesini sağlamaya yönelik çalışma yapacaklar. Bazı sahalarda istihdam fazlası varken bazı sahalarda ise eleman bulunamıyor. Bu dengeyi sağladıktan sonra eğer ihtiyac olursa hangi sahaya ne kadar Is gücü lazımsa ona göre alim yapacaklar. Bu lottery sistemi benim görüşüme göre nitelikli göçmen alimina dönüşür. Pandemi sonrası hiç bir şey eskisi gibi kalmayacak. GC kanun değişikliği omasa dahi kararnamelerle ici değiştirilip nitelikli göçmen alımı şekline getirilecek. Bu pandemi 2022 sonuna kadar dalgalar halinde sürer. Bence Turkiyedeki işlerinize dört elle sarılın. Pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın.

• sayın @go_to_usa benim kafamı kurcalayan şeyler abd'ye ne kadar parayla gidip geçinebileceğimiz değil.az önce yazdığımı okursan kafamı kurcalayan şeyler çok daha büyük çapta.gitmeye niyeti olan adam zaten parasını biriktirmiştir yada kenarda parası yoksa gitmesin zaten bananede iş o değil.

• @heleniki Ben de bu "Olumlu düşünelim arkadaşlar"cı tayfadan hoşlanmıyorum aslında hiç. Korona Çin'de ilk ortaya çıktığında, ekmek mushaf çarpsın ben işlerin buraya kadar geleceğini tahmin etmiştim. Çin fabrikaları falan kapattığında anladım, paradan vazgeçiliyorsa ortada çok ciddi bir şey var demektir. Anlatmaya çalışıyorduk ama felaket tellallığıyla suçluyorlardı, grip gibi bir şey diyip duruyorlardı. Komplocu insan müsveddelerine hiç girmiyorum bile. Çok emin konuşuyorlardı, "Virüs kime zarar veriyor? Çin'e. Kime yaradı? Amariga'ya. Demek ki Amariga yaptı ;)))" diye ortada dolaşıyorlardı. Amerika zarar görünce bu sefer Çin yaptı demeye başladılar. Aşısı bir yerde hazırdır, İtalya her ölümü korona giriyormuşçu sığırlar çıktı ortaya, sonra onlar da ortadan kayboldu. "Biz aptalmışız." diyeceklerine hâlâ daha her teori çöktüğünde başka teoriye sarıyorlar. Ben inanmıyorum en başından beridir hiçbir komploya, herkese de inanmamasını tavsiye ederim. Bu gizli planlar nasıl oluyor da her seferinde asgari ücretli, 46 IQ'lu tiplerin eline geçiyor o da ayrı bir merak konusu. Dünyayı yöneten gizli güçler, planlarını bir türlü gizleyemiyor şunlardan 😞

• @Arthur-Morgan tamam olumlu düşünelim ama biz kendimizi kara kışa hazırlayalımda yaz çıkarsa bahtımıza deyip sevinelim 🙂 burada daha vizeyi görmeden evini arabasını satan işinden çıkanlar var.Şahsen bunu söyleyeceğimi hiç tahmin etmezdim ama 2020 ve 2021 dv si bana çıkmadığı için seviniyorum.

• @heleniki, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@Arthur-Morgan tamam olumlu düşünelim ama biz kendimizi kara kışa hazırlayalımda yaz çıkarsa bahtımıza deyip sevinelim 🙂 burada daha vizeyi görmeden evini arabasını satan işinden çıkanlar var.Şahsen bunu söyleyeceğimi hiç tahmin etmezdim ama 2020 ve 2021 dv si bana çıkmadığı için seviniyorum.

Bence ne olumlu ne olumsuz düşünelim, gerçekleri düşünmek en iyisi.

DV2020'yi 14K'dan yüksek case number'lı kazanacaktıysam iyi ki kazanmamışım diyorum ben de. DV2021 için erken, bakalım o ne dedirtecek.

• @Arthur-Morgan dv 2020 lere gerçekten çok üzüldüm.mülakat tarihi almış bir sürü üye vardı.yani çıkmamasına üzülmek mi yoksa son dakikaya gelip herşeyin iptal olması mı inan onların yaşadıklarını yaşamak istemezdim.2021 ler için herşeyin iyi olmasını dilerim.ama yinede çıkıpta yüksek bir case number gelseydi sanki hiç kazanmamış gibi davranırdım. herkes için hayırlısı olsun.

• @Arthur-Morgan, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@heleniki, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Arkadaşlar malesef eylül ekim aylarında 2.dalga bekleniyor.Eğer bu olursa DV 2021 lerde fazlasıyla etkilenir.Abd'de durumlar karışıkmış.İsterseniz forumdaki şu linkteki son yazılanları okuyun. İnsanlar marketlere dilenmeye geliyorlarmış şaka gibi.. bunu abd'den kim beklerdi.iş böyle giderse 2021 i komple iptal bile edebilirler. link https://yesilkartforum.com/forum/topic/3131/coronavirus-covid-19/2794?page=140

Moral bozmamak adına yazmıyordum hocam, fakat ben de böyle düşünüyorum. Asıl dalga sonbaharda gelecek olursa EO olmasa bile konsolosluk zaten (açılmış olsa bile tekrar kapatılıp) Nisan'a kadar açılmayabilir. DV2021'in kökününe kibrit suyu dökebilir bu korona. Herkes EO'ya odaklandı ama korona olmasa EO da olmayacaktı, konsolosluk da kapanmayacaktı en başta. Her şey koronaya ve başkan seçimine bağlı ama daha çok koronaya bağlı.

Executive Order'ın sebebi ve aynı zamanda dayanağı coronavirus değil, coronavirus sebebiyle işsizliğin inanılmaz yükselmesi ki 2021 başında ilaç yada aşı ile pandemi kontrol altına alınmış olsa bile işsizlik hala yüksek kalabilir. Bu durumda Trump'ın başkanlığı devam ederse EO'ların uzatmaları bitmez.
    Forumda asıl odak noktası kaçırılıyor. Işsizlik fundamental bir mesele, artık coronovirus-u da aşmış durumda. Pandemi konsoloslukların çalışmıyor oluşu Trump vs teknik yada tali konular oysa herşeyin odağında ekonomi/işsizlik yatıyor. ABD niçin göçmen alıyordu? Işgücü ihtiyacı için. Şu an işgücüne değil işe ihtiyacı var. EO'ya ABD içinden güçlü bir itiraz gelmemesinin sebebi de bu, çünkü herkes için makul bu karar.
    İşgücü piyasası rahatlamadan DV'yi ve çalışma vizelerini vs unutun derim.

• @denizaydinli kesinlikle katılıyorum.ama hala bazı arkadaşların düşüncesi cebine 100k dolar koyarsan gittiğinde rahat geçinirsin.olay bu kadar basit değil işte.

• @Erdal-Tarman Hangi bilginin?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells Konsolosluklar acilinca onceliklli ogrenci vizelerine yogunlasacaklar bildigim kadari ile. Yurt disindan gelecek ogrencilerde konsolosluklar kapali oldugundan viz islemleri gerceklestirilemedi. Acildiklarinda oncelik siralamasi nasil olacak , forumdaki soru artisindan anlasilir .

Evet, ben de oyle dusunuyorum. Agustos sonu ve Ekim basi arasinda okullar acilacak o nedenle pek cok ogrenci acil vize icin basvuru yapacaktir. Gocmen vizelere bakan birim ile gocmen olmayan vizelere bakan birim farkli... Dolayisiyla ikisi arasinda normalde cok iliski yok diye dusunuyorum, fakat Coronavirus dolayisiyla konsoloslukta limitli sayida kisiyi alacaklarsa bu sayiyi nasil ayarlayacaklar ben de bilmiyorum...
    Konsolosluk su ana kadar bununla ilgili de bir aciklama yapmadi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydin-Osmanov, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@rodin Vize alip vizesinin suresi bitenler yeni vize alacakmis.Yani yeni bir vize alacaklar..Su acidan bakinca olacak diyorum.Olsun

Bu aciklama konsolosluktan mi geldi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merveyağmur, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Merhaba. K1 icin olan belirsizlik halen devam ediyor sanirim. Oyle mi sizce de?

Hayir, K1'i etkilemeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydin-Osmanov, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@delilah suradan http://britsimonsays.com/immigrant-ban-extended/

konsolosluktan boyle bir cevap gelmeden beklentilerinizi minimumda tutun derim.

• @denizaydinli Merhaba efendim, mesele bir az da kimin açısından baktığınıza bağlı. Amerikada işsizlik sorunu her zaman vardı ama önceki yıllarda GC talihlileri kolayca amerikaya vize ala biliyorlardı. Korona olmasaydı Trump yalnızca işsizliği bahane edip böyle kısıtlamalar getiremezdi . Evet işsizlik sorunu patlamış durumda ama temel nedeni konuşuyorsak eğer bu kötü sürecin başlamasının temel nedeni @Arthur-Morgan da dediği gibi korona. Ve de Trump gibi birinin dönemine denk gelmesi çok manidar. Trump ekmeğine yağını aldı. Korona yıllarca yapmak istediği ve yapamadığı her türlü kısıtlama için sömürülmeye müsait bir araç .

• @crazycells Aynen.Resmi bir kurum karari izlemek lazim

• Trump başından beri "Canada modeli" benzeri bir sistemden yanaydı... Şu an bunun altyapısını oluşturmak için tüm kozlarını kullanıyor. DV lottery tarih olabilir...

Benzer Başlıklar

• 31
  • 3
  • 19
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |