Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• @MySea, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@DustyBlue Avukatlarin elinde bu davaya (Kennedy vs Trump) katilanlarin ve aile bireylerinin kesin sayisi vardir. Buyuk ihtimalle 9095 kisilik bir grup olabilir.

anladım, yalnız mahkemenin biraz daha köşeli ve net kararlar vermesini beklerdim. atla deve değil sonuçta ne şiş yansın ne kebap diye karar verilirse böyle belirsizlikle dolu bir ucube ortaya çıkıyor. binlerce insan iki ara bir derede kalacak aylarca. yazık oldu.

• Herkese selam. Anladığım kadarıyla kararın yıl sonuna kadar vizelerin durdurulmasına bir etkisi olmadı, doğru mu? Yani bu durumda 2021ler için vize verilecek periyot 9 ayla sınırlanmış oldu, doğru mu?

• kuck 1000 civarı plaintiff var diyor, her bir case number sahibi 7 çocuklu filan olmadığı sürece plaintiff'lere özgü bir kotadan bahsedilemez. karar dosyasını okursanız 9095'in matematiksel hesabını görebilirsiniz. gomez'in class certification'ına onay verilmesi de herkes için ayrıldığını net olarak garantiliyor zaten. tartışılacak bir durum yok.

• @AlicanKidd Elestiriniz icin tesekkurler! Ama yaptigim yorumu silmeyi dusunmuyorum.

Mali yil uzatilmadi, sadece 9095 adet vize 2020 mali yilindan reserve edildi, yani bir kenara ayrildi.

Sizin dediginiz gibi olsaydi, avukatlar o sekilde tweet atmazlardi, niye yaniltsinlar o zaman? Bana degil de siz avukatlara bence tweetlerini silmelerini tavsiye edin.

• @DustyBlue, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@AlicanKidd, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@gezgin34, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Bu belirtilen 9095 adet vize, yine davalara müdahil olan kişilere mi dağıtılacak sadece?

Hayır, tam tersi o davaya katılanlara hiçbir öncelik tanınmadı. Hatta yerleri bile garanti değil. Hakim böyle bir karar vermedi. Dava tam anlamıyla sonuca bağlandığında eğer kazanmış isek normal sıradan işleyecek süreç. Davacı-davalı diye bir ayrım yok bundan sonra.

afedersin,z ama o zaman dava açanla açmayanın farkı nerede? dava açanlar hem maddi hemde manevi olarak sorumluluk alıp bir mücadeleye girişiyorlar. elbette öncelik hakları vardır ve kcc buna göre hareket edecektir. süre uzatılması söz konusu değil 30 eylül olmadan 9095 kişilik bir kontenjan ayrılıyor(eğer bu davacıların ailelerine göre belirlendiyse zaten tartışılacak bir şey kalmamış oluyor) ve hakim 30 eylülü uzatma yetkisi olmadığının bilinciyle hareket edip yetkisiz karar vermiyor.

Ben yorum yapmıyorum, verilen kararı yazıyorum. En sonki paralı davayı açan avukatın kendi yazdığı tivitleri de okumanızı tavsiye ederim. Hukuk tam olarak sizin gibi parası olana fayda sağlar şeklinde işlemiyor. Bireysel bir dava değil bu. Hakim class cert. Kabul etti yani ekstrem bir durum olmadığı sürece normal dv süreci gibi case numaraları ile ilerleyecek. Para vermeyen, veremeyen hak etmiyor gibi bir düşünce maalesef bencilce ve yanlış. İlk açılan ve olumlu sonuçlanan davalardan 2 tanesi ücretsizdi. Yani onlar sayesinde vizesini alanlar bir maddi kaynak harcamadı ancak aldı. Zamanı geldiğinde ne, nasıl işliyor göreceğiz.

• This post is deleted!

• Ben de ilk etaptaki değerlendirmelerden ayrılan vizelerin önceliklendirme yapılmaksızın dağıtılabileceği sonucunu çıkarıyorum. Sanırım belirlenen sayı; mülakatların durduğu tarihlerden hakimin karar tarihine kadar geçen sürede "süreç devam etseydi Covid şartlarında ne kadar vize verilebilirdi" şeklinde istatistiki bir çalışma sonucunda tespit edilen bir sayı. Avukatların da kafasında flu kalan hususların olduğu göz önüne alındığında kararın net yorumu için biraz daha beklemek gerekecek gibi...

• Benim merak ettiğim husus dağıtılacak 9.095 vizenin rutin bir dağılımla EU bölgesine tahmini ne kadar vize isabet edeceği. Bir başka deyişle dolu case sayıları da göz önüne alındığında max hangi case a ulaşacak tahmini, bu konuda sayın @crazycells ve @Muhtaradana 'nın yorumunu özellikle merak ediyorum.

• @AlicanKidd valla hocam bence nasil ilk davada plaintiff kere oncelik verildiyse case e bakmadan yine aynisini yapacaklar.9095 te toplam plaintiff sayisi bence .kolay yol su .avukatlarda sormak gereken 9095 sayisi nedir?

• @merilon, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@AlicanKidd valla hocam bence nasil ilk davada plaintiff kere oncelik verildiyse case e bakmadan yine aynisini yapacaklar.9095 te toplam plaintiff sayisi bence .kolay yol su .avukatlarda sormak gereken 9095 sayisi nedir?

Hakimin karar metninde detayı yazıyor rakamın hesaplanmasının. Kısaca verilen 55 bin vizenin yarısını şu ana kadar verilen vize sayısından çıkartınca bu 9095 rakamı çıkıyor. Yani hakim dedi ki bu sene covid sebebiyle hükümet olumsuz etki etmeseydi dahi 55K vizenin yarısı verilebilirdi. Olayın özeti bu.

• @crazycells boyle bir platformu sagladiginiz icin ve son dakikaya kadar olan desteklerinize tesekkur ederim.

• kuck az önce canlı yayında vizesini almamış bir avuç plaintiff kaldığını, o yüzden 9095'in en az %95'inin non-plaintiff olacağını söyledi.

• H, J ve L vize kategorilerinde iyi bir karar çıkmış sanırım EO ile ilgili.
    Bu tip haberler beni umutlandırıyor nedense 🙂

• F2A için hic iyi bir sey çıkmıyor resmen. Hiç umurlarında değil bizim kategori 🙂 Nasıl olsa seneye de alır deyip aileden uzak bırakıyorlar.

• @muhalif bu şu açıdan anlamlı. mehta dv sahiplerinin ülkeye girebilmesine yönelik talepi yetki sahibi olmadığı gerekçesiyle reddetmişti. şimdi avukatlar yargıç white'ın bu içtihadını örnek gösterip aynısını dv için mehta'dan isteyebilecekler. elleri güçlendi.

• Selamlar. 2020ler umarım şu 9000 vizeden faydalanabilirler. 2021lerle ilgili verilen vize vermenin yıl sonuna kadar durdurulması kararı iptal edilmedi heralde anladığım kadarıyla. Yani vizeler aralıktan sonra verilemeye başlanacak doğru mu?

• @zıpzıp şuan sadece kararları okuyan arkadaşlar bi kendi aralarında havasını EGO’sunu basıcak..lütfen.. b haftaya belli olur:))

• @zıpzıp İnşallah

• Çok ahımızı aldı kendisi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fenderdem, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Benim merak ettiğim husus dağıtılacak 9.095 vizenin rutin bir dağılımla EU bölgesine tahmini ne kadar vize isabet edeceği. Bir başka deyişle dolu case sayıları da göz önüne alındığında max hangi case a ulaşacak tahmini, bu konuda sayın @crazycells ve @Muhtaradana 'nın yorumunu özellikle merak ediyorum.

Bilemiyorum maalesef ama ilk aylarda normal surecteki oran ile benzer olacaktir, fakat konsolosluklarin tamamen kapali oldugu ulkelerde veya cok kalabalik konsolosluklarda gecikmeler veya ertelemeler olacagi icin surecin normal isledigi yerlerin avantaji olacak diye dusunuyorum. Yani kimse icin bekletmeden bu sayida vizeyi vermeye calisacaklardir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |