Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Florida için araştırdım ancak maaşları ve genel bilgiler haricinde bi bilgi bulamadım. bu aralar devlete atanabilirim, türkiye de yaklaşık 1 yıllık iş tecrübeside olabilir bunun bi yararı olabilir mi? veya orada işler nasıl ilerliyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrexhn genel bilgileri bu basliga da aktarmayi unutmayin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrexhn, içinde söyledi: Radyoloji Teknikeri olarak çalışmak?

Florida için araştırdım ancak maaşları ve genel bilgiler haricinde bi bilgi bulamadım. bu aralar devlete atanabilirim, türkiye de yaklaşık 1 yıllık iş tecrübeside olabilir bunun bi yararı olabilir mi? veya orada işler nasıl ilerliyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Bu süreçten geçen birini bulmak çok zor. Ben aşağıdaki kaynakları buldum ama dediğim gibi, süreci yaşamadan tam olarak anlamak zor.

Genelde AART sertifikası isteniyor, onun için de AART tarafından akredite olmuş bir okuldan mezun olma şartı var. Florida için olan PDF'te "course-by-course evaluation" yapmak yeterli gibi görünüyor.

https://www.arrt.org/earn-arrt-credentials/how-to-apply/international-Inquiries

MRT (Medical Radiologic Technologist) lisansı alınabilse bile herhangi bir çalışma vizesi için uygun olmayabilir. Hemşireler için geçerli olan EB-3 vizesi için 4 yıllık program mezunu olma şartı var mesela. Umarım bu bilgiler yararlı olur.

• @knnrn ilginiz için çok teşekkürler, yanlış anlamadıysam eğer, önlisans eğitimi bunun için yeterli ancak, abd dışındaki kabul edilebilir ülkeler arasında değil türkiye, bunun içinde Florida için yetkili olan Med Academy ve Florida National University e ulaşıp durumum konusunda bilgi verip bazı belirli kursları veya gereksinimleri atlamama izin verebilirlermiş. Ayrıca net olarak deneyim durumumuz ne olursa olsun arrt olmadan çalışamayacağımızı da söylemişler. Üniversiteyle iletişime geçip neler olduğunu öğreneceğim.

Yinede başlangıç için değil ancak geldikten 1 sene sonrası için bu konuya yoğunlaşmak daha mantıklı olacak gibi çünkü baya bi prosedür var gibi. şimdilik ikinci mesleğim olan dalış sektörüne yoğunlaşacağım.. ilginiz için tekrardan teşekkür ederim.

• @Emrexhn, içinde söyledi: Radyoloji Teknikeri olarak çalışmak?

@knnrn ilginiz için çok teşekkürler, yanlış anlamadıysam eğer, önlisans eğitimi bunun için yeterli ancak, abd dışındaki kabul edilebilir ülkeler arasında değil türkiye, bunun içinde Florida için yetkili olan Med Academy ve Florida National University e ulaşıp durumum konusunda bilgi verip bazı belirli kursları veya gereksinimleri atlamama izin verebilirlermiş. Ayrıca net olarak deneyim durumumuz ne olursa olsun arrt olmadan çalışamayacağımızı da söylemişler. Üniversiteyle iletişime geçip neler olduğunu öğreneceğim.

Yinede başlangıç için değil ancak geldikten 1 sene sonrası için bu konuya yoğunlaşmak daha mantıklı olacak gibi çünkü baya bi prosedür var gibi. şimdilik ikinci mesleğim olan dalış sektörüne yoğunlaşacağım.. ilginiz için tekrardan teşekkür ederim.
    meslektaşız bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• Merhaba aynı konuyu araştırıyorum. Türkiye'de halihazırda marka bir hastanede çalışıyorum. Tecrübeli olarak gideceğim yani. Denkliği nasıl sağlayabilirim bilgi edinebildiniz mi acaba?

• ben de araştırıyorum haber bilgi bulursanız sevinirim.

• Edindiğiniz bilgileri burada paylaşabilirmisiniz ?

• tıbbi görüntüleme teknikeriyim . amerikaya da çalışmak istyorum . bilen varmı ????lütfen

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

• 3
  • 23
  • 8
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |