Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sergei kalyuzhny

• @lordbolton sergei kalyuzhny

• @lordbolton görüştünüz mu? İsim istemistiniz

• ⭐⭐

@kürşat mesaj attım cevap bekliyorum şuan...

• @kürşat Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak içinde söyledi:

Hocam orduya personel alımıyla sorumlu kisiyle mesengerda konuştum diplomalarını söyledim social worker olmak istediğimi anlattım oda ASVAB sınavına iyi çalışmam gerektiğini söyledi zaten normal askerlik için yaşım uygun değil

Charlotte'ta Community College'da hizlandirilmis ve cok cok ucuza social worker egitimi veriliyor. Yillik geliri dusuk olanlara ucretsiz. Ingilizceniz yeterli ise bir bakin bence. Dersler ocakta basliyor, simdi isminizi yazdiriyorsunuz.
    https://www.cpcc.edu/ccr/dss

• @senay-sirin Şenay hanım çok teşekkür ederim ben ilk olarak mecburen New Jersey e gelmeyi düşünüyorum çünkü tek tanıdığım akrabam orda İngilizcem okadar iyi değil. Şu an trde kamyon ve tır fabrikasında çalışıyorum asıl mesleğim otomotiv teknisyenliği ama social worker olmayı çok istiyorum son olarak araştırdığımda benim için ABD de en ideal yer Charlotte olduğuna karar verdim çünkü orda otomotiv sanayisi çok gelişmiş yani alternatifleride düşünmek zorundayım.1 veya 2 sene sonra Charlotte ye yerleşmeyi düşünüyorum kısmetse ilginizden dolayı çok teşekkür ederim belki birgun orda ailecek tanışma firsatimiz olur . saygılar

• @kürşat Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak içinde söyledi:

@senay-sirin Şenay hanım çok teşekkür ederim ben ilk olarak mecburen New Jersey e gelmeyi düşünüyorum çünkü tek tanıdığım akrabam orda İngilizcem okadar iyi değil. Şu an trde kamyon ve tır fabrikasında çalışıyorum asıl mesleğim otomotiv teknisyenliği ama social worker olmayı çok istiyorum son olarak araştırdığımda benim için ABD de en ideal yer Charlotte olduğuna karar verdim çünkü orda otomotiv sanayisi çok gelişmiş yani alternatifleride düşünmek zorundayım.1 veya 2 sene sonra Charlotte ye yerleşmeyi düşünüyorum kısmetse ilginizden dolayı çok teşekkür ederim belki birgun orda ailecek tanışma firsatimiz olur . saygılar

Tanidiginiz varsa, ilk geliste onlarin yanina gitmek kesinlikle cok yerinde bir karar. NJ'de ilk acemiligi atip ingilizcenizi gelistirirsiniz. Orada cok Turk oldugu icin, turkiyede alistigimiz restoran ve market urunlerine de kolay ulasirsiniz. Her yerin kendine ozgu artilari var. Charlotte'ta otomotiv sektorunu bilmiyorum ama cok hizli gelisen ve buyuyen bir sehir, is imkanlari bol ve benim gozlemim egitimli insan sayisi goreceli olarak yetersiz kaliyor. Onun icin universite mezunu Turkler icin is bulmak ve yukselmek daha kolay gibi.
    Size de bu telasli donemde bol sans diliyorum, kolay gelsin.

• Merhabalar,
    Uzun zamandır foruma uzak kaldım koşuşturmalar yüzünden.Bugün itibari ile ordu ile görüştüm ve AFQT Sınavına girdim.Sınavdan 49 aldım ve ordu barajını(31) geçtim.Şimdi sıradaki işlemin ASVAB sınavına girmek olduğu söylendi ve onada önümüzdeki perşembe askeri üste gireceğim .Askeri üste bu sınavı yaptıktan sonra bu sınava göre bir meslek seçebileceğimi söylediler fakat şöyle bir husus varmış greencardlılar için internette böyle birşeye denk gelmemiştim.Şöyle ki Greencard sahipleri normal vatandaşlardan daha uzun süren bir background check sürecine tabi tutuluyorlarmış.Recruiter ın bana söylediğine göre 1 ila 5 ay arasında değişen bir süreçmiş bu.Yani ASVAB sınavını yaptıktan sonra 1 ila 5 ay arasında beklemem gerekiyor mesleğimi seçebilmek için.Daha sonrasında mesleğimi seçip BCT (Basic Combat Training ) denen askeri eğitime tabi tutulacakmışım.Ayrıca ARMY de kontrat imzalamadan önce mesleğini seçip ona göre imzalıyormuşsun (forumda ve internet sitelerinde konuşulduğu gibi ) .@LordBolton sizin sorularınızı sordum fakat ya ben anlatamadım yada o anlamadı.Açıkcası bende anlamadım.Orduya katılmak için bana dil sınavı filan yapmadılar.Sizin bahsettiğiniz Officer lar için olabilir mi ?

• @richmond hocam yaş kaç ve İngilizceniz nasıl?

• @richmond Thank you very much for your email.

You must have not reached your 35th birthday prior to enlistment into the Regular Army or Army Reserve. However, since you have the desire to support this great Nation of ours, the United States Army has employed civilians since 1776 in support of men and women in uniform. Department of Defense is America's oldest, largest, busiest, and most successful "company". Today, with over 250,000 civilian employees, the Army is the Department of Defense's largest federal employer. Here are some sites on federal/civilian jobs that you might find interesting: bende orduya girmek için uğraşıyorum o yüzden tecrübenizden yararlanmak isterim benim yaştan dolayı giremiyorum ama asıl istediğim sivil memurluk acaba bunun için sınav gerekli mi?

• @kürşat merhabalar yaşım 23.ingilizcem fena değil en azından sohbet ettiğim insanlar öyle söylüyor.b2civarında sanıyorum ama hala katetmem gereken çok yol var.öncelikle civilian soldier nedir bilmiyorum acaba türkiye deki gönüllü askerlik olabilir mi diye düşünüyorum .bu arada sizin yaş kaçtı ve greencardlımısınız?

• @richmond yaşım 36 greencard 2019 talihlisiyim case 8*** lerde galiba sivil memurluk meslek dalı çok ben teknisyen kadrosuna başvurmayı düşünüyorum belli müddet sonra kısmetse

• @kürşat Airforce için yaşınız müsait neden illa Army istiyorsunuz anlayamadım.Varmı bir sebebi acaba? Birde doğum tarihiniz nedir 83 doğumlumusunuz 84mü eğer henüz 35 yaşına ulaşmadıysanız ve 84baharında filan doğduysanız muhtemelen army de girebilirsiniz.Sosyal memurluk dediğiniz eğer security clearence istiyorsa onada giremezsiniz bilginize.

• ⭐⭐

@richmond https://www.goarmy.com The English Comprehension Language Test (ECLT) is designed to measure an individual's ability to read and understand the English language. It is required for non-native English speakers when applying for certain schools. Some may be required to take this test when enlisting. Based on your score on the ECLT you may have to attend English Language Training prior to Basic Training (BCT). sitede ki bilgi bu yönde idi bilemiyorum...

• ⭐⭐

@richmond ASVAB testi puanınız nasıl hesaplanıyor biliyor musunuz? General Science
    Arithmetic Reasoning
    Word Knowledge
    Paragraph Comprehension
    Mathematics Knowledge
    Electronics Information
    Auto Information
    Shop Information
    Mechanical Comprehension
    Assembling Objects bunlardan birinden 31 alırsan geçmiş olur musunuz acaba?

• @LordBolton AFQT sınavından 31 almanız gerekiyor ve bu sınavda word knowledge paragraph math knowledge aritmetic reason olarak 4bölüm var .Sınav türkçe olsa 7-8. Sınıf düzeyinde bir sınav olurdu türkiyede.Bu sınavı geçmeden orduya giremiyorsunuz .Bu sınavı geçtikten sonra ordu meslekleri için ASVAB sınavına giriyorsunuz yani ikisi farklı sınavlar.internette nasıl hesaplandığı yazıyor ama nekadar güvenilir bilemiyorum.Ayrıca ingilizce hakkında bana hiçbirşey demediler .Fikrim şu attığınız yerde okullara katılmak için diyor bu yüzden askeri okullar için,officerlar için olabileceği kanısındayım.

• ⭐⭐

Normal askerlik için AFQT dan geçip ASVAB dan kalıp orduya alınmama gibi bir durum yoktur sanırım.. bilemiyorum http://www.njarmyguard.com/cspeaker/ burada çok detaylı bilgi vermiş tekrar bakayım ama siz almadıysanız ben yanlış anlamışımdır ama bazı haber linklerin de http://www.gazetevatan.com/yalovali-oguzhan-abd-ordusunda--901508-yasam/ örneğin bunda kabul aldıktan sonra ordunun dil kursuna yazıldığını söylüyor size İngilizce ile ilgili bir şey denmemiş olması garip belkide İngilizcenizin iyi olduğunu gördükleri için bir şey dememiş olabilirler.

• @lordbolton bana attığın link sadece National Guard da yer alan 09L kodlu mesleğin önşartları .Eğer bu mesleği seçmezsen bu kriteri sağlamana ve sınava girmene gerek yok.Bildiğim kadarıyla ASVAB sınavından kalamazsınız sadece düşük puan alırsanız meslek seçme dağarcığınız küçülür.

• @lordbolton ve dediğim gibi bana herhangi bir şekilde dil kursu önermediler.Ama bu dakikadan sonra önermezler diyemem

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |