Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

• @Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Fevzi-Özyurt, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

biraz olumsuzluklardan ve yaşanması olası şeylerden ve senin canını sıkan olaylardan bahsedebilir misin rica etsem.

-7-24 askersiniz gece 12 de telefonunuza mesaj gelebilir.
    -Bir cumartesi günü ansızın telefon gelebilir ve nöbete çağırılabilirsiniz.
    -Ben tugayıma ilk geldiğimde ilk 3 ayın çoğu sahada geçmişti.45-50 gün sahadaydık.Okadar eğitimlerden çıkıp birde sahaya giderseniz sinir bozucu olabiliyor.
    -Geç çalışma saatleri .Overtime denen bişey yok.Nekadar çalışırsan çalış aynı parayı alıyorsun.İlk bölüğüme geldiğimde sahada olmadığımız zamanlarda 6-21 çalışıyorduk.Bazen sabahları spor bile yapıyorduk saat 22 de eve gidip.
    -Her orduda olacağı gibi aşırı saçma işler olabiliyor.Bunları burada çok paylaşmak istemiyorum.
    -Evli değilseniz ordu barracksda yaşamak zorundasınız ve bizimki koskoca fort carson ın en kötü barrack ları.Hiçbirşey yok içinde.Kendi yemeğinizi yapamıyorsunuz.Fırın yok .Buzdolabı aşırı küçük ve verimli çalışmıyor ya herşeyi donduruyor yada herşey eriyor.Aygaz yok.Bunun yanında eğer barrack da yaşıyorsanız sürekli oda denetimi oluyor.Yani birinin kendi kişisel alanıma girmesi benim sinirimi bozuyor açıkcası.
    -Ama şansınız yaver giderse bunların hiçbiri başınıza dahi gelmeyebilir.

@Richmond Üstadım peki ilerde ROTC, OCS yada Green to Gold vesaire yapmayı düşünüyor musun? Ordunun bahsettiğin olumsuzlukları da var ama sence benefitler çektiğin zorluklara değer mi?

• @LtEmirhan Ben ordudan ayriliyorum Temmuzda.Orduya katilma demem kimseye cunku gercekten guzel benefitler var .Ben katildim pismanda degilim acikcasi.Sadece sevmedim ve kontratimin sonunda ayriliyorum cunku alacagimi aldim.Amerikaya yeni gelen herkes icin ozellikle yalniz insanlar icin harika bir baslangic noktasi.Hayatini insaa edebilirsin ordu sayesinde.Bu arada eger ordudan sonra federal bir ise girerseniz emekliliginize yaptiginiz yatirimda devam ediyor.

• @Richmond Askeriyenin yarısı youtuber olmuş. Special force askerleri bile youtube da paylaşımlar yapıyorlar. Military police ler araçlarından paylaşımlar yapıyor. Bunların bir yaptırımı yok mu? Bir special force askeri rahat rahat ben soecial force askeriyim diyebilir mi?

• @Fevzi-Özyurt cevabı bilmiyorum umrumdada değil açıkcası 🙂 Yani ordunun reklamı ordu neden bişry desinki şöyle bakınca

• video lara bende baktım hiç neticeye varılmıyo..tecrübeli olanlar kendini belli ediyor ama diğerleri zaten merak edilmeyen ne varsa anlatıyolar.bn şu kanıya vardım diyemicem hatta dahada karışık hale gelince overtime yok ölüm riski var ve güneş sana doğmuyor evli değilsen de vazgeç.

• @mahmutenis bu yorumu Özel kuvvetler için yaptın dimi? Genel olarak ordu ya katılmak konusuna değil?

• Here comes a video 😁

• @MySea offf diyorum be şu ekibin içinde olmak vardı 🙂
    😃 😃 😃 😃 😃
    Ama benim gözdem Green Beret warrant officer olup Delta Force a aday olmak 🙂

• removed...

• Hocam ben bu forumda takilip sorusu olanlara yardim ediyorum, daha ciddi olanlar varsa da whatsapptan falan arayip konusuruz pratik olur diye yardim ediyorum. Anlattiklarimin benden habersiz dokuman/video falan yapilacagindan haberim yoktu. Haberim olsa o kadar vakit ayirmazdim whatsapp’ta. Yapiyorsan da benim adimi kullanmazsan sevinirim. Kolay gelsin.

• @tfnsylmz Ben tamamen kendim ilgilendiğim için araştırdım. Maddi bir amacım yoktu. Tamamen karmaşıklığı ortadan kaldırarak çok kısa sürede bütün sorularının cevabı niteliğinde bir görsel bilgi amaçlı yapmak istemiştim. Youtube dediğimde adım soyadımla bakarsan eğer görürsün, ticari bir şey değil 🙂 (İçerik bile yok) Çok özür dilerim yanlış anlaşılmak istemezdim 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-Özyurt, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz Ben tamamen kendim ilgilendiğim için araştırdım. Maddi bir amacım yoktu. Tamamen karmaşıklığı ortadan kaldırarak çok kısa sürede bütün sorularının cevabı niteliğinde bir görsel bilgi amaçlı yapmak istemiştim. Youtube dediğimde adım soyadımla bakarsan eğer görürsün, ticari bir şey değil 🙂 (İçerik bile yok) Çok özür dilerim yanlış anlaşılmak istemezdim 😞

Isim olarak ayri ayri bahsetmektense, direkt forumdan bahsedebilirsiniz sanirim, bu sekilde hickimse rahatsiz olmamis olur. Ben bu baslikta bilgi veren tum arkadaslara guveniyorum 🙂 hepsi de bu alanda tecrube sahibi ve yardimsever kisiler...
    ayrica bu sekilde dogru bilgileri yaymak da onemli 🙂

• Ben ne oldugunu pek anlayamadim 🙂

• @crazycells Tufan sorun yaratabilecek bir durumdan dolayı kızdı sandım. Hallettik aramızda 🤣 vazgeçmiştim ama, dediğiniz gibi yapabilirim. @Richmond benim ne kadar ciddi araştırdığımı ve bu işle ilgilendiğimi biliyorsun. Edindiğim bütün bilgileri bir video haline getirip youtube da yayınlamak istediğimi söyledim. Bu evde boş oturmaktan dün aklıma gelen birşeydi hem insanlara faydası olsun diye ama cümle kurma şeklim sanki ben en baştan beri böyle bir amaçla bilgi topluyormuşum gibi hissettirdi Tufan’ a kızdı biraz. 🙃

• Dipnot: Fevzi ve bazi arkadaslara foruma tek tek yazip ugrasmasinlar daha pratik olur diye Whatsapp’tan da mesaj/arama yoluyla yardim ediyorum gercekten ilgili oldugunu dusunduklerime. Yani foruma yazdigimdan daha cok bi sekilde is guc arasi Whatsapp’tan da cevap verirken bi anda benden habersiz dokuman/video lafi rahatsiz etti. Kizmak da demeyelim sasirdim ve garip geldi, bu konuda tek ricam ismimin gecmemesi, onun disinda isteyen istedigi dokumani videoyu yapabilir tabii ki.

• @LordBolton 3. paylaşımı görünce eklenti yapma ihtiyacı duydum.
    Space Forces ayrı bir kuvvet değil maalesef. Hava kuvvetlerinin Siber dalıdır. İsim sizleri yanıltmasın. Air force mos larına baktığınızda göreceğiniz siber mesleklerin bir çoğu space force denilen şeydir aslında.

• @Fevzi-Özyurt Space Force gecen sene bu zamanlar ayri bir branch oldu hava kuvvetlerine bagli degil.

Army, Navy, Marines, Air Force, Coast Guard, Space Force

• @tfnsylmz evet dostum ama şöyle bir durum var. Demek istediğim, space forces resmi sitesinde kariyer lere tıklayınca air forces siber kariyerlere yönlendiriyor. O şaşalı videolardan sanki ayın karanlık yüzüne üst kurulacak askerler orada görev yapacakmış, atmosferden Dünya’ ya askerler gönderilecekmiş gibi kurgular dönüyor ama işin aslı bir hava kuvvetlerinde görev yapan siber ekibin parçası olacak. Videolarda uzay boşluğu gibi gösterilen alan Terfosmerde bulunan uyduların konumları.
    İletişim ağları ve siber güvenlik uzmanıyım. Aynı zamanda denizcilik sektöründe Vsat, TVRO sistemlerine destek veriyorum. Benim kariyerlerden ve videolara bakınca çıkardığım bu. Yanılıyor da olabilirim tabili 🤣🤣🤣

• The primary mission of the U.S. Space Force as directed by Congress is to maintain, protect, and expand the U.S. fleet of advanced military satellites that form the backbone of U.S. global military operations

Aynen öyleymiş sanırım. Uyduları korumak ve hem operasyonel hem teknolojik açıdan geliştirmek amacıyla kurulmuş.

Sen haklısın ayrı bir kuvvet Air force un bir dlı değil, tamamen kendi başına bir kuvvet ama videolardan insanların düşündüğü algıladığı şey yanlış, demek istediğim şey buydu 🤣

Bu arada mesleki bilgi olarak bir not düşeyim, bunların istedikleri özelliklere sahip insanlar o maaşların 2-3 katını maaş olarak sivilde kazanabilirler. Aynı zamanda bu özelliklere sahip insanların büyük çoğunluğu maaşlı da çalışmaz. Kısa süreli bir iş tecrübesinden sonra kaçar giderler.
    Yaşam tarzı olarak askerliği benimsemeyen kimsenin yapacağı bir iş değil bence.

• ⭐⭐

amerikan orduduna sivil memur olarak girmek mümkünmü
    şartları neler bilgi alabileceği bir yer varmı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |