Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

• @tfnsylmz dishonorable çok kötü bir damga iş verenler çok önem verir ileride sorun yaratır girdik mi orduya kontrat bitene kadar dişi sıkmalıyız

• Sözleşme bitiminde ordudan ayrılarak ve veteran olarak sivil hayata dönüş yaptığınızda; sağlık hakları sizinle ömür boyu kalıyor mu?

Bu arada ben de 35 sayfayı oturup okudum. Baya döktürmüşsünüz emeğinize sağlık 🙃

• @Fevzi-Özyurt aktif görevde değilseniz bitiyor diye biliyorum

• Aktiften cikip national guard ya da reserves’e gecis yaparsaniz tricare kullanmaya devam edebilirsiniz ya da 20+ sene yapip emekli olursaniz omur boyu yararlanabilirsiniz.

• Selamlar Türkiye'de pilot yüzbaşı olarak görev yapıyorum olurda amerikaya gidersem mesleğime devam edebilirmiyim ? amerikan ordusu sanmıyorum ki başka ülkenin bir pilotuna uçağını teslim etsin ama aklıma geldi sormak istedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Balamir, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Selamlar Türkiye'de pilot yüzbaşı olarak görev yapıyorum olurda amerikaya gidersem mesleğime devam edebilirmiyim ? amerikan ordusu sanmıyorum ki başka ülkenin bir pilotuna uçağını teslim etsin ama aklıma geldi sormak istedim

askeri pilotluk için bilemem ama gerekli lisans sahibiyseniz (sivil havacılık lisanslarındna bahsediyorum) sivil havacılıkta çalışma şansınız var.

ilgili linkten, amerikan hava kuvvetleri sitesini inceleyebilir, canlı destek kısmından sorunuzu sorabilirsiniz.

• @gucarslan Anladım teşekkür ederim

• @Balamir jet ucaklari top secret clearance gerektiriyor ve sizin o background ile almaniz zor. teoride mumkun olabilir ama pratikte size ucak teslim etme riskini almayacaklardir.

• @tfnsylmz sizin görev tecrübeniz nasıldı veya nasıl hocam.
    Mesai saatleri ve mesai saatleri içinde zamanınız nasıl geçiyor acaba.

• @Fevzi-Özyurt daha once bircok kez yazdim baslikta ama tekrar ufaktan ozet geceyim. ben kore'deyim 2 ayim kaldi, tx'a gidiyorum buradan. abd disindaki uslerle abd'deki usler arasinda farklar var, disaridakiler biraz daha rahat disiplin olarak vs o yuzden benim cok rahat gecti, gayet memnunum su an. abd'ye gidince fikrim degisebilir. @Richmond abd'de gorev yapiyor ve kendisi memnun degil bildigim kadariyla. askeriyenin genel bi standardi olsa da calistiginiz birlige, yaptiginiz ise, birlikte calistiginiz insanlara vs gore degisiyor cogu sey. o yuzden aa su kisi memnunmus demek ki iyi ya da memnun degilmis demek ki kotu dememek lazim. cok fazla ilk kontratini yapip cikan kisi oldugu kadar cok fazla 20+ sene yapip emekli olan da var.
    mesai saatleri olarak genel olarak soyle;
    0630-0715 = PT
    0715-0900 = Serbest zaman, dus kahvalti giyinme vs
    0900-1130 = calisma
    1130-1300 = lunch molasi
    1300-1700 = calisma

dedigim gibi saatler genel olarak boyle. degisiyor. kimi zaman 1400 de odama geliyorum yapcak bi sey yoksa. ekstra calismam gerekirse eger ertesi gun PT yapmiyorum, gec gidiyorum vs.

• Tekrar merhaba,
    Bugün konuştuğum, Florida’ da yaşayan bir arkadaşım, air force için ABD vatandaşı olmak gerektiğini, GC ile başvuralamayacağını söyledi.
    Doğruluk payı nedir?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

• @Fevzi-Özyurt yanlis, officer olarak giremezsiniz tabi ama enlisted olarak girebilirsiniz. yalniz air force diger branslara gore daha secicidir asvab'ten falan yuksek skor yapmazsaniz pek ilgilenmezler.

• @tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Fevzi-Özyurt yanlis, officer olarak giremezsiniz tabi ama enlisted olarak girebilirsiniz. yalniz air force diger branslara gore daha secicidir asvab'ten falan yuksek skor yapmazsaniz pek ilgilenmezler.

• @tfnsylmz
    Asvab sınavının içeriklerine ve örnek sınavlarına baktım. Çok basit sorular olduğunu farkettim. Belli bir seviyede ingilizcesi olan 50 nin altında yapmaz diye düşünüyorum. Açıklama için teşekkür ederim. Kurslarının felan olduğunu gördüm internette, çalışırız biraz 🙂
    Peki, asvab sınavı her force için ayrı ayrı mı yapılıyor. 50 aldın air force seni kabul etmedi varsayalım, gidip diğerleri için tekrar başvuru yapıp, onlar üzerinden tekrar mı asvab sınavına tabi tutuluyorsunuz.

• Hepsi ayni sinav ama her MOS icin farkli line scorelarina bakiliyor. Asvab’in kendisinden 50-60 almanizdan cok icindeki line scorelariniz onemli. Ornegin cogu guzel MOS ve officer school vs icin GT scoreunuzun 110 ve uzeri olmasi gerekir.

Baska branstan alinan asvab’i kabul ediyorlar mi yeniden sokuyorlar mi bilmiyorum.

• @tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Calibraturbo, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz greencardı alıp Abd ye gittiniz CDL yi yapıp military e mi başvurdunuz? Bu arada gecen sürec ne idi? Şimdi Korede oldugunuza göre vatandaslıga basvurma süresi(5yıl) 'dan düşmüyormu? Ben de eger gidersem bir iki sene Military bir işte görev yapmak(truck driving olabilir)- hatta almanya düşünüyorum özellikle. Ve sonrasında kazandıgım parayla Abd ye gidip yeni bir bachelor bölümü bitirmek istiyorum... Bu hayale geçerli bişey denilirmi?Almanca ingilizcem akıcı sıkıntısız

Evet bir sure trucking isindeydim sonra Army’e basvurdum. Benim 5 yilim dolmak uzere Army’de olmasam da tam bu ay 3 ay erken basvurulabildigi icin basvuruyor olacaktim zaten. Benim icin cok farkeden bir sey olmadi vatandaslik konusunda. Ha belki 8-9 ay beklemek yerine 3 ayda falan alabilirim diye umuyorum. Ilk gorev yerini secemezsiniz ama 2 yil kontrat yapip re-enlist yapmaya karar verirseniz 2. Kontratinizda gorev yerinizi secebilirsiniz. Almanya 3 yil. Olmayacak bir sey degil. Ben su an Kore’deyim ve burasi 1 yil. Eger devam edecek olsam re-enlist yapip almanya’ya gecebilirdim ama ben cok buyuk ihtimalle devam etmeyecegim. Officer’a gecmeye calisicam ama benim gpa cok dusuk oldugu icin o ihtimal de zor benim icin. O yuzden cikip veteran olarak sivilde devam edicem buyuk ihtimalle.

GPA nedir ve askeriyeden ayrıldıktan sonra tekrar başvurabiliyor musunuz? O zaman süreç nasıl ilerliyor? Mesela 2 senelik mezunusunuz, active duty sözleşme bitti ve askeriyeden ayrıldınız. Eğitim hakkınızı kullanarak lisans tamamladınız. Tekrar askeriyeye başvurabilir misiniz?

Birde önlisans mezunu olup 2 sene lisans tamlama yaptınız. Diğer 2 sene hakkınızı master için kullanabilir misiniz? Biraz değişik oldu bu soru farkındayım. Kusuruma bakmayın şimdiden 🙂

• @tfnsylmz Bu arada eklemeyi unuttum. Askeriyede iken herhangi bir lisans bölümü okumanız mümkün değildir sanırım?

Elinizden gelen her soruya cevap veriyorsunuz. Bu nedenle çok teşekkür ederim.

• @Fevzi-Özyurt okursunuz ama mos e göre değişir rahat bir mos de iseniz 2ayda bir 6 credit alabilirsin değilse 6 credit alabilirsin.senede 36 credite kadar alabilirsin veya 18 . sana kalmış tamamen .Ordu TA kapsamında karşılıyor .

• @Richmond merhaba ordudaki rutbeniz nedir bide okul diploma notu subayliga gecerken onemlimi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

48

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |