Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

• Amerika'da Yapılabilecek Daha Kârlı İşler Varken Neden Askerlik?

• @KingTricky Bedava okul (yıllık 25k ya kadar+ askeriyeden ayrılmışsan kiranıda ödüyorlar sen okurken 4 yıl),maaş garantisi,hükümette çalışıyor olmak,bedava sağlık sigortası,heryerde askeriye indirimi,VA loan(down payment olmadan istediğin evi düşük faizle 484bin USD sınırına kadar alabilme ) iş öğrenme,hızlı vatandaşlık alma ,kariyer şuanda aklıma gelenler

• Yazmismiydim hatiralamadim ama CA Navy Medical Teknisyenlik tarzi bir iste basvurmustum. kisa bir red cevabi geldi 🙂

• Merhaba Arkadaşlar araştırmalarım sonucu cevap bulamadığım bir soruyu sormak istiyorum.

Amerika ordusunda çalışan kişilerin 1 veya 2 yıl sonra emekli olma imkanları varmış erken emeklilik gibi bu konuda bilgisi olan var mı?

• @yayakaldim34, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhaba Arkadaşlar araştırmalarım sonucu cevap bulamadığım bir soruyu sormak istiyorum.

Amerika ordusunda çalışan kişilerin 1 veya 2 yıl sonra emekli olma imkanları varmış erken emeklilik gibi bu konuda bilgisi olan var mı?

• @yayakaldim34 1yıl değilde 2yılda ayrılabilirsin ama bu emeklilik olmaz işten ayrılmak gibi olur.Orduda emeklilik süresi 20yıldır.Emekli olduğunuzda Base maaşınızın(BAH,BAS dahil olmadan ) %40 ını her ay emekli maaşı olarak alırsınız.Eğer 20seneden fazla ise her sene %2 olarak eklenir emeklilik maaşınıza .Yani 24 sene çalışmışsanız ,emekli oldugunuzdaki rutbenizin baz maaşının %48ini alırsınız.

2sene sonunda ayrilirsaniz hala kullanabileceginiz bazı avantajlar mevcut tabi.Military veteran indirimlerini kullanabilirsiniz.Belli bir limitle Post 9/11 kullanabilirsiniz(24 ay için %80 sanırım).

9/11 nedir derseniz;

Diyelimki bir okul seçtiniz ve okumak istiyorsunuz.Okulda Florida State olsun .Yıllık ücreti 24.000usd .Eğer bu okulda okumak isterseniz ordu bunun 23.978(yıllık üst limit) kısmını ödüyor ve siz sadece 22usd ödüyorsunuz.Ayrıca bu okulu okurken 4yıl boyunca kira yardımı alıyorsunuz(posta kodunuza göre ödemeler değişiklilik göstermekte).Mesela floridada 800-900civarı bir miktar alırsınız muhtemelen aylık 4sene boyunca.

Ama 9/11 için eligible olma şartları var.Bunlardan en önemlisi 3yıl orduda hizmet etmiş olmak .Eğer 30ay hizmet etmişseniz %90 24 ay hizmet etmişseniz %80 oluyor.Buda şöyle oluyor 23.978 usd olan üst sınırın %80 veya %90ını kullanabiliyorsunuz.Yapılan kira yardımınında %80 veya %90ını alıyorsunuz.

Şöylede önemli bir ayrıntı var eğer okul 15.000usd ise ve siz 36 ay hizmet etmişseniz 15.000 usd ödüyor .24ay hizmet etmişseniz ordu %80 ini ödüyor ve %20sini siz ödüyorsunuz .Yani üst sınır 23.978usd olsa bile üst sınırdan bağımsız olarak sizin okul ücretinizin %80 ini ödüyor.

Not.Bu paralar direk olarak okula ödenmektedir .
    Not2.USA veya diğer ülkelerde kullanılabilir.Sadece Amerikada okumanız gerekmiyor .Yabancı ülkedeki kira yardımı konusunda pek bir bilgim yok malesef.

• @Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@KingTricky Bedava okul (yıllık 25k ya kadar+ askeriyeden ayrılmışsan kiranıda ödüyorlar sen okurken 4 yıl),maaş garantisi,hükümette çalışıyor olmak,bedava sağlık sigortası,heryerde askeriye indirimi,VA loan(down payment olmadan istediğin evi düşük faizle 484bin USD sınırına kadar alabilme ) iş öğrenme,hızlı vatandaşlık alma ,kariyer şuanda aklıma gelenler

Sağlık Sigortası dışında herhangi bir faydası yok

• @KingTricky ben hepsini kullanacağım için fayda sağlıyacağını düşünüyorum bana .Sağlık sigortasını unutmuşum

• @Richmond Emekli Maaşı%75i değil miydi ya?

• @KingTricky %40 ı malesef

• @aliarmgn, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

merhaba ben geçtiğiniz hafta indeed üzerinden Army e başvurmuştum ertesi hün aradılar bugün görüşmeye gittm güvenlik aoruiturması eskisi kadar uzun sürmüyor maksimum 1 ay sürüyor denildi bana ben part time için başvuru yaptım haklarım çoğundan yararlanbiliyorsunuz ve ayda 1 hafta çalışıyorsunuz dendi bana. İlk sınav basitti,ben kelime kısmının sadee 3-4 sorusuna bilerek cevap verdim:) Matematik ve paragraf kısmı oldukça basitti hata paragrafın tamamı doğru matematikten de 3-4 yanlış vardı. Diğer sınavın bundan çok faha kolay olduğu söylendi bana.Henüz larar vermedim 2 gün içersinde kararını verip bildiricem.
    @lordbolton Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak içinde söyledi:

@richmond başarılar dilerim şimdiden..

Merhaba part time nasıl oluyor orduda acaba? Ne yapıyorsunuz maas vb nekadar.

• Arkadaşlar, Türkiye'den TSK (ordudan emekli olan ya da çalışıp ayrılan biri, sanırım yaş sınırından dolayı askeri olan kısıma kabul edilmiyor. Peki sivil memur olarak ordunun herhangi bir bölümünde çalışabiliyor mu? Malumunuz ordu sadece askerlerden ibaret değil.

• @TURKEYANDUSA security clearence tarzı şeyler gerekli oluyor .Onuda hazır bekleyen kendi emeklilerinden dolduruyorlar .Birkaç türk başvurduklarından ve red yanıtı aldıklarından bahsetmişti

• @Onurfidan hocam hiçbir fikrim yok 🙂

• This post is deleted!

• @KingTricky, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Türk Sahil Güvenlik Komutanlığında Uzman Çavuşum Balık Adam Belgem var uluslararası alanda geçerliliği olan yüzme belgelerim var bunlar avantaj sağlar mı?

Başkan bende sahil güvenlik uzmanlık istiyorum kurbağadam olarak nasık olanaklar falan maaslar imkanlar? Konuşabilirmiyiz

• This post is deleted!

• @Onurfidan [email protected] bu gmaile yazın numaramı vereyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KingTricky, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Onurfidan [email protected] bu gmaile yazın numaramı vereyim

Lutfen bilgileri -konuyla ilgilenen herkesin faydalanabilmesi amaciyla- foruma aktarin.

• Değerli dostlar merhabalar,
    New York'a bu ay içerisinde gideceğim ve bu benim ABD'ye DV vizesi ile ilk girişim olacak. Neyse uzatmadan bir şey sormak istiyorum. Türkiye'de mühendislik derecemi aldığım üniversite ABD'de apostille sahibi. Yani bu benim lisans derecemin kabul görmesinde olumlu bir nokta. Şimdi her şeye rağmen işler yolunda gitmezse ABD'de US Airforce ya da Navy recruitment ofisi gitmek ve mühendislik derecemi değerlendirmek kulağa nasıl hitap ediyor. Yoksa aman bulaşmaya bile değmez mi? Bu arada halihazırda bir ABD şirketinde 10 yıldır da proje müh. olarak çalışıyorum. Not: ASVAB sınavını geçme konusunda ya da dil konusunda da sıkıntım yok.

Özellikle ABD'de askeriye deneyimi olanların değerli geri bildirimlerini bekliyorum,

Çok teşekkürler,
    Cihangir K.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |