Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

• Üstteki videonun bu konu açısından yaraşır olabilir

• ⭐⭐

@Ussemih green cardsiz orduya giremezsiniz.

• Merhaba . Daha önce sormuştum ama cevabını alamamıştım bir daha şansımı deneyeyim dedim. Aktif duty değil de reserves olsak yine 180 gün sonra vatandaşlığa başvurabiliyor muyuz ?

• Sanirim en az 180 gun active duty yapmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crn93, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhaba . Daha önce sormuştum ama cevabını alamamıştım bir daha şansımı deneyeyim dedim. Aktif duty değil de reserves olsak yine 180 gün sonra vatandaşlığa başvurabiliyor muyuz ?

tam emin degilim ama hizli vatandaslik icin aktif ordu uyesi olmaniz gerekiyor diye biliyorum. Reserve iken yapabileceginizi sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Sanirim en az 180 gun active duty yapmalisiniz.

180 gun calisir sonra ordudan ayrilirim diyecek arkadaslara yazayim... Zaten hatali yazdiysam diger arkadaslar duzeltir...

Zaten ordu ile sozlesme yapip aliniyorsunuz ve keyfe gore ordudan ayrilamiyorsunuz. Forumda bu konulari cok daha iyi bilen arkadaslar var ama sanirim 2, 4 veya 6 yillik sozlesmeler var... 2 yil aktif gorev + 4 yil reserve yapmak da mumkun ama 180 gun sonra ordudan normal yollarla ayrilmak mumkun degil diye biliyorum.
    Vatandas kalmak icin normal bir discharge yasamaniz gerekiyor, yani vatandas olduktan sonra ordudan atilmaya calisirsaniz bu durum vatandasligi da kaybetmenize neden olur.

Yani sozun ozu, sadece "hizli vatandaslik" icin asker olamazsiniz. Orduda calisabilecek bir hedefe ve kondusyona sahipseniz bunu yapmalisiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@MySea, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Sanirim en az 180 gun active duty yapmalisiniz.

180 gun calisir sonra ordudan ayrilirim diyecek arkadaslara yazayim... Zaten hatali yazdiysam diger arkadaslar duzeltir...

Zaten ordu ile sozlesme yapip aliniyorsunuz ve keyfe gore ordudan ayrilamiyorsunuz. Forumda bu konulari cok daha iyi bilen arkadaslar var ama sanirim 2, 4 veya 6 yillik sozlesmeler var... 2 yil aktif gorev + 4 yil reserve yapmak da mumkun ama 180 gun sonra ordudan normal yollarla ayrilmak mumkun degil diye biliyorum.
    Vatandas kalmak icin normal bir discharge yasamaniz gerekiyor, yani vatandas olduktan sonra ordudan atilmaya calisirsaniz bu durum vatandasligi da kaybetmenize neden olur.

Yani sozun ozu, sadece "hizli vatandaslik" icin asker olamazsiniz. Orduda calisabilecek bir hedefe ve kondusyona sahipseniz bunu yapmalisiniz.

Benim bilgim de bu dogrultuda.

• Çok teşekkürler

• @crn93, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhaba . Daha önce sormuştum ama cevabını alamamıştım bir daha şansımı deneyeyim dedim. Aktif duty değil de reserves olsak yine 180 gün sonra vatandaşlığa başvurabiliyor muyuz ?

180 gün reserve içinde geçerli.Benim bir jamaikalı arkadaşımda başvurmuştu o şekilde ondan biliyorum.180gün sonunda discharge olmak hiç kolay değil isteseniz bile inanılmaz derecede zor.Medical Discharge en kolayı olsada baya zaman alıyor ve ciddi ,gerçekçi sebepleriniz olmalı.Sırt sakatlığı bel sakatlığı gibi.Eğer bunlar ordudan kaynaklanıyorsa ekstra tazminat bile alabilirsiniz veya disability pay deniyordu sanırım sakatlığınızın yüzdesine göre ölene kadar ordudan maaş alabilirsiniz.3000 usd tavan maaş.Sakatlığınız %20 ise ölene kadar 600 usd alıyorsunuz.

• “ Completion of at least 180 days of active duty before receiving certifications of honorable service: Foreign nationals, including LPRs, entering service must now complete at least 180 consecutive days of active duty service to be eligible to apply for U.S. citizenship, or at least one year of satisfactory service in the Selected Reserve, with certain exemptions.”

1-2 yil once degisiklikler oldu eskiden basic training bitince hemen vatandas olunurken artik en az 180 gun active duty gerekiyor form n-426 icin.

Reserve icin benim bundan anladigim su basic (9 hafta) ve ait(sectiginiz ise gore uzunlugu degisir) toplamda 180 gunu buluyorsa basvurabilirsiniz. Eger ait kisa ise ve 180 consecutive gun olmayacaksa o zaman 1 yil gerekiyor.

dedigim gibi ben maddeyi boyle yorumladim ama cevremde reserve olarak bunu yapan biri olmadigi icin soramiyorum su an.

• Harika bilgiler cok tesekkur ederim. Discharge olmak istemem acikcasi. Benefitleri cok iyi. Vatandaslik icin degil diger benefitleri icin arastirirken vatandasligi ogrendim. Acaba reserve de oluyor mu diye mrk ettim. Cunku benefitler reserves icin de gecerli. Cok tesekkurler tekrar

• Reserve yerine national guard olmayi da arastirin. Daha uygun olabilir.

• @MySea tesekkur ederim arastiricam

• @crn93, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

ika bilgiler cok tesekkur ederim. Discharge olmak istemem acikcasi. Benefitleri cok iyi. Vatandaslik

Günde ortalama 12 saat çalışcağınızı düşünerek hesaplamalarınızı yapın

• Peki active duty baslayip 180 gun sonra reserve gecisi yapsak. Vatandasligi aldiktan sonra yapsak bunu hatta. Active duty de su ekstra mesai ucreti verilmemesi biraz problem aslinda.

• @Mihok, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Peki active duty baslayip 180 gun sonra reserve gecisi yapsak. Vatandasligi aldiktan sonra yapsak bunu hatta. Active duty de su ekstra mesai ucreti verilmemesi biraz problem aslinda.

Oyle bir sey yok tabii ki. Minimum active duty kontrat 2 yil o da cok nadiren bazi MOS’lerde veriliyor. Benimki 2 yil benle ayni MOS’de bayagi bi insan var 2 almaya calisip alamayan.

• @tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Mihok, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Peki active duty baslayip 180 gun sonra reserve gecisi yapsak. Vatandasligi aldiktan sonra yapsak bunu hatta. Active duty de su ekstra mesai ucreti verilmemesi biraz problem aslinda.

Oyle bir sey yok tabii ki. Minimum active duty kontrat 2 yil o da cok nadiren bazi MOS’lerde veriliyor. Benimki 2 yil benle ayni MOS’de bayagi bi insan var 2 almaya calisip alamayan.

Evet kontrat suresi sorun. Yasi ilerletiyor ve mesai ucreti odemiyor. Reserve uzerinden vatandaslik almayi dusunuyorum.

Ben bir videoda sunu duymustum. Air Force basicte sen eger istersen direk eski pasaportunu yirtip sana us pasaportunu vatandasligini veriyorlarmis. Tabii bu eskide kalmis bir olay olabilir.

@tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Mihok, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Evet kontrat suresi sorun. Yasi ilerletiyor ve mesai ucreti odemiyor. Reserve uzerinden vatandaslik almayi dusunuyorum.

Ben bir videoda sunu duymustum. Air Force basicte sen eger istersen direk eski pasaportunu yirtip sana us pasaportunu vatandasligini veriyorlarmis. Tabii bu eskide kalmis bir olay olabilir.

Evet birkac yorum yukarida soylemistim eskiden oyleydi Trump geldikten sonra degisti yonetmelikler.

“ 1-2 yil once degisiklikler oldu eskiden basic training bitince hemen vatandas olunurken artik en az 180 gun active duty gerekiyor form n-426 icin.”

en büyük problem o mesai ücreti aslında.Irgat gibi çalışsanda masabaşı 8saat çalışsanda aynı para.

• 1 yil sonra basvuru yapildiktan sonra surec yine uzun mu yoksa kisa surede aliniyor mu ? 1 yil gibi yine bir bekleme suresi varsa cokta bir mantigi kalmiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |