Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

• @Mihok anlamadım neden bahsettiğinizi.Vatandaşlıkmı orduya girişmi? vatandaşlık katıldıktan itibaren 1 yıl civarı suruyor

• @Richmond Army reserve katildiktan 1 yil sonra basvuru hakki veriliyor denilmisti. Basvurduktan sonraki sureci merak ediyorum. Yine uzun mu suruyor yoksa kisa bir surec mi ? 6 ay, 1 sene veya cok daha az mi ?
    Tesekkur ederim.

• Normalden daha kısa.Normalde 10aysa bunda 6-7 ay

• Merhaba
    Geçen yıl Denizcilik Meslek lisesinden mezun oldum bu yıl greencarda başvuracağım eğer kazanırsam orduya girmek istiyorum orduya giriş süreci nasıl işliyor ?
    birde orduya girdiğinizde size 3-6 ay arası dil eğitimi veriliyor nasıl oluyor ?
    kafam çok kaşırık yardım edermisiniz ?

• E1 yerine E4 ten başlamak için TR de mezun olduğumuz uni yi nasıl onaylatabiliriz?

• @Betfair39, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

E1 yerine E4 ten başlamak için TR de mezun olduğumuz uni yi nasıl onaylatabiliriz?
    NACES member olan kurumlardan birinden alabilirsiniz. Ben Spantran’dan yaptim.

• Teşekkürler.Eşim katılmak istiyor US Army ye o yüzden sormuştum.Acaba aramızda Army de Navy de Air Force da görev alan bayanlar varmıdır?

• Bir soru daha sorayım basic training bittiğinde vatandaş olunuyormuş peki eşim vatandaş olursa beni etkiliyormu? yoksa ben hala DV1 den devam mı ediyorum 5. seneyi doldurmaya? U.S citizen la evli olduğundan 3. sene de alma imkanı varmı? nasıl işliyor bu süreç

• Yukarida konustuk basic training bitince olmuyorsunuz artik. 1 sene kadar suruyor. Diger sorudan emin degilim ama soyle bambaska bir yonetmelik var; esiniz yurtdisinda gorevli olursa hic beklemeden hemen vatandasliga basvurabiliyorsunuz.

Ben su an kore’deyim ve evlenmek uzereyiz, yurtdisi gorevimi uzatmaya calisip esimi vatandas yapmaya calisicam hemen. Bu yonetmeligi yeni gordum ben de tam arastirmadim ama okudugum kadariyla oyle.

“ In general, a spouse of a U.S. citizen employed abroad must be present in the United States pursuant to a lawful admission for permanent residence at the time of examination on the naturalization application and at the time of naturalization, and meet of all of the requirements listed above except that:

No specific period as a permanent resident (Green Card holder) is required (but the spouse must be a permanent resident)
    No specific period of continuous residence or physical presence in the United States is required
    No specific period of marital union is required; however, the spouses must be in a valid marriage at the time of filing until the time of naturalization.”

• ⭐⭐

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum ordu da iken ciddi bir hastalık geçirirseniz ne oluyor kanser gibi mesela biliyorsunuz tedavisi yıllar yıllar sürebiliyor hiç bu konu hakkında duyduğunuz yada gördüğünüz bir olay var mı?

• @LordBolton duruma gore degisiyor sanirim active kalip tedavi de gorebilirsiniz medically retired da. Army koca bir “YMMV”’den ibaret cogu konuda.

• ⭐⭐

@tfnsylmz YMMV den kastınız nedir? Hangi durumlarda ordudan atiliyorsunuz?

• @LordBolton your mileage may vary... yani ayni konuda/durumda siz benden farkli bi tecrube yasayabilirsiniz.

basima gelmedigi icin bilmiyorum ama cancer while in the army vs tarzi google aramalariyla cesitli forumlarda bir seyler cikiyor. anladigim kadariyla kanserin turu, boyutu ve hangi seviyede olduguna gore degisiyor ne olacagi.

• Bir arkadaşım hava kuvvetlerinde astsubay yaptığı iş f16ların bakımı Türkiye'de İTÜ makine mühendisliğini bitirdi.
    Ordada onaylatmis sanırım şuan incirlikte hava kuvvetlerindeki 21. Ayı 8 bin doların üstünde maaş alıyorum diyor doğru mudur?

• @KingTricky, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Bir arkadaşım hava kuvvetlerinde astsubay yaptığı iş f16ların bakımı Türkiye'de İTÜ makine mühendisliğini bitirdi.
    Ordada onaylatmis sanırım şuan incirlikte hava kuvvetlerindeki 21. Ayı 8 bin doların üstünde maaş alıyorum diyor doğru mudur?

Ev yardımı ile o kadarı bulabilir.Şuradan bakabilirsin maaşlara
    https://www.federalpay.org/military/air-force/ranks

• @KingTricky Dogrudur buyuk ihtimalle. Sivil mi yoksa asker mi?

• valla en güzel meslekler için hepsinde citizenship şartı var army de air force da..Green card la belirli angarya mesleklere girilebiliyor malesef.

• @tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

“ In general, a spouse of a U.S. citizen employed abroad must be present in the United States pursuant to a lawful admission for permanent residence at the time of examination on the naturalization application and at the time of naturalization, and meet of all of the requirements listed above except that:
    No specific period as a permanent resident (Green Card holder) is required (but the spouse must be a permanent resident)
    No specific period of continuous residence or physical presence in the United States is required
    No specific period of marital union is required; however, the spouses must be in a valid marriage at the time of filing until the time of naturalization.”

Dediğiniz şeyi bugün yine 3 ayrı recruiter a, Navy ye ve Air Force a sordum.Hepsi bana güncel olarka basic training bitince vatandaşlığı alıyorsunuz dedi.
    Bunu teyit etmek için en iyisi bu numarayı arayıp sormak sanırım

If you have questions regarding your biometrics, you can contact the Military Help Line at 877-CIS-4MIL (877-247-4645

Son 1 hafta bu konuyu 10 dan fazla insana sordum çoğu recruiter ve 2 taneside vatandaş olmuş kişilerdi.Hepsinin söylediği şeyde basic training bittikten sonra vatandaşlığı aldık oldu.

• @Betfair39 recruiterlar siz duymak isterseniz onu soylerler... bu degisiklik de son 1-2 sene icinde oldu ondan once hep basicti o kisilerin bilgileri guncel degil demek ki. Su anda benim company’de benle birlikte vatandaslik surecinde olan 5 arkadas daha var, hicbirimiz basicten sonra olamadik cunku artik 180 active duty days isteniyor. Hatta forumumuzdan Richmond’a da sorabilirsiniz. En olmadi deneyip gorebilirsiniz ne diyeyim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |