Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Richmond TSP!

• Yarin Army Basic Combat Training’den mezun oluyorum sorularinizi bilgim kadariyla cevaplayabilirim.

Boyun dovmesi sorun degil bu arada burada boynunda dovmeli bi kiz vardi. Waiver veriyorlar sanirim.

• @LordBolton kendi odam var fakat sigara içmek yasak duman sensörü var.Resmi olarak yasak ama yaparsan bişeyler bilemem 🙂 @AgeGuns sadece ilk eğitimde 10 hafta kışlada kalıyorsun sonra kendi odan var.AIT de 2-3 kisi bir odada görev istasyonunda tek basına kendi odanda ortak banyo mutfak.Army herkese tek odayı teklif ediyor fakat Navy de öyle olmayabiliyor şansa bağlı.Air force bu konuda en iyisi.3 aylık dil okuluna gitmeyi aklınızdan bile geçirmeyin.Ciddi derecede sert biryer.Bct den daha sert.Porto Rikolu bir arkadaşım söyledi hergün ağlayan koca koca adamlar oluyormuş..@Final-Approach vatandaşlık basşvursunu 180 gün sonra yapıyorsun.(en azından şuanda kural bu) @AgeGuns hala güvenlik soruşturması 4 ay sürüyor eskiden çok daha uzun sürüyormuş şuanda 4 ay.

• @tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Yarin Army Basic Combat Training’den mezun oluyorum sorularinizi bilgim kadariyla cevaplayabilirim.

Boyun dovmesi sorun degil bu arada burada boynunda dovmeli bi kiz vardi. Waiver veriyorlar sanirim.

Tufan tebrik ederim ne ara gittin ne ara geldin anlamadım bile zaman çok hızlı geçiyor 🙂

• @Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@LordBolton kendi odam var fakat sigara içmek yasak duman sensörü var.Resmi olarak yasak ama yaparsan bişeyler bilemem 🙂 @AgeGuns sadece ilk eğitimde 10 hafta kışlada kalıyorsun sonra kendi odan var.AIT de 2-3 kisi bir odada görev istasyonunda tek basına kendi odanda ortak banyo mutfak.Army herkese tek odayı teklif ediyor fakat Navy de öyle olmayabiliyor şansa bağlı.Air force bu konuda en iyisi.3 aylık dil okuluna gitmeyi aklınızdan bile geçirmeyin.Ciddi derecede sert biryer.Bct den daha sert.Porto Rikolu bir arkadaşım söyledi hergün ağlayan koca koca adamlar oluyormuş..@Final-Approach vatandaşlık basşvursunu 180 gün sonra yapıyorsun.(en azından şuanda kural bu) @AgeGuns hala güvenlik soruşturması 4 ay sürüyor eskiden çok daha uzun sürüyormuş şuanda 4 ay.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam

Ancak dil kursu ile ağlamak arasındaki farklı tam olarak kuramadım, dövüyorlar mı yani nedir? Nasıl ağlaya bilirsin ki, zor mu soruyorlar 😀

• @tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Yarin Army Basic Combat Training’den mezun oluyorum sorularinizi bilgim kadariyla cevaplayabilirim.

Hayırlı olsun

Meslek ney ordudaki? Bide bu giriş tesstini ilk seferde mi geçtininiz, güvenlik soruşturması ne kadar sürdü?

• AIT de dışarıda kalman şansın yok mu ? Kışlada yatıp kalkmak şart mı ?

• @Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Final-Approach vatandaşlık basşvursunu 180 gün sonra yapıyorsun.(en azından şuanda kural bu)

Teşekkürler hocam, bunu öğrendiğim iyi oldu.

• @Final-Approach, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Final-Approach vatandaşlık basşvursunu 180 gün sonra yapıyorsun.(en azından şuanda kural bu)

Teşekkürler hocam, bunu öğrendiğim iyi oldu.

Adam 2.5 ayda aldım diyor şaka gibi , ulan trump yatacak yerin yok 😃

Şimdi 6 ay sonra başvura biliyorsun demek he. Ki beklemesi vs 1,1.5 yılda anca vatandaş olunuyor sanırım şuan.

Öyle böyle değil inanılmaz yavaşlatmışlar bu işi

• @AgeGuns yani biri yüzüne 10cm e kadar yaklaşıp hayvan gibi bağırırsa duygusal bir insanı ağlatabilir

• @AgeGuns evet eskiden bct sırasında yapılıyormuş işlemler ama millet vatandaşlık evrağj yollayıp bilerek sağlık dolayısıyla ordudan atılmaya başlayınca 180güne çıkarmışlar

• @Mihok malesef .Ait de bazı yerlerde haftasonu pass ler var okadar .O passlerdr sabahtan akşama kadar yatak kontrolüne gelmek zorundasın

• @Richmond sorma ya nasil gecti ben bile anlamadim valla. 🙂

• @AgeGuns 88M benim isim. Vatandas degilken clearance alamadigimiz icin seceneklerimiz kisitli oluyor. Vatandas olduktan sonra kontrat yenilersem 35 serisine gecmek istiyorum.

Guvenlik sorusturmasi 2 ay kadar surdu.

• @tfnsylmz Test dediginiz asvabse 1 kez aldim evet.

• Şanlı Amerika Birleşik Devletleri İçin Can Almak İsterdim.

• @ismailorhan selam, ismail bey umarm iyisndir. Ben DV2020 tahliysiym USA'ye gidip orduda çalışmaya düşnyom, şimdi bonus dillerdn iki dil biliyorm ve ayni zmanda inşaat mühendisim bana hagisine tavsiye edersn Active Duty mı yoksa Army Reserved mı? amacım vatandaşlık almak ve yanında us'da permanent job sahip olmak.
    simdiden teskkrler,

• Orduya yani silahli kuvvetlere katilmanin bircok avantaji var. Bedava egitim, saglik, duzenli maas, 20 yilda emeklilik, ev kredisi avantaji ve devlet memurlugu gibi islere girisde avantajlar gibi. Tabii gorevler dolayisiyla hem degisik eyaletleri hemde ulkeleri gorme imkani da var. Dezavantajlari ise enlisted olursaniz, E7 oluncaya kadarki maas o kadar cok yuksek degil, ozellikle bekarsaniz. Savas bolgelerinde gorev yapma ihtimaliniz her zaman var. Kontrat dolmadan ayrilmaniz cok zor, saglik sebebleri haricinde.

• @Richmond merhaba umarım şuan iyisindir. Birşey merak ettim. Ben Amerikaya geldiğim zaman Air Force'a katılmayı düşünüyorum.Air Force Army ve Navy den iyimi? Ve ben sadece silahlı kuvvetler'e katılmak istiyorum yani meslek seçmek istemiyorum sadece asker olmak istiyorum bunu yapabilirmiyim şimdiden teşekkür ederim.

• @Onur-Kürekçi sadece asker derken ne demek istediniz?Yani asker olarak napmak istiyorsunuz? Air force ve navy hakkında bilgim yok malesef çok

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |