Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

• @tfnsylmz Peki bu bilgiyi önceki sayfaların herhangi bir yerinde güncellediniz mi?

• @Utopya, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz Peki bu bilgiyi önceki sayfaların herhangi bir yerinde güncellediniz mi?

Hayir elbette 60 sayfaya tek tek geri gidip degisiklikleri editlemeyecegim. O yuzden devamli olarak guncel sekilde cevap veriyorum. Cunku kimi ait’ler 1 seneden de uzun suruyor ailelerinin yaninda olup olmamasi sozlesme imzalayip imzalamamalarinda onemli bi etken olur. Sizin de kotu bi niyetle yazdiginizi dusunmuyorum zaten ama %100 emin degilseniz yanlis yonlendirmeyin diye soyledim.

• ABD'de yaşamıyorum ve de ABD'ye gitsem bile askerlik yapma gibi bir niyetim yok. Ancak https://www.nvi.gov.tr/turk-vatandasliginin-kaybedilmesi buradaki maddelere bakınca "İzin almaksızın yabancı bir devlet hizmetinde gönüllü olarak askerlik yapanlar. " metnini görüyoruz. Buradaki arkadaşlar ya da şu an adını hatırlamadığım bir youtuber vardı o arkadaş; Türkiye'den izin almışlar mı? Bunu epeydir merak ediyorum.

Ayrıca konu dışı olacak ama "Türkiye ile savaş halinde bulunan bir devletin her türlü hizmetinde Bakanlar Kurulunun izni olmaksızın kendi istekleriyle çalışmaya devam edenler." maddesi de mevcut. Günün birinde ABD ile bir savaş çıksa ABD'deki Türkiye vatandaşlarının vatandaşlıkları iptal mi olur anlamına geliyor?

image.png

• @dilmel Yabancı orduda hizmet ettiğin nasıl tespit edilecek?

• ⭐⭐

@dilmel ABD VATANDAŞLIK YEMİNİ

"Burada, önünüzde, şimdiye kadar tabiiyetinde bulunduğum her türlü devlet tabiiyeti ve egemenliğini reddettiğime; bundan böyle ABD Anayasası'nı ve yasalarını iç ve dış düşmanlara karşı savunacağıma; ABD'ye bağlılık ve sadakat göstereceğime; kanunun gerektirdiği hallerde ABD ordusuna hizmet vereceğime; kanunun gerektirdiği durumda sivil yönetim altında ulusal önemi olan işlerde çalışacağıma ve bu yükümlülükleri özgür bir şekilde, akıl sağlığım yerinde ve samimi olarak üstleneceğime yemin ederim. Tanrı yardımcım olsun." Anladığım kadarıyla sizinde vatandaşlık yemininiz sahte olacak bu durumda hiç bir zaman yasal olarak ABD vatandaşı olmayacaksınız. (İmkanınız olursa tabi)

• @sadıkkurtoglu, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@dilmel Yabancı orduda hizmet ettiğin nasıl tespit edilecek?

Bilmiyorum ki işte onu da hocam. Dedim ya merakımdan soruyorum.

@LordBolton, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@dilmel ABD VATANDAŞLIK YEMİNİ

"Burada, önünüzde, şimdiye kadar tabiiyetinde bulunduğum her türlü devlet tabiiyeti ve egemenliğini reddettiğime; bundan böyle ABD Anayasası'nı ve yasalarını iç ve dış düşmanlara karşı savunacağıma; ABD'ye bağlılık ve sadakat göstereceğime; kanunun gerektirdiği hallerde ABD ordusuna hizmet vereceğime; kanunun gerektirdiği durumda sivil yönetim altında ulusal önemi olan işlerde çalışacağıma ve bu yükümlülükleri özgür bir şekilde, akıl sağlığım yerinde ve samimi olarak üstleneceğime yemin ederim. Tanrı yardımcım olsun." Anladığım kadarıyla sizinde vatandaşlık yemininiz sahte olacak bu durumda hiç bir zaman yasal olarak ABD vatandaşı olmayacaksınız. (İmkanınız olursa tabi)

Kusura bakmayın ama hiçbir şey anlamamışsınız. Ben ABD'de askerlik yapmayı düşünmüyorum dediğim yerde askerlik mesleğinden bahsettim ki bunu ülkemde de (Türkiye) yapmam. Tercih meselesi. Sanırım yazıyı "yav elin ülkesinde askerlik mi yapılır?" olarak anlamışsınız ama ben sadece soru sormak istedim. Çünkü bunu bir zamandır merak ediyordum.

• @dilmel Türkiye zaten vatandaşı olmasan güzel ülke.

• Amerikan askerliği yaparken yıllık izin oluyor biliyorsunuz,1 ay diye biliyorum o 1 aylık sürede gidip trde bedelli şekilde askerliği aradan çıkarsak sorun oluyor mu

• @Cycraft Kardeşim dalga mı geçiyorsun yoksa ciddi misin? 😂

• @sadıkkurtoglu espri yapıyor bence 😅

• @Cycraft, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Amerikan askerliği yaparken yıllık izin oluyor biliyorsunuz,1 ay diye biliyorum o 1 aylık sürede gidip trde bedelli şekilde askerliği aradan çıkarsak sorun oluyor mu

Bir şekilde yapabilirseniz ABD'ye gidip oradaki konsolosluk ile görüşüp gc süresi boyunca (10 yıl) askerlikten muaf olabiliyorsunuz.

10 yıldan sonra ne nasıl oluyor bilmiyorum ama her şeyi usulüne göre yapmak isterseniz vatandaşlık aldıktan sonra (5 yıl) gelip askerlik yapabilirsiniz. Tabii bunu detaylıca araştırın.

• @dilmel, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Cycraft, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Amerikan askerliği yaparken yıllık izin oluyor biliyorsunuz,1 ay diye biliyorum o 1 aylık sürede gidip trde bedelli şekilde askerliği aradan çıkarsak sorun oluyor mu

Bir şekilde yapabilirseniz ABD'ye gidip oradaki konsolosluk ile görüşüp gc süresi boyunca (10 yıl) askerlikten muaf olabiliyorsunuz.

10 yıldan sonra ne nasıl oluyor bilmiyorum ama her şeyi usulüne göre yapmak isterseniz vatandaşlık aldıktan sonra (5 yıl) gelip askerlik yapabilirsiniz. Tabii bunu detaylıca araştırın.

Aynen,yoksa uçaktan indikten sonra sıkıntı yaşamak istemem pek trde

• mühendislik 4.sınıf öğrencisiyim kartı kazanmam durumunda okulu bitirmeyi düşünmüyorum ve şu anda verdiğim derslerden 103 kredim var bu kredi mezun olmadığım halde ordudaki rütbemi etkiler mi

• @umut-arda-adıgüzel Etkiler. Lise mezunu olarak başvurursunuz orduya.

• @sadıkkurtoglu Bildiğim kadarıyla Türkiye'deki üniversite diploması büyük ihtimalle orda geçerli olmayacak. Denklik alması gerekiyor. Eksik olanları da orda tamamlamalı. @Richmond Bunun cevabını daha iyi bilir. Yanlış hatırlamıyorsam denklik almıştı o da.

• yani mezun olmasam bile verdiğim derslerin denkliğini alırsam saydırdığım krediye göre rütbe alabiliyorum.doğru mu anlamışım

• Lise mezunu E-1
    24 semester hours E-2
    48 semester hours E-3
    4 senelik universite mezunu da E-4 olarak girer.

• @Melih-Tokal Denkliği ordu kendi sağlıyor. Orduya eleman lazım hemen hallediyorlar onu.

• Banned

Adamı unlike a gömmüşsünüz. Gayet normal bir soru sormuş. Evet kredine göre rütben değişiyor. Lise mezunu değilsin sen bu arada.
    Mühendislik öğrencileri 3. Sınıf ve sonrasında okulu bıraktıklarında MYO diploması alırlar.

Sorduğun soru mantıklı ve cevabı da evet.
    Tufan açıklamasını da yapmış zaten.

Bu arada 103 kredi neredeyse okul bitmiş demek. Yazık etme.

• @Ping-PONG Üniversiteyi bitirmeden deyince, ben de üniversite mezunu olmadan diye anladım gayet normal olarak. Üniversite mezunu değilsen, lise mezunusundur mantık olarak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |