Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

• @Megatron, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Orduya girenlere sormak istiyorum.

Orduya girerken ingilizce seviyeniz nasıldı ?

Orduya girenlerin ingilizceleri nasıl ?

b1 seviyesinin yeterli olacağını düşünüyorum bu konuda bir tereddüt yaşıyorsanız.

• @sadıkkurtoglu, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhaba herkese. Green cardlilar icin background check bu zamanlarda ne kadar sürüyor bilen var mi? Basvurudan shipment'e kadar olan süre bir green cardli icin ne kadardir?

6ay

• Asvapa girdikten sonra ortalama ne kadar zaman sonra basic traininge çağrılıyoruz ?

• @Megatron tahminen 5-6 ay

• Referenced by  Programmer Programmer 

• Veteranlara ya da görevde olanlara bir sorum var. Ana maasinizdan ne kadar state ve federal vergilere gidiyor? 2260 dolar ana maastan ne kadari vergilere gider ortalama?

• vergi olayi yasadiginiz eyalete, evli-bekar olmaniza gore vs degisir oncelikle. ben evliyim ve texas'ta yasiyorum, 3+ senedir gorevdeyim ve E-5 im. (state vergisi yok) zaten cikmama 1-2 ay kaldi o yuzden biraz daha detayli yazabilirim.

$2920 base pay
    $406 BAS (yemek parasi)
    $1323 kira parasi = $4650 aliyorum.

$34 federal tax
    $181 fica-social security tax
    $42 fica-medicare = $257 otomatik kesilme var. bunun disinda gonullu olarak hayat sigortasi, bireysel emeklilik vs alip odeyebilirsiniz. onlari yazmadim ben bir miktar yatirsam da zorunlu olmadigi icin. yani elime $4400 net kaliyor. eger bekarsaniz BAS + BAH almiyorsunuz cunku yemekhanede yemek yiyip barracks'ta kaliyorsunuz. yani cok cok bi kesinti yok aslinda.

• @tfnsylmz 34 dolar federal tax baya azmis. Normal bir sivil olsaniz cok daha faslasini odeyecektiniz degil mi?

• @sadıkkurtoglu, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz 34 dolar federal tax baya azmis. Normal bir sivil olsaniz cok daha faslasini odeyecektiniz degil mi?

BAS ve BAH non-taxable income yani maasin yarisi zaten non-taxable oluyor. onun disinda da vergi olayi biraz daha karisik dedigim gibi evli-bekar olmaniza ve withholding seciminize gore vs degisir. ben genel bir tablo cizdim.

• bir de tabii elime $4400 vb kaliyor ama bunu da sadece cash para olarak degerlendirmemek lazim. sivil bir iste elinize $4400 kaldiginda bi de ustune $300-400 health insurance vs odemeniz gerekir siz ve esiniz icin. ustune deductible vs. askeriyede free healthcare var biliyorsunuz dental dahil siz ve aileniz icin. hesaba katilmasi gereken baska seyler de var belki sivilde elinize $5k gecmis gibi hesaplanabilir o yuzden.

• @tfnsylmz Kira parası da dahil 4400 dimi ?

• @Megatron, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz Kira parası da dahil 4400 dimi ?

evet.

• @tfnsylmz https://militarypay.defense.gov/calculators/rmc-calculator/

Bu site federal vergi hesaplamalari icin dogru bir site, degil mi?

• Kendi kısa tecrübemi anlatayım,

Giriş
    Army Reserve olmak için gittim en yakın askerlik şubesine konuştum. Recruiter fazla bilgili değildi ama ilgilendi kendince. Ama daha bilgili biri olabilirdi.

Sınav
    ASVAP için gün belirlediler, gittim sonra beni arabayla başka bir test merkezine götürdüler, orada bilgisayar ile sınav yaptılar. Sınavdan 20 aldım, pek bir yere girmeye yetmiyordu. Bende zaten düşük puanla bir yere girmek istemedim, onun yerine çalışırım sonra gelirim dedim.

Fiziksel
    Sonra recruiter beni aradı yine, gel dedi seni fiziksele sokalım, tamam dedim. Belirttiği tarihte arabayla gelip evimden aldılar, bir otele götürdüler orada 1 gece kaldık, oda arkadaşımda Amerikalı bir elemandı, liseyi bitirmiş, iş güç yok, girip National Guard olucam dedi.
    Fiziksel testler tüm gün sürdü, kolay ama ordan oraya tam devlet dairesi.

Sonuç
    Ben ASVAB'dan iyi bir sonuç almak için çalışmam lazım, fiziksel 2 yıl geçerli dediler. Ben Reserve olmak istiyorum ama 6 aylık eğitim ve sonrasında 5-6 yıllık sözleşme gözümü korkutuyor. Bilemedim halen ne yapsam devam mı, tamam mı?

Bonus
    İngilizceniz iyi değilse ve sınavdan düşük alırsanız, belli dönemlerde yabancılara özel dil kursu+ordu gibi bir programları varmış ama bana, süreci uzatır, bence sen biraz çalış öyle gel dediler.

• @kaptanpilot, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Kendi kısa tecrübemi anlatayım,

Giriş
    Army Reserve olmak için gittim en yakın askerlik şubesine konuştum. Recruiter fazla bilgili değildi ama ilgilendi kendince. Ama daha bilgili biri olabilirdi.

Sınav
    ASVAP için gün belirlediler, gittim sonra beni arabayla başka bir test merkezine götürdüler, orada bilgisayar ile sınav yaptılar. Sınavdan 20 aldım, pek bir yere girmeye yetmiyordu. Bende zaten düşük puanla bir yere girmek istemedim, onun yerine çalışırım sonra gelirim dedim.

Fiziksel
    Sonra recruiter beni aradı yine, gel dedi seni fiziksele sokalım, tamam dedim. Belirttiği tarihte arabayla gelip evimden aldılar, bir otele götürdüler orada 1 gece kaldık, oda arkadaşımda Amerikalı bir elemandı, liseyi bitirmiş, iş güç yok, girip National Guard olucam dedi.
    Fiziksel testler tüm gün sürdü, kolay ama ordan oraya tam devlet dairesi.

Sonuç
    Ben ASVAB'dan iyi bir sonuç almak için çalışmam lazım, fiziksel 2 yıl geçerli dediler. Ben Reserve olmak istiyorum ama 6 aylık eğitim ve sonrasında 5-6 yıllık sözleşme gözümü korkutuyor. Bilemedim halen ne yapsam devam mı, tamam mı?

Bonus
    İngilizceniz iyi değilse ve sınavdan düşük alırsanız, belli dönemlerde yabancılara özel dil kursu+ordu gibi bir programları varmış ama bana, süreci uzatır, bence sen biraz çalış öyle gel dediler.

Kesinlikle ingilizceni geliştir ve öyle git. Benim birkaç porto rikolu ve jamaikalı arkadaşım o kursa gitmişlerdi ve inanılmaz derece katı bir eğitim olduğunu söylediler bana. Dediklerine göre BCT onun yanında hiçbirşeymiş.
    Neden girdiğinize bağlı sözleşme konusu.

• This post is deleted!

• @7Eagle7, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Öncelikle herkese iyi günler dilerim, Formu genel olarak inceledim ama bazı konularda emin olmak için yinede sormak istedim.
    1- U.S AIR FORCE 'da Fighter Pilot olmak için hangisine başvurmalıyım ?
    AIR FORCE ACTIVE DUTY
    AIR NATIONAL GUARD
    AIR FORCE RESERVE
    AIR FORCE CIVILIAN SERVICE

2- U.S AIR FORCE başvuru şartları nelerdir ve eğer ki kabul edilirsem bonus olarak ilk başta ne kadar ücret almış olucam ?

Şimdiden teşekkürler...

AirForce'da pilot olamazsınız. Boşuna heveslenmeyin.

• This post is deleted!

• This post is deleted!
  • Banned

@kaptanpilot, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@7Eagle7, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Öncelikle herkese iyi günler dilerim, Formu genel olarak inceledim ama bazı konularda emin olmak için yinede sormak istedim.
    1- U.S AIR FORCE 'da Fighter Pilot olmak için hangisine başvurmalıyım ?
    AIR FORCE ACTIVE DUTY
    AIR NATIONAL GUARD
    AIR FORCE RESERVE
    AIR FORCE CIVILIAN SERVICE

2- U.S AIR FORCE başvuru şartları nelerdir ve eğer ki kabul edilirsem bonus olarak ilk başta ne kadar ücret almış olucam ?

Şimdiden teşekkürler...

AirForce'da pilot olamazsınız. Boşuna heveslenmeyin.

Cok sert olmus ama sorulma sekline bakinca bence de cevap yerinde olmus. 😂

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.9k

| | | |