Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

• ⭐⭐⭐

@Emir-Güler Diğer iletinizden gördüğüm kadarıyla amerika ile şu anda herhangi bir bağlantınız yok sadece oraya gitmek istiyorsunuz. Bunun için maalesef doğru başlıkta değilsiniz GC sahibi olmadan veya vatandaş olmadan orduya katılamıyorsunuz

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Selamlar. Bircok yerde arastirmama ragmen ya benim kafam almiyo ya bilgi karisikligo var. Tum asamalari gecip kontrata imza attiktan ne kadar sonra vatandasliga basvurabiliypriz ? Basic training baslangicindan ortalama 10 hafta sonra mi ? Yoksa kontrata imza atip basic,job training gectikten sonra kontratin baslangicindan 1 yil sonra mi ? Umarim kfa karisikligomi giderebilirsiniz. Tesekkur ederim simdiden cevap icin.

• @turgut-yildiz Basic asamasinda size formlar doldurtacaklar ve imzalayip size teslim edecekler. Bu asamadan sonra basvuru yapmaniz gerekli USCIS ten. Fakat daha once parmak iziniz USCIS te yoksa sizden parmak izi vermenizi isteyecekler varsa mulakata cagiracaklar. Siz egitimde oldugunuz icin bunu veremeyeceksiniz. Ta ki AIT bitene kadar. Tabii izin alip gidip vereni duydum. Mulakat a girdikten sonra ayni gun seremoni yapip vatandasliginizi alacaksiniz. 1 yil bekleme gibi bir sey yok. Reserve veya active olmaniza bakilmiyor.

Surecte soyle oluyor USCIS basvuru yaptiktan sonra 1 ay icinde parmak izi icin cagiriyorlar. Parmak iziniz onlarda mevcutsa direk mulakat. Yoksa parmak izi verdikten 1 ay sonra mulakat. Seremoni de dedigim gibi ayni gun veya ertesi gun. Askeri personele bakan memurlar farkli USCIS te. Size hizli sekilde vatandaslik vermek istiyorlar zaten.

• @Mihok cok tesekkur ederim detayli bilgilendirme icin.

• Merhaba arkadaşlar, bugün bilgi almak için us army recruiting office gittim. Aklıma takılan şu soruları sordum:

1-) Aylık ne kadar maaş alacağım?
    Başlangıçta 2300$ ayrıca kira, sağlık sigortası, yemek ve benzeri yardımlar toplamda 3000$ dolar civarı.

2-) Tam zamanlı askerlik için kaçyıllık sözleşme imzalayacağım?
    4 yıllık sözleşme yapılıyormuş ayrıca bu dört yılın sonunda ayrıldığınızda, 4 yıl daha savaş durumunda orduya çağırma hakları varmış.

Konuştuğum görevli aylık desteklerle birlikte 10 bin dolar maaş aldığını ve orduda 11. yılı olduğunu söyledi. Orduya katılmanın birçok faydası var ama bence verdikleri maaş çok düşük, konuştuğum çalışanda insanlar maaşı duyunca orduya katılmak istemiyor dedi ki bencede haklılar.

• @isoceylan99 Demekki bu maaş çoğu insanın yaşam tarzına uymuyor. Kira, sağlık sigortası vs devletten olduktan sonra bence 2300 dolar fena değil. Ben de gidince Air force recruiter ile görüşeceğim. Tecrübelerimi paylaşacağım. Hakkımızda hayırlısı.

• @isoceylan99, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhaba arkadaşlar, bugün bilgi almak için us army recruiting office gittim. Aklıma takılan şu soruları sordum:

1-) Aylık ne kadar maaş alacağım?
    Başlangıçta 2300$ ayrıca kira, sağlık sigortası, yemek ve benzeri yardımlar toplamda 3000$ dolar civarı.

2-) Tam zamanlı askerlik için kaçyıllık sözleşme imzalayacağım?
    4 yıllık sözleşme yapılıyormuş ayrıca bu dört yılın sonunda ayrıldığınızda, 4 yıl daha savaş durumunda orduya çağırma hakları varmış.

Konuştuğum görevli aylık desteklerle birlikte 10 bin dolar maaş aldığını ve orduda 11. yılı olduğunu söyledi. Orduya katılmanın birçok faydası var ama bence verdikleri maaş çok düşük, konuştuğum çalışanda insanlar maaşı duyunca orduya katılmak istemiyor dedi ki bencede haklılar.

Active duty mi yoksa reserve mi dusunuyorsunuz ?
    Ham olarak verdigi maas dusuk ama onceki sayfalarda da goreceginiz uzere bah ve bas gibi yardimlar alabilirsiniz.
    Bah $1500 veya $2000 uzeri de olabilir. Ama gideceginiz yere gore sizi faydalandirmayabilirler. Rutbenize ve/veya birliginize gore degisir.
    Konustugun kisi muhtemelen E5 veya E6 rutbesine sahip. Maasini internette cok rahat hesaplayabilirsin. 10k gibi bir tutar mumkun degil.

• Arkadaşlar merhaba aklıma takılan bir soru var bilen kişiler cevaplarsa sevinirim. TC deki Bachelor's diploması ile US NAVY de ya da US ARMY de officer olabiliyor muyuz? Ben geçerli olmayacağını düşünüyorum fakat yine de sormak istedim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Yaş sınırı nedir acaba reserve askerlik için

• @deniz1791 diplomanizin denkligini alirsaniz ve vatandasliginizi da alirsaniz evet

• @timtim 42

• @tfnsylmz vantandaşlık almadan officer olunabiliyor diye biliyorum? army için en azından navy deki olayı tam anlamadım.

• @deniz1791 Officer olabilmek icin 4 yillik diploma denkligi ve vatandaslik gerekiyor.

• @deniz1791, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz vantandaşlık almadan officer olunabiliyor diye biliyorum? army için en azından navy deki olayı tam anlamadım.

Yanlis biliyorsun

Vatandaslik ve Lisans diplomasi sart.

• @tfnsylmz teşekkürler cevap için

• Greencard kazanırsam ilk hedef

• Selamlar, goarmy sitesindeki chat kısmından sordum ancak GC 'ını al gel öyle konuşalım gibi bir otomatik yanıt döndüler. Şuan İstanbuldayız ve Aralık gibi Amerikaya giriş yapmayı planlıyoruz. Öncesinde aklımıza takılan birkaç konuyu netleştirmek istiyoruz. Eğer olursa orduya girebilirsem, eşim ve kızım ben bct - ait de iken Türkiyede olacaklar. Ordu yanlış anlamadıysam bu sürede düzenli maaş- bah-bas yatıracak. Burada merak ettiğim konu eğer eğitim esnasında dış dünyayla bağlantım olmayacaksa aileme bu parayı nasıl ulaştıracağım? Kayıt esnasında tr hesabımı versem oraya eft yapabiliyorlar mı yoksa illede abd hesabımı mı vermem gerekiyor? Aynı veya benzer durumda olanlar siz nasıl yapmıştınız ? Şimdiden teşekkürler

• @caner-cantürk, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Selamlar, goarmy sitesindeki chat kısmından sordum ancak GC 'ını al gel öyle konuşalım gibi bir otomatik yanıt döndüler. Şuan İstanbuldayız ve Aralık gibi Amerikaya giriş yapmayı planlıyoruz. Öncesinde aklımıza takılan birkaç konuyu netleştirmek istiyoruz. Eğer olursa orduya girebilirsem, eşim ve kızım ben bct - ait de iken Türkiyede olacaklar. Ordu yanlış anlamadıysam bu sürede düzenli maaş- bah-bas yatıracak. Burada merak ettiğim konu eğer eğitim esnasında dış dünyayla bağlantım olmayacaksa aileme bu parayı nasıl ulaştıracağım? Kayıt esnasında tr hesabımı versem oraya eft yapabiliyorlar mı yoksa illede abd hesabımı mı vermem gerekiyor? Aynı veya benzer durumda olanlar siz nasıl yapmıştınız ? Şimdiden teşekkürler

Eğer Amerikaya Aralık gibi giriş yapacaksanız herşey yolunda gitse bile Haziran Temmuzdan önce orduya giremezsiniz. Elinize greencardı alır almaz başvurdunuz diyelim.Ocak Şubatta yaptığınız başvuru süreç Mart ayına doğru başlar .Background check yapılır ve en az 2-3 ay sürer. Sonucunda bir BCT tarihi verilir size ve gidersiniz.Türk hesabı veremezsiniz ama ozamana kadarda bir Amerikada hesap zaten açarsınız kesinlikle.Ailenizle görüşemiceksiniz. En azından BCT için 3 ayda 1 saat görüşebilecekmiş gibi hesaplayın.Daha fazla olursa ne güzel. Ailenize nasıl para yollayabilirsiniz sorusuna gelince eşiniz Türkiyeye dönerken yanında Amerikan hattı olsun ve onun numarasını internet bankacılığına tanımlayın. Kendi hesabı gibi kullansın hesabınızı. Kendisine Wise üzerinden Türk hesabına para yollayabilir kolayca sizin debit kart numaranızı kullanarak oda bir seçenek. Active Duty mi gireceksiniz bilmiyorum fakat eğerki Active Duty olarak girecekseniz kesinlikle home adress iniz BAH için yüksek bir ZIP code olan yer olsun ve oradan başvurmaya çalışın.

Reserve veya National Guard olarak girecekseniz benefit farklarına bakın en iyi kararı verin.Şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun

• Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 

• @caner-cantürk ABD giristen sonra esinizle ortak banka hesabi acin ve kendisi adina da debit card isteyin. Esiniz debit card kullanarak, Turkiye'deyken ATM lerden para cekebilir. Tabii ki maasiniz icin o banka hesabini kullanirsaniz.

• @Richmond @MySea Sineğin yağını sıkar gibi okusamda bu bilgileri nette bulamazdım. Paylaştığınız değerli bilgiler için teşekkür ederim. Active yada reserve için henüz karar aşamasındayım. Bol bol okuyor araştırma yapıyorum. Henüz cevabını bulamadığım bir soru daha var ; reserve olarak başvurursam Bct ve ait esnasında Base salary - bah - bas ödeniyor mu?

Benzer Başlıklar

• 37
  • 251
  • 15
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.2k

| | | |