Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DS-260 göçmenlik formu ve DV süreci danışmanlığı (Turquoise Horizon)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbişşşş, içinde söyledi: DS-260 göçmenlik formu ve DV süreci danışmanlığı (Turquoise Horizon)

Merhabalar öncelikle bu siteyi yeni keşfettim ve bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum...
    Ben 2020 Haziran talihlisiyim ve bir danışmanlık firmasından destek almaktayım Haziran sonuçlarında kazandığımı öğrendiğimde hemen aradım danışmanlık firmasını ds 260 formumu ne zaman dolduracaklarını Sordum ve hemn doldurup göndereceklerini söylediler ve bende beklemede kaldım daha sonra iki ay geçti ve benden bilgiler alınmadı ve dönüş yapılmadı firmaya baskı yaptım doldurun gönderin diye yalan yanlış doldurup göndermişler daha sonra ds 260 formunu incelediğimde düzeltetmediğimi fark ettim nasıl nereye mail atıp nasıl düzeltebilirm
    Birde eşim ve kızım içinde ds 260 formu doldurmam mı gerekli?

Şu adresten sürecin ayrıntılarını okuyup aracı kurumun düzgün iş yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari

Green card alacak olan tüm aile bireyleri için ayrı bir DS-260 formu doldurulacak. Bence Turquoise Horizon ile iletişime geçmeniz daha iyi olur.

• merhaba ds 260 ile alakalı bır kaç sorum olacak yardım lütfen

• 16 yıl önce j 1 vizesıyle 6 ay amerikaya gittim. Sosyal güvenlik numarası alıp almadığımı hatırlamıyorum. Ya da aldıysam tax ıd aldım belki. Nasıl bir cevap yazmalıyım. Hayır mı demelıyım. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
    • şu anki meslek sorusu. Devlette öğretim uyesıyım. Ama yurtdışında görevlıım. Yanı sgk kaydına gore turkıyedekı kaydım devam edıyor. Ama yurtdışında bır unıversıtede aynı zamanda çalışıyorum. Ikı meslek de aynı. Bıeınde yönetıcıyım. Another seçeneği ile ikisini de yazmalı mıyım. Yazarsam sıkıntı olur mu?
    • diplıma bilgileri kısmında okula gırış tarıhlerı gun ve ay olarak net değil. Mezun olunan tarıh net ama gırış konusunda gun ve ay net değil. Yaklaşık bır tarıh yazsak okullara başlangıç yılı olarak. Sorun çıkar mı?
    • eskı işyeri adreslerını hatırlamıyorum tam. E devletten baktıklarımın adresı yok.kapanmış bır kısmı. Adres tel no g.bi bilgiler nasıl yazacağım.
      teşekkür ederim
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mirali-Doğan, içinde söyledi: DS-260 göçmenlik formu ve DV süreci danışmanlığı (Turquoise Horizon)

merhaba ds 260 ile alakalı bır kaç sorum olacak yardım lütfen

• 16 yıl önce j 1 vizesıyle 6 ay amerikaya gittim. Sosyal güvenlik numarası alıp almadığımı hatırlamıyorum. Ya da aldıysam tax ıd aldım belki. Nasıl bir cevap yazmalıyım. Hayır mı demelıyım. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
    • şu anki meslek sorusu. Devlette öğretim uyesıyım. Ama yurtdışında görevlıım. Yanı sgk kaydına gore turkıyedekı kaydım devam edıyor. Ama yurtdışında bır unıversıtede aynı zamanda çalışıyorum. Ikı meslek de aynı. Bıeınde yönetıcıyım. Another seçeneği ile ikisini de yazmalı mıyım. Yazarsam sıkıntı olur mu?
    • diplıma bilgileri kısmında okula gırış tarıhlerı gun ve ay olarak net değil. Mezun olunan tarıh net ama gırış konusunda gun ve ay net değil. Yaklaşık bır tarıh yazsak okullara başlangıç yılı olarak. Sorun çıkar mı?
    • eskı işyeri adreslerını hatırlamıyorum tam. E devletten baktıklarımın adresı yok.kapanmış bır kısmı. Adres tel no g.bi bilgiler nasıl yazacağım.
      teşekkür ederim

Şu başlığı okuyup sorularınızı yine orada sormalısınız.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları

Turquoise Horizon'dan danışmanlık almak istiyorsanız ilk mesajda verilen iletişim bilgilerinden onlara ulaşmalısınız.

• Merhaba . Önceki evliliğim yurt dışında gerçekleşti ve sonrasında boşandım . Boşanma yurt dışında gerçekleştiği için Türkiye'de boşanmanın tanınması sırasında orjinal boşanma belgesini Nufus Müdürlüğü aldı . Fotokopisi elimde var evet , fakat elçilikteki mülakat esnasında orjinal belge istendiğinde ne yapacağım ? Nufus müdürlüğüne sordum ama orjinal boşanma belgesini bana geri veremeyeceklerini söylediler . Ne yapacağım ?
    Ayrıca bu evlilikten bir çocoğum var ama ne annesiyle ne de çocukla hiçbir kontağım , bağlantım yok . adreslerini ve nerede yaşadıklarını bilmiyorum . Yani başvuru formuna koymak için çocuğun resmi bende yok . Ne yapacağım ?
    Teşekkürler .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chev, içinde söyledi: DS-260 göçmenlik formu ve DV süreci danışmanlığı (Turquoise Horizon)

Merhaba . Önceki evliliğim yurt dışında gerçekleşti ve sonrasında boşandım . Boşanma yurt dışında gerçekleştiği için Türkiye'de boşanmanın tanınması sırasında orjinal boşanma belgesini Nufus Müdürlüğü aldı . Fotokopisi elimde var evet , fakat elçilikteki mülakat esnasında orjinal belge istendiğinde ne yapacağım ? Nufus müdürlüğüne sordum ama orjinal boşanma belgesini bana geri veremeyeceklerini söylediler . Ne yapacağım ?
    Ayrıca bu evlilikten bir çocoğum var ama ne annesiyle ne de çocukla hiçbir kontağım , bağlantım yok . adreslerini ve nerede yaşadıklarını bilmiyorum . Yani başvuru formuna koymak için çocuğun resmi bende yok . Ne yapacağım ?
    Teşekkürler .

Sorunuzu uygun baslikta sormalisiniz. Bu baslik, vize surecinize dair sorularinizi sorabileceginiz bir baslik degil.

• Merhabalar Dv2020 kazananıyım. Malum süreçlerin belirsizliğinden dolayı ve sıramın da 54XXX olmasından dolayı artık bu konuyla ilgili çok fazla umudum kalmadı ve B1/B2 vizesine başvurmayı düşünüyorum. Burada sorum şu ; Eğer bu vizeye başvurup randevu beklersem ya da sonrasında abdye gidersem olası bir DV mülakatından ya da sürecinden olumsuz olarak etkilenir miyim? Bu vize türüne başvurmam bana dezavantaj yaratır mı ?

Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@qwert345, içinde söyledi: DS-260 göçmenlik formu ve DV süreci danışmanlığı (Turquoise Horizon)

Merhabalar Dv2020 kazananıyım. Malum süreçlerin belirsizliğinden dolayı ve sıramın da 54XXX olmasından dolayı artık bu konuyla ilgili çok fazla umudum kalmadı ve B1/B2 vizesine başvurmayı düşünüyorum. Burada sorum şu ; Eğer bu vizeye başvurup randevu beklersem ya da sonrasında abdye gidersem olası bir DV mülakatından ya da sürecinden olumsuz olarak etkilenir miyim? Bu vize türüne başvurmam bana dezavantaj yaratır mı ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Sorunuzu uygun baslikta sormalisiniz. Bu baslik, vize surecinize dair sorularinizi sorabileceginiz bir baslik degil.

• Merhabalar, 2022 talihlilerindenim. Sadece DS-260 formu için sitemizde yayınlanan rehber gerçekten çok başarılı. Öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sadece ilgili formu doldururken bir konuda yardıma ihtiyacım oldu, belli bir kafa karışıklığı yaşadım. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

"Have you ever served in the military? (Hic askerlik yaptiniz mi? )" kısmı.

Bedelli askerlik yaptıysak (21 gün olarak yapılan askerlik) burada Evet mi yoksa Hayır mı dememiz gerekiyor? e-devlette askerlik yaptığımız görünüyor ne kadar bedelli de olsa. Eğer evet ise alt başlıklara bişi yazacakmıyız? veya none none yazarak geçsek olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kemoket Sorunuzu uygun baslikta sormalisiniz. Bu baslik, vize surecinize dair sorularinizi sorabileceginiz bir baslik degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu baslik altinda DS-260 formuna ya da DV surecine dair soru soran tum uyeler uyarilmadan ve kalici olarak forumdan atilacaktir, bilginize.

• ⭐⭐⭐

@Turquoise-Horizon
    [email protected]'a geçen hafta email gönderdim ama kimse geri dönüş yapmadı. Hala faaliyetteler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells Elif hanım tatildeydi, ondan yanıt yazamamıştır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells gectigimiz haftalarda konusmustum kendileriyle, herhangi bir problem oldugunu sanmiyorum. Sizin sorunuzu ilettim, cevap gelince aktaracagim.

• ⭐⭐⭐

@knnrn, @crazycells
    Sağolun arkadaşlar. O zaman emailime cevap bekleyeceğim sabırla 🙂

• Merhaba green card aşamalarını okudum 1. Kısım da green card alacak herkes için de 260 formunu doldurup göndermek yazıyor mesela ben arkadaşımla gideceğim bana çıkarsa ona da alabiliyormuyuz aile üyesi değil ondan dolayı bide İnternette 3 çocuk green card sevinci var onlar gibi bizde 2 arkadaş gidebilirmiyiz 1 kartla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serious Forumdan atılmadan sorunuzu silin bence. Yanlış konuda soruyorsunuz. @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serious 7 gunlugune forumdan uzaklastirildiniz. Dondugunuzde dogru basligi kullanarak sorunuzu sormalisiniz.

• Merhaba, Turqouise Horizon hakkında kısaca yorum yapmak istiyorum. Belki birilerine faydası dokunur.

Biz işlerimiz dolayısıyla ABD'ye ilk 6 ay içinde tamamen taşınamayabiliriz. Aynı sebepten ilk etapta gidip, 2-3 ay kalıp dönmek gibi bir imkanımız da pek yok. Forumdaki bu başlık vasıtasıyla Turqoise Horizon hizmetlerini mülakatımıza 10 gün kala keşfettik. Kendilerine yıl başından hemen önce mail attık ve çok hızlıca cevap verdiler. Biz yalnızca adres hizmetinden (Paket 1) faydalandık ve bizimle çok profesyonel bir yaklaşımla ilgilendiler. Karşılıklı sözleşme imzalandı ve ödeme yapıldı. Kendilerinin Türkiye'de de bir banka hesapları bulunmakta. Bu sayede işlemleriniz de hızlı yürüyor.

Bizim gibi ilk 6 ay içinde taşınamayacak olanlar Paket 1'den gönül rahatlığıyla faydalanabilirler. Ek olarak, İngilizce bilmeyen/seviyesine güvenmeyen veya işlemlerde hata yapmaktan çekinen herkes için, D260 formu doldurma danışmanlığı, ABD'ye ilk seyahat vb. hizmetleri içeren diğer paketlerinden de gayet uygun fiyatlarla faydalanabileceğini belirtmek isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@e161564, içinde söyledi: DS-260 göçmenlik formu ve DV süreci danışmanlığı (Turquoise Horizon)

Merhaba, Turqouise Horizon hakkında kısaca yorum yapmak istiyorum. Belki birilerine faydası dokunur.

Biz işlerimiz dolayısıyla ABD'ye ilk 6 ay içinde tamamen taşınamayabiliriz. Aynı sebepten ilk etapta gidip, 2-3 ay kalıp dönmek gibi bir imkanımız da pek yok. Forumdaki bu başlık vasıtasıyla Turqoise Horizon hizmetlerini mülakatımıza 10 gün kala keşfettik. Kendilerine yıl başından hemen önce mail attık ve çok hızlıca cevap verdiler. Biz yalnızca adres hizmetinden (Paket 1) faydalandık ve bizimle çok profesyonel bir yaklaşımla ilgilendiler. Karşılıklı sözleşme imzalandı ve ödeme yapıldı. Kendilerinin Türkiye'de de bir banka hesapları bulunmakta. Bu sayede işlemleriniz de hızlı yürüyor.

Bizim gibi ilk 6 ay içinde taşınamayacak olanlar Paket 1'den gönül rahatlığıyla faydalanabilirler. Ek olarak, İngilizce bilmeyen/seviyesine güvenmeyen veya işlemlerde hata yapmaktan çekinen herkes için, D260 formu doldurma danışmanlığı, ABD'ye ilk seyahat vb. hizmetleri içeren diğer paketlerinden de gayet uygun fiyatlarla faydalanabileceğini belirtmek isterim.

bilgilendirme icin tesekkurler. 👍

• Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 
  • Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 
  • Referenced by  gucarslan gucarslan 

• Danışmanlık hizmeti alındığı taktirde erteleme gibi işlemlere yardımcı olunuyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |