Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@go_to_usa başvuruyu yap 25 ekimden önce kazanırsan yeni pasaportla gidersin ama bu pasaportu da beyan etmen gerekecek. bence yap başvuruyu çıkarsa yenisiyle devam et çıkmazsa gelecek seneye çıkartırsın yenisini

• @maestro, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@go_to_usa sorun olmaz. Geçerli tarihe kadar başvuru yapabilirsin. Zaten tarihi geçtiyse yapmana izin vermiyor. Bol şans

@maestro yanlışınız var, sistemdeki pasaport no kısmına sallayarak herhangi bir numara girseniz de başvurunuzu kabul ediyor. Bu seninin talihlilerinden biri öyle kazanmış diye biliyorum. Onun dışında geçen sene başvuru zamanı bir youtuber form dolduruluşunu tarif ederken sahte pasaport numarası girip başvuru gerçekleştirmişti.

@go_to_usa eğer kazanamayıp, ilerleyen senelerde başvuruya devam edeceksen pasaport çıkar derim. Her geçen yıl pasaport ücretleri artmakta gelecek yıl çıkartman daha maliyetli olabir.

• @Concorde ya sallayan sallasın 😀 ben düzgün bir başvurudan bahsediyorum. Atıyorum 08 09 2020 tarihinde dolan pasaportu 09 09 2020 tarihinde işlemeye çalışırsan ve tarihi 08 09 2020 dersen tarih uyarısı alırsın. Yoksa olmayan pasaportla sallayıp kazandığını söyleyen var ama pek inanasım yok.

• @go_to_usa, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar pasaportumun bitiş tarihi 25 ekim bu tarihden önce basvururu yaparsam bir sorun olur mu

Pasaport 3 gün içinde geliyor daha başvuru açılmasına 1 haftadan fazla zaman var çıkar kafan rahat etsin

• ⭐⭐⭐⭐

Abd de e2 ile bulunurken greencard a başvurdum ve çıktı. Sonraki süreçte işlemleri abd den mi yürüteceğim yoksa Türkiye ye dönüp abd konsolosluğundan mı?

• alt metni

Günaydın Nashville 🙂

Tennessee eyaletinin başkentidir. İçinden Cumberland Nehri geçmektedir. Şehrin nüfusu yaklaşık 692 bin kişidir. Yüzölçüöü 1362 km karedir. 1779 yılında James Robertson ve John Donelson tarafından kurulmuştur. 1860'da, Amerikan İç Savaşı'nda merkez cephelerin başında yer almıştır. 1900'ler boyunca Amerika'nın en iyi yönetilen ve en refahlı şehirlerinden biri olan şehir, bu süre zarfından ABD'de yaşanan çoğu ekonomik sallantıdan yara almadan kurtuldu. Şehrin sıcak ama nemli bir iklimi vardır. Başlıca sanayilerinden biri ses kayıt sanayisidir. Özellikle country müzik dalında ABD'nin merkezi kabul edilir. New York'tan sonra en büyük kayıt merkezidir. Belfast, Edmonton, Caen, Magdeburg, Taiyuan, İstanbul, Ankara, Mendoza kardeş şehirleridir.

NASHVILLE HAKKINDA FUN FACTS

1. Şehirdeki Centennial Parkı, Yunan Parthenon tapınağının replikasına ev sahipliği yapmaktadır.
    2. İlk FM yayın lisansı 1941'de Nashville'deki WSM radyo kanalına verilmiştir.
    3. Elvis Presley, Nashville'in tarihi RCA Stüdyo B'sinde 200'den fazla şarkı kaydetmiştir.
    4. Nashville sakinlerinden William Walker, 1856'da Nikaragua'nın başkanı olmuştur. Başka bir ülkenin başkanı olan başka bir Amerikalı bulunmamaktadır.
    5. Jingle Bell Rock, The Bunny Hop ve Hokey Pokey şarkıları Nashville'de kaydedilmiştir.
    6. Şehir, Dünyadaki en geniş şarkı sözü yazarları festivaline ev sahipliği yapmaktadır.
    7. Şehrin ismi, Amerikan Devrimi sırasında öldürülen bir kaç yurtsever generalden birisi olan Francis Nash'den gelmektedir.
    8. Amerika'da en çok Kürt göçmen barındıran şehirdir.
    9. Nashville'deki göllerde taş sektirmek yasaktır.
    10. Pinball oyununu oynamak için en 18 yaşında olmanız gerekmektedir.
    11. Nashville'de içi oyuk kütükleri satamazsınız.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Abd de e2 ile bulunurken greencard a başvurdum ve çıktı. Sonraki süreçte işlemleri abd den mi yürüteceğim yoksa Türkiye ye dönüp abd konsolosluğundan mı?

Size bagli, eger E2 suresi izin veriyorsa ABD'den sureci yonetebilirsiniz. Ilgili baslik surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

Dosya numaraniz (cekilisten secilme numaraniz) da bu kararda onemli olacak.

• Uzun bir aradan sonra yazmak güzel 🙂
    Ben açıkçası bu seneki katılımın oldukça düşük olacağını düşünüyorum. Nedeni ise Amerika'nın koronavirüsten dolayı ağır darbe almasıdır. Ayrıca düşük bir ihtimalde olsa Trump'ın tekrar seçilme ihtimali de buna etken olacaktır.
    Sizler ne düşünüyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐

@dreamcountry ne yazıkki iki dediğine de katılmıyorum. Her sene bir takım olumsuzluklar oluyor bu sene başvuran az olur, şansımız fazla olur diye düşünüyoruz. Galiba herkes böyle düşünüyor ki başvuran sayısı da artıyor, biz de kazanamamaya devam ediyoruz. 🤣🤣

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Size bagli, eger E2 suresi izin veriyorsa ABD'den sureci yonetebilirsiniz. Ilgili baslik surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

Dosya numaraniz (cekilisten secilme numaraniz) da bu kararda onemli olacak.

Teşekkür ederim. OPT ile ilgili bi başlık bulamadım. Hangi başlıkta bulabilirim acaba?

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@dreamcountry ne yazıkki iki dediğine de katılmıyorum. Her sene bir takım olumsuzluklar oluyor bu sene başvuran az olur, şansımız fazla olur diye düşünüyoruz. Galiba herkes böyle düşünüyor ki başvuran sayısı da artıyor, biz de kazanamamaya devam ediyoruz. 🤣🤣

hocam 2019 ekimde başvuranlar, yani dv2021'de başvuru sayısı pasaport kuralı sayesinde, bir önceki senelere göre %50 azalmıştı. Bu sene biraz daha azalabilir bence.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 OPT değil AOS zaten linki de vermiş sayın @crazycells

• Forumda hic mulakat sirasinda elenmis kisilerin yazilari mevcut mu? hic goremedim. bilgisi olan paylasirsa sevinirim.

• @Sympathique, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Forumda hic mulakat sirasinda elenmis kisilerin yazilari mevcut mu? hic goremedim. bilgisi olan paylasirsa sevinirim.

Geçenlerde bir yazı okumuştum, forumda ailenin teki yetersiz para ve az sponsorluk şeyinden mülakatta ret aldığı yazıyordu. Onun haricinde pek mülakattan elenenle karşılaşmadım okuduğum yazılarda forumda.

• İyi akşamlar,

green card fotoğrafı için polo yaka , gömlek, baskılı, çizgili, acık renkli kıyafetler yasak mı ,erkek ve kadınlar için? (bazı green card fotoğraf örneklerinde açık renkli kıyafet giymiş kişiler gördüm )

birde başörtülü kadınların green card fotoğrafı için 2 kulaklarıda görünür olma şartı doğru mu? @crazycells

• Amerika ve Avrupa arasındaki fark nedir.

• ⭐⭐⭐

@Hasan-h-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

İyi akşamlar,

green card fotoğrafı için polo yaka , gömlek, baskılı, çizgili, acık renkli kıyafetler yasak mı ,erkek ve kadınlar için? (bazı green card fotoğraf örneklerinde açık renkli kıyafet giymiş kişiler gördüm )

birde başörtülü kadınların green card fotoğrafı için 2 kulaklarıda görünür olma şartı doğru mu? @crazycells

fotoğraf örneklerinden bilgi sahibi olacağınızı düşünüyorum.

• Selam gecen sene basvururken kullandigimiz resimleri kullanasak olurmu aceba

• ⭐⭐

@Hasan-h-yılmaz

Günlük kıyafetler giyilebilir denmiş, renk kısıtlaması belirtilmemiş.
    Günlük giyilen dini kıyafetler dışında üniforma kabul edilmiyor.
    Şapka kabul edilmiyor. Başörtüsü dini kıyafet sayıldığından kabul ediliyor. Başörtülü için kulaklar görünmeli diye bir şart yok. Yüz tamamen açık olmalı ve gölge düşmemeli.
    Zorunlu haller dışında (ameliyat sonrası koruma amaçlı gibi) gözlük kabul edilmiyor.

• @burak132 son 6 ay içinde çekilmiş olmalı. O yüzden risk almaya gerek yok. Yenisi çek bence. Bol şans.

Benzer Başlıklar

• 7674
  • 2
  • 12834
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |