Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Vize alındıktan sonra Amerika’ya giriş için ne kadar süremiz var arkadaşlar. Eşim ve çocuğumu birkaç ay sonra evi vs ayarladıktan sonra getirmek istiyorum. Böyle bi seçeneğimiz var mı?

• Selamlar herkese.

Foruma kaydolduktan sonraki ilk postum oluyor bu tabi, lakin aşağı yukarı 2-3 senedir üyelik sahibi olmadan da uzaktan takip ettiğimi söyleyebilirim. Bu yüzden yanlış anladığım birşey veyahut önemli bir detayın/kuralın dikkatimden kaçmasından dolayı bir hatam olursa öncelikle özür dilemiş olayım şimdiden. 🙂

Başlıktaki postların seyrinden de anladığım kadarıyla, DV2022 talihlilerinden hiç kimseye henüz KCC'den, DS260 formunu doldurduktan sonraki aşama için gereken evrakların talep edildiği e-mail bildirimi gelmedi sanırsam. Ben de hemen hemen her gün bu e-mail yollanmış mı diye gelen kutusunu kontrol ediyorum.

Evrak talebi için talihli bir tanıdık/eş dost/vesaire gibi birisine e-mail geldiğine dair bir haber alırsam, ya da e-mail bana da ulaşırsa, buraya bildireceğim.

Herkese sabır ve mutluluk dilerim.

• ⭐⭐

@Hasanfatih, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Vize alındıktan sonra Amerika’ya giriş için ne kadar süremiz var arkadaşlar. Eşim ve çocuğumu birkaç ay sonra evi vs ayarladıktan sonra getirmek istiyorum. Böyle bi seçeneğimiz var mı?

6 ay içinde giriş yapılmalı. Aile bireyleri asıl talihliden daha sonra girebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@delio, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Selamlar herkese.

Foruma kaydolduktan sonraki ilk postum oluyor bu tabi, lakin aşağı yukarı 2-3 senedir üyelik sahibi olmadan da uzaktan takip ettiğimi söyleyebilirim. Bu yüzden yanlış anladığım birşey veyahut önemli bir detayın/kuralın dikkatimden kaçmasından dolayı bir hatam olursa öncelikle özür dilemiş olayım şimdiden. 🙂

Başlıktaki postların seyrinden de anladığım kadarıyla, DV2022 talihlilerinden hiç kimseye henüz KCC'den, DS260 formunu doldurduktan sonraki aşama için gereken evrakların talep edildiği e-mail bildirimi gelmedi sanırsam. Ben de hemen hemen her gün bu e-mail yollanmış mı diye gelen kutusunu kontrol ediyorum.

Evrak talebi için talihli bir tanıdık/eş dost/vesaire gibi birisine e-mail geldiğine dair bir haber alırsam, ya da e-mail bana da ulaşırsa, buraya bildireceğim.

Herkese sabır ve mutluluk dilerim.

tebrikler, hayırlı olsun.
    sizden ricam, surecinizle alakalı konularda aşağıdaki başlıkları kullanin. bu sayede DV2022 sürecinde bütün bilgi akışı uygun başlıkta, herkes için kullanılabilir olur.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları

bol şans diliyorum.

• Şuan amerika dışında farklı bir ülkede iltica ettim ve greencard kazandım greencardı alabilirmiyim ? Sadece kendi adıma başvurdum greencard alırken ailemde gelebilir mi yaşım 21 teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasanuser, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Şuan amerika dışında farklı bir ülkede iltica ettim ve greencard kazandım greencardı alabilirmiyim ? Sadece kendi adıma başvurdum greencard alırken ailemde gelebilir mi yaşım 21 teşekkürler

Eger iltica basvurunuz kabul edildiyse o durumda o ulke size seyahat belgesi duzenleyebilir, o seyahat belgesiyle vize alabilirsiniz.

Green Card cekilisinden sadece talihli kisinin esi ve 21 yas alti cocuklari yararlanabiliyor.

• Arkadaşlar eşim Kıbrıs'ta 5 yıl kalmisti ordan bir evrak almamız gerekiyormus sanırım polisle ilgili onuda konsolosluktan talep ediyoruz sanırım. Bunun için gerekli evraklar nedir acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bariş-Koç-Sahne-Sanatlari, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar eşim Kıbrıs'ta 5 yıl kalmisti ordan bir evrak almamız gerekiyormus sanırım polisle ilgili onuda konsolosluktan talep ediyoruz sanırım. Bunun için gerekli evraklar nedir acaba

Su baslikta Kibris deneyimlerini bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• Merhabalar,

2022 DV talihlisiyim ve iki hafta sonra evleniyorum, Esim yabanci ve evliligi Turkiyede yapiyoruz.
    Esimin soy adi sadece evlilik cuzdaninda iki soy isim olacagini dusunerek, Pasaportunu guncellemek istemiyoruz. Cunku ulkesine gitmesi ve degistirmesi mesakatli bir olacak. DS-260 ve mulakat surecinde sorun olmayacagini umuyoruz.
    Ayrica Turkiye icin esime oturum basvurusunda da bulunmayacagiz.

Pasaport degistirmemek acaba DS-260 ve mulakatta sikinti olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EnginD, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhabalar,

2022 DV talihlisiyim ve iki hafta sonra evleniyorum, Esim yabanci ve evliligi Turkiyede yapiyoruz.
    Esimin soy adi sadece evlilik cuzdaninda iki soy isim olacagini dusunerek, Pasaportunu guncellemek istemiyoruz. Cunku ulkesine gitmesi ve degistirmesi mesakatli bir olacak. DS-260 ve mulakat surecinde sorun olmayacagini umuyoruz.
    Ayrica Turkiye icin esime oturum basvurusunda da bulunmayacagiz.

Pasaport degistirmemek acaba DS-260 ve mulakatta sikinti olabilir mi?

Yeni soyismini gosteren baska bir resmi belge varsa sorun yasamazsiniz, ama en ideal cozum tum resmi belgelerdeki bilgilerin en guncel haliyle yenilenmesi olur tabii ki.

• @crazycells Kiymetli geri donusunuz icin tesekkur ederim, yeni soy ismini gosteren sadece evlilik cuzdani olacak.
    Ne tur diger belgelerden bahsediyorsunuz ?

Pasaportu yeni iki soy isme gore degistirmemiz gerektiginin ideal oldugunu belirtiyorsunuz yanlis anlamadiysam?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EnginD, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells Kiymetli geri donusunuz icin tesekkur ederim, yeni soy ismini gosteren sadece evlilik cuzdani olacak.
    Ne tur diger belgelerden bahsediyorsunuz ?

Pasaportu yeni iki soy isme gore degistirmemiz gerektiginin ideal oldugunu belirtiyorsunuz yanlis anlamadiysam?

Evet, evlilik cuzdani tek basina yeterli olur.

Dogrudur, en ideal olan yeni soyisimle tum belgeleri en yakin zamanda guncellemek olur ama bu tur islemler zaman alacagi icin evlilik cuzdani ile eski pasaportu yaninizda bulundurmaniz durumunda da yeni soyisminiz kabul gorecektir.

• Merhaba 17.05.2021 tarihinde Ds-260 formumu açtırmak için kcc mail gönderdim fakat hala bir dönüş yok. Zahmet olmazsa bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çok mutlu olutum. DS260 ı açtıran var mı veya ne zaman açılır şeklinde bir öngörünüz olur mu ? Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@yildirim84 Şu anda ekim - şubat arasında hiç ilgilenmedikleri DV2021 süreciyle ilgilendikleri için, DV2022'yle ilgili işleri bir süre daha bekletiyorlar. İlerleyen günlerde açılmış olur, açıldığında da size mail ile bilgi verirler. Beklemeye devam kısacası.

• @yildirim84 merhaba bende açtırmak için bekliyorum sizinki önce açılırsa haber verebilirmisiniz!

• @yildirim84 bende aynı sorundan muzdaribim. Buradaki bağları kesip yavaştan amerikaya ayak uydurmak için maddi manevi hazırlık mı yapmalı yoksa numara büyük ve pandemi şartları yüzünden gelmez diye buraya mı kök salmaya devam etsek 🙂 çıkmaz ikilem. Birde ben üniversite öğrencisiyim okulun bitmesine az kaldı buraya adapte olmam gereken zamanlar ama bu belirsizlik ne buraya adapte ettiriyor nede amerika hayali kurdutturuyor:)

• @Kitapsever Öncelikle hayırlı olsun. Kendi düşüncem numara ufak olsa bile, iş güç varsa bırakılmaması. Basılı vize gelene kadar hiç bir şey garanti değil 🙂

• @gamefry teşekkür ederim sizede hayırlı olsun 🙂 Doğrudur vize elimize geçene kadar çok beklenti içine girmemeye çalışıyoruz ama bir yandan da ingilizce çalışıp yatırım yapmaya çalışıyorum amerika tarafına da.

• @Kitapsever Teşekkür ederim. Kendi vize görüşmelerimdeki garip sorular ve retten dolayı şahsi olarak kesin gözüyle bakamıyorum 😃

• @Kitapsever Kesinlikle İngilizce önem vereceğiniz ilk konu olması lazım. Ümit vermek istemem fakat case numaranız çok yüksek değil.. Bana göre Amerika ve göçmenlik ile ilgili en nitelikli bilgileri veren @semavi Kadir Zora youtube adresini takip edebilirsin.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 682
  • 9899
  • 29829
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |