Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@halilk2020, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@clourpoint, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar ingilizce bilmeyen halin buysa bilen halini merak ediyorum bro.😁

Valla bilmiyor sayılırım. Sokakta öğrendiğim kadar. İyi bir eğitim almak lazım bu konuda.

Merak ediyorum GC hak kazananlara ücretsiz dil eğitimi devlet veriyor mu?

Belediyelerin GC sahiplerine ücretsiz dil eğitimi var diye biliyoruz kiliseler için de bundan bahsetmişlerdi. Üstelik muhtemelen çalışan olunacağı için akşam da kurs veriyorlar diye hatırlıyorum.

Fakat Dil okulları da GC sahiplerine yani Residence lere international öğrencilere göre çok ucuza eğitim veriyorlar. Ücretsiz eğitimlerin yetersiz görüldüğü durumlarda değerlendirilebilir.

• @gariban son gün başvuru yapmanı önermem.Siteye ulaşımda sıkıntı yaşayabilirsin.

• Trump'ın işi belli olmaz bakarsınız 4 kasım günü green card başvurularını iptal eder. "2 yıl virüsten dolayı ülke toparlayamaz, önceliğimiz mevcut ülkedeki insanlar." der. Sonra dava falan açılır bir bakmışsınız 4 kasıma kadar kuraya katılanlar çekilişe katılmış.

• @mrtcrlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@sakirinbabasi Merhaba, ben dün başvurdum ve bugün e-devlete düştü. Lakin randevu almadan önce pasaport ücretlerini yatırmanız gerekiyor.

aktif öğrenciyim , öğrenciler hangi bedeli yatırmıyordu ve atm'den o dediğiniz bedeller yatırılabiliyor mu cevaplarsanız sevinirim lütfen

• ⭐⭐⭐⭐

@Hyller, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hsnnzknn, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Düşünüyorumda, bu GC başvurusu çok faydalı bir şeymiş. Hem para biriktiriyorsun hem ingilizce çalışıyorsun hem de pembe hayallerin oluyor. 🙂 Baya iyi değil mi?

Tabi tabi baya iyi oluyor ancak hep ilk seferde çıkacak sanıyor insan çıkmayınca bir dumur 🙂 Ama en fazla 4 ay sürüyor sonra tekrar başvuru ve hayaller loading 🙂

Tıpkı sayısal loto gibi. Gerçi artık onu hiç oynamıyorum. Tamamen dolandırıcılığa dökmüşler işi. 90 numara seçiliyor. 6 bileceksin.. mümkün değil. 2 çıkana bile para veriyorlar. O kadar emin adamlar kendilerinden 🙂 Vallahi GC de olasılık bir milyon kat daha yüksek.

• ⭐⭐⭐

Düşünüyorumda, bu GC başvurusu çok faydalı bir şeymiş. Hem para biriktiriyorsun hem ingilizce çalışıyorsun hem de pembe hayallerin oluyor. 🙂 Baya iyi değil mi?

Tabi tabi baya iyi oluyor ancak hep ilk seferde çıkacak sanıyor insan çıkmayınca bir dumur 🙂 Ama en fazla 4 ay sürüyor sonra tekrar başvuru ve hayaller loading 🙂

Tıpkı sayısal loto gibi. Gerçi artık onu hiç oynamıyorum. Tamamen dolandırıcılığa dökmüşler işi. 90 numara seçiliyor. 6 bileceksin.. mümkün değil. 2 çıkana bile para veriyorlar. O kadar emin adamlar kendilerinden 🙂 Vallahi GC de olasılık bir milyon kat daha yüksek.

@ibrahimasar aynen İbrahim abi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@sakirinbabasi, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@mrtcrlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@sakirinbabasi Merhaba, ben dün başvurdum ve bugün e-devlete düştü. Lakin randevu almadan önce pasaport ücretlerini yatırmanız gerekiyor.

aktif öğrenciyim , öğrenciler hangi bedeli yatırmıyordu ve atm'den o dediğiniz bedeller yatırılabiliyor mu cevaplarsanız sevinirim lütfen

Cüzdan bedeli yatırmanız gerekiyor sadece. Ben banka şubesinden yatırmıştım yanılmıyorsam. Öğrenciliğiniz için de okuldan evrak almanız gerekebilir.

• ⭐⭐⭐⭐

Len banka işlerini yoluna koydum Çağlar. Kredi verseniz ya bana 🙂 kgf destekli kredi çıkmış. Sizde vardır ondan. Bi 100 bin patlatsanıza dolar 10 olmadan 11 bin dolar alırım onunla 🙂 Şuna bak, 10 bin dolar 83 bin lira...

• ⭐⭐⭐

Len banka işlerini yoluna koydum Çağlar. Kredi verseniz ya bana 🙂 kgf destekli kredi çıkmış. Sizde vardır ondan. Bi 100 bin patlatsanıza dolar 10 olmadan 11 bin dolar alırım onunla 🙂 Şuna bak, 10 bin dolar 83 bin lira...

Yaaa abi boşver sen 50 liralık al yeter he @ibrahimasar

• Selam arkadaşlar,

aranıza yeni katıldım.

herkese kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum.

• @mrtcrlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Pasaport bilgilerim e-devlet'e düşer düşmez başvurumu tamamladım. Umarım her şey, herkesin gönlünce olur. Ayrıca bu forumda emeği olan herkese çok teşekkürler. Cumhuriyet Bayramımız da kutlu olsun!

Bol şans!

• @Hyller @ibrahimasar ben hep 50 liralık alıyorum 😃

• sekizkarakter

•                    29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anıyorum.

Mustafa Kemal Atatürk'ün, Cumhuriyet'in onuncu yılı nedeniyle verdiği Onuncu Yıl Nutku (29 Ekim 1933)

• Ben de az önce başvurumu yaptım. Buraya da not düşmüş olalım.

• Arkadaslar hepiniz benim yorumlara eksi vermissiniz ama umarim hepinize GC cikar seviyorum hepinizi iyi forumlar.

• @crazycells Öncelikle tüm forum üyelerinin ve takipçilerinin Cumhuriyet Bayramını kutlarım.
    Bu sene ki başvurumda fotoğrafımı evde çekildim buda bir çok probleme yol açtı gibi duruyor. Bununla alakalı bir sorum var. Başvuru sonrasında resmi sitedeki fotoğraf örneklerini incelerken orada arkaplanın tektip ve düz olması gerektiği ile bir yazı ve elenebilecek bir fotoğraf gördüm

![https://hizliresim.com/8M3w4L](görsel url)

Fakat başvuru öncesi ben detaylı olarak Dv-2022 Instructions türkçe dosyasını inceledim arka planın tek tip olmasından bahsetmiyordu ona güvenerek fotoğrafı kullandım.

[https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-Translations/DV-2022-Instructions-Turkish.pdf](link url)

başvuruda kullandığım arka plan olan duvar resmi

![https://hizliresim.com/AyYrAr](görsel url)

duvar aslında beyaza yakın bir renk ancak çatlaklar mevcut

bu hatadan dolayı şuan kesin olarak elendim mi ?

• ⭐⭐⭐⭐

@hurricane, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Hyller @ibrahimasar ben hep 50 liralık alıyorum

Beeenzinin litre fiyatından haberi yok. Malmış lan bu da... İbreyi bozmuş 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Yaaa abi boşver sen 50 liralık al yeter he @ibrahimasar

Arkadaşım, konsolosa 50 liralık beeenzin fişini mi göstericem? İbrem mi bozuk diycem. Aytemiz Bomonti mi içtim diycem.. Verin şu ''kırediyi'' uğraştırmayın adamı. 🙂

• ATATÜRK'ÜN ORDUYA MESAJI

(29 EKİM 1938)

Zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber medeniyet nurları taşıyan kahraman Türk ordusu! Memleketini en buhranlı ve müşkül anlarda zulümden, felaket ve musibetlerden ve düşman istilasından nasıl korumuş ve kurtarmış isen, Cumhuriyet'in bugünkü feyizli devrinde de, askerlik tekniğinin bütün modern silah ve vasıtalarıyla mücehhez olduğun hâlde, vazifeni aynı bağlılıkla yapacağına hiç şüphem yoktur.

Bugün, Cumhuriyet'in on beşinci yılını mütemadiyen artan büyük bir refah ve kudret içinde idrak eden büyük Türk milletinin huzurunda kahraman ordu, sana kalbi şükranlarımı beyan ve ifade ederken büyük ulusumuzun iftihar hislerine de tercüman oluyorum.

Türk vatanının ve Türk camiasının şan ve şerefini, dâhilî ve harici her türlü tehlikelere karşı korumaktan ibaret olan vazifeni her an ifaya hazır ve amade olduğuna benim ve büyük ulusumuzun tam inanç ve itimadımız vardır. Büyük ulusumuzun orduya bahşettiği en son sistem fabrikalar ve silahlar ile bir kat daha kuvvetlenerek büyük bir feragati nefs ve istihkarî hayat ile her türlü vazifeyi ifaya muhayya olduğuna eminim. Bu kanaatle Kara, Deniz ve Hava ordularımızın kahraman ve tecrübeli komutanları ile subay ve eratını selamlar ve takdirlerimi bütün ulus muvacehesinde beyan ederim.

Cumhuriyet Bayramı'nın on beşinci yıl dönümü hakkınızda kutlu olsun!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |