Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar, bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olcaktı. Yabancı bir kız arkadaşım var. Eğer greencard bana degil de ona çıkarsa, onun ikametinin oldugu ülkede mi evlenip süreci devam ettirmemiz gerekiyor? Yani, sağlık kontrolünden konsolosluk mülakatına kadar bütün süreç, eşlerden kazanan tarafın ülkesinde mi olmak zorunda? Ya da nasıl olursa daha rahat ve mantıklı olur? Cevaplarınız icin simdiden cok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuRtY, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba arkadaşlar, bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olcaktı. Yabancı bir kız arkadaşım var. Eğer greencard bana degil de ona çıkarsa, onun ikametinin oldugu ülkede mi evlenip süreci devam ettirmemiz gerekiyor? Yani, sağlık kontrolünden konsolosluk mülakatına kadar bütün süreç, eşlerden kazanan tarafın ülkesinde mi olmak zorunda? Ya da nasıl olursa daha rahat ve mantıklı olur? Cevaplarınız icin simdiden cok teşekkür ederim.

Hangi ulkede yasiyorsaniz orada girebilirsiniz mulakata, dediginiz gibi zorunluluklar yok...

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba arkadaşlar, bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olcaktı. Yabancı bir kız arkadaşım var. Eğer greencard bana degil de ona çıkarsa, onun ikametinin oldugu ülkede mi evlenip süreci devam ettirmemiz gerekiyor? Yani, sağlık kontrolünden konsolosluk mülakatına kadar bütün süreç, eşlerden kazanan tarafın ülkesinde mi olmak zorunda? Ya da nasıl olursa daha rahat ve mantıklı olur? Cevaplarınız icin simdiden cok teşekkür ederim.

Hangi ulkede yasiyorsaniz orada girebilirsiniz mulakata, dediginiz gibi zorunluluklar yok...

beyefendi şunu sormak istiyor sanırım.. kız arkadaşı başka bir ülkede yaşıyor.. kendisi türkiye'de yaşıyor.. ve kız arkadaşına çıkarsa, kız arkadaşının yaşadığı ülkede mi ilerlemek zorundalar süreçte?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

beyefendi şunu sormak istiyor sanırım.. kız arkadaşı başka bir ülkede yaşıyor.. kendisi türkiye'de yaşıyor.. ve kız arkadaşına çıkarsa, kız arkadaşının yaşadığı ülkede mi ilerlemek zorundalar süreçte?

Evet, ben de o sekilde anladim aslinda 🙂 boyle bir zorunluluk yok... Hangi ulkede yasiyorlarsa mulakata orada girebilirler...

Eger kendisi kiz arkadasinin oldugu ulkeye gidip orada evlenmeye ve yasamaya karar verirse orada mulakata girebilirler, eger kiz arkadasi Turkiye'ye gelip burada evlenip yasamaya karar verirlerse Ankara'ya da dosyayi alabilirler...

• @crazycells @travelleth cevabınız icin tesekkur ederim. İlave sorularim olcak çünkü çetrefilli bir durum bu. Peki kız arkadaşımın kazandığını öğrendik ve mesela onun ülkesinde evlendik. Ancak mülakat da dahil olmak üzere ikimiz de süreci kendi ülkemizden ayrı ayrı yürütebiliyor muyuz yoksa aynı ikametgah adresi belirtmemiz ve bir araya gelip mulakata beraber gitmemiz mi gerekiyor? Ya da kız arkadaşım kazanan olarak tek başına işlemleri kendi ülkesinde yürütebiliyor mu? Kafa karıştırıcı bu soru dizisi icin kusura bakmayin lütfen 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells @travelleth cevabınız icin tesekkur ederim. İlave sorularim olcak çünkü çetrefilli bir durum bu. Peki kız arkadaşımın kazandığını öğrendik ve mesela onun ülkesinde evlendik. Ancak mülakat da dahil olmak üzere ikimiz de süreci kendi ülkemizden ayrı ayrı yürütebiliyor muyuz yoksa aynı ikametgah adresi belirtmemiz ve bir araya gelip mulakata beraber gitmemiz mi gerekiyor? Ya da kız arkadaşım kazanan olarak tek başına işlemleri kendi ülkesinde yürütebiliyor mu? Kafa karıştırıcı bu soru dizisi icin kusura bakmayin lütfen 🙂

Bu da mumkundur, fakat ben farazi sorulara cevap vermeyi cok sevmiyorum 🙂 100'lerce farkli senaryo yazabilirsiniz, benim hepsine cevap verecek kadar zamanim yok...

Kesinlikle sahte evlilik yapmayin, bunu konsoloslarin yakalamasi pek zor degil... Eger farkli ulkelerde olacaksaniz, once talihlinin vize almasi gerekiyor, vizesini aldiktan sonra siz de Ankara'daki ABD konsolosluguna basvuru yapip vizenizi alabilirsiniz.

Dediginiz her seyi yapabilirsiniz. Durum netlesince foruma girip "esim talihli, su tarihte, surada evlenecegiz, dosya numarasi su, ben su ulkede yasiyorum, esim de su ulkede yasiyor... Vize almak icin ne yapmaliyiz" diye sormaniz yeterli, ben gercek bilgilere gore sizi yonlendireyim...

• @crazycells tekrar cok teşekkürler. Sahte evlilik neden yapayımki. Su an birlikte olduğum bir kizla, yakin tarihte evlilik plani yapmasak bile, green card bu planı öne cekmis olcak. Hepsi bu. Herkes için hayırlısı olsun. Dediğiniz gibi yaparım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuRtY en iyisi 🙂
    benimkisi genel bir uyari... uzun sure ayni yerde yasamadiginiz biriyle evlilik yapip, sonrasinda da ayni yerde yasamazsaniz konsolos iliskinizin gercekligine dair kanit isteyebilir. Bilginize.

• 3 sorum olucak rica etsem yardımcı olurmusunuz ?
    Şimdi green card başvurusunda
    City :
    State/Province :
    İzmir
    Urla mı ?
    Yoksa
    Urla
    İzmir ?
    şeklinde mi olucak yok amerikada eyalet sistemi varmış birisi city il derken birisi şehir diyor kafam karıştı

Ve doğum yeri diye bir bölüm daha var ben istanbulda doğdum yani doğum yerim Beşiktaş ama memleket izmir doğma büyüme istanbulluyum. Oraya kimlikteki gibi beşiktaş mı yazmalıyım yoksa il olarak istanbul mu yoksa memleket izmiri mi 😂 Cahil seslerini duyar gibiyim yaşıma verin belki oğlunuz yaşındayım 😂
    Birde son olarak fotoğrafı fotoğrafçıda çektirirken 600×600 amerika vizesi için desem problem olurmu ? Hiç üstünde oynama yapmamasını mı söylemeliyim ve hafif sakallı çektirsem sıkıntı olurmu ? Cevaplayan abilerime ablalarıma teşekkür ederim. 😊

• Ayrı olarak f1 vizesine de başvurucam çıkmazsa comunity college için ama f1 için görüşmeye gittiğimde green carda başvurduğumu görebilirlermi ? Görebilirlerse potansiyel göçmen olarak gözüyle bakıp vizeye red verirler mi ?

• @Jeulitsh, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

3 sorum olucak rica etsem yardımcı olurmusunuz ?
    Şimdi green card başvurusunda
    City :
    State/Province :
    İzmir
    Urla mı ?
    Yoksa
    Urla
    İzmir ?
    şeklinde mi olucak yok amerikada eyalet sistemi varmış birisi city il derken birisi şehir diyor kafam karıştı

Ve doğum yeri diye bir bölüm daha var ben istanbulda doğdum yani doğum yerim Beşiktaş ama memleket izmir doğma büyüme istanbulluyum. Oraya kimlikteki gibi beşiktaş mı yazmalıyım yoksa il olarak istanbul mu yoksa memleket izmiri mi 😂 Cahil seslerini duyar gibiyim yaşıma verin belki oğlunuz yaşındayım 😂
    Birde son olarak fotoğrafı fotoğrafçıda çektirirken 600×600 amerika vizesi için desem problem olurmu ? Hiç üstünde oynama yapmamasını mı söylemeliyim ve hafif sakallı çektirsem sıkıntı olurmu ? Cevaplayan abilerime ablalarıma teşekkür ederim. 😊

1. City: Urla State/Province: İzmir
    2. Doğum yeri: İstanbul, Beşiktaş
    3. Ben bundan önceki 2 başvurumda damat traşı yaptırmıştım. Bu yıl hiç umursamadığım için işid militanı gibi çektirdim ve kazandım.

• Bu yıl başvurduğum pasaportum yeşil ve seneye mayısta günü doluyor (2021 mayıs) bu pasaportla basvursam seneye gunu bıttıgınde bordoya gecmıs olacagım gc cıktıgı takdırde dıger pasaporta gecmem sorun yaratır mı ?

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐

@basakksn yaratmaz ama bu pasaportu kaybetmeyin resmi bir yere teslim etmeniz gerekiyorsa da okunabilir bir kopyasını çıkartın olur da kazanırsanız konsolos sizden başvuruda ki pasaportu göstermenizi isteyecek daha sonra yeni olanla işlemlere devam edebilirsiniz hiç bir sıkıntı olmaz.

• @Rhonster çok teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻

• Ben bu greencard olayını yeni yeni gündemime almış birisi olarak bi kaç gündür araştırmaya başladım ancak yeni başvuru tarihleri ne zaman hakkında bilgim yok belki de doğru yere bakmamışımdır emin değilimdir bilen birisi varsa söyleyebilir mi ve başvurduktan sonra ki hangi sene başvuruların sonuçlandığını da söyleyebilirse harika olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@engincan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Ben bu greencard olayını yeni yeni gündemime almış birisi olarak bi kaç gündür araştırmaya başladım ancak yeni başvuru tarihleri ne zaman hakkında bilgim yok belki de doğru yere bakmamışımdır emin değilimdir bilen birisi varsa söyleyebilir mi ve başvurduktan sonra ki hangi sene başvuruların sonuçlandığını da söyleyebilirse harika olur

Henuz resmi aciklama yapilmadi... Tarihler genelde Eylul sonuna dogru aciklaniyor ve basvurular Ekim-Kasim aylarinda oluyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐

@engincan her yıl ekim ayında başlar kasımın ilk haftası biter net tarihler açıklanmadı henüz ve aynı yıl mayıs ayında da açıklanır herhangi bir aksilik olmazsa.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jeulitsh, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Ayrı olarak f1 vizesine de başvurucam çıkmazsa comunity college için ama f1 için görüşmeye gittiğimde green carda başvurduğumu görebilirlermi ? Görebilirlerse potansiyel göçmen olarak gözüyle bakıp vizeye red verirler mi ?

Gorme ihtimalleri yuksek... Ama red vermiyorlar, daha once cekilisten secilip vize alamamasina ragmen vize alabilen kisiler oldu... Dolayisiyla bunun direkt bir red sebebi olmadigini soyleyebiliriz.

• Başlık altında ki 2020. mesaj ile totem yapayım, ilk totemim umarım son olur ve uğur getirir 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |