Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @FreeMen kesinlikle !!! aynı fikirdeyiz ve aynı şeyleri yaşamışız . bugün beni houstan downtowna bırak vallahı kadir abinin ( @semavi ) yanına yayan giderim. o derece 🙂

• @Murat-Kuter-Sabrioğlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@FreeMen, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Murat-Kuter-Sabrioğlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese selamlar ben 21 yaşında öğrenci bir kardeşiniz olarak 3 senedir bir fiil başvuruyorum ama 3 Has not been selected yazısından sonra yaşadığım o 2 günü unutamıyorum gerçekten ama umudumu kaybetmek istemiyorum yaşamak istediğim 2 ülke var Amerika ya da Kanada kafa yapılarının bana uyduğunu düşünüyorum bu sene Work and Travel ile gidicektim sanki Corona beni bekledi bütün planlarım alt üst oldu gerçekten Kanada ile ilgili düşüncelerimi arttırmaya başladım ama bu saatte ne yapılabilirki diye düşünüyorum.Hayatıı değiştirmek istiyorum önerilerinize açığım
    Saygılarımla

WAT'ı seneye de deneyebilirsin. Onun dışında dil okulu ve community collega denen devlet okullarını tercih edebilirsin. Bunlarla ilgili forumda başlıkları mevcut mutlaka oku. Yukarıda da yazdığım gibi biraz sancılı ve masraflı onun dışında imkanın el veriyorsa gider orada okur aynı zamanda her sene GC'ye de başvurabilirsin zaten.

Keşke orada okumak için ekonomik durumum el verse gerçekten Work and Travel ı bile yazın çalıştığım paralarla biriktirdim ama Allah gülmedi yüzümüze o kadar çok isitoyurm ki orada okumayı ama hem ülkemizin ekonomik durumu sayesinde Doların durumu hemde şu an ki durumlardan dolayı bütün ümitler tükeniyor.Diyorum ki eşek gibi çalışsam orda ama orda okusam ama yok olmuyor.

Finansal olarak karşılayamıyorsan WAT'ı bekleyeceksin sanırım. Senin gibi binlerce öğrenci virüs yüzünden mağdur oldular maalesef, yalnız değilsin. Hatta parasını alamayanlar bile oldu. Dolar kuru bu seviyelerdeyken gerçekten de imkanım olduğu halde cebimdeki parayı dil okuluna falan bile vermek istemiyorum. Bizimkisi biraz da tek sıkımlık kurşun gibi. Moralini yüksek tut, yaş da genç zaten benim gibi daha önümüzde çok yol var.

• @FreeMen, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese selamlar ben 21 yaşında öğrenci bir kardeşiniz olarak 3 senedir bir fiil başvuruyorum ama 3 Has not been selected yazısından sonra yaşadığım o 2 günü unutamıyorum gerçekten ama umudumu kaybetmek istemiyorum yaşamak istediğim 2 ülke var Amerika ya da Kanada kafa yapılarının bana uyduğunu düşünüyorum bu sene Work and Travel ile gidicektim sanki Corona beni bekledi bütün planlarım alt üst oldu gerçekten Kanada ile ilgili düşüncelerimi arttırmaya başladım ama bu saatte ne yapılabilirki diye düşünüyorum.Hayatıı değiştirmek istiyorum önerilerinize açığım
    Saygılarımla

WAT'ı seneye de deneyebilirsin. Onun dışında dil okulu ve community collega denen devlet okullarını tercih edebilirsin. Bunlarla ilgili forumda başlıkları mevcut mutlaka oku. Yukarıda da yazdığım gibi biraz sancılı ve masraflı onun dışında imkanın el veriyorsa gider orada okur aynı zamanda her sene GC'ye de başvurabilirsin zaten.

Keşke orada okumak için ekonomik durumum el verse gerçekten Work and Travel ı bile yazın çalıştığım paralarla biriktirdim ama Allah gülmedi yüzümüze o kadar çok isitoyurm ki orada okumayı ama hem ülkemizin ekonomik durumu sayesinde Doların durumu hemde şu an ki durumlardan dolayı bütün ümitler tükeniyor.Diyorum ki eşek gibi çalışsam orda ama orda okusam ama yok olmuyor.

Finansal olarak karşılayamıyorsan WAT'ı bekleyeceksin sanırım. Senin gibi binlerce öğrenci virüs yüzünden mağdur oldular maalesef, yalnız değilsin. Hatta parasını alamayanlar bile oldu. Dolar kuru bu seviyelerdeyken gerçekten de imkanım olduğu halde cebimdeki parayı dil okuluna falan bile vermek istemiyorum. Bizimkisi biraz da tek sıkımlık kurşun gibi. Moralini yüksek tut, yaş da genç zaten benim gibi daha önümüzde çok yol var.

Aynen öyle moralimi yüksek tutmak istiyorum ama işte bu hayaller sayesinde üniversiteme bile odaklanamıyorum çünkü gitmek istediğim için burada bir hayat kurmak istemediğimden bir anlamı kalmıyor okumanın ama ne yazıkki buradada devam etmem gerekiyor

• @Murat-Kuter-Sabrioğlu Hangi okul ve hangi bölümde okuduğunu sorabilir miyim sakıncası yoksa

• @Murat-Kuter-Sabrioğlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Saygılarımla

Aynen öyle moralimi yüksek tutmak istiyorum ama işte bu hayaller sayesinde üniversiteme bile odaklanamıyorum çünkü gitmek istediğim için burada bir hayat kurmak istemediğimden bir anlamı kalmıyor okumanın ama ne yazıkki buradada devam etmem gerekiyor

Süreçlerimiz benzer her birimizin. Dediğin gibi Türkiye'ye dair hiç bir plan kurmak istemediğim için okulumu baya uzattım bende. Hata yaptığımı düşünüyorum ve bir an önce dersleri vermeye bakıyorum yoksa okul atacak beni zaten 🙂

• Bu senede olmadı 🙂 neyse yerimizi ayıralalım burada 🙂 Hayatımız bekleme odalarında geçiyor bakalım bu sene beklemeden öteye geçebilecekmiyiz? Tabi ki sanmıyorum 🙂 Çok bahtsız bir insanım ben 100 kişiden 99zuna çıksa çıkmayan bir kişi yine ben olurum 🙂 Napalım biz başvurmayı seviyoruz 🙂

• @TughanTug Marmara üniversitesinde mühendislikteyim ama ne siz sorun ne de ben söyliyeyim nasıl geçtiğini 🤦🏻♂ 🤦🏻♂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sadece bu odaya özel youtube playlist yapalım ben ilk şarkıyı koydum isteyen olursa bana yazsınlar ekleyelim listeye

https://www.youtube.com/playlist?list=PL8KBBiLe4R46E91aWey_xQRwWy_Hl3sjN

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

sadece bu odaya özel youtube playlist yapalım ben ilk şarkıyı koydum isteyen olursa bana yazsınlar ekleyelim listeye

https://www.youtube.com/playlist?list=PL8KBBiLe4R46E91aWey_xQRwWy_Hl3sjN

Şuan bunu dinliyorum 🙂 Dinlendirici.

@baba-kartal amcam new jerseyden floridaya geçti. kalacağım yerler arasında seçim yapacaktım
    https://www.lymestoneranch.com/
    https://www.sugartreebyelon.com/

iş yerim ise
    https://florida-sigorta.com/

Kusura bakmayım tam olarak anlamadım
    Amcanız amerika da yaşıyor
    Siz green card çıkmadıgı için gidemiyorsunuz
    Turist vizesi için müracaat ettiniz mi ?

@baba-kartal adım atmak için konu hakkında bilgi sahibi olman gerekiyor. Ondan tek olarak green kart görüyoruz diğer adımlara bakalım kamada olmuyor çünkü bir site vardı bilgilerini yazıyorsun sana puan çıkarıyordu. Sonra almanya baksam zaten almanca karşına sorun çıkıyor. İngiltere desen yaşayan %90 psikoloji destek alıyor çünkü 8 ay sürekli bulutlu başka avustralya desen ciddi anlamda para istiyor. Başka hangi adım kaldı ki

Anladıgım kadari ile yaşadıgınız ülke yi kafanızda bitirmişsiniz
    Doğal olarakta loto çıkmayınca üzüntü katlıyor
    Ailevi durumunuzu bilmedigim için yanlış bilgi vermek istemem
    Turist vizesini deneyebilir siniz
    İnternet üzerinden arkadaşlıklar edinebilirsiniz
    Arkadaştan kasıtım cinsiyet gözetmeksizin amerikalılar ile tanışmanız sosyal medya bu konuda çok güçlü

• @Murat-Kuter-Sabrioğlu Naçizane tavsiyelerimi söyleyeyim öyleyse. Okulu bir an önce bitirmeye bakmalısın. Eğer gerçekçi olursak senelerce gidemeyeceğin ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekiyor.
    Orada bir gelecek düşünmek için burada bazı temeller atmak gerekiyor. Work&Travel gezip görmek, tanımak, bolca tecrübe edinmek için çok güzel bir şey. Okulu bitirmeden yapabilme şansın olursa mutlaka yap. Ancak wat ile gidip kalmaya çalışma, dön ve okulunu bitir derim.
    Ne yazık ki ülkemiz şartlarıyla Amerika'da yüksek lisans eğer çok çok başarılı bir şekilde bitirmediyseniz okulunuzu, koca bir hayal oluyor. 40 bin dolardan başlayan yıllık ücretleri var üniversitelerin.
    Okulunu bir an önce bitirip mesleğini eline al derim. Ciddi bir şekilde orada yaşamayı düşünüyorsan employment based düşünebilir, gc bekleyebilir, bu sürede de para biriktirip işinde, dilinde ve diğer konularda kendini geliştirebilirsin.

• @TughanTug Bundan başka bir çarem kalmıyor evet o yüzden umutlarım suya düşü diyorum hep yaşımda gençken ne kadar erken gidersem o kadar iyi olur diye düşünüyorken kader bizim planlarımız karşısında kozlarını oynuyor desem yeridir ama yılmayacağım umarım olur

• @Tayfun-Durkaya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@FreeMen kesinlikle !!! aynı fikirdeyiz ve aynı şeyleri yaşamışız . bugün beni houstan downtowna bırak vallahı kadir abinin ( @semavi ) yanına yayan giderim. o derece 🙂

Yazın deneme sakın 🙂

• @Murat-Kuter-Sabrioğlu aynen öyle oluyor. daha uzun zaman var önünde, umarım en güzel şekilde olur.

• @TughanTug umarım...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baba-kartal turist vizesine hiç başvurmadım. Fakat turist olarak gitsem bile ssn alamıyorsun çalışma iznin yok sizler çok daha iyi biliyorsunuz kazanmadan sürekli cepten yiyeceksiniz. Eskiden kaçak kalırım diyordun ama şimdi artık yemiyor kaçak durumu gidince şirketlerle görüşülebilir ama önce buradan ilk teması kurmalıyım ki daha sonra sponsorluk için son görüşmeyi yapmak için gidilir. Samimi cevaplarınız için çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeMen listeye ekledim

@baba-kartal gözüm karadır sadece yönlendirilmeye ihtiyacım var. Adım atmak için hazırım ama ne tarafa işte en büyük sorun bu ne tarafa adım atayım

Yönlendirmek haddime degil
    Nacizane önerilerim
    İlk önceliginiz Usa girmek olmalı Turist olarak 6 ay oturum çepte
    Dil sorununuz var ise kesinlikle new jersey paterson türk mahallesi
    Orada oda kiralıyabilirsiniz ( kira kontratında isminiz yazacak şekilde )
    Bu size banka hesabı açma ehliyet almada telefon hattı almada yardımcı olacak

Yasal statü olarak kaçak degilsiniz
    Turist olarak çalışmanız malüm yasak
    Ama orada olunca sistemin açıklarını kendiniz göreceksiniz

• ⭐⭐

@semavi, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Tayfun-Durkaya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@FreeMen kesinlikle !!! aynı fikirdeyiz ve aynı şeyleri yaşamışız . bugün beni houstan downtowna bırak vallahı kadir abinin ( @semavi ) yanına yayan giderim. o derece 🙂

Yazın deneme sakın 🙂

Kadir bey geçen canlı yayında biri paylaşımlarınızdan ipuçları ile adresinizi yazmıştı 🙂 greencard sürecinin bir nevi popstarı oldunuz fanlariniz çok

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |