Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

amerikaya gidemeycek yada vazgeçen bir kişiye ciddi ciddi sormak lazım başvuru şartlarından biri olan pasaport neden çıkarttın masraf sonra resmi ayarlamak vakit kaybı başvuru yapmak sıkıntılı süreçti tam tuşa basıyon sistem atıyordu başvuru acaba 2 defa mı oldu telaş ediyon bunca olayı yaparken neydi düşüncesi maddi anlamda bir harcama yaptı. Sonunda kazanırsa nasıl bir şey bekliyordu da buna katlandı. Bilmediğimiz bir zevk mi var ki uğraştı.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

amerikaya gidemeycek yada vazgeçen bir kişiye ciddi ciddi sormak lazım başvuru şartlarından biri olan pasaport neden çıkarttın masraf sonra resmi ayarlamak vakit kaybı başvuru yapmak sıkıntılı süreçti tam tuşa basıyon sistem atıyordu başvuru acaba 2 defa mı oldu telaş ediyon bunca olayı yaparken neydi düşüncesi maddi anlamda bir harcama yaptı. Sonunda kazanınca nasıl bir şey bekliyrodu da buna katlandı. Bilmediğimiz bir zevk mi var ki uğraştı.

Düşüncelerimin tercümesi. Sağolun.

amerikaya gidemeycek yada vazgeçen bir kişiye ciddi ciddi sormak lazım başvuru şartlarından biri olan pasaport neden çıkarttın masraf sonra resmi ayarlamak vakit kaybı başvuru yapmak sıkıntılı süreçti tam tuşa basıyon sistem atıyordu başvuru acaba 2 defa mı oldu telaş ediyon bunca olayı yaparken neydi düşüncesi maddi anlamda bir harcama yaptı. Sonunda kazanırsa nasıl bir şey bekliyordu da buna katlandı. Bilmediğimiz bir zevk mi var ki uğraştı.

Bir çoğu hikaye

amerikada da şimdi anarşik olaylar var ne yapsak ki aceba diyenler de var, var oğlu var

• @muarrem Yok yok maalesef doğru, bizzat şahit olduk... Sonuçların açıklanmasından birkaç saat önce bir arkadaş soru sordu, dedi ki; "ilkokul mezunuyum, 5 yıldır sigortasız olarak satış müdürlüğü yapıyorum başvurdum lise diplomasız kazanır mıyım?"

Sonra bir çok kişi açıklama yaptı, bende dahil. Dedik ki lise diplomanız yok, mesleğinizi de kanıtlayamıyorsunuz sigortasız çalışıyorsunuz, geçen bu 5 yıl içinde açıktan liseyi bitirseydiniz yada en iyisi ivedilikle açıktan lise diploması için çabalayın dedik. Verdiği yanıtlarda başka bi yolu yok mular devam etti. Ve 1 saat sonra arkadaş kazandığını ve lise diploması olmadığı için gidemeyeceğini idraak ettiğini açıkladı...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

akşam üstü amcamla konuştum 1996 yılından beri new jerseyde yaşıyor. Şimdi floridaya taşınma sürecinde. h1b vizesi için sordum eskiden h1b vizesi için ilan içeriği müslüman ölü yıkayıcısı diye. Şaka değil kimse olmayınca hoop alıyormuş vizeyi. Şimdi 5 ayrı yerde ilan vericen ve 3 ay duracak. Yani bir kişi başvuru yaptı geçmiş olsun. Ancak çok büyük firmalar yada sahipleri el altından buı ilanları ayarlıyorlar ondan çok zor artık diyor. @baba-kartal kızacak sende yakarım dedin ne bu korku dicek. Turist vizesi ile gittin ev + banka hallettin ehliyete başvuru yaptın sonra kafaya oturmuyor bazı şeyler sürekli para yiyeceksin. 20 - 30.000 dolarla gitmeyecek kimse elinde ki para 3 ay çıkarmaz sonra kuyruğu kıstırıp hadi geri dön. Sonuçta buradan giderken insanlar kredi çekecekti yani Türkiye de borçlancaktı bu borcu çalışarak ödeyecekti işte burada tıkanıyoruz görmediğimiz için yol yordam ondan korkuyoruz garanti olmasını ondan demiştim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muarrem çıktıktan sonrası demiyorum ekim - kasım ayında ki düşünceleri neydi ben onu merak ediyorum bu satış temsilcisine sormak lazım ekim - kasımda ki düşünceleri rüyasına ak sakallı mı girdi ali cihan mı girdi mysea mı yoksa redsat2000 girdi ki başvur dediler

• @stardium, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@muarrem Yok yok maalesef doğru, bizzat şahit olduk... Sonuçların açıklanmasından birkaç saat önce bir arkadaş soru sordu, dedi ki; "ilkokul mezunuyum, 5 yıldır sigortasız olarak satış müdürlüğü yapıyorum başvurdum lise diplomasız kazanır mıyım?"

Sonra bir çok kişi açıklama yaptı, bende dahil. Dedik ki lise diplomanız yok, mesleğinizi de kanıtlayamıyorsunuz sigortasız çalışıyorsunuz, geçen bu 5 yıl içinde açıktan liseyi bitirseydiniz yada en iyisi ivedilikle açıktan lise diploması için çabalayın dedik. Verdiği yanıtlarda başka bi yolu yok mular devam etti. Ve 1 saat sonra arkadaş kazandığını ve lise diploması olmadığı için gidemeyeceğini idraak ettiğini açıkladı...

Ben de gördüm o yazışmaları 🙂 hatta fifadan'dı arkadaşın adı, başka bir forum üyesi de son iletinizden sonra size çıkacağına o kadar emindim ki yazdı ya 🙂 hepimiz benzer şeyleri görüyor ve farkındayız velhasıl. sağlık olsun.

• @muarrem 🙂 evet trajikomik bir andı...

@muarrem çıktıktan sonrası demiyorum ekim - kasım ayında ki düşünceleri neydi ben onu merak ediyorum bu satış temsilcisine sormak lazım ekim - kasımda ki düşünceleri rüyasına ak sakallı mı girdi ali cihan mı girdi mysea mı yoksa redsat2000 girdi ki başvur dediler

farkındayım @ayvalik10, başvurmak öyle 2 dakikada fecabook üyesi olmak gibi değil
    bu sene senin de karavana di mi

• Bu yıl forum dışından kazananlar hep de "forumu yıllardır dışardan takip ediyordum" oluyorlar :)) nedense üye olmamışlar yıllardır yahu. Kazanınca bi anda vahiy gelmiş 🙂 Bari şu kadar basit bir şeyde dürüst olun yahu (bunu yapanlar üstüne alınsın). Deki işim düşene kadar, işim bitince bay bay...

• Ben pasaportu olmadığı halde pasaport numarası sallayıp başvuru yapan da çok fazla insan olduğuna o kadar eminim ki 🙂 zihniyet asıl problem. İşimiz gücümüz dalavere, hile hurda.
    Bu zihniyet zaten gidince orada da değişmiyor.

Bu yıl forum dışından kazananlar hep de "forumu yıllardır dışardan takip ediyordum" oluyorlar :)) nedense üye olmamışlar yıllardır yahu. Kazanınca bi anda vahiy gelmiş 🙂 Bari şu kadar basit bir şeyde dürüst olun yahu (bunu yapanlar üstüne alınsın). Deki işim düşene kadar, işim bitince bay bay...

🙂 yaa @stardium cumartesiden beri iletilerini görüyorum, güldürüyorsun beni, çok takma olan oldu, şahane bir başlık açmışsın işte, bunlar yoksa başvurmayın diye

• @TughanTug Kesinlikle, biz bu zihniyetten kaçmaya çalışırken bu zihniyetin yine bizden önce hedefe varması durumu...

• @muarrem 😃 bi saldırganlık durumu oluştu değil mi bende siz de fark ettiniz. Umarım daha güzel günlerde güleceğiz, hayallerimize kavuşup, haklısınız çok da şey etmemek lazım 🙂

• @stardium Ben forum kurulmadan buradaydım, forum kodlarını okuyordum, forumu üstüme kurdular 🙂

@muarrem 😃 bi saldırganlık durumu oluştu değil mi bende siz de fark ettiniz.

Estağfurullah diyeyim, hayaller suya düşünce hepimiz gibi olur o kadar.
    Yalnız ben de has not been selected ı görünce pek üzülmedim, iyi ok falan dedim, dün pazar günü yüzümden düşen bin parça, olayın şokuyla anlayamamışım 🙂

• @TughanTug, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@stardium Ben forum kurulmadan buradaydım, forum kodlarını okuyordum, forumu üstüme kurdular 🙂

😃 bence yeni üyelere devrecilik yapmalıyız.

• O değil de şimdiden 50 sayfayı geçmişiz, seneye mayıs ayına kadar 2 bin sayfa olur artık burası herhalde 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |