Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Saniyorum ki son guncellemeyle forumun eski uyeleri arasindaki toplam talihli sayisi 25'e cikti... Herkese sureclerinde bol sanslar...

(cekilis sonuclarindan once forumda olan arkadaslar listede yoksa beni uyarabilirler, birilerini atlamis olabilirim)

Talihli olan butun arkadaslari tebrik ederim, umarim tum surec herkese ugurlu gelir... Halihazirda forum uyesi olup talihli olan arkadaslari bu iletide listelemeye calisacagim (kendisi veya esi), gozden kacirdiklarim olacaktir diye dusunuyorum, o nedenle lutfen listedeki eksiklikleri belirtmekten cekinmeyin...

@reader
    @maestro
    @hurricane
    @WithNaz
    @Bahadır17
    @Fouray
    @kronos
    @caner-memiş
    @MehmetArikan
    @Ahmet-Kölüş
    @brock
    @muhlis
    @Emre-Tepe
    @nadogus
    @broker
    @Figen
    @yildirim84
    @bezelye
    @Mert-doğan
    @Hasan-Özler
    @Omer-Dereli-0

halihazirda DV2021 talihlisi de olan forum uyeleri

@EzgiLera
    @axl7x
    @ozeryilmaztr
    @Ahmet-Uysal

Gelecek sene ben de bu listede olacağım inşallah. O kadar çok istiyorum ki.... Talihli üyelerimizi tekrardan tebrik ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Old-Traveler, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba Houston'da gida işi yapan var mı ?forumda? Houston için Birkaç bilgiye ihtiyacım var. Yardım rica ediyorum. FLORIDA da olabilir

sayin @Old-Traveler sanirim sohbet kismi DV2023 bolumune tasindi, bilginize:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4303/dv2023-bekleme-odası

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taylan-şimşek, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells
    Selamlar,
    Ds260 formunda 16 yaşından sonra yaşadığım adreslerin bilgisi soruluyor ama e-devlet üzerinde sadece 2007 yılına kadar olanlar görüntüleniyor. O tarihten önceki adreslerimi biliyorum ama tam tarihleri hatırlamıyorum ayrıca buna benzer olarak askerlikte tam olarak ne zaman teslim oldum ne zaman terhis oldum hatırlamıyorum sadece yıl olarak biliyorum bu durumda yaklaşık tahmini bir tarih yazılabilir mi yada nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkürler,

DS-260 formuyla ilgili sorulari sadece bu baslik altinda cevapliyorum:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Chromium, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Saniyorum ki son guncellemeyle forumun eski uyeleri arasindaki toplam talihli sayisi 25'e cikti... Herkese sureclerinde bol sanslar...

(cekilis sonuclarindan once forumda olan arkadaslar listede yoksa beni uyarabilirler, birilerini atlamis olabilirim)

Talihli olan butun arkadaslari tebrik ederim, umarim tum surec herkese ugurlu gelir... Halihazirda forum uyesi olup talihli olan arkadaslari bu iletide listelemeye calisacagim (kendisi veya esi), gozden kacirdiklarim olacaktir diye dusunuyorum, o nedenle lutfen listedeki eksiklikleri belirtmekten cekinmeyin...

@reader
    @maestro
    @hurricane
    @WithNaz
    @Bahadır17
    @Fouray
    @kronos
    @caner-memiş
    @MehmetArikan
    @Ahmet-Kölüş
    @brock
    @muhlis
    @Emre-Tepe
    @nadogus
    @broker
    @Figen
    @yildirim84
    @bezelye
    @Mert-doğan
    @Hasan-Özler
    @Omer-Dereli-0

halihazirda DV2021 talihlisi de olan forum uyeleri

@EzgiLera
    @axl7x
    @ozeryilmaztr
    @Ahmet-Uysal

Gelecek sene ben de bu listede olacağım inşallah. O kadar çok istiyorum ki.... Talihli üyelerimizi tekrardan tebrik ederim.

bol sanslar dilerim sayin @Chromium 🙏 🍀

• ⭐⭐⭐

@crazycells Ben de varım DV2022

• @gucarslan teşekkurederim. uyarın için sağolasın

• Arkadaşlar merhaba çok bela birşey bu ds 260 doldurma işi. Sıkıştım medet. Birkaç konuda tıkandım. lütfen yardım edein.
    konu1:
    16 yıl önce j1 vizesıyle 6 ay Amerikaya gittim. Sosyal güvenlik numarası alıp almadığımı hatırlamıyorum. Ya da aldıysam tax ıd aldım belki. Nasıl bir cevap yazmalıyım. Hayır mı demelıyım. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
    konu 2:
    şu anki meslek sorusu. Devlette öğretim görevlisiyim. Ama yurtdışında da görevlıyım. Yanı sgk kaydına gore turkıyedekı kaydım devam edıyor. Ama yurtdışında bır unıversıtede aynı zamanda çalışıyorum. Ikı meslek de aynı. Bırınde yönetıcıyım. Another seçeneği ile ikisini de yazmalı mıyım. Yazarsam sıkıntı olur mu?
    konu 3
    Diploma bilgileri kısmında okula gırış tarıhlerı gun ve ay olarak net değil. Mezun olunan tarıh net ama gırış konusunda gun ve ay net değil. Yaklaşık bır tarıh yazsak okullara başlangıç yılı olarak. Sorun çıkar mı?
    Konu4
    Eski işyeri adreslerını hatırlamıyorum tam. E devletten baktıklarımın adresı yok.kapanmış bır kısmı. Adres tel no g.bi bilgileri nasıl yazacağım.

• Selamlar, GC anneme çıktı, iki kişi beraber tüm işlemleri halledip ABD'ye giriş yaptıktan sonra 10 yıllık GC'yi aldık diyelim, annem TR'ye döner ve ben orada tek başıma kalırsam hiçbir hakkım yanmıyor orada kalabilirim değil mi?
    Lise mezunu olacağım 1 aya ve 18 yaşındayım.

• @gucarslan hocam sağolasın. uyarını dikkate alacağım. tecrüben binaen birkaç konu sorabilir miyim. forma da yazdı ama yanıtlarsan sevinirim.
    çok bela birşey bu ds 260 doldurma işi. Sıkıştım medet. Birkaç konuda tıkandım.
    konu1:
    16 yıl önce j1 vizesıyle 6 ay Amerikaya gittim. Sosyal güvenlik numarası alıp almadığımı hatırlamıyorum. Ya da aldıysam tax ıd aldım belki. Nasıl bir cevap yazmalıyım. Hayır mı demelıyım. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
    konu 2:
    şu anki meslek sorusu. Devlette öğretim görevlisiyim. Ama yurtdışında da görevlıyım. Yanı sgk kaydına gore turkıyedekı kaydım devam edıyor. Ama yurtdışında bır unıversıtede aynı zamanda çalışıyorum. Ikı meslek de aynı. Bırınde yönetıcıyım. Another seçeneği ile ikisini de yazmalı mıyım. Yazarsam sıkıntı olur mu?
    konu 3
    Diploma bilgileri kısmında okula gırış tarıhlerı gun ve ay olarak net değil. Mezun olunan tarıh net ama gırış konusunda gun ve ay net değil. Yaklaşık bır tarıh yazsak okullara başlangıç yılı olarak. Sorun çıkar mı?
    Konu4
    Eski işyeri adreslerını hatırlamıyorum tam. E devletten baktıklarımın adresı yok.kapanmış bır kısmı. Adres tel no g.bi bilgileri nasıl yazacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mirali-Doğan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@gucarslan hocam sağolasın. uyarını dikkate alacağım. tecrüben binaen birkaç konu sorabilir miyim. forma da yazdı ama yanıtlarsan sevinirim.
    çok bela birşey bu ds 260 doldurma işi. Sıkıştım medet. Birkaç konuda tıkandım.
    konu1:
    konu 2:
    konu 3
    Konu4

1- hatırlamıyorsaniz no diyebilirsiniz.
    2- hiçbir sıkıntı olmaz doğru ne ise onu yazin
    3- yaklaşık tarihî yazabilirsiniz
    4- firma adi + şehir olarak yazin. googe taramalarında bu bilgiler çıkacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Programmer, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells Ben de varım DV2022

harika haber, tebrik ederim 🙂 ekliyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar merhaba çok bela birşey bu ds 260 doldurma işi. Sıkıştım medet. Birkaç konuda tıkandım. lütfen yardım edein.
    konu1:
    konu 2:
    konu 3
    Konu4

DS-260 formuyla ilgili sorularinizi su baslikta sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Egehan-Ogün, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Selamlar, GC anneme çıktı, iki kişi beraber tüm işlemleri halledip ABD'ye giriş yaptıktan sonra 10 yıllık GC'yi aldık diyelim, annem TR'ye döner ve ben orada tek başıma kalırsam hiçbir hakkım yanmıyor orada kalabilirim değil mi?
    Lise mezunu olacağım 1 aya ve 18 yaşındayım.

Hayir, bir problem olmaz. ABD'ye girdikten sonra herkesin sureci ayri devam ediyor. Ayni aile icinde bile, dileyenler karti teslim edip Turkiye'ye donerler, dileyenler ABD'de bir yasam kurarlar...

• @crazycells cok saolun icimi rahatlattiniz, teslim etme olayı ile ilgili bir makaleniz var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cok saolun icimi rahatlattiniz, teslim etme olayı ile ilgili bir makaleniz var mi?

su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1701/green-card-iade-etme-koşulları

• @crazycells cok tesekkurler yine,ayri bir sorum iade etmeseler zaten kendi kendine onlara verilen süre bitince otomatikman bu işlemler hallolmuş olmaz mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cok tesekkurler yine,ayri bir sorum iade etmeseler zaten kendi kendine onlara verilen süre bitince otomatikman bu işlemler hallolmuş olmaz mı?

oyle olmuyor maalesef. Eger daha sonra anne/babaniz vize almak isterse sistemde hala gocmen olarak gorundugu icin yeni vize almasi mumkun olmaz.

O nedenle gocmenligi birakacaklarsa bunun icin basvuru yapmalarini tavsiye ederim.

• @gucarslan teşekkür ederim. sağolasın. sen de olmasan yanıt veren yok valla. habire bir yerlere yönlendiriyorlar.

• @gucarslan hocam bir soru daha soracağım izninle.
    edevlette ilametim türkiye olarak görünüyor ama yurtdışında görevliyim şu an ve yaşadığım yr de yurtdışı. formda şimdiki adres bilgisine türkiyeyini yoksa yurtdışını mı yazmalıyım. teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan hocam bir soru daha soracağım izninle.
    edevlette ilametim türkiye olarak görünüyor ama yurtdışında görevliyim şu an ve yaşadığım yr de yurtdışı. formda şimdiki adres bilgisine türkiyeyini yoksa yurtdışını mı yazmalıyım. teşekkür ederim.

Sorunuz diğer başlıkta cevaplanmış.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |