Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ryback
    New York metrosunu her gün kullandım New York'tayken. Bazı duraklar yer altında bazıları ise yer üstünde, açık havada bulunuyor. Yer üstünde bulunan duraklarda kesinlikle hiç sıkıntı yok, en kalabalık zamanda birisiyle en yakın olunan mesafe 5mt oluyor. Metro içinde de keza doğal bir sosyal mesafe var her zaman, ayrıca ufak pencereler var metrolarda, genelde açık oluyor tren hareket ederken. Amerika'da personal space diye bir şey olduğu için zaten pandemi kaynaklı sosyal mesafeye adapte olmaları çok kolay oldu.

Ancak yer altındaki metrolar genelde havasız oluyor, içerideki sıcak hava dalgasını hissedebiliyor insan, bunlar genelde Manhattan ve Atlantic Ave/Barclays tarafındaki duraklar. Buralar dolayısıyla gerçekten metronun artışa etkisi olmuştur bence de.

• @denizci10 Gitmen hataydı abi, hoşgeldin 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster

Neresinde olum kandırma insanları, havhav bu, 50cm sığ suya kadar gelip hırlama şansı var.

Bunun bir çaresi vardır ama öğrenmek lazım.

@denizci10 yok mu bu işin çaresi?

Bana uzak konu vallahi... normal köpek olsa köpeksavar derdim de suda işe yarar mı bilmem 🤣🤣

Burnuna yumruk atmak lazım. Yani yakın temas şart. Allah ya bize verir ya ona.

• @loups
    Her şehrin sitesinde olması lazım, yoksa da "..... crime map(opsiyonel olarak yıl ör.2021)" şeklinde aratırsanız birçok harita çıkar.
    Ör: https://maps.nyc.gov/crime/

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar ben de gidersem gönendeki bütün arkadaşlarıma ön ayak olmak istiyorum valla minik bir gönen communitysi olmak isterim😂

Ben çok öyle o kafada değilim.. @bidünya da demiş ya, ne anne tarafında ne baba tarafında öyle bir beraberlik görmedim diye. Gerçi anne tarafında vardı ama bize yoktu, kendi aralarında... Bana benim kafada 3-5 BBQ arkadaşı yeter. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@TughanTug, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 Gitmen hataydı abi, hoşgeldin 😃

Eyvallah hoşbulduk😃😉

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar ben de gidersem gönendeki bütün arkadaşlarıma ön ayak olmak istiyorum valla minik bir gönen communitysi olmak isterim😂

Ben çok öyle o kafada değilim.. @bidünya da demiş ya, ne anne tarafında ne baba tarafında öyle bir beraberlik görmedim diye. Gerçi anne tarafında vardı ama bize yoktu, kendi aralarında... Bana benim kafada 3-5 BBQ arkadaşı yeter. 🙂

Biri benim zaten değil mi? 😂😉

• ⭐⭐⭐⭐

@Bekoray, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 hocam 36 yaşınıza kadar 100 bin doları nasıl biriktirdiniz. Ne iş yaptığınızı merak ediyorum

Eşim ve ben 13 yıldır çalışıyoruz. İkimizin maaşı da Türkiye ortalaması üzerinde. İkinci olarak da Foça nın bir köyünden arsa almıştık zamanında. O çok değerlendi. Sonra da yatırımlarımız oldu ufak tefek. Oradan kazandık. Aileden kesinlikle bir gelirimiz olmadı. Bu şekilde.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar, bildiğim kadarı ile E2 için şirketin minimum %50 sine sahip olmak diye bir madde var. Bir araştırın derim. 2 kişi bir araya gelerek aynı işte karar kılınırsa hem masraflar teke indirgenebilir hem de iki kişilik sermaye ile kazanç bölünsede daha sağlam adımlar atılabilir. Sonuçta bu kurduğunuz iş sizin için hem kuracağınız hayatına giden yolda masrafları karşılayan hem de resmi giriş yolu. Zengin olacağım diye düşünmüyorsunuz bu işlerle? Öyle bile olsa tutunduktan sonra başka işlere adım atabilirsiniz bence

Haklısın fakat yine aynı miktarda yatırım istiyorlar. Yani 50 bin lik bi iş için 2 kişi başvuramaz. 100 binlik bi işe 2 kişi 50 şer bin ile başvurabilir. Yani sonuç olarak değişen bi durum yok. Sadece şu olur çok güzel bi fırsat yakalarsın 100 binlik paran yoktur o zaman bi ortak bulup 50 şerden girersin. Yıksa diğer türlü aynı hesaba geliyor.

Daha önce konuşmuştuk, Eğer bir sebeple, turist öğrenci vs, içine girip havasını soluma imkanımız olsaydı, bir süre çevre edinip olanakları detaylı araştırma imkanımız olsaydı, Owner Credit ile, 50000 ini nakit verip kalanı borçlanarak 100-150 bin dolarlık bir işletmeye de girilebiliyor. Fakat öyle bir çevremiz yok. Bu gibi bir teklifle yeri buradan bulursak dolandırılmaya davetiye gibi oluyor. O yüzden eyaletlere göre, yaşam standartlarına göre minimum 50 bin-150 bin dolar arası nakit para girişinin belgelenebildiği işletmeler e2 vizesine göre değerlendirilebiliyor. Orada olup üst düzey bir yazılımcı olsa, yazdığı yazılımları google a satabilecek potansiyelde biri olsa, 15-20 bin dolar sermaye ile devralınmış bir yazılım şirketi bile alır e2 yi. @ahsenaydgdu için rakamsal bir fikir oluşturması için söylüyorum bunları.
    Sonuç olarak 50+%10 işletme alımı için, 10 avukat muhasebe vs için, 10 yol, ev araba vs kiralama için, 15-20 de ihtiyat akçesi olarak minimum 90 bin dolarla başlanması gereken bir macera E2 bence.

• ⭐⭐⭐⭐

Elbette. @Rhonster e de ateşi yaktırıcam. Bir iki kafa dengi daha çıksa yeter. Kalabalığa lüzum yok.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar ben pişirmesini de yaparım abi sen iste yeter boşa Adana çocuğu değilim 😃 Adana'da ne kadar ünlü kebapçı varsa hepsi Kadirli'li rahmetli amcamda onlardan biriydi geçmiş sağlam yani 😃

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar ben kırcam bu döngüyü götürmem bütün sülalemi😂

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar götürcem yazdım götürmem diye düzeltmiş klavye evren bile izin vermiyor🤣

• Eskiden Almanya'ya gidenler, oturma iznini falan alinca, orada kagit uzerinde bosanirlarmis ve Turkiye'den akrabalari ile kagit uzerinde evlilik yapip gotururlermis. Almanlar o zamanlar bu islere alisik olmadiklarindan dolayi, bunlari normal bosanma/evlilik zannederlermis, ona gore islem yaparlarmis. Zamanla onlar da uyanmislar ve artik iyice arastiriyorlarmis, evlilik gercek mi falan diye.

Giresunlular da ilk baslarda davetiye, is sponsoru falan ayaklari ile hep gelmisler ABD'ye. Zamanla konsolosluklardakiler durumu cakmaya baslamislar ve dogum yeri veya nufusu Giresun olanlara vizelerde zorluk cikartmaya baslamislar. Tabii ki bizimkilerde care tukenmez. Vizeye basvurmadan once nufus kutugunu baska illere kaydirmaya baslamislar. Buradaki son 20 yildir falan yasal yolla gelen cogu Girensulunun nufus kutukleri hep baska sehirdeler. Hicbirisi nufusa gore Giresun'dan degil. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea ne giresun muş be 😃

• Canım hemsehrilerim benim 🙂 🙂

duyduğuma göre şöyle söylentiler de var; adam karısını amerikaya getiriyor, daha sonra boşanıyor. karısı adamın kardeşi ile evleniyor, adam da karısının kardeşi ile evleniyor, tabi resmilette. Bu sayede kardeşinin ailesini de getiriliyor amerikaya 🙂

• @ihavedreamed O yontemler artik zor ama eskiden hem ABD hemde ozellikle Avrupa ulkeleri icin yapmislar.

• ⭐⭐⭐⭐

Elbette. @Rhonster e de ateşi yaktırıcam. Bir iki kafa dengi daha çıksa yeter. Kalabalığa lüzum yok.

Bizim tertibin hepsi kral mı bilmem ama sen harbi kral adamsın. Bu arada 10 temmuz da bodrum da olacağım abi. Haberleşiriz. İnşallah taşınma ile ilgili planları yaparız.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 bu konuşmaya bende dahil miyim 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |