Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@yildirim84, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@goblis merhaba benimde bu şekilde bir durumum söz konusu forumda değerli arkadaşım crazycells yanıt verdi sizinde fikrinizi merak ediyorum sizede danışmak istiyorum 1 yıldan fazla kalma durumu benim için şu şekilde 6 ayda veya 8 ayda türkiyeye giriş çıkış yapıyorum. bunun içinde almazsak sorun teşkil eder mi sizce ?

Teşekkür ederim.

Normalde 1 yıldan uzun süreli kalışlarda gerekiyor. Sizin daha kısa ama tekrarladığınız için ben olsam zor olmayacaksa evrak gönderimi öncesinde alırdım.

• @crazycells Exel kullanmayı bılmedıgım ıcın kendımı nasıl ekleyebılırım acaba buraya 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Enigmaspy ben destek olacağım size. bana özelden ulaşın lütfen..

• @goblis cevabınız için çok teşekkür ederim.

• Merhaba ,bir sorum olacaktı ds doldururken her şeyi videoya göre yapıyorum fakat 16 yasımdan beri yasadığım adres kısmını doldurduktan sonra durmadan hata veriyor. Her şey ingilizce karakter ve büyük harf. Noktalama işareti de kullanmıyorum. Fakat her seferinde hata veriyor.

• ⭐⭐

@Yaren-Karababa Aldığınız hata tam olarak nedir?

• @Yaren-Karababa Kabul edilmeyen karakter girdiğinize dair bir hata alıyorsunuz muhtemelen, aynısı bende de oldu. Yazdığınız cümlelerin İLK birkaç harfini silip tekrar yazın, düzelecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yaren-Karababa, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba ,bir sorum olacaktı ds doldururken her şeyi videoya göre yapıyorum fakat 16 yasımdan beri yasadığım adres kısmını doldurduktan sonra durmadan hata veriyor. Her şey ingilizce karakter ve büyük harf. Noktalama işareti de kullanmıyorum. Fakat her seferinde hata veriyor.

tarihler arasinda da bosluk olmamasi gerekiyor, bilginize.

• Arkadaşlar dv 2022 talihlisiyi.Case numberim 20k henüz ds 260 doldurmadım. Ekime kadar dolduracağım benim için bir dezavamtajı veya avantajı var mıdır ? Her türlü case numbera göre gidiyor değil mi sıra ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Enes-Kartal, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar dv 2022 talihlisiyi.Case numberim 20k henüz ds 260 doldurmadım. Ekime kadar dolduracağım benim için bir dezavamtajı veya avantajı var mıdır ? Her türlü case numbera göre gidiyor değil mi sıra ?

bilgilerinizi imzaniza tasimalisiniz.

2021 yili bitmeden gondermis olmanizi tavsiye ederim.

• dv2022 case 11xxx ağustos ayında 2022 ler için ekim current olacakmış , bilgi doğru mu , bilgisi olan var mı ?
    kcct den 2022 den mail alan var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cenkcobann, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

dv2022 case 11xxx ağustos ayında 2022 ler için ekim current olacakmış , bilgi doğru mu , bilgisi olan var mı ?
    kcct den 2022 den mail alan var mı ?

vize bulteninin aciklanmasini bekleyin.

• Herkese iyi bayramlar. DV 2022 de Türkiye için ayrılan kota 2526. Benim Dava numaram yaklaşık 17 binlerde. Örnek veriyorum Türkiyedeki en son numaranın benim numaram olduğunu kabul edelim. Dava numarası benden önce olanlar eş ve çocukları için greencard başvurusu yapacak olursa bu durumda dava numaram Dünya geneline göre düşük olsada Türkiye içinde en yüksek olduğu için 2526 kişilik kota dolunca bana sıra gelmemiş olacak. Bu durumda ne olacak?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aeroexpres merhaba. hesaplamayı öyle yapamazsınız..
    "kota" olarak tabir ettiğiniz şey sadece turkiye icin değil, bolge olarak da hesaplanması gereken az da olsa karmaşık bir durum. turkiye, %7'lik kota dilimine zaten girmiyor, bu yüzden vize yetmeme gibi bir durum olması mümkün değil. eğer öyle bir durumun olursa zaten %7'lik kota sebebiyle yüksek numaralar vize alamaz. kota sebebiyle vize alamamak turkiye icin yaşanması muhtemel bir durum degil.

konuyla ilgili başlığı inceleyin lütfen.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4402/sayılarla-dv2022/

ve imzanizdaki 1980 ibaresini guncelleyin 🙂

• @cenkcobann nerede okudunuz hocam merak ettim

• Herkese merhaba,
    Öncelikle bu süreç içerisindeki herkese bol şans dilerim.
    DV22 için KCC'nin henüz evrak istememiş olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Geçmiş yılların verilini incelediğimde bu kadar gecikmediğini gözlemliyorum.

• ⭐⭐⭐

@Kryptonite Merhaba,

Evrak talebi ve onayı aşamaları çok hızlı ilerler merak etmeyin. Evrak talebi geldiğinde, evraklarınızı göndermeniz 30 dakikayı geçmez (özel belge ihtiyacı yoksa), numaranız current olacaksa da onay 1-2 gün içerisinde gelir. Akabinde de mülakat ataması yapılır.

DV2022 için ilk mülakat gönderimin geç eylül ayı başında yapılmasını bekliyoruz; buna bağlı olarak da evrak onayı ve taleplerinin ağustos - eylül döneminde tamamlanacağını söyleyebiliriz.

Not: Bu söylediğim mülakat yapmak için KCC'ye bildirim yapacak konsolosluklarda işlem görecek dosyalar için geçerli. Bu dönemde her konsolosluk farklı şekilde ilerlediği için KCC de evrak talebi ve onayında bunu göz önüne alıyor.

• @Sono, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Evrak talebi ve onayı aşamaları çok hızlı ilerler merak etmeyin. Evrak talebi geldiğinde, evraklarınızı göndermeniz 30 dakikayı geçmez (özel belge ihtiyacı yoksa), numaranız current olacaksa da onay 1-2 gün içerisinde gelir. Akabinde de mülakat ataması yapılır.

Detaylı açıklamanız için çok teşekkürler. Bekleyelim bakalım 🙂

• @Sono siz cn ınız ile mülakat tarihi almış olmalısınız. İmzanıza mı eklemediniz yoksa beklenmedik bir durum ile mi karşılaştınız. Merak ettim açıkçası özel değil ise paylaşır mısınız?

• ⭐⭐⭐

@leblebi Aşamaları tamamladıkça imzamı güncelliyorum, bu yüzden henüz güncellemedim. Eğer bir aksilik yaşanmaz ise 26 Ağustos'ta mülakatım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |