Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@crazycells ne iş yaparım diye düşünmesem bu görevi üstlenebilirdim 😃

• @Corleone Etkileyici bir anı, film olsa izlenir..

• Bu sene oldu oldu olmadı haziranda f1 ile inş.

• Seçim aşamasının tam net tarihini bile birisi var mı? Yani sistem atıyorum Mart ayında talihlileri belirliyor ama Mayıs'ta açıklanıyorsa tam net tarih nedir öngörüsü bilgi vs olan farklı yorumları merak ediyorum

Dipnot; Şubat ayında seçilen talihlilerin belirlendiğini düşünüyorum (tamamen hissiyat)

• @ugurfbtr, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Seçim aşamasının tam net tarihini bile birisi var mı? Yani sistem atıyorum Mart ayında talihlileri belirliyor ama Mayıs'ta açıklanıyorsa tam net tarih nedir öngörüsü bilgi vs olan farklı yorumları merak ediyorum

Dipnot; Şubat ayında seçilen talihlilerin belirlendiğini düşünüyorum (tamamen hissiyat)

öyle bir şey yok diye biliyorum, yani varsa da kimse bilmiyor sanırım

• ⭐⭐⭐⭐

@ugurfbtr henüz KCC de çalışan bir ajanımız yok malesef.

• @Joey, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ugurfbtr, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Seçim aşamasının tam net tarihini bile birisi var mı? Yani sistem atıyorum Mart ayında talihlileri belirliyor ama Mayıs'ta açıklanıyorsa tam net tarih nedir öngörüsü bilgi vs olan farklı yorumları merak ediyorum

öyle bir şey yok diye biliyorum, yani varsa da kimse bilmiyor sanırım

Öyle bir şey olmak zorunda mantıksal olarak, çekildiği gün açıklanmıyordur.

Bence çok erken bir tarih olabilir, yılbaşı gibi. Önce çekilişi yapıp sonra sonuçlar açıklanana kadar uygun olmayan başvuruları eliyorlardır diye düşünüyorum.

Ama bu konuda tahmin yapmak hangi amaca hizmet ediyor ki? Konuşmanın anlamı yok bence.

• @Arthur-Morgan kb ama mantıksız. Uygunsuz Kişiler elenseydi İranlılara vs çıkmazdı . Ya da böyle bir kaygıları olsaydı Kanada gibi puan sistemine geçerlerdi. Çok basit bir sistem başvuru sonrası bir numara veriyorlar ve numaraları belirlenen günde random olarak belirli sayıda çekiyorlar . Karmaşık bir sistem olsa hak verebilirdim ancak çok basit bir
    İşlem .

• @letsdothis Aynı kişi 10 tane başvuru yaparsa 10'u da geçerli oluyor yani? Veya her yıl "Şu kadar başvuru yapıldı, şu kadarı geçersiz." dediklerinde de yalan söylüyorlar?

• @letsdothis Dünyanın en güçlü devleti Amerika Birleşik Devleti heryerde ordusu olan, ekonomisi 21,43 trilyon USD yılda 62,7 milyon kişinin turist olarak gittiği dünyanın dört bir yanından çalışmak için dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun yüzbinlerce insanın gitmek için can attığı bir ülke 55.000 kişiye çekiliş yoluyla vize veriyor bu bile gerçekten baya büyük birşey böyle şeylere kafa yormayın. Dünyanın en iyi yazılımcıları orada, kim kaç kere başvuru yapmış kim fotoğraf standartlarına uymuş bunları ayarlayabilecek bir site kuramayacağını mı düşünüyorsun ? Takılmayın böyle şeylere

• Banned

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Sonuçların açıklanmasına 200 gün kaldı...

Kaldı 35 🙃

• @Ping-PONG Zaman çok hızlı geçti. O değil de has not been selected yazısını görürsek ekim ayı gelmek bilmeyecek gibi 🙂

• @Corleone Sanırım cevap bana değil farklı bir
    Şey söylemedim 🙂 kodlamadan,yazılımdan haberi olan birisi olarak idrak etmesi kolay bir şey . @Arthur-Morgan dostum o kadar basit işler ki YouTube’da biz yazılımcı 5 dk da çekiliş Makinesi yapıyor ve aynı kelimeyi 2 ve daha fazla yazan katılamıyor 🙂 Ki bahsettiğimi devlet Amerika yazılım dünyasının en iyileri ve öncüleri
    Orda . Easy peasy man

• İşin kafalarda soru işareti bırakan kısmı başvuruların sonlandığı gün çekiliş yapabileceklerken insanları 8 ay bekletmeleri.

Şimdi buna da farazi cevaplar gelecek ya neyse 🙂

• @Sui o zaman randevuların neden Ekim’de başladığını da sorgulayabiliriz. Mayıs - Ekim kaç ay var ? Sadece sistem böyle 🙂 kaç yıldır da devam ediyor . Türkiye’de pek alışık değiliz sistemlere ama 2020 yılında 2022 için doldurduk formlarımızı ve ona göre dizayn etmişler zamansal olarak iyidir kötüdür tartışılır .

• @letsdothis cevabı bilinmeyen sorulara üst perdeden veya akıl verir gibi cevap verilmesini anlamıyorum, benim takıldığım konu buydu. Yoksa sistemi çok umurumda olsaydı veya arkasında bir çalışma olduğuna inansaydım bu kadar ısrarla başvurmazdım, demek ki almayacaklar der vazgeçerdim 😉

• @letsdothis Bu gereksiz konuyu daha da uzatmayacağım, son cevabımdır.

Fazla başvuru yapan adam ufak tefek değişikliklerle fazladan başvurabilir, onu tespit etmek o kadar da kolay olmaz söylediğin gibi.

• @Sui “soru işareti bırakan tarafı” şüphe , gizem anlamı çıkıyor . Anladığım ölçüde cevap
    verdim .

• @Arthur-Morgan şöyle kolay sayın Arthur Morgan!
    1- Pasaport numarası zorunlu , sistem her pasaport numarası için 1 hak vermiş olabilir
    2- 1 kişi sadece 1 kez başvurabilir .(Aynı bilgilerle) Zaten farklı bilgilerle
    Başvursa da yanlış bilgi verdiği için süreci başarılı olmaz .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@letsdothis @Arthur-Morgan @Sui ABD'de devletin yürüttüğü pek çok işlem gibi DV süreci de yıllar önce mali yıl (fiscal year) üzerine kurulmuş. Şu anda çok daha farklı işleyebilir ama bunu değiştirmek için bir neden görmüyorlar.
    Benzer bir durum bankacılık sisteminde de var. Her şey dijital ortamda anlık olmasına rağmen ödemeler ve harcamalar 2-3 günde "clear" oluyor. Sunucular ve veritabanları 7 gün 24 saat çalıştığı halde haftasonu yapılan işlemler hafta başından önce sisteme düşmüyor. Çekle ödeme gibi tarih öncesi bir sistem hala kullanılıyor, çekleri mobil uygulama üzerinden tarayarak hesaba aktarsanız bile bu sistem değişmiyor.
    O yüzden bu süreçlerin arkasında bir "üst akıl" aramaya bence gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |