Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Günler akıp gidiyor ama 8 mayıs gelmiyor bu işde bir iş var 😂😂

• @Mertcan34 İnşallah 🙏

• ⭐⭐⭐⭐

bu sonuçları gördükten sonra maalesef hiç ümidim kalmadı. bana çıkma ihtimali onbinde bir. o da eşim ile birlikte başvurdum diye. Allah tan ümit kesilmez yine de tabi...

• Neden en çok Türkiye? Bunun bi açıklaması var mı acaba ?

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

bu sonuçları gördükten sonra maalesef hiç ümidim kalmadı. bana çıkma ihtimali onbinde bir. o da eşim ile birlikte başvurdum diye. Allah tan ümit kesilmez yine de tabi...

• @Melih-Tokal diğer yöntemler ya çok fazla nakit gerektiriyor ve yahut yüksek risk almak gerekiyor konfor alanının en yüksek olduğu yöntem çekiliş olduğu için istemekle yetiniyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Emtee her ülkeye belirli bi sınır konuluyor ama nasıl konulduğunu hatırlamıyorum. bi de en çok Türkiye değil. Rusya 6000 sanırım onu görmediniz.

• @denizci10 yanlış biliyosam düzeltsinler, benim bildiğim her ülke puanına göre alım yapılıyor. Hangi x bi ülkeden gelip America da düzenli bi yaşam kuran , suça karışmayan vergisini zamanında ödeyen x ülkelerin göç yüzdelik payı artıyor. Diye biliyorum

• Selam arkadaşlar, sitede yeniyim. Çekiliş sonucunu burada mı bekliyoruz 🙂

Herkese bol şans.

• @Emtee evet bunun bir açıklaması var. Bu listedeki ülkelerden çok daha fazla ülke var ama bu listede gösterilmemiş. Bu listeye (Rusya ve Arnavutluk hariç)Türkiyeden fazla kazanan sayısı olan ülkeler yazılmamış yoksa 2874 üzeri kazanan sayısına sahip çok ülke var.

• Banned

@denizci10

6.700.000 den oranlamışsınız. Basit matematik TR den katılan 2xx.000 içinden kazanan 2xxx kişiye oranladığınızda doğru oranı bulursunuz. 7% sınırından dolayı TR den maksimum kazanılma ihtimali 3500 dür. Bu şekilde baktığınız zaman eşinle beraber şansınız 1.5% x2 3% civarlarında. Hatta aslında kazana sayısının 110.000 olduğunu ama 55.000 inine vize verildiği göz önünde bulundurulduğunda; şansınız 6% civarlarında yani 1/16.6 dır. Ancak 1/16.6 ihtimalle düşük ve vizeyi alabileceğiniz bir current ve 1/16.6 ihtimalle ise alamayacağınız yüksek current düşecektir.

Realite de geçen seneler baz alındığında sizin şansınız 1/33 dür. Bu sene başvuran sayısının artıp azalmasına göre değişir. Çok karamsar hesap yapmışsın hocam. Ümidini yitime 🙃

• ⭐⭐⭐⭐

@Mertcan34 hayır bu çekiliş tamamen şans üzerine

• @Mertcan34 Yok herhangi bir kayıt tutularak cap arttırılmıyor o şekilde. Tamamen başvuru sayılarına göre oluşmuş rastgele talihli sayıları bunlar. Norveç'ten 7 kişiye çıkmasının sebebi zaten 778 kişi civarı başvuran olması(sayıdan tam emin değilim). Türkiye'nin başvuran sayısı yanında hiçbir şey. Aslında ortalama şanslar her yerde aynı diyebiliriz yani.

• @nordlendingen Beklenen zaman gelip çatıyor artık. 40 gün göz açıp kapayana kadar geçer, bir şey kalmadı.

Herkese çıkmayacak tabii ki ama umarım herkes için hayırlısı olur. Bazen aşırı derecede istediğimiz şey nihayetinde olmadığı için şükür ettiğimiz bir şeye dönüşebiliyor veya öyle olmasa dahi olmamasını umursamadığımız bir şeye dönüşebiliyor. Kendi hayatımda birkaç kere örneğini yaşadım bu durumun. Her türlü olumsuzluğu lehimize çevirmek veya en azından zararını azaltmak yine kendi elimizde. Çıkmadığı için çok can sıkmamak lazım.

Bunu kazanan biri dese, "Senin tuzun kuru, senin için konuşmak kolay." denebilir (ben derim şahsen) ama ben kazanan biri değilim 🙂 Sadece 40 gün kalmışken hem başkaları görsün diye, hem de kendime not olması açısından buraya yazıyorum şimdi. Fazla üzülmeyin/üzülmeyeyim lütfen. Hayaller yıkılıyor falan ama Amerika'ya gitsek dahi elde edeceğimizin bir garantisi yok zaten, sadece Türkiye'de hiç olmayan bir ihtimali orada olan bir ihtimal hâline getirme şansını yitiriyoruz.

• Senelerdir başvuru yapıyorum, açıklandığı ilk saatler bir heyecanla bilgisayarın başına geçiyorum ama nafile, hep aynı sonuç. Seneler içinde çıkcağına, çıksa bile sıra geleceğine, sıra gelse bile gideceğime ve gitsem bile tutunabileceğime dair inancım hep düşüyor. Aynı inanç yaşadığım ülkenin daha güzel bir yer olacağına dair de düştüğü için başvurmaya devam ediyorum.

Bu sene burada bekleyip aynı heyecanları yaşayanları görmek istedim. Herkese bol şans.

• @Sui, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Selam arkadaşlar, sitede yeniyim. Çekiliş sonucunu burada mı bekliyoruz 🙂

Herkese bol şans.

Evet, Hoş geldiniz.

• @Sui Evet burada bekliyoruz ama sıra var 😂😂😂 sıraya geç 😂😂😂🇺🇸🇹🇷

• Bi çıksa bu sene şu Green card. Tek gidicem ama olurda çıkarsa yanımda birini götürücem.

• içimden bir his bana çıkacak diyor ama hayırlısı bakalım

• @kprelif, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bu sefer çok fazla ümitlenmeyeceğim gün saymayacağım diyordum ki ilk etaplarda başarılı oldum da ama gel gelelim son ay gelip çatınca gene aynı duygular başladı. Ait hissetmiyorum ne yaparsam yapayım olmuyor eğreti geliyor her şey. Sağlıkçıyım ve bu ülkede kamuda emekli olana kadar çalıştığımı hayal etmek en azından akıl sağlığımı koruyarak bunu gerçekleştirmek mümkün gözükmüyor. Maaş için değil işe yaradığımı hissettiğim için mesleki tatmin için huzurla işe gidiyor olmak isterdim ancak ne mümkün. Çürüyoruz her şey kokuşmuş.

Kayıp yıllar gibi geliyor.. Hakkımızda hayırlısı. Bu arada bende bu sene gün saymayacağım, ümitlenmeyeceğim diyordum hatta geçen haftaya kadar da öyleydim ama yine şu sıralar maps üzerinde sabahladığımı farketmeye başladım Allah affetsin 🙂

• Bugün gerçekten umutsuz hissediyorum. Çekilişi birazcık unutmak için açıklanana kadar araştırmayacağım hiçbir şekilde. Umarım çıkar ama zor görünüyor 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |