Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ilkerdmrr aynen sıcak yer iyidir. inş cıkar da

• Arkadaşlar neden FLORİDA OLMADIN ? ☢

• @Emtee oraya da kasırga vuruyor

• Florida’ya kasırga vs vursa da sanırım bana çıksa ilk düşüneceğim yerlerden biri olurdu. Hatta 2 sene önceki Dorian kasırgası ben ordayken çıkmıştı, kaçmıştık ama olsun 😅

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@oxxxz_xkxan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

pasaport bilgileri

• bu yıl gelen değişiklik ile başvuru formuna ana başvuru sahibinin pasaport numarası, pasaportu veren kurum ve pasaport geçerlilik tarihinin başvuru formuna yazılması gerekiyordu. bu, gerçekten isteyen kişilerin seçilmesi adına olumlu bir değişim. daha önce siz istemeseniz de sizin adınıza ve doğum tarihinize sahip üçüncü parti danışman şirketleri sizden habersiz bu çekilişe başvuru yapıp, eğer seçilirseniz sürece devam etmek için sizden para koparmaya çalışıyorlardı

Soru:şimdi bu danışman şirket veya herkimse tekrar başkasının adına olan pasaport bilgileriyle yanlış olarak başvuramıyormu?

kisi secilse de basvuruya devam edemez dediginiz durumda, neden boyle bir sey yapsinlar? 🙂

Eğer tüm bilgiler doğru şekilde danışman şirketin elinde olursa, Şahıs başvurmazsa ya da çift başvurudan elenmezse, danışman şirketin elindeki case no ya lottery isabet ederse, danışman şirket para kazanabilmek için başvuru sürecini bizimle devam ettirin diye şahsa ulaşırsa... gibi bir denklemde mümkün olabilir. Kaldı ki danışman şirketler para verenlerin başvurularını bile ipleyip yapmıyor... Ayrıca tüm kişisel bilgileri öncelikle danışman şirketlerden, sonra da ''şu arkadaş uzman, ver bilgilerini başvurunu o yapsın'' diyen kişilerden gizleyerek, translate kullanarak youtube videoları izleyerek, bizim forumu bulduysa buradaki videolardan faydalanarak, tekrar tekrar anlayıncaya kadar her yılki yönergeleri okuyarak herkesin kendi başvurusunu yapması en doğrusu. Kaldı ki bu kadar kaynağı elden geçiren kişi hata yapmaz. İşi piyangoya kalır.

• İnanmak istemiyordum hayal kırıklığına uğramamak için ancak zaman yaklaştıkça heyecanım da artıyor. Pandemi dönemi, pasaport vs gibi faktörlerden dolayı şansımız daha çok diyebilir miyiz ?

• @Bekoray kasırga tayfun doğa üstü olayları severim 😂 hatta eşim bu konuda hasta olduğumu düşünüyor 😂😂

• Banned

@Emtee

Aynı ben 🤣

Ben de yaş 35 olmadan gc sahibi olabilmek istiyorum. Söyleyince arkadaşlar gülüyorlar. Özel kuvvetlere katılıp kendime kalan zamanın tamamını da extreme sporlara adamak istiyorum. 🤣

• Güneşli bir İzmir gününden herkese selamlar, son 43 gün kalmış hiç söylemiyorsunuz 🙂
    IMG_15172.jpg

• Banned

@FreeMen

Bu yaz; Bütün yazı, arabanın bagajını doldurup, İzmir Aydın Muğla Antalya denizlerinde ve dağlarında Rucking yaparak geçirmeyi planlıyorum. Önümüzdeki ay sezon açılıp ortalık kızışmadan, corona partileri başlamadan İzmir de kitesurf eğitimi alıcam 1 hafta.
    İzmir’ de olan arkadaşlarla görüşmek isteyen olursa kahve ısmarlarım. 🙃

• @Ping-PONG yaş kaç ? Ben 33 ve ilk başvuru 😂

• Banned

@Emtee

31 ilk başvuru

Ben daha önce sponsor vizesi alma ihtimali buldum ama salak gibi değerlendirmedi . 😭

• @Ping-PONG öle bir durumu tekrar bulursan benide unutma!! Ne işle meşgulsün ve nerelisin usta 😂😔

• Banned

@Emtee

Kurumsal bir bilişim şirketinde Kıdemli uzman statüsünde çalılıyorum. 8. Yılım.
    İstanbul’ dayım.

Sizde durumlar nedir?

• Kadastroya bağlı bir firmada çalışıyorum Harita Teknikeriyim. İst bende. İlk başvuru bu sene 🙂😲

• Banned

Ben acaba 0 dan petrol mühendisliğimi okusam şu an diye düşünüyorum. 🤣 Hemşirelikte olabilir aslında 🤣🤣🤣

• @crazycells merak ettiğim bir şey var. amerika vatandaşı olduktan sonra bildiğim kadarıyla kişiler kardeşi için göçmenlik başvurusunda bulunabiliyor. annesi içinde bulunabiliyor. peki her ikisi içinde bulunabiliyor mu?

• Banned

@travelleth

Vatandaş olduktan sonra almak istediğinizde anane ve babanızı çok hızlı bir şekilde alabiliyorsunuz yanınıza (GC ile)
    Kardeşler ise sıraya giriyorlar. Şu an ne kadar sürdüğünü bilen arkadaşlar vardır. Bir kaç sene sürüyor.
    Evet hem anne babanızı hem de kardeşlerinizi eşleri ve çocukları ile beraber yanınıza alabiiyorsunuz.

• @travelleth, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells merak ettiğim bir şey var. amerika vatandaşı olduktan sonra bildiğim kadarıyla kişiler kardeşi için göçmenlik başvurusunda bulunabiliyor. annesi içinde bulunabiliyor. peki her ikisi içinde bulunabiliyor mu?

Anne-Baba için GC başvuruları genelde 2-3 yıl içinde sonuç bulabiliyor. Kardeşler için ise süreç çok daha uzun. Forumda galiba kardeş için 2007'de başvuru yapıp 2021'de Acceptance letter alan biri vardı

• Kardeş üzerinden green card 11-13 yıl sürüyor biz 2015 yılında başvurumuzu yaptık bekliyoruz tek pişmanlığımız ise 2011 yılında bu hakkımız varken 4 yıl sonra başvuru yapmak oldu ayrıca her yıl çekilişe katılıyoruz umarım gerçekten gitmek isteyene çıkar eşimin bütün ailesi Amerikan vatandaşı bu yıl bakalım şans yüzümüze gülecek mi bu yıl 11. başvuru

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |