Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @pacalino Teknik ölçülere uymayan fotoğrafı sistem kabul etmiyor. Kabul edildiyse eğer teknik olarak sorunu yoktur.

• @tolgasatir huzur gerek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pacalino, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese merhabalar. Kasım ayında D-2022 için başvuru yaptım ve 8 Mayıs'ı dört gözle beklemekteyim. Şimdi tekrardan başvuruda kullandığım fotoğrafa göz attım. Fotoğraf boyutları 1181x1181 piksel olarak gözüküyor bilgisayarda. Fakat hemen altında yatay çözünürlük ve dikey çözünürlük ise 600 dpi olarak gözüküyor. Fotoğraf başvuru koşulunu sağlıyor mu emin olamadım ve sormak istedim. Yanlış başvuru yüzünden bütün hevesimin kaçmasını hiç istemiyorumn açıkçası. Cevap verirseniz memnun olurum.

bir sorun gorunmuyor... 600 x 600 ile 1200 x 1200 arasinda kare seklinde olmasi yeterli.

• Merhaba Arkadaşlar. Greencard sayisi hakkinda değişiklik olacagi ile ilgili ( 80.000 gibi ) bir şehir efsanesi dolaşmaya başladi. Bir bilgisi, bulgusu, duyumu, belgesi olan var mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@Old-Traveler şehir efsanesi değilde düşünülen bir tasarı ama en erken gelecek yılı etkiler.

• ⭐⭐⭐⭐

@Old-Traveler bu arada tasarı yani kesin birşey değil sayı değişebilir

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Old-Traveler şehir efsanesi değilde düşünülen bir tasarı ama en erken gelecek yılı etkiler.

Bilgi için teşekkurler dostum.

• @pacalino benim bildiğim kadarıyla zaten fotoğrafın 600x 600 ile 1200x1200 arasında olmadığında sistem yüklemene izin vermiyordu . Yanlış mı hatırlıyorum ?

• Merhaba,

Daha önce kullandığımız fotoğrafı tekrar yüklemek iptal olma sebebi mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ademyl1 artık başvuru için sorunları sormanın bir anlamı var mı 3,5 ay sonra açıklanıyor zaten bekleyip görürsün. Sonuçta ne kadar bozuk ayarsız resimlerle kazananlar da var kaybedenler de var. Kaldı ki forumda kimse KCC çalışmıyor.

• @ayvalik10 Hocam bu tepki nedir? Sadece yönetmelikte böyle bir durum var mı diye sormak istedim. Bu sene çıkacağı garanti mi? Böyle bir durum yok ise seneye de aynı resmi yüklemek istediğim için sordum. Bu tarz tepki ile yardımcı olacaksanız teşekkürler olmamanız daha iyi.

• @ademyl1, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba,

Daha önce kullandığımız fotoğrafı tekrar yüklemek iptal olma sebebi mi?

Daha önce kullandığınız fotoğrafı tekrar kullanamazsınız. Son 6 ay içerisinde çekilmiş bir fotoğraf kullanmanız gerekiyor. Başvurular yılda bir kez olduğu için iki başvuru arasındaki süre 6 aydan uzun olacaktır.

Ayrıntıları şuradan da inceleyebilirsiniz;

• @daydreamer Teşekkür ederim, çok sağolun 🙂

• @ademyl1, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@daydreamer Teşekkür ederim, çok sağolun 🙂

Tabi o resmi cevap, yıllarca aynı fotoğrafla başvurup sonrasında kazanan pekçok kişi var. Fotoğraf yüzünden kazanıp vize alamayan hiçkimse olmadığı gibi çekiliş aşamasında elenen olduğunu da sanmıyorum.

• Evet bence de, şimdi siteyi inceledim. Son altı ay içerisinde çekilmemeli yazıyor. İşin açıkçası bende herhangi bir problem olmayacağını düşünsem de yine de riske atmamak daha sağlıklı olacaktır. Tekrardan teşekkürler. 🙂

• Ben fotoğrafın 600x600 ve boyut olarak belirlenen kriterleri delmediği sürece diskalifiye edildiğini düşünmüyorum. Şayet, arkadaşım cep telefonu ile çekip hiç göz hizası çene hizası dikkat etmeden gerekli boyut şartlarını sağlayıp yükledi ve kazandı.

• @ayvalik10 greencard a ilk defa bu sene başvurduğunu düşün ve foruma bu sene katıldın diyelim..ilk soracağın soru foto olurdu..bu soruları soran insanlar hep aynı kişiler değil aramıza yeni katılan arkadaşlar bunlar..herkesin geçtiği bir süreç var bunu unutuyoruz her seferinde..foto ile ilgili sorulan sorulardan bıktınız belli ama bu tepki niye okuyun geçin veya okumadan geçin..her bilgi forumda var niye soruyolar diyebilirsiniz ama adamlar ilk ağızdan ve daha hızlı öğrenmek istiyolar belki..kimsenin forumdaki tüm yazılanları okumaya vakti yok..ben mesela kazandıktan sonraki süreç hakkında çok az bilgim var ve kazanmadan kafamı bunlarla meşgul etmek istemiyorum..yeri ve zamanı geldiğinde öğreniriz

• Sayın @crazycells , naçizane bir öneri olarak; Forumda aynı tür sorular çok fazla soruluyor. Sanırım ya insanlar arayıp tam olarak istedikleri cevabı bulamıyor ya da direkt aramadan sormak daha kolay geliyor, ki bu da normal aslında. Yalnızca sizin düzenleyebileceğiniz şekilde Sık Sorulan Sorular şeklinde bir başlık oluşturup bu "aynı fotoğrafı kullanabilir miyim", "başvuruda adres", "fotoğraf ölçüleri", "pasaport soruları" vs gibi konuları tek gönderide cevaplasak nasıl olur? hem anasayfada en başa sabitlenirse herkes ilk önce oraya bakar oraya bakmayanı da link ile yönlendiririz. Bu şekilde ne mesaj kalabalığı olur ne de gerilim diye düşünüyorum.

Aslında bu başlığa yakın çok fazla içerik var farkındayım ama daha somut bir kısım daha iyi olabilir sanki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aayhann sende eskisin başvuru zamanı zaten birbirimize deli gibi yardım etmiyor muyuz. Benim mail dünya karması gibi herkesin resmini ayarlayıp gönderiyordum. 8 mayıstan sonra da yeni bir başlık açılacak orada da mülakata kadar ki tüm süreçte ki herkes için deli divane olacağız. Fakat 3,5 ay geçmiş hala bu soruyu soracağına bak ne güzel gidip sitesinden başvuru klavuzunu indirmiş okumuş. Hazırcılık yerine biraz araştır yukarıda arama butonu var oraya basarsın başvuru resmi dersin 2015 yılından itibaren milyonlarca yazı var. Yoksa tabiki de sana sonuna kadar hak veriyorum. Öğrenmek için geliyorsun. Bir zahmet önce bir araştır bulamazsan gel bir sor dimi.

• Bunlar gerilim olacak şeyler değil aslında. Ben mesela komik bile buluyorum böyle bir soru geldiğinde. Fotoğraf sorusu zaten bir YEŞİLKARTFORUM klasiği 🙂

Elde telefon, birisi birşey sorsa da lafı ağzına soksam, bir güzel azarlasam diye de beklememek lazım bence.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |