Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Nedir tam olarak bu bekleyisin sebebi yeniyim?

• @Emrhaky Amerika da yaşama ve çalışma izni çekilişi. %1.5 çıkma şansı var. Bir umut bekliyoruz

• Umuyorum ki bu sene güzel haberler alalim,cok isteyenlerle beraber🙏
    2021 has not been selected
    2022 waiting

• ..........

• @lotusice 2018 de talihliydiniz sanirim neden gidemediğim?

• Arkadaşlar uzun bir bekleyişten sonra herkese merhaba🤗 forumda böyle bir muhabbet geçtiyse bilmiyorum geçmiş yazılara baktım bulamadım. Bir sorum olacak 2022dvd çekilişi 2021e oranla, daha iyi ya da kötü değerlendirmesi yapabilir miyiz?

• @pelinbeyazkaya daha iyi daha kotu derken, su an dv2020 bile dv2021 den daha iyi cunku verilen vizeler var, giris yapabilen ya da giris yapmayi bekleyen talihliler var dv2021 adina baslayaman bir surec var. bu sene icin umit verici gelismeler gocmen dostu bir yonetimin iktidara gelmesi ve asilamanin baslamasi. ancak sanirim herkesin kabul etmesi gereken bir gercek var, pandemi etkisini kaybetmedigi surece gocmenlik surecleri olumsuz etkilenecektir. bunun nedenleri de uc baslikta toplanabilir;

• pandemi onceligi, ulasim kisitlamalari, yavas asilama (ulkeler tekrar kapanmaya basladi, virus mutasyonlarinin daha oldurucu, daha bulasici oldugu ve asinin ise yaramadigi konusuluyor)
    • pandemi dolayisiyla issizlik gocmenlere kapilarin acilmasini zorlastirmasi
    • konsolosluk islemlerinin o ulkelerdeki pandeminin gidisatindan dolayi aksamasi veya durmasi.

• Bence de Dv2020 ve Dv2021 ile kıyaslarsak Dv2022 talihlileri çok daha talihli olacaktır. Şu anda pandeminin etkisi azalmışken, aşılamanın tamamlanması beklenmeden yeniden okullar, kafeler vb. açılıp kısıtlamalar kaldırılırsa 1. dalganın sonunda yaşanan gibi bir vaka artışı yine yaşanır ancak önümüzde mülakatlara kadar 8 ay gibi bir süre var ve nitekim yeniden vakalar artıp 3. bir dalga başlasa dahi o zamana kadar aşılama ile salgının kontrol altına alınacağını düşünüyorum. Dv2022 talihlilerinin vize alma noktasında çok bir sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorum ancak işin ekonomi, işsizlik vb. diğer boyutları için bekleyip görmemiz gerekecek.

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bence de Dv2020 ve Dv2021 ile kıyaslarsak Dv2022 talihlileri çok daha talihli olacaktır. Şu anda pandeminin etkisi azalmışken, aşılamanın tamamlanması beklenmeden yeniden okullar, kafeler vb. açılıp kısıtlamalar kaldırılırsa 1. dalganın sonunda yaşanan gibi bir vaka artışı yine yaşanır ancak önümüzde mülakatlara kadar 8 ay gibi bir süre var ve nitekim yeniden vakalar artıp 3. bir dalga başlasa dahi o zamana kadar aşılama ile salgının kontrol altına alınacağını düşünüyorum. Dv2022 talihlilerinin vize alma noktasında çok bir sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorum ancak işin ekonomi, işsizlik vb. diğer boyutları için bekleyip görmemiz gerekecek.

İnşallah herşey daha da güzel olur diye düşünüyorum. Umudumuzu kaybetmeyelim

• Bir pazar gününden herkese selamlar.. Bu yıl herşey daha güzel olacak.. 🙂

• @Fevzi-ÖZYURT-0 bu güzel haber için teşekkür ederim. İnş çıkarda başvurmak nasip olur. Ama bi yerde kuralların değiştiğini okumuştum, o yüzden 1 sene dedim.

• This post is deleted!

• Alım gücümüzün amerikayla denk olduğu fakat diğer sıkıntıların sabit kaldığı ütopik türkiyede yaşasaydık yine de göçmek ister miydiniz ?

• @AhmetSelim34, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Alım gücümüzün amerikayla denk olduğu fakat diğer sıkıntıların sabit kaldığı ütopik türkiyede yaşasaydık yine de göçmek ister miydiniz ?

2010'da 1usd = 1,20tl iken de orda hayatın burdan daha keyifli olduğunu düşünüyordum, şu an 1usd yaklaşık 8 lira, ABD güya hastalıktan kırılıyor, biz virüsle mücadelede destan yazıyoruz filan ama hala öyle düşünüyorum.

Bu arada Amerika'da da öyle müthiş bir hayatı filan yok yani büyük çoğunluğun. Düşünün yani burdaki durumu.

• ⭐⭐⭐

@AhmetSelim34 tek olay alım gücünde değil ki, tamam o çok büyük bir etken ama geri kalan herşeyin toplamı ondan daha büyük

• ⭐⭐⭐

ödeme yerini bulamamıştımda turist vizesi için o nedenle yazmıştım sonra buldum ama en erken istanbul randevusuna 28 aralık diyor bu değişir heralde dimi 😞

• @daydreamer ülkece maalesef her iyi olayda son sıralarda, her kötü olayda da her zaman ilk sıralardayız. Diğer ülkeler 40-50 bin vaka açıklarken biz 80 bin vaka yerine 10.000 HASTA açıklayarak destan yazdık. Sonuç olarak 100 ülke arasından arasından 97. olduk şeffaflık konusunda. Dediğiniz gibi olay sadece para ya da alım gücü değil. Bizim ülkemizde bolca ötekileştirme, adam kayırma var ve aksine hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük liyakat vb. hiçbir şey de yok. Bir laf var ya para var ama huzur yok diye, ülkece paramız yok ama para olsa dahi bu şartlarda huzur olamayacak maalesef. Mesela geçen gün bir kadın yazar reyize rağmen yabancı dil barajını nasıl arttırırsınız diye Yök'ü suçladı. Yabancı dil barajını geçenler ya batıcı ya fetöcüymüş. Ülkede fetöcü ilan edilmeyen çok az bir kesim kaldı. Sırada forum olduğunu düşünüyorum, yarın forumu fetöcü ilan edip sayın @crazycells yerine seçilemeyen bir milletvekili ya da belediye başkan adayını kayyum atarlarsa şaşırmayın 😃

• Herkese merhabalar. Kasım ayında D-2022 için başvuru yaptım ve 8 Mayıs'ı dört gözle beklemekteyim. Şimdi tekrardan başvuruda kullandığım fotoğrafa göz attım. Fotoğraf boyutları 1181x1181 piksel olarak gözüküyor bilgisayarda. Fakat hemen altında yatay çözünürlük ve dikey çözünürlük ise 600 dpi olarak gözüküyor. Fotoğraf başvuru koşulunu sağlıyor mu emin olamadım ve sormak istedim. Yanlış başvuru yüzünden bütün hevesimin kaçmasını hiç istemiyorumn açıkçası. Cevap verirseniz memnun olurum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pacalino

Bu iki siteden kontrol edebilirsin başvuru yaparken sen bu sitede değildin galiba çünkü olsaydın bu kadar panik yapmazdın

• @ayvalik10

Ever siteye yeni kayıt oldum. Fotoğrafı paylaştığınız siteden kontrol ettim ve hepsi yeşildi. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |