Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Batuhan-X Artik marketlerde poset olayi yavas yavas kalkiyor. Sanirim onumuzdeki 1-2 yil icinde buyuk olcude posetsiz alisveris olacak. Hatta kasiyerlik olayi da kalkiyor. Cogu marketlerde self service odemeler var artik. O yuzden bagger, cashier vb isleri sonu geldi denilebilir.

• @MySea poşetsiz? Herkes kendi torbası ile mi gelecek

• Merhabalar... Merak ettiğim bir konu var. Forumda kimsenin NJ Paterson'a gideceğim dediğini görmedim yada gözden kaçırdım. Çok Türk olduğunu biliyorum. Hatta emniyet müdürü de Türk. Belediye Bşk. Yrd. da Türk. Tek başına gidecek bekar biri için ideal başlangıç yeri olabilir mi ?

• @Archie Çok riskli bir tabir bence 😃 Beggar ile Bagger telaffuz olarak aynı

• @Mst, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhabalar... Merak ettiğim bir konu var. Forumda kimsenin NJ Paterson'a gideceğim dediğini görmedim yada gözden kaçırdım. Çok Türk olduğunu biliyorum. Hatta emniyet müdürü de Türk. Belediye Bşk. Yrd. da Türk. Tek başına gidecek bekar biri için ideal başlangıç yeri olabilir mi ?

Sanmam..
    Tanıdık olmadığı sürece kimse kimsenin babasının oğlu değil dolayısıyla oradaki Türklerin adres bulma dışında yardımcı olacağını sanmam

Ayrıca burda olupta ABD'ye yerleşmek isteyenler yasal yolla gitmek isteyenler

Peterson'a gidip yerleşen Türkler ise akraba-dost-evlilik yoluyla yerleşenler diye düşünüyorum

• @Batuhan-X, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@MySea poşetsiz? Herkes kendi torbası ile mi gelecek

Oyle yapanlar gittikce artiyor. Yada alisveris sepetine tek tek doldurup, arabanizin bagajina yerlestiriyorsunuz.

Merhabalar... Merak ettiğim bir konu var. Forumda kimsenin NJ Paterson'a gideceğim dediğini görmedim yada gözden kaçırdım. Çok Türk olduğunu biliyorum. Hatta emniyet müdürü de Türk. Belediye Bşk. Yrd. da Türk. Tek başına gidecek bekar biri için ideal başlangıç yeri olabilir mi ?

O is oyle olmuyor. Bir kere ne emniyet muduru nede belediye baskani size bir ayricalik veya kolaylik yapamaz. Yaparsa ve ortaya cikarsa, hem isinden olur hemde hapis cezasi alabilir. O yuzden o makamlarin Turk olmasi, sizin adiniza gurur hissiyatindan daha oteye gecemez, gecmemeli de zaten.

Ote yandan, Patterson, NJ aslinda NY'a yakin olmasindan dolayi ve cok fazla Turk ve Arap kokenlilerin yasamasindan dolayi, kira vb konularda oyle ucuz bir yer degil. Ayrica, genelde Turk ve Arap isyerleri, ozellikle yeni geldiginizi anladiklarinda, sizi en ucuz maliyetle yanlarinda calistirmaya calisacaklardir.

• Tekrar merhaba arkadaşlar. Heyecanla sonuçları beklerken herkese hayırlı ve güzel sonuçlar diliyorum.

Bir sorun var, galiba dermanım @crazycells 'de.
    Geçen sene evlendim, ocak 2020' de. Ve eşimle beraber ayrı ayrı DV2022 için başvurduk. Yalnız sorun şu; eşimin pasaportu güncel değildi, bekarlık soyadı yazan eski pasaportu kullanarak başvuru yapmıştı. Evlendikten sonra pasaportu yenilemeyi atlamışız... 2021 Eylül ayına kadar pasaport geçerliliği var ama dediğim gibi soyadı değişti evlilik sebebiyle. Şimdi sorum şu, eşime Green Card çıkarsa ne olacak? Güncel soyadını kullanmadığı bir pasaportla başvurduğu için ona çıksa bile Green Card parmak uçlarımızdan kaçmış mı olacak? Kaç gündür kafamı kurcalıyor ve cevap bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@HK1892 herhangi bir sorun olmaz eski pasaport ve yeni pasaport 2 siyle beraber girecek mülakata kazanırsanız ds260 formunu en güncel haliyle doldurursunuz olur biter.

kardeşim ne işin var peterson da.her yerde türk var ingilizce yerine türkçeni geliştirirsin.bekar biri için büyük şehirlere daha avantajlı olur senin için .ne demişler boğulursan büyük denizde boğul diye.çoluk çocuk yok. gençliğin var iş imkanları çok olan yerleri tercih etmelisin.

• @Mst Paterson genelde NJ'in en kötü şehirleri arasında yer alıyor. Aileler için pek tercih edilen bir yer de değil açıkçası. Neredeyse halkın yarısı fakirlik sınırında yaşıyor. Fakat her eyaletin veya şehrin iyi ya da kötü yanları var. Bir şehri veya eyaleti gidip görmeden, yaşamadan yargılamak doğru bir davranış değil.

Paterson'daki Türklerin çoğunluğu Amerika'ya bir şekilde gelip, ingilizcesi pek iyi olmayan kişilerden oluşuyor. Sonuçta kendi dilinden anlayanlar olduğu için gelenler burayı tercih ediyor. Fakat kardeş kardeşi gurbette severmiş atasözü de tam buraya uyuyor aslında. Her türk için aynısını diyemem ama genel profil bu.

Tek kişiyseniz illaki bir yolunu bulmak daha kolay. Ama Paterson'ı şahsen tercih etmem.

• @efe-boyunda 🙂 Google ettim, gerçekten marketlerde böyle bir pozisyon varmış. Bizim moldovalıların uydurması değilmiş yani 🙂

• Sertifika programları ne işe yarar? Lise mezunu birisi sertifika alarak iş bulma oranını arttırır mı? Ayrıca ne tür mesleklerin sertifikasini alabilirim bunla ilgili bir site yazı var mı turkce olması daha makbul olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells Haberlere çıkar arkadaşlarına göstermek için aldığı bilete büyük ikramiye vurdu ve hayatı değişti diye 😃

Son Powerball'daki sansli biletler (buyuk ikramiye degil ama kucuk ikramiye) Houston'da satilmis...

Forumdaki Houston lobisi zaten son birkac gundur sessizdi... 🙂 ben henuz almadim, ama foruma yazilari aktarmak icin bilet alip milyoner olmus kisi varsa parmak kaldirabilir 🙂 (soz veriyoruz, akraba cikmayacagiz)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HK1892, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Tekrar merhaba arkadaşlar. Heyecanla sonuçları beklerken herkese hayırlı ve güzel sonuçlar diliyorum.

Bir sorun var, galiba dermanım @crazycells 'de.
    Geçen sene evlendim, ocak 2020' de. Ve eşimle beraber ayrı ayrı DV2022 için başvurduk. Yalnız sorun şu; eşimin pasaportu güncel değildi, bekarlık soyadı yazan eski pasaportu kullanarak başvuru yapmıştı. Evlendikten sonra pasaportu yenilemeyi atlamışız... 2021 Eylül ayına kadar pasaport geçerliliği var ama dediğim gibi soyadı değişti evlilik sebebiyle. Şimdi sorum şu, eşime Green Card çıkarsa ne olacak? Güncel soyadını kullanmadığı bir pasaportla başvurduğu için ona çıksa bile Green Card parmak uçlarımızdan kaçmış mı olacak? Kaç gündür kafamı kurcalıyor ve cevap bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Durumunuzda bir sorun gorunmuyor, sayin @Rhonster 'in da dedigi gibi daha sonra bu bilgileri formlarda guncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐

@HK1892 pasaporttun son kullanma tarihi geçmemişse bir sorun olmaz

• @crazycells size ve Sayın @Rhonster 'e ne kadar teşekkür etsem az.

Bu sene güzel haberler alırım umarım, talihlilerden birisi ben olurum. İşte o zaman hep beraber ABD'de buluşursak hot dog ve Dr. Pepper benden. 🙂

• ⭐⭐⭐

@HK1892 inşallah hep beraber bu sene kazanır vakti gelince gideriz, houston lobisi bizi bekle 🙂
    @semavi abiden araba isteyeceğim çıktığı gibi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-X hayallerin yıkılacağı bir video poşete koyma anlamında

• @crazycells Hala bir ses çıkmaması beni şüphelendirmiyor değil açıkçası 😃 Şaka bir yana keşke gerçekten forumdan bir arkadaşa çıksa. Peki bu lotolarda ikramiye vurma olasılığı ( büyük ya da dediğiniz gibi küçük ki küçük dediğimiz de $1M 😃 ) nedir ? Malum ülkemizde özellikle son yıllarda sıradan bir insana çıkma ihtimali %0

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |