Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @beyc, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba arkadaşlar bana evrak talebi maili gelmişti 3gün önce şimdide ds-260 unlock isteğime cevap verilmiş kilidini açmışlar formun ne yapmalıyım re-opened diyor

Merhabalar öncelikle özür dilerim gelişmelerden haberdar edemediğim için. 15 mayısta gönderdim DS-260 formu açtırma talebini. Galiba DS formum hiç açılmayacak diye tam kederlenmeye ve karamsarlığa bürünmüştüm ki evrak talebi aldım ayın 12 sinde hemen bilet alıp KKTC ye gittim polis belgesi alabilmek için orada internetim yoktu bu yüzden forumda aktif olamadım. KKTC deyken 17sinde ise DS260 formu açtırma talebime olumlu cevap geldi. Türkiyeye bugün sabah döndüm orada bürokratik işlemler gerçekten 1960ların Türkiyesi gibi dönüyor bu yüzden tam 4 günümü aldı. Bugün itibariylede önce Evrak talebine yanıt verdim belgelerimi taratıp göndererek sonrasında ise 1.30 saat aralıkla DS-260 formumu düzeltip gönderdim.

• Arkadaslar hepinizden önce DS-260 ı doldurup sonra Evrak Talebine yanıt verin cevabını görünce şimdi durduk yere içime bir kurt düştü 😃 önce evrak talebine ve sonra DS-260 re-submiti yapmamın bir sakıncası olurmu aynı gün gerçekleşti ikiside

• ⭐⭐⭐

@beyc, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaslar hepinizden önce DS-260 ı doldurup sonra Evrak Talebine yanıt verin cevabını görünce şimdi durduk yere içime bir kurt düştü 😃 önce evrak talebine ve sonra DS-260 re-submiti yapmamın bir sakıncası olurmu aynı gün gerçekleşti ikiside

Bir sorun olmaması lazım.
    DS260 sistemde COMPLETED görünecek.
    Evrak isteğine de evraklarınızı göndererek cevap verdiniz.
    Sizin açınızdan yapılması gerekenler yapıldı. Artık sadece bekleyeceksiniz. Önce evrak onayınız gelecektir, sonra da mülakat mailiniz. Case numaranıza göre Kasım ayında mülakat alma ihtimaliniz yüksek.

• This post is deleted!

• @smartcells İnşallah hep beraber bu süreci sıkıntısız belasız atlatır vizelerimizi alırız.

• @beyc merhaba,
    Kıbrıs'ta 4 yıl yaşadım ve bu belgeyi benimde almam lazım sanırım. oraya gitmem mi daha mantıklı olur yoksa konsolosluk üzerinden bu belgeyi almam mı uygun olur.
    Eğer Kıbrıs'a gidersem süreç hakkında bilgi verir misiniz.

• @EMRAH-KOÇ Merhabalar, Ankarada ki KKTC elçiliğinden polis belgesi başvurusu yaptıktan sonra belgenin gelmesi 2 ay sürdüğü için elçilikten yapmanızı önermiyorum. KKTC den almak en kısa çözüm ancak biraz fazla zahmetli KKTC den belge almak isteyen arkadaşlar içinde genel ve güncel bir bilgilendirme yapmak gerekirse:
    -KKTC ye girişlerde çift doz aşınız varsa ve üstünden 14 gün geçtiyse 1 haftalık karantinadan muaf olaraktan adaya direk girebilirsiniz gitmeden önce PCR testi almanız gerekmekte adaya test sonucu çıktıktan 0-72 saat içinde girmeniz gerekmekte örneğin Pazartesi gidecek birisi Pazar günü yaptırmalı PCR testi ücreti 250₺. Kıbrısa olan neredeyse bütün seferler Istanbul üzerinden aktarmalı gitmektedir ve en az 2-3 saat bekletmelidir saat planlamarınızı buna göre yapmanızı öneririm ve ayrıca şu an daki saat uygulamasına göre KKTC saati ile TC saati aynı saat uygulamasındadır önceden bir saat geriden geliyordu KKTC.
    -Ercan Havalimanında sabahlayıp konaklamadan kısmayı düşünen arkadaşlar varsa bunu yapmayın çünkü havalimanında gece geldiğinizde içeride bekleyemezsiniz yasak.
    -Havalimanı servisleri olan KIBHAS servisleri şu anda günde sadece tek sefer yapmaktadır yani tanıdığınız yoksa taksiye binmek zorundasınız.
    -ECN Havalimanı - Lefkoşa 150₺ tutmaktadır. (Güncel fiyat)

• Otel yada Hostelde konaklama yapmak isteyenler arkadaşlar için fiyat performans önerisi 2 yer önerebilirim.
      Greenland Apart Hotel
      Skyroof Hotel
      İkiside şehir merkezinde olmakla beraber Polis müdürlüğüne 15-20dk yürüme mesafesindedir.
      fiyatları Bookingde 345-400₺ arası değişmektedir.(Günlük)
      Kalacak yeriniz yoksa en ucuz ve en konforlu otel şu anda ikisidir.
      Polis müdürlüğüne yanınızda götürmeniz gereken belgeler şunlardır:
      -DS-260 formuna yazdığınız pasaportunuzun fotokopisi.
      -4 Adet veksikalık fotoğraf
      -4 Adet Damga pulu
      Bütün bunları Lefkoşa Polis Müdürlüğü karşısındaki Hamit abinin yerinden çıkarttırbilir ve alabilirsiniz gitmişken selam da söyleyin :D.
      Belge Tahmini 1-3 iş günü içerisinde çıkmaktadır.
      Israrcı olmanızda uçak biletim var vesaire gibi polis memuruna yalvarmanızda fayda var.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü çalışma saatleri 8 A.M - 3 P.M
    Sabah 8 de orda olmanızı öneririm.
    Uçak biletleri 500-750₺ arası erken almanızda fayda var.
    Türkiyeye geri dönüşte çift doz aşınız varsa ve üstünden 14 gün geçtiyse PCR testi yaptırmadan gelebilirsiniz. Check in noktasındaki görevli arkadaşa aşı barkodunuzu göstermeniz yeterli.

• merhaba dosya numaram düşük ve formu da erken gönderdim sayılır. sıkıntılı bir surum var mısır. yorumlara bkılırsa bekleyelim ya da formu yollayalım. Bilemedim şimdi. var mı bir yorum arkadaşlar
    Dosya Numarasi: 2022EU19XX
    DS-260 Gonderimi: 20/05/2021
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy (İngiltere/Londra)
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy

• AŞILI veya HASTALIĞI GEÇİRMİŞ;
    Yolculuk öncesi Son 72 saat negatif PCR sonucu.
    Karantinasız giriş
    AŞISIZ;
    Yolculuk öncesi son 72 saat negatif PCR sonucu.
    5 Gün karantina.
    Bu ülkelerden gelecek kişilerin sadece aşısız olanlara tüm giriş kapılarında Covid-19 testleri uygulanacaktır.
    Alıntı kaynak: https://www.kktckarantina.com/sss
    Karantinada kalacak olan arkadaşlar için en güncel bilgi buradadır. Canlı destek hattınız arayarak durumu izah ederek karantina hakkında en güncel bilgiyi ve karantina ücreti hakkında bilgiyi alabilirsiniz.

• @EMRAH-KOÇ Case Numberınıza göre bakarsak evrak talebiniz gelmiş yada yakın zamanda gelmesi muhtemeldir verilen polis belgesi adaya tekrar girene kadar geçerli olduğu için mümkün olabilecek en kısa süre içerisinde almanızı öneririm.

• @beyc çok teşekkür ederim değerli bilgiler için.

• @EMRAH-KOÇ rica ederim

• ⭐⭐⭐

@Mirali-Doğan Ekim 2021 itibariyle numaranız current olacak, yanı aslında o ay sizin mülakatınız yapılması gerekiyor. Bu yüzden 2300’den dusuk numaralarsak talihlilerinin evraklarını göndermesi yönünde bir konsensus var. Dilerseniz siz de gönderebilirsiniz.

• @Mirali-Doğan Merhaba Mirali bey. Siz de bizim gibi Londra'da mülakata girecekmişsiniz. Biz evrak talebi gelmeden çalışmalara başladık. Evrakları derlerken evrak talebi geldi ve talepten 2 gün sonra (geçtiğimiz cuma) hazırlıklı olduğumuz için gönderdik. Eğer 6 aydan daha fazla UK'da iseniz Police Certificate çıkartmanız gerek ki bize başvurudan sonra 9 gün sonra geldi. ACRO diye bir merkez var buraya online başvuru yapmanız gerek. Bazı dosyaları upload edeceksiniz. Pasaportunuzun biometrik sayfaları, UK pasaport ölçütünde fotoğraf (900X1200 dpi) ve adresinizi kanıtlamanızı isteyecekler (elektrik, su, TV lisansı, belediye vergisi mektuplarından herhangi birini yükleyebilirsiniz) Şu anda ve son 10 senede ikamet ettiğiniz adresleri başvuru öncesinde hazır ediniz. Ayrıca endorser yani size referans olacak birisini isteyecekler. Varsa solicitor ya da muhasebeciniz bunlardan birisini referans gösterebilirsiniz. Bunların telefon, e-posta ve ne işle meşgul olduğu ve sizinle bağlantınızı (biz "Accountant of the Applicant" olarak yazdık) istiyorlar. Sizden istenilen diğer belgelerin e-devletten alabiliyorsanız İngilizce çıktılarını alınız. Türkçe olanların ise çevirisi gerekecek. Daha başka sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım özel mesajlaşmadan.

• Merhaba olur da gorusmeye gidersek 2 adet fotografi basvuru yaptigimiz fotograftan baska cektirip gidebilir miyiz? yoksa basvuru fotografi ile ayni olmak zorunlulugu var mi?

• ⭐⭐⭐

@sezcek, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba olur da gorusmeye gidersek 2 adet fotografi basvuru yaptigimiz fotograftan baska cektirip gidebilir miyiz? yoksa basvuru fotografi ile ayni olmak zorunlulugu var mi?

Kesinlikle yeni fotoğraf çektirin. 4 tanesi 20-30 TL'ye çekiliyor zaten

• @smartcells tesekkur ederim desteginiz icin 🙂

• Merhaba dv2022 Telegram grubuna katılmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

• @Elif-Başargil çok teşekkür ederim. aydınlatıcı oldu. sağolun varolun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mina, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba dv2022 Telegram grubuna katılmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

su iletiyi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/201412

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |