Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• selamlar ve bol sans herkese. Ben de ufaktan yerimi alıyorum.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Masda, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

insan fotosu kullanmazsaniz 😃 Bu yıl gidemesem direk ayı fotografı yuklerim acımam 😃

Ama eger secilirseniz, konsolosu fotograftakinin siz oldugunuza 🐻 ikna etmelisiniz 🙂

Forumun en iyi cevaplari 😀@crazycells

• Arkadaşlar merhaba hayatımda ilk defa bir foruma üye oldum eğer sorumu yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın. Sorum şu ekim 2020 de green card başvuruları yapılabilecek mi yoksa covid 19 yüzünden iptal olma gibi bir durum var mı? Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilirse çok sevinirim. Özellikle şunun için soruyorum ben başvurmak istiyorum ama eşimle benim pasaportumuz yok, şimdi pasaport masrafını yaparız bir de başvurular iptal derler boşu boşuna masraf yapmış olurum şu zor zamanlarda bunun için soruyorum size arkadaşlar teşekkür ederim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner-memiş hoşgeldiniz. Hiç canınızı sıkmayın yanlış yere de açmadınız ayrıca bu konuda hiç bilgisi olmayan bir kişi aklınızdaki her soruyu sorarak buradaki okuldan mezun ederiz sizi. Bu forumda sadece pasaporta vize basamıyoruz geriye kalan her konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Sadece aklınızda ki her soru için başlıkları takip edin ki çok fazla dolu dolu cevapları alabilesiniz. Eylül 15 - 20 arası sorduğunuz sorunun cevabını bulabileceksiniz. Nasıl yani çünkü her sene bu tarihlerde green kart için başvuru klavuzu yayınlanır. İşte bu klavuz yayınlanırsa ozaman çekiliş var eğer klavuz yoksa çekilişte yok demek olur. Pasaport için de eğer her yıl başvuru yapıcam yada farklı yerlere de gezmeye gidicem diyorsanız 10 yıllık yok sadece başvuru için bir kere başvuru yapıcam diyorsanız 6 aylık çıkarırsınız. Normal şartlarda mayıs ayında sonuçlar açıklanıyor. Eğer size çıktıysa 10 yıllık çıkarmanız gerekiyor. Maddi yönden sıkıntı yoksa tabiki de bir kere 10 yıllık çıkar keyfine bak derim ama herkesin bir anda o kadar çok para veremez.

• Çok teşekkür ederim ilgin için, o zaman eylül 15-20 arasını bekleyeyim pasaport çıkartmak için eğer başvuru kulavuzu yayınlanırsa hemen pasaporta başvururum bir iki hafta içinde çıkıyor diye okumuştum rahatlıkla ekim ayındaki başvuruya yetişir diye düşünüyorum. Green karta bir kere başvurmayı düşünmüyorum önümüzde ne kadar çekiliş var ise başvurmayı düşünüyorum ama 10 yıllık veya 4 yıllık pasaport ücreti bile şu an beni kasıyor. Covid 19 finansal olarak baya etkiledi beni onun için. Eğer başvuru kulavuzu yayınlanırsa iki yıllık pasaport çıkartamaya düşünüyorum, zamanı dolunca yeniletirim diye düşündüm tabi yenileme ücretlerini de bilmiyorum bakalım öncelikle başvuru forumları bir yayınlansın inşallah ta gerisine bakacağız. Tekrar teşekkür ederim ilgin için....

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@caner-memiş hoşgeldiniz. Hiç canınızı sıkmayın yanlış yere de açmadınız ayrıca bu konuda hiç bilgisi olmayan bir kişi aklınızdaki her soruyu sorarak buradaki okuldan mezun ederiz sizi. Bu forumda sadece pasaporta vize basamıyoruz geriye kalan her konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Sadece aklınızda ki her soru için başlıkları takip edin ki çok fazla dolu dolu cevapları alabilesiniz. Eylül 15 - 20 arası sorduğunuz sorunun cevabını bulabileceksiniz. Nasıl yani çünkü her sene bu tarihlerde green kart için başvuru klavuzu yayınlanır. İşte bu klavuz yayınlanırsa ozaman çekiliş var eğer klavuz yoksa çekilişte yok demek olur. Pasaport için de eğer her yıl başvuru yapıcam yada farklı yerlere de gezmeye gidicem diyorsanız 10 yıllık yok sadece başvuru için bir kere başvuru yapıcam diyorsanız 6 aylık çıkarırsınız. Normal şartlarda mayıs ayında sonuçlar açıklanıyor. Eğer size çıktıysa 10 yıllık çıkarmanız gerekiyor. Maddi yönden sıkıntı yoksa tabiki de bir kere 10 yıllık çıkar keyfine bak derim ama herkesin bir anda o kadar çok para veremez.

hocam peki başvurular yayınlandıktan sonra pasaport çıkartmak mantıklı mı yetişir mi pasaport başvurular bitmedeen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner-memiş 1-2 hafta ilk zamanlarda dediğin zaman. Artık 2-3 gün içinde e devlet sistemine bilgileri düşüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@siberkaptan Artık 2-3 gün içinde e devlet sistemine bilgileri düşüyor.

• ⭐⭐

@ayvalik10 ooooo Fatih bey varlığınızdan haberdar olmak için soru mu sormak lazım arada bir günaydın diyin yav

• ⭐⭐⭐

@caner-memiş Pasaport yenilemek için Perşembe saat 16'ya randevu aldım. Saat 14'de gittim. 16'daki randevuyu iptal edip 14:45e tekrar aldım. yaklaşık 1 saat bekledikten sonra işimi hallettim. Cumartesi sabah pasaport evime geldi.

• @hadi-BE Teşekkürler verdiğin bilgi için, artık baya hızlı olmuş bu işler. Bende biraz internetten okudum artık pasaport yenileme diye bir şey yokmuş süresi dolduysa sıfırdan pasaport işlemlerini yapman parası ne ise ödemen gerekiyor eğer doğru bilgiye ulaştıysam tabi. Bu şartlar altında 10 yıllık paraport almak en iyisi gibi duruyor...

• alt metni

Bugün günlerden San Francisco!

Resmi adı City and County of San Francisco'dur. Kaliforniya eyaletinin kuzeyindeki San Francisco Körfesi Bölgesi'nin en önemli kültürel, ticareti ve finansal merkezidir. San Francisco yardımadasının kuzeyine kurulmuştur. Batısında Büyük Okyanus, kuzey ve doğusunda ise körfez bulunur. Yüz ölçümü yaklaşık 600 km karedir. Bunun %79,79'u su alanıdır. Nüfusu yaklaşık 883 bin kişidir. 1776'da İspanyollar, bugün ki Golden Gate köprüsünün bulunduğu yere bir kale ve adı Assisili Francesco ile anılan Hristiyan Misyoner binası yaptılar. 1848'ye altına hücum döneminde şehir çok hızlı büyüdü. 1906 yılında meydana gelen yıkıcı deprem ve yangınlarla ise adeta yok oldu. Fakat kısa sürede tekrardan inşa edildi. Hippi akımı, gay hakları hareketi ile San Francisco, Amerika'da liberalizmin kalesi durumuna gelmiştir. Günümüzde uluslarlarası finans, ulaşım ve kültür merkezidir. Yaz aylarında sisleri, dik kayaları, ilginç tramvay sistemi, Çin mahalleleri ve içinde Golden Gate köprüsünü de bulunduran modern ve Viktorya Mimarisi ile popüler bir turizm merkezidir. Abidjan, Amman, Assisi, Bangalore, Barcelona, Cork, Hayfa, Ho Chi Minh, Krakow, Manila, Napoli, Osaka, Paris, Seoul, Şanghay, Sidney, Taipei, Selanik ve Zürih kardeş şehirleridir.

SAN FRANCISCO HAKKINDA FUN FACTS!

1. Şehre, San Francisco adını almadan önce Yerba Buena deniyordu. Bu İspanyolcada "iyi ot" anlamına gelmektedir.
    2. Filmlere konu olan Alcatraz Adası bu şehirdedir.
    3. Birleşmiş Milletler Sözleşmesi, 1945'te burada imzalanmıştır.
    4. Asya dışındaki en geniş ve en eski Çin mahallesi buradadır.
    5. Denim kot pantolonları 1873'te burada üretilmeye başlanmıştır.
    6. San Francisco, dünyadaki en geniş Amerikan şarap rekabetine ev sahipliği yapar.
    7. SF, 50'den fazla film festivaline ev sahipliği yapar.
    8. İlk elektrikli TV 1927'de Philio Farnsworth tarafından SF'de icat edilmiştir.
    9. Golden Gate köprüsünün rengi "Ulularlarası Turuncu" olarak adlandırılır.
    10. Golden Gate köprüsü dünyadaki en popüler intihar noktasıdır. 3000'den fazla insan buradan intihar etmiştir. 26'sı hayatta kalmıştır.
    11. SF, dünyadaki en fazla sayıda evsize sahiptir.
    12. San Francisco körfesinde her sene yüzlerce deprem olur.
    13. Şehirdeki Lombard Caddesi, dünyadaki en eğri büğrü yoldur.
    14. SF, Amerika'daki en sisli yer değildir. Bu onu Point Reyes'e aittir.
    15. Herhangi bir zamanda 3500'den fazla restorant açıktır.
    16. SF'de çocuk sayısından daha fazla köpek vardır.
    17. Alcatraz, mahkumlara sıcak su veren tek federasl hapishanedir. Mahkumların soğu körfez suyundan kaçmaya cesaret etmemeleri için bir stratejidir.
    18. Çin şans kurabiyesi, San Francisco sakini olan bir Japon tarafından icat edilmiştir.
    19. Şehirde yaklaşık 300 kahve dükkanı vardır.
    20. Plastik poşetler yasaktır.

• Hadi bakalım bu yılda şansımızı deneyelim. çıkana kadar devam - Gc olmadan işi bırakıp gitmek benım için iyi bir şecenek olarak görünmedi bunu denedyım geçen yıl ekim kasım aylarını newyork nj geçirdim - kesinlikle şoyle düşündüm işi bırakıp ( memuruluğu) buraya gelinmez - ama işim olmasa yasa asgari ücretli bir iş ise usa denerdım bir şekilde - o yüzden gc başvurmaya devam - ama 10 yıl sonra 45 yaşında olacağım zorunlu emeklilik sürem tamamlanıyor ve emekli maaşı almadan istiafa edip geri kalan süremi usa geçirmek için elimden gelenı yapacağım fikrim bu . Umarım olur.

• gc başvurmaya devam
    • en kötü 9-10 yıla zorunlu sürem biter sonra yolculuk başlar
    • bekarım sorun yok
    • o zaman kadar birikim yapıyorum elimden geldiğince
    • ve tanıdıklarımla irtibat kurmaya devam ediyorum.

bakalım ne olacak.

• Arkadaşlar bu yılki başvuru şartları ile ilgili bilgiler yakın tarihte düşermi ? Eylülün ilk haftası gibi ?

• @serkanist Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman 15 - 20 eylül arası klavuz açıklanıyordu ancak bu sene ne yaparlar bilemiyoruz bekliyoruz

• @ayvalik10 Başlatmamak gibi bir seçenekleri var mı ki?

10 yıllık pasaportumu yeni çıkardım valla, sorun çıkmazsa iyi olur 🙂

• @caner-memiş, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hadi-BE Teşekkürler verdiğin bilgi için, artık baya hızlı olmuş bu işler. Bende biraz internetten okudum artık pasaport yenileme diye bir şey yokmuş süresi dolduysa sıfırdan pasaport işlemlerini yapman parası ne ise ödemen gerekiyor eğer doğru bilgiye ulaştıysam tabi. Bu şartlar altında 10 yıllık paraport almak en iyisi gibi duruyor...

1 yıllık dolmuş pasaportun üstüne geçen hafta 10 yıllık çıkardım, ben söyleyeyim:

Randevunu alıp ücreti ödedikten sonra fotoğraf, kimlik ve eski pasaportun ile gidiyorsun, eski pasaportun birkaç sayfasına iptal kaşesi basıp, ilk sayfasını makasla kırıyor, sonra geri veriyor. Bir de imza alıyor tabii.

Bu kadar 🙂

• @caner-memiş teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Fotoğraf çektirme işini şimdiden yaptıralım mi yoksa kılavuz yayınlansın ordaki bilgilere göre mi yapalım?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |