Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@JohnColt Ek çekiliş olmazsa değişmeyecek sanırım ama ara ara ben de bakmaya devam ediyorum hala 😁

• @hadi-BE içimde bir umut var şaka gibi, ek bi çekiliş olacakta bana çıkacak gibi hissediyorum ... Her çıkan gidemiyor bazı sebeplerinden dolayı malum-u aliniz ...

• ⭐⭐⭐

@JohnColt Beklemedeyiz bakalım 😏

• @JohnColt Benim de var ama hiç farkına varmak istemediğim bir umut... bir de ona bel bağlayıp canımı sıkamam yeterince sıkıldım çıkmayınca..

• @asilelif 🙏🏻 Ay inşallah hepimizin senesi olsun 2022 🥰😘

• @Rhonster tamam denerim 😏 mozarella taze peynirgillerden muhtemelen, kolaydır yapması ama yine de tebrik ederim, bravo 👏🏻👏🏻 Oradan da künefeye yürürdüm ben olsam madem kendi mozarellanı da yaptın, abd ye hazırlık olur hem 🤪🤪

• Hayaller hayata tutunmayı sağlar. Yerimizi alalım #rez

• ⭐⭐⭐⭐

@aysegul, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster tamam denerim 😏 mozarella taze peynirgillerden muhtemelen, kolaydır yapması ama yine de tebrik ederim, bravo 👏🏻👏🏻 Oradan da künefeye yürürdüm ben olsam madem kendi mozarellanı da yaptın, abd ye hazırlık olur hem 🤪🤪

bi salsalar öf neler yapacamda künefe yapmam herhalde ya ama elmalı tart yapacam önümüzdeki günlerde tutmayın küçük enişteyi 😃

• ⭐⭐⭐

@Rhonster tebrik ederim👏 Zaten karantina günlerinde denemediğimiz yemek kalmadı kebapçı da olduk fırıncı da😀ben de ekşi mayalı ekmeği baya bir ilerlettim aylardır fırından ekmek almıyoruz. Mutfakla uğraşmak insanı rahatlatıyor hem yaparken hem yerken😀

• Ek çekiliş gibi bir ihtimal olsa eylül ayında mail box kontrolü mü yapmak gerekiyor

• Günaydın arkadaşlar..

• alt metni

Bugün günlerden San Antonio.. Amerika'nın en büyük 7. şehridir. Teksas eyaletinin en büyük 2. şehridir. Los Alamos Kalesi, İspanyol Misyonları, Nehir Yürüyüş Yolu, Amerikas Kulesi, Texas Bowl Stadı, SeaWorlde ve Altı Bayrak Fiesta Teksas tema parkları ile yılda 28 milyon turist çekmektedir. Şehirde NBA'de beş kere şampiyon olan San Antonia Spurs takımı bulunmaktadır. Ayrıca her yıl San Antonio Stock Show & Rodeo ismiyle ülkenin en büyük rodeo yarışması düzenlenmektedir.

Amerikan askeri güçleri bu şehirde çok önemlidir. Fort Sam Houston, Lackland Hava Üssü, Randolp Hava Üssü, Brooks City Üssü ve şehrin yakınlarında Camp Bullis ve Camp Stanley kışlaları bulunmaktadır. Bu yüzden "Asker Kent" olarak da anılır. Amerika'nın en büyük özel sektör firmalarının sıralandığı Fortune 500 listesinde bulunan 5 firmanın merkezi San Antonio'dadır. Gayri safi hasılası yaklaşık 96.8 milyar dolardır. Bu Teksas eyaletinde 4. en büyük, Amerika'da 38. en büyük hasıladır.

Amerika'nın yerli kızılderilileri şehrin bulunduğu mevkide, nehir kenarında yerleşke kurmuşlar ve bu yöreye Yanaguana yani Serinleyici Su adını vermişlerdi. 1691'de bir İspanyol keşif grubu bölgeye, Aziz San Antonio de Padua'nın ismini verdiler. İklimi kuru ve nemli olarak değişir. Kaohsiung, Kumamoto, Gwangju, Las Palmas de Gran Canaria, Monterrey ve Santa Cruz de Tenerife şehirleri ile kardeş şehirdir.

SAN ANTONIO HAKKINDA FUN FACTS

1. Teksas eyaletinde en çok ziyaret edilen şehirdir. Ülkede en çok ziyaret edilen 17. şehirdir.
    2. Churc's Fried Chicken markasının ünlü kızartılmış tavuk mekanı 1952'de ilk burada açılmıştır. KFC, Chick-fil-A ve Popeyes Chicken'dan sonra 4. en büyük tavuk restoranıdır.
    3. Amerika'nın en eski ikinci parkı olan San Pedro Parkı'na ev sahipliği yapar.
    4. San Antonio, Amerika'daki en geniş üçüncü hayvanat bahçesidir.
    5. Teksas eyaletinden en eski kilise San Antonio'dadır.
    6. Fiesta San Antonio isimli 10 günlük festivali ile ünlüdür. 1891'ten beri her sene Nisan ayında yapılır. Her yıl 3 milyondan fazla kişi katılır. 100'den fazla etkinlik düzenlenir.
    7. HemisFair Parkı'ndaki Amerikas Kulesi, 750 feet uzunluğundadır ve şehirdeki her noktadan görülebilir. San Antonio'daki en uzun, Teksas'taki en uzun 27. binadır.
    8. Meksika dışındaki en geniş Meksika pazarı buradadır.
    9. San Antonio, Chicago'nun iki katı büyüklüğündedir.
    10. Güneybatı bölgesindeki ilk modern sanat müzesi San Antonio'dadır.
    11. Meksika yemeği olan Tamale çok ünlüdür, bir lise 17.106 tamale yaparak Guinnes Dünya Rekorları'na girmiştir.
    12. Shaquille O'Neal, San Antonio'da lise okumuştur ve bu lisede basketbol oynamayı öğrenmiştir.
    13. Dehidrasyonu önlemek için kullanılan spor içeceği Gatorade, San Antonio'da ilk yapılmıştır.
  • ⭐⭐⭐⭐

@TughanTug, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar şu yunusu benden başka gören var mı 😃

yunus.png

Hakikaten...

• ⭐⭐⭐⭐

Lewiston ile Maine turumuzu şimdilik bitiriyoruz. Değişik bir yerine rastlarsam paylaşacağım yine.

alt metni

• Yalnız @Final-Approach tan sonra bakıyorum herkes eyaletçi olmuş, totem mi yapıyorsunuz napıyorsunuz 😁
    Güzel oluyor güzel, ellerinize sağlık👍

• @aysegul, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Yalnız @Final-Approach tan sonra bakıyorum herkes eyaletçi olmuş, totem mi yapıyorsunuz napıyorsunuz 😁

ben eyaletçi değilim 🙂 direk şehirciyim 🙂 eyaletler zaten paylaşılmıştı.. nüfusa göre şehirleri sırasıyla paylaşıyorum ben de 😃 😃

• ⭐⭐⭐⭐

Yalnız @Final-Approach tan sonra bakıyorum herkes eyaletçi olmuş, totem mi yapıyorsunuz napıyorsunuz 😁

Yaw tutar mi tutar. 😁😁 2021 odasinda da bazi bazi paylasiyordum. Burda da @travelleth ile etkinlik olarak yapiyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster tebrik ederim👏 Zaten karantina günlerinde denemediğimiz yemek kalmadı kebapçı da olduk fırıncı da😀ben de ekşi mayalı ekmeği baya bir ilerlettim aylardır fırından ekmek almıyoruz. Mutfakla uğraşmak insanı rahatlatıyor hem yaparken hem yerken😀

sağol ablam ben oldum bittim böyleydim 😃 hatta karantina döneminde yeni birşeyler denedim diyemem bile 😃 bir tek şu mozerella peynirini yapmayı öğrendim onuda teoride yarın birgün yapacam resmini atarım 😃

• ⭐⭐⭐⭐

yok ya ben totem yapmıyorum 😃

• ⭐⭐⭐⭐

ha bu arada nerede kalmıştık unutmayalım günlük dozumuzu alalım
    5.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |