Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth eylülde neden çekiliş olsun mayısta olur yılda bir kere eylülde ekim – kasım başvuru için talimat açıklanır. Yine yanlış yazdın galiba

Fatih senin de hoşuna gidiyor. Ne sordugu belli iste adamin.😀😀 Bence aynen devam edecek. Ekim 5 Kasim 5 arasi basvurularimizi yapabilecegiz. Mayis 5 de de yolcudur abbaslar.

• @basakksn, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@mydream benimde bu yıl gc çıkmazsa f1 başvurusu düşüncem var fakat bir yerde okuduğuma göre f1 ülkede kalıcı olmayacağım okuyup döneceğim anlamına vs geldiğinden gc çıkma ihtimalinde mülakatta sorun yaşanabilir diye okumuştum yani 5 yıllık f1 alsak ve o 5 yıl içinde gc ye başvurup kazansak sorun yaşamazmıyız

Hayır vize ihlali yapmadığınız sürece herhangi bir sorun yaşamazsınız. Amerikaya öğrenci, turist vs gibi vizelerle gelip evlilik, green card çekilişi vs gibi farklı yöntemlerle oturma izni alan bir çok insan var. Kimisi AOS ile statüsünü burada değiştirirken kimisi ülkesine dönerek konsolokluk aracığılıyla green card almakta.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth eylülde neden çekiliş olsun mayısta olur yılda bir kere eylülde ekim – kasım başvuru için talimat açıklanır. Yine yanlış yazdın galiba

Fatih senin de hoşuna gidiyor. Ne sordugu belli iste adamin.😀😀 Bence aynen devam edecek. Ekim 5 Kasim 5 arasi basvurularimizi yapabilecegiz. Mayis 5 de de yolcudur abbaslar.

Hahahaha 😃 😃

• @mydream teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@historian, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Kimler forum üzerinden GC başvurusunu yaptıracak? Bu seferde şansımızı böyle mi denesek💁🏻♀🤷🏻♀

Oyle bir secenek mi var? Yani formu doldurmayi genel itibariyle biliyorsan cok bir sey farketmez bence.

LOSEV'e bagis yaparak forumun basvuru servisini kullanabilirsiniz...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/226/yeşilkart-forum-başvuru-servisi

Tabii ki forum uzerinden basvuru yaparsaniz secilme sansiniz artmiyor 🙂 arkadaslarin cogu totem olarak yapiyor kanimca 🙂

Evet bir konuda gormustum. Bu sene biz de deneyelim. Peki bu sekilde basvurup kazanan oldu mu? Merakimdan soruyorum.

evet, oldu... bu yil iki talihlimiz var...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Hocam sorduğum soru şu.. Ekim kasım gibi yapılacak başvurunun tam tarihi ne zaman açıklanır tahminen

onu maksimum 1 ay onceden acikliyorlar... hatta genelde 2-3 hafta oncesinde... Eylul ayinda (muhtemelen sonuna dogru) bilgileri paylasmaya baslariz...

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Hocam sorduğum soru şu.. Ekim kasım gibi yapılacak başvurunun tam tarihi ne zaman açıklanır tahminen

onu maksimum 1 ay onceden acikliyorlar... hatta genelde 2-3 hafta oncesinde... Eylul ayinda (muhtemelen sonuna dogru) bilgileri paylasmaya baslariz...

Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐

Bu sene beklemek sayenizde eğlenceli geçecek gibi. Teşekkür ederim 😊

• ⭐⭐⭐⭐

Yeni güne yeni bir kasaba ile baslayalim
    Guzel bir doğal parki barindiran Acadia bolgesinin bulundugu Southwest Harbor... Ben bu gidişle Maine'e yerleşirim..

alt metni

alt metni

alt metni

• ⭐⭐

@ibrahimasar fatih çok fenasın ha 🤣🤣

• alt metni

Bugün günlerden Philadelphia.. Kısaca Philly de denir. Pennsylvania eyaletinin en büyük şehridir. Amerika'daki en büyük 6. şehirdir. 2019 senesindeki yaklaşık nüfusu 1.5 milyon kişidir. Şehir 1854'ten beri, Amerika'nın en büyük 8. metropolitan bölgesi olan Philadelphia County'si ile aynı sınırlardan oluşmaktadır. Aynı zamanda Delaware Vadisi'nin ekonomik ve kültürel merkezidir. Şehir 1682 senesinde kurulmuştur. Amerikan Devrimi sırasında etkili bir rol oynamıştır. Avrupalılardan önce Lenape yerlilerine ev sahipliği yapıyordu. Douala, Tianjin, Aix-en-Provence, Musul, Tel Aviv, Floransa, Kobe, Torun, Nizhny Novgorod, Incheon, Atina ve Abruzzo kardeş şehirleridir.

PHILADELPHIA HAKKINDA FUN FACTS

1. Philadelphia, Özgürlük Çanı'na, Bağımsızlık Bildirgesi'ne ve Philly cheesesteak'lerine (ızgara dana etli, peynirli sandviç) ev sahipliği yapar.
    2. Philly ilklerin şehiridir. Amerika'nın ilk doğum gününe ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca, ülkedeki ilk günlük gazete 1784'te burada başlamıştır.
    3. Amerika'nın ilk hayvanat bahçesi buradadır.
    4. İlk hastane burada kurulmuştur.
    5. Medikal sektörde öncüdür. Amerika'daki her 6 doktordan bir tanesi Philly'de eğitim görmüştür.
    6. 1946'ta ilk genel amaçlı bilgisayara ev sahipliği yapmıştır. Bilgisayarın ağırlığı 27 tondu.
    7. Philly, Paris haricindeki bütün şehirlerden daha fazla empresyonist resime sahiptir.
    8. 2000'den fazla yapı dışı freske sahiptir. Amerika'nın freskt başkentidir.
    9. Hatta Amerika'nın gerçekten de ilk başkentidir. 1790 ile 1800 yılları arasında başkentlik yapmıştır.
    10. Philly'deki ilk iş sektörü biraydı. William Frampton'un bira fabrikası 1683'te başladı.
    11. Şehirdeki Mütter Müzesi, bir çok medikal garip şeye ev sahipliğiy apar. Einstein'ın beyninin parçaları, insan yüzü parçaları ve insan derisinden kaplanmış bir kitap.
    12. Dünya'nın en geniş cheesesteak'i 1988'de Philly'de yapılmıştır. Futbol sahası büyüklüğündedir.
    13. İtalyan ve İrlandalı nüfusun en yoğun olduğu ikinci şehirdir.
    14. Belediye binası ülkedeki en büyük belediye binasıdır.
    15. Köleliğe karşı Amerika'daki ilk örgütlü protestoya ev sahipliği yapmıştır.
    16. İlk Afro-Amerikan kilisesi buradadır.
    17. Şehrin mottosu "Philadelphia maneto" idir. Manası sevginin sürmesine kardeşçe izin verdir.
    18. Philly, göçmenlere inanç özgürlüğü tanıyan ilk şehirdir.
    19. İlk Amerikan piyanosu 1775'te Philly'de üretilmiştir.
    20. Amerika'daki ilk borsa Philly'de yer almıştı.
    21. Aya gönderildikten sonra Apollo 14 ile geri getirilen tohumlar Philly'de ekilmiştir.
    22. Amerika nüfusunun %25'i Philly ve Philly'e 5 saatlik mesafede bulunan coğrafyada oturmaktadır.
    23. Philly'deki Fairmount Park, Amerika'daki en geniş part sistemidir.
    24. Philly, Amerika tarihinin çoğuna ev sahipliği yaptığı için Amerika vatandaşı olmak için yapılan 100 soruluk sınavdaki soruların çoğunun cevabı Philly'de bulunabilir.
  • ⭐⭐⭐⭐

evet arkadaşlar geldik bugünün şehrine 4.jpg

• ⭐⭐

@Rhonster sen var sen insallah tampaya gidersin ablam ya 😂

• Şaka maka bu sene de olmadı ya la😏😏😏
    Foruma girince yine acılarım depreşti 😜😜 bu sene çıksaydı güzel olacaktı ya, haberlere baktıkça birşeyler okudukça Allah ım daha ne kadar katlanabiliriz bu saçmalıklara adaletsizliklere diyoruz, greencardda çıkmadı piiii diyoruz, sonra seneye inşallah çıkar diyoruz konuyu kapatıyoruz her akşam 😂😂😂

• ⭐⭐

@aysegul hakkınızda hayırlısı olan bir sene muhakkak vardır ben inanıyorum özellikle senin gibi birkaç arkadaşımın ne kadar canı gönülden istediğini biliyorum inşallah 2022 sizin seneniz olur

• Merhaba, bir sonraki başvuru tarihi belli mi ? Bilgi verebilir misiniz ?

• ⭐⭐

Ekim kasım ayları başvuru tarihidir

• ⭐⭐⭐⭐

@aysegul, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Şaka maka bu sene de olmadı ya la😏😏😏
    Foruma girince yine acılarım depreşti 😜😜 bu sene çıksaydı güzel olacaktı ya, haberlere baktıkça birşeyler okudukça Allah ım daha ne kadar katlanabiliriz bu saçmalıklara adaletsizliklere diyoruz, greencardda çıkmadı piiii diyoruz, sonra seneye inşallah çıkar diyoruz konuyu kapatıyoruz her akşam 😂😂😂

değişik yemekler yap neşen yerine gelir ben şimdi malzemeleri hazırladım kendim pizza yapacam 😃 arada lazanya yapıyorum bir kaç değişik tarif öğrendim onuda yapacam en güzeliyse bildiğin mozerella peyniri yapmayı öğrendim o kadar basit ki şaşırdım kaldım 😃 kendi peynirimi de yapacam 😃

• Ağabeyler, Ablalar ; arada bakıyorum 'dv' nin sitesinde, hala HAS NOT BEEN SELECTED yazıyor... yazı ne zaman değişecek bilgisi olan var mı ? 🙂 🙂

• @ibrahimasar şu yunusu benden başka gören var mı 😃

yunus.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |