Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar yayınladığı yerleri aynı zamanda aşağıdaki linkten de de bularak detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz aşağıdaki link augusta için link

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar yayınladığı yerleri aynı zamanda aşağıdaki linkten de de bularak detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz aşağıdaki link augusta için link

sanırım Augusta ları karıştırdınız. @ibrahimasar ın bahsettiği Maine eyalet başkenti.Sizinki georgia da bir şehir.
    Fakat sizin bahsettiğiniz yerde benim serkan yürekli sayesinde ilk tercihlerimden birisi.

• @stardium teşekkür ederim , hoşbuldum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bi kaç augusta bi kaç springfield var. Degisik. Turkiyede de var tabi boyle seyler. Ereğli gibi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akeremsel, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaslar selam tekrardan, yeni bir cekilisle:))
    Benim bir sorum olacakti eger yanlis yerdeysem lutfen uyarin.
    Ben bu sene wat programi ile Amerika’ya gidecektim ancak vizemi alamadan konsolosluklar askiya alindi.
    Baska ulkelerden vize alma sansim var midir, galiba yapanlar olmus gecmiste.
    Bilgisi olan varsa aydinlatirsa cok sevinirim.
    Herkese bol sans.

boyle bir ihtimal var, fakat onceden gitmeyi dusundugunuz konsolosluga email atip sormanizi tavsiye ederim.

Normalde basvuru kabul eden konsolosluklar su an Coronavirus yuzunden kabul etmek istemeyebilir.

• Diğer konuya yazıp boşuna yer kaplamak istemedim ama merak ettim son durumu. Bir gelişme var mı 2020 mülakatları konusunda ; konsoloslukların ne zaman açılacağı belli oldu mu?

• @Rhonster şiir gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@this-time89 henuz resmi bir aciklama yok bildigim kadariyla.

• alt metni

Haziran sonunda 1 aylığına askere gideceğimden dolayı, paylaşım yapamayacağım. O yüzden bugünler de, günde iki kere paylaşım yapmak mantıklı.

1. ŞEHRİMİZ LOS ANGELES

Resmi adı City of Los Angeles'tır. Kısaltması ise LA idir. California eyaletinde bulunur. Eyaletin en kalabalık, Amerika'nın ikinci en kalabalık şehridir. Şehir, Los Angeles-Long Beach-Santa Ana metropoliten bölgesinin merkezinde yer alır. Ayrıca Los Angeles County'sinin (kontluğunun) merkezinde bulunur. Bu kontluk ABD kontlukları arasındaki en kalablaık ve en yüksek etnik çeşitliliğe sahip olanıdır. İsminin anlamadı İspanyolca'da Melekler demektir. 2018 yılı itibariyle 3,99 milyon nüfusu vardır. Akdeniz iklimine sahiptir. 1302 km karedir.

4 Eylül 1781 tarihinde İspanya kontrolündeki Meksika tarafından keşfedilmiştir. 4 Nisan 1850'de Kaliforniya'nın bir parçası olmuştur.

Filmlerde ne kadar tehlikeli gözükse de, güvenli bir şehirdir. ABD'nin en dinamik metropollerindendir. Hollywood sinema film endüstrisine, Anaheim'de Disneyland'a ev sahipliği yapar. Artistler, yazarlar, yapımcılar ve ünlü sanatçıların en fazla bu şehirde bulunması nedeniyle "Kreatif Başkent" olarak da anılır. Şehri, NBA'de Los Angeles Lakers ve Los Angeles Clippers temsil eder. WNBA'de ise Los Angeles Sparks temsil eder.

Ekonomisi uluslararası ticaret, eğlence sektörü, uzay endüstrisi, teknoloji, petrol, moda, tekstil ve turizmden oluşur. 2017 endeksine göre dünyada en rekabetçi 19., Amerika'da 6. finans merkezidir. Paramount Pictures isimli film stüdyoları bu şehirdedir. Ayrıca şehir, Amerika'da ki en geniş üretim merkezidir. Los Angeles metropolitan bölgesinin toplam gayri safi hasılası 1 trilyon dolardır. Ki bu dünyadaki üçüncü en büyük ekonomiye sahip metropolitan bölge demektir. Fortune 500 şirket listesinden üç tanesine ev sahipliği yapar: AECOM, CBRE Group ve Reliance Steel & Aluminum Co. Ayrıca kenevir üretimi gerekli lisanslar sağlanınca ücretsizdir. Ayrıca yetişkin vatandaşların, kişisel kullanım için kenevir üretmesi, kullanması veya taşıması serbesttir.

3 kamu üniversitesine sahiptir:

• California State University, Los Angeles
    • California State University, Northtridge
    • University of California, Los Angeles

Ayrıca bir çok özel kolej ve üniversite vardır.

Nagoya, Salvador, Bordeaux, Berlin, Lusaka, Mexico City, Busan, Auckland, Bombay, Tahran, Taipei, Guangzhou, Atina, Sankt Peterburg, Vancouver, Gize, Cakarta, Kaunas, Makati, Split, San Salvador, Ischia, Beyrut ve Erivan şehirleriyle kardeş şehirdir.

• ⭐⭐⭐⭐

@travelleth simdiden iyi tezkereler.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth simdiden iyi tezkereler.

Eyv hocam 😂

• Sayın @travelleth öncelikle hayırlı tezkereler dilerim, ancak biz bile 2002-2003 yıllarında Konya Personel Okulunda cep telefonu kullandıysak siz daha rahat kullanırsınız. En kısa zamanda foruma dönmeniz dileğiyle.

• @TughanTug Çok ciddi bütçe gerekiyor. Demek ki Türkiye'nin kaymak tabakası da gc kovalıyor hahahah tamamen şaka

• @Captain-Bugulata Ah ah keşke kız arkadaşım da istese... Aslında onun da iş imkanı orda var kendisi şehir ve bölge planlamacı ve şu an Florida eyaletinin her yerinde aranan bir meslek ama gelin görün ki sıcaktan ve nemden hoşlanmaz kendisi...

• @muarrem, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Sayın @travelleth öncelikle hayırlı tezkereler dilerim, ancak biz bile 2002-2003 yıllarında Konya Personel Okulunda cep telefonu kullandıysak siz daha rahat kullanırsınız. En kısa zamanda foruma dönmeniz dileğiyle.

Ben riske girmeyeceğim gene de 🙂 başkası sokarsa arada bakarım belki

• ⭐⭐⭐⭐

Bugünkü kentimiz Lubec, Maine. Ismi ne kadar da Kanadalı bir çağrışım yapiyor değil mi? Zaten 1400 nufuslu bu kasaba Amerika Kanada arasinda en Doğudaki sınır kapisinin sahibi. Sanki Maine in butun olayi deniz fenerleri gibi duruyo ama çok tatlı yaaa..

alt metni

• @Oğuzhan-Sarpkaya ahahah keşke kaymak tabakadan olsaydık diyebilirim sadece buna 😃
    Biz daha önce gittik, gördük, çalıştık. Aslında sanıldığı kadar zor değil New York'ta yaşamak, sadece biraz bütçeyi iyi yönetmek gerek. Brooklyn'de uygun bütçeli nezih yerler var. İş konusunda oldukça fazla imkan var. Bence büyük şehirler her zaman daha iyidir başlangıç için.
    Bir de bizim en büyük sebebimiz şehre aşık olmamız... O şehrin her sokağı beni kendisine çekiyor, garip bir duygu 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@TughanTug, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Oğuzhan-Sarpkaya ahahah keşke kaymak tabakadan olsaydık diyebilirim sadece buna 😃
    Biz daha önce gittik, gördük, çalıştık. Aslında sanıldığı kadar zor değil New York'ta yaşamak, sadece biraz bütçeyi iyi yönetmek gerek. Brooklyn'de uygun bütçeli nezih yerler var. İş konusunda oldukça fazla imkan var. Bence büyük şehirler her zaman daha iyidir başlangıç için.
    Bir de bizim en büyük sebebimiz şehre aşık olmamız... O şehrin her sokağı beni kendisine çekiyor, garip bir duygu 😃

New yorkla ilgili dediklerine katiliyotum. Aile icin belki maliyetli. Biraz da iliman yerler istiyorum. Ama new york new york yani.. kaymak tabaka degiliz ama bizim kaymak tabaka da Amerikaya gore standart insan.. ben senin yerinde olsam gitmisken asla donmezdim.

• @ibrahimasar Aynen öyle abi para direkt 7 de 1'ine düştüğü için standart insan oluyor geliri çok iyi olan bile. Oranın sıradan insanı da buraya gelip krallar gibi tatil yapıyor. Ben gittiğimde vasıfsız işçiydim bildiğin, haftalık bin dolara yakın para kazanıyordum, bir hafta çalışmaya bir iPhone, akıl alır gibi gelmiyor burasıyla kıyaslayınca maalesef 😃
    O dönem okuyordum üniversiteyi bitireyim en azından dedim, hayatta ne olacağı belli olmaz elimde diplomam olsun istedim o yüzden dönüp bitirdim. İnşallah dv 2022 çıkar da en kısa zamanda gideriz diye bakıyoruz şimdi tekrar.

Liman kentleri konusunda da haklısın abi gerçekten huzurlu oluyor. Aile için Ny'da iki kişinin de en azından ortalama bir maaşla çalışması gerek güzel bir kesiminde yaşamak için. Veya biri çalışıp çok kazanacak 😃
    Bizim kaldığımız yer böyle bir mahalleydi. Soldaki apartmanda oturuyorduk. Bildiğin güvenlikli site, çok pahalı değildi.

Pkwy-min.png

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar vaay sevdimm.. yeniden yükseleceğiz.. ilk günlerde bunu paylaşman güzel moral oldu ibrhaim abi:))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |