Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• dört gözle bekliyoruz bakalım, eğer çıkarsa hedef colorado denver gibi lise son sınıfa geçtim başvuracağım ben dahil umarım kalpten isteyen herkese çıkar herkese bol şans

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@gizemb, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster onada çıkarmış yeni çekilişte artık o totetem ortalığı kırar geçirir 🙂

savaş alanına döner 😃

Sonra eyalet eyalet anadolu. Herkes bi paylasim patlatir.

• Bizde yerimizi alalım ama alternatif planlar devreye girdi! Hayırlısı diyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

ya youtube da gezinirken bir videoya denk geldim matematikçilerin sır gibi sakladığı 15 taktik diye daha ilk soruda sinirden küfür etmişim direk kapadım videoyu milletin aklıyla dalga geçiyor bu öğretmenlerde* böyle salaksa yeni nesil ne yapacak ? şaka gibi insanlar ya çarpanlara ayırma konusunda değer verin olmazsa sayıları değiştirirsiniz dedi adam 😃 değer verene kadar ortak paranteze alsa 10 sn de soru bitiyor zaten 😃 acayip sinirlendim valla ya (işini düzgün öğretmenlerim üstünüze alınmayın genel bir sitem)

• @Rhonster i-run each make each-in back-lay-jam 😎

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster i-run each make each-in back-lay-jam 😎

back-lee-jane-mee 😃

• Soran yoktur umarım ilk ben sorayım.
    Çıkarsa hangi eyaleti/şehri düşünüyorsunuz ve neden?
    Biz North Carolina Raleigh veya Charlotte düşünüyoruz. Hem yeni başlamaya uygun hem de iş imkanları iyi görünüyor

• @Oğuzhan-Sarpkaya düzenli olarak soruyoruz bunu birbirimize problem değil o yüzden 😃 North Carolina diyince aklıma Amerikan dublaj videoları geliyor artık 😃
    Biz tamamen New York/Nyc düşünüyoruz. Ama illa ikinciyi sorarsan California/San Francisco veya LA 🙂

• Herkese merhaba . 23 yaşındayım. Öğrenciyim. Bu sene ilk defa başvuracağım. Açıkçası pek bilgim yoktu , oldukça da göz korkutucuydu bu süreç benim için. Burada paylaşılan tecrübeyi , bilgiyi ve yardımlaşmayı keşfedince cesaretlendim ve yazıp teşekkür etmek istedim. Umarım hepimizin hayalleri gerçekleşir 🙂

• @efendikaptan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese merhaba . 23 yaşındayım. Öğrenciyim. Bu sene ilk defa başvuracağım. Açıkçası pek bilgim yoktu , oldukça da göz korkutucuydu bu süreç benim için. Burada paylaşılan tecrübeyi , bilgiyi ve yardımlaşmayı keşfedince cesaretlendim ve yazıp teşekkür etmek istedim. Umarım hepimizin hayalleri gerçekleşir 🙂

Aramıza hoş geldiniz öyleyse 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemb, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells bu sene forumdan kaç kişiye çıktı acaba?

Sayin @Final-Approach ve Sayin @asilelif basta olmak uzere 20 uyeye cikti, ilgili ileti surada:

https://yesilkartforum.com/forum/post/143463

• Arkadaslar selam tekrardan, yeni bir cekilisle:))
    Benim bir sorum olacakti eger yanlis yerdeysem lutfen uyarin.
    Ben bu sene wat programi ile Amerika’ya gidecektim ancak vizemi alamadan konsolosluklar askiya alindi.
    Baska ulkelerden vize alma sansim var midir, galiba yapanlar olmus gecmiste.
    Bilgisi olan varsa aydinlatirsa cok sevinirim.
    Herkese bol sans.

• @Oğuzhan-Sarpkaya FL-Orlando kısmetse 🙂

• alt metni

Şehirleri nüfusa göre sıralayalım o zaman.. Ve en kalabalık şehir New York City ile başlayalım.. New York City, Amerika'nın en kabalık şehridir ve dünyanın en kalabalık alanlarından olan New York metropolitan bölgesinin merkezidir. Genellikle bağlı olduğu New York eyaleti ile karıştırıldığından dolayı New York City veya The City of New York olarak da anılır. Ticaret, finans, medya, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence sektörlerine katkısı muazzam olduğundan "küresel kent" olarak bilinir. Ayrıca diploması merkezidir. Birleşmiş Milletler Genel Merkezi buradadır. Dünyanın kültür başkenti olarak anılır.

NYC, dünyanın en büyük doğal limanlarından birinin üzerine kurulmuştur. Ve tam olarak karşılamasa da bizde ki "semt" diyebileceğimiz 5 farklı "borough"tan oluşmaktadır. Bunlar the Bronx, Brooklyn, Manhattan, Quenns ve Staten Island idir. 1898 yılında tek şehir olarak birleşmişlerdir. Kentin 2019 nüfusu tahmini olarak 8,336,817'dir. Yaklaşım 784 km karedir. Yaklaşık 800 farklı dil bu şehirde konuşulmaktadır. Böylecede dünyanın dilsel olarak en kapsamlı şehridir. Burada yaşayan insanların yaklaşık 3.2 milyonu, Amerika dışında doğmuştur. Şehrin 2019'da ki gayri safi hasılası 2 trilyon dolardır. Eğer bir ülke olsaydı, Dünya'daki en büyük 8. ekonomiye sahip olacaktı. Ayrıca dünyada en fazla sayıda milyardere ev sahipliği yapmaktadır.

Şehrin bulunduğu bölgeye, 1524'te Fransız donanmasında bulunan İtalyan kaşif Giovanni Verrazzano tarafından Nouvelle Angouleme adı verildi. Şehir ise 1615 yılında Hollandalılar tarafından New Amsterdam adıyla kuruldu. Ancak 1664'te Birleşik Krallık'a geçti ve New York adını aldı. 1778 yılında 2 yıl süreyle Amerika'nın başkentliği yaptı. 19. yüz yılda göç ve açılım hareketi ile dönüşüm geçirdi. Empire State Binası, Central Park, Times Meydanı, Modern Sanat Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Modern Tarih Müzeleri şehrin ilgi çekici mekanlarıdır. Mesela Central Park, 1857 yılında Amerika şehirleri arasında peyzaj mimarlığı yapılan ilk park olma özelliği taşıyor. 1830'lu yıllarda köleliğim kaldırılması eylemlerinin kuzeydeki merkezi olmuştu şehir.

Kentin önemine değinmek gerekirse, dünyanın en eski metrosu olan New York şehir metrosu 1904 yılında açıldı. Finans dünyasının kalbinin attığı Wall Street caddesi, Manhattan'dadır. New York borsası da burada bulunmaktadır. Özgürlük Heykeli, limandaki küçük bir adadadır. Tiyatro ve müzikaller Broadway ccaddesi etrafında toplanmıştır. John F. Kenndey havaalanı, dünyanın en çok yolcu trafiği taşıyan havaalanlarından biridir. Şehrin gazetesi olan New York Times, dünyanın en saygın gazetelerinden biridir. Amerika'nın üç büyük televizyon kanalı olan ABC, CBS ve NBC'nin merkezleri bu şehirdedir. Kent yılda yaklaşık 40 milyon turist çekmektedir.

New York City; Londra, Tokyo, Pekin, Madrid, Budapeşte, Kahire, Johannesburg, Santo Domingo ve Roma ile kardeş kenttir.

Kaynak: İngilizce ve Türkçe Wikipedia

• Herkese merhaba sizce 2017 yılında olan eylül ek çekilişi gibi olma ihtimali var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐

evet arkadaşlar bugün günlerden Tampa ne güzel dimi 😃
    tampahistoryposter.jpg

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

evet arkadaşlar bugün günlerden Tampa ne güzel dimi 😃
    tampahistoryposter.jpg

sana her gün Tampa ne güzel😂😂😂

• ⭐⭐⭐

@travelleth elinize sağlık teşekkürler. Güzel oldu bu açıklamalı paylaşımlar. Bilgilerimizi tazeleyip bilmediklerimizİ öğreniyoruz.

• SpaceX 6 dakika sonra saat 12.21'de yeni 60 Starlink uydusu diğer 482 uyduya katılmak üzere fırlatılacak. İlginenler için canlı yayın linkini aşağıya atıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

Benim bu günkü şehrim Augusta..
    Augusta, Maine eyaletinin başkentidir. 2010 nüfus sayımına göre kentte 20 binden az kişi yaşamaktadır. Kennebec Nehri üzerinde kurulmuştur. Bana ufak bir Avrupa şehrini anımsattı. Işimi yarım yapıyor gibi hissediyorum ama detayları arkadaşlar paylaşacak. Ben boyle ufak kasabalari seviyorum. Belki sevenler de kendi araştırabilir.

alt metni

Manzarası da çok Avrupai demiştim.
    alt metni

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

154

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.7k

| | | |