Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@denizci10 biliyorum abi 2011-2018 arası istanbulda okudum çalıştım sonra iş beğnemeyip eve döndüm en büyük pişmanlık 1 wat tada erasmun yapmamak 2. Denetim işi bulmuştum parası az geldi kabul etmedim budur yani 😭

• Günler yaklaşınca insan okumaktan yazmaya yetişemiyor 🙂 Şafak 10 - Balıkesir

• @Rhonster hayır bankadaki parayı belgelemekten bahsettim. Evler araba bizim üzerimize zaten. Onların belgelenmesi ile ilgili sıkıntı yok. Sadece ruhsat ve tapuya bakmıyorlar. Onlar için önemli olan bankada göstereceğiniz para gibi şeyler okumuştum ondan tedirgindim.

• ⭐⭐⭐⭐

@hascerob bankadaki parayı da belgeliyorsunuz müdür tarafından imzalı 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 biliyorum abi 2011-2018 arası istanbulda okudum çalıştım sonra iş beğnemeyip eve döndüm en büyük pişmanlık 1 wat tada erasmun yapmamak 2. Denetim işi bulmuştum parası az geldi kabul etmedim budur yani 😭

Boşver olan olmuş giden gitmiş biz önümüze bakalım. Bak bugün senin memleketteyiz. Şafak 10. 😎😉 sıkma canını her şeyin hayırlısı olsun.

• @hascerob, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster hayır bankadaki parayı belgelemekten bahsettim. Evler araba bizim üzerimize zaten. Onların belgelenmesi ile ilgili sıkıntı yok. Sadece ruhsat ve tapuya bakmıyorlar. Onlar için önemli olan bankada göstereceğiniz para gibi şeyler okumuştum ondan tedirgindim.

Evet tapudan çok evin ve arabanın değerini/ederini gösteren belge aldığın zaman iş görüyor, bildiğim kadarıyla tabi...

• @Rhonster ay yok belgelemekten kastım yazmış ya bi arkadaş yukarıda öyle ordan aldım burdan aldımla olmaz parayı bankaya sizin yatırdığınızı belgelemeniz lazım diye onu anlatmaya çalışıyorum. 5 ünite kanım çekildi ekrem kardeş şu an 🙂

• Banned

@denizci10 @HAYAT
    Bu Sirena seri üretim.
    55895258-2775-4148-8E97-2C3FC153BE7C.jpeg
    Bu benim junior, karpuz kıç 🙃
    8707CA7D-3D8E-4F64-874C-B7E78C259EC0.jpeg
    3 tane 45 1 tane 55 1 tane 75 metre var suya inmeyi bekleyen bakımdan.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 abi ben tekrar aradım daha önce görüştüşimüz elt danışmanlığı, diyo ki okullar kesinlikle dil sınav puanı istiyor. Bi danışanımız 450 bin tl ile mali yetersizlik yüzünden red aldı sende biraz parana ekleme yap dedi. Bende ozaman dil okulu olsun dedim çalışma vs hiç bişey yok dedi. College 2 yıl,3 yıl iş - 5 ten sonra pr a geçiliyor dedi.. Beni bitirdi.. allahım çıksın şu gc da uğraştırmasın bizi nolurr...

Dil okulları pahalı ve dediğiniz gibi çalışma izni verilmiyor . Kanada’ya gitmek isteyen şuan ILAC denilen bir dil okulu var. ( en iyisi) path way programları var şuan uzaktan da kayıt olabiliyorsunuz. Belirli
    Bir seviyeye geldikten sonra IELTS’e gerek kalmıyor bu seviyenizi göstermeniz yeterli oluyor . Zaten ILAC’ın anlaşmalı olduğu bir sürü okul var. Bölümlerin yeterlilik kısmında path way’den almanız gereken skor yazıyor genelde. Türkiye’den gitmeden uzaktan eğitimle 3-4 k cad’a maximum elde edilebilir diye düşünüyorum.

Alakasız olmuş olabillir görünce yazayım dedim 😂✋🏻

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 @HAYAT
    Bu Sirena seri üretim.

Offf süper gözüküyorlar...

• ⭐⭐⭐⭐

@hascerob tamam öyle birşey yok sadece parayı kendi hesabınıza yatırıyorsunuz sonra da bunu hesap dökümüyle ıslak imza veya kaşe neyse attırıyorsunuz bununla gidiyorsunuz başka birşey yok olurda konsolos sorarsa bir şüphe duyup birikimim filan der geçersiniz etraftan borç almış olsanız bile veya her neyse.

• ⭐⭐⭐

@letsdothis yok yok alaklı, card çıkmazsa zaten bıktık okumaya ama gene gideriz okula napalım. Benim diplomalarım amerikada denk şuan ama orda olmadığım için bi işe bişeye başvuramıyorum.

• Banned

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 @HAYAT
    Bu Sirena seri üretim.

Offf süper gözüküyorlar...

75 suda ineyim k tarafa çekerim şimdi onuda 🤣

• ⭐⭐⭐

@letsdothis kanada öğrenciyken eşe çalışma verdiği için en iyi alternatifti bizim için ama onunda bir sürü şartı şurtu varmış

• ⭐⭐

@Rhonster bunu tam olarak bu şekilde yapabiliyor muyuz? Ben de aynı şeyi planlıyorum çükü çıkması durumunda. Hesabıma tek seferde birden atıyorum 20 bin dolar giriş yapacak çünkü. Eğer konsolosluk sadece hesap dökümüne bakacak ve bu paranın nasıl geldiğini sorgulamayacaksa sorun yok. Sorarsa da dediğiniz gibi kendi birikimimdi, bankaya hesabıma yatırdım diyebiliriz o zaman.

• @ahsenaydgdu Aslında güzel planlama yaparsanız en garanti yol Kanada gibi gözüküyor. Mesela Master yapanlara özel bazı eyaletler bazı bölümlere direkt Pr veriyor. Yine okul ve bölüme göre eğitim gören kişi de çalışabiliyor 20 saat haftada . Ancak bizim şartlardaki insanların bu kurala uyduğunu uyacağını hiç düşünmüyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@letsdothis, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 abi ben tekrar aradım daha önce görüştüşimüz elt danışmanlığı, diyo ki okullar kesinlikle dil sınav puanı istiyor. Bi danışanımız 450 bin tl ile mali yetersizlik yüzünden red aldı sende biraz parana ekleme yap dedi. Bende ozaman dil okulu olsun dedim çalışma vs hiç bişey yok dedi. College 2 yıl,3 yıl iş - 5 ten sonra pr a geçiliyor dedi.. Beni bitirdi.. allahım çıksın şu gc da uğraştırmasın bizi nolurr...

Dil okulları pahalı ve dediğiniz gibi çalışma izni verilmiyor . Kanada’ya gitmek isteyen şuan ILAC denilen bir dil okulu var. ( en iyisi) path way programları var şuan uzaktan da kayıt olabiliyorsunuz. Belirli
    Bir seviyeye geldikten sonra IELTS’e gerek kalmıyor bu seviyenizi göstermeniz yeterli oluyor . Zaten ILAC’ın anlaşmalı olduğu bir sürü okul var. Bölümlerin yeterlilik kısmında path way’den almanız gereken skor yazıyor genelde. Türkiye’den gitmeden uzaktan eğitimle 3-4 k cad’a maximum elde edilebilir diye düşünüyorum.

Alakasız olmuş olabillir görünce yazayım dedim 😂✋🏻

Bu ILAC eğitiminde sınav yok mu? Düz eğitim mi sadece. ILAC eğitimi aldıysanız ne öğretiliyor nasıl işliyor biraz anlatırsanız sevinirim. Kurları falan niz mi beliriyoruz yoksa birisi sen şunları alacaksın mı diyor. Çünkü az önce baktım bir kaç farklı model var.

• ⭐⭐⭐⭐

@abrakadabra sorgulayabilir şüpheli birşey hissederse sonrasında ikna edici birşey söylemeniz yeterli birikimim vardı dolara çevirip yatırdım gibi gibi orasını siz düşüneceksiniz artık

• @Rhonster anladım çok teşekkür ederim birikimi bu zamana kadar nerede tuttun? Diye sorabilirler gibi anladığım için endişlenmiştim.

• ⭐⭐⭐⭐

@hascerob altın olarak kuyumcumda tuttum de geç veya her neyse size uygun olan cevabı yine siz biliyorsunuz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.8k

| | | |