Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu kritik dönem için deneme amaçlı amazon warehouse (depo) işine girdim corona döneminde ekstra ödeme yapıyorlardı onunda etkisi oldu. Ekstraları söylemeden normal anlatayım. Sezonluk işçi olarak alıyorlar genel olarak spesifik bir iş değilse tabi. Saatlik 15 dolar ödüyorlar ki bu Amerika da her yer de aynı diye biliyorum. Günde 10 saat artı yarım saat yemek 4 gün haftalık çalışıyorsunuz. Mesaileride genel olarak 22,5 dolar oluyor ve 5–10 saat mesai şansı var. Full time çalışırsanız bazı indirimlerde amazon alışverişlerinde oluyor. İşin çeşitleri var içerde toplayıcı, depolayıcı, paketleyici ve bazı ara elemanlar içerde de pozisyonlar artabiliyor başka departmana geçme şansı olursa. Akşama kadar ayakta çalışılan bir iş sabit bir yerde yapılıyor kolay iş aslen zor değil. Amazon güzel yani her yer de var ve çoğu zaman işçi alımları oluyor özellikle yoğun dönemlerde kesin sezonluk ya da part time alıyorlar. Yeni gelenler için çok önemli bir özellik İngilizceye çok ihtiyaç duymuyorlar. biraz anlasanız yeter oda işi öğrenmek için sonra zaten çok konuşmalı bir iş değil kimseyi görmeden eve gidiyorsunuz çoğu zaman. Yeni gelenler deneyebilir tavsiye ederim. Araba sürmek istemeyen veya alamayanlar için güzel bir seçenek.

Bu siteden başvuru alınıp iş alımları duyuruluyor. Örnek florida için bakmıştım jacksonvile’de alım vardı en son, California da her zaman alım oluyor çoğu yerinde bulunduğunuz yerde ya da gideceğiniz yere göre aramalar yapabilirsiniz tavsiye edilir 😂 aklıma şimdilik bunlar geldi ilerde aklıma geldikçe ekleriz.

• ⭐⭐

@gkhanfeez abi orda yapacagina gel Jacksonville'de yap 😊

• @gkhanfeez Güzel Bilgiler. Teşekkürler

• @gkhanfeez başlık için teşekkür ederiz

• Teşekkürler gayet güzel bence

• ⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez hocam bişey sormak istiyorum. Sizin verdiğiniz rakamlarla 4x10 saatten 40 saat çalışırsak haftada 600 dolar 10 saatte fazla mesai yapsak 225 dolar da bu desek haftada 825 dolar yapar. Eşimle birlikte çalışırsak haftada 1650 dolar yapar bu da ayda 6600 dolar yapar. Yanlış hesaplamadım umarım. Anladığım kadarıyla 6600 dolar abd şartlarında iyi bir para. Vergi işi nasıl oluyor acaba? Bir de hesaplamamda sıkıntı var mı? Teşekkür ederim şimdiden.

• @denizci10 Bu durumda, $6,600 siz ve esiniz icin brut miktar oluyor. Ortalama vergiler ve diger kesintiler 30% civarinda olur. Yani yaklasik $2,000 kesintiden sonra, size net $4,500 civari kalir. Eyaletine gore 2 veya 3-4 kisilik aile icin aylik olarak fena para degil.

Yalniz haftada 40 saat + 10 saat overtime, ozellikle depo isinde ve ozellikle Amazon gibi yogun bir isyerinde cok yorucu olacaktir. Herkes uzun sure ayni tempoda devam ettiremeyebilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Amazon warehouse (depo) işinde çalışmak

@denizci10 Bu durumda, $6,600 siz ve esiniz icin brut miktar oluyor. Ortalama vergiler ve diger kesintiler 30% civarinda olur. Yani yaklasik $2,000 kesintiden sonra, size net $4,500 civari kalir. Eyaletine gore 2 veya 3-4 kisilik aile icin aylik olarak fena para degil.

Yalniz haftada 40 saat + 10 saat overtime, ozellikle depo isinde ve ozellikle Amazon gibi yogun bir isyerinde cok yorucu olacaktir. Herkes uzun sure ayni tempoda devam ettiremeyebilir.

Hocam yorulmak bizim işimiz... niyetim ilk yıl bi şekilde para kazanmak ve adapte olmak sonrasında düzenli bir hayata geçip oraların keyfini sürmek... 4500 dolar ben ve eşime yeterli olur zaten fazlasında da gözüm yok. Fazlasında gözüm olsa oraları düşünmezdim asla. Şu an eşimle ikimiz Türkiye de çok çok iyi maaş kazanıyoruz. Ama belli bi saatten sonra olay sadece para olmuyor.

• @denizci10, içinde söyledi: Amazon warehouse (depo) işinde çalışmak

@gkhanfeez hocam bişey sormak istiyorum. Sizin verdiğiniz rakamlarla 4x10 saatten 40 saat çalışırsak haftada 600 dolar 10 saatte fazla mesai yapsak 225 dolar da bu desek haftada 825 dolar yapar. Eşimle birlikte çalışırsak haftada 1650 dolar yapar bu da ayda 6600 dolar yapar. Yanlış hesaplamadım umarım. Anladığım kadarıyla 6600 dolar abd şartlarında iyi bir para. Vergi işi nasıl oluyor acaba? Bir de hesaplamamda sıkıntı var mı? Teşekkür ederim şimdiden.

10 saat mesai her zaman zor ama ortalama 5 saat yapıyordum ben. Örnek haftalık 724 yaptık diyelim ben evliyim ve iki çocuk var eşim de çalışmıyor bende şu durumda 70-80 civarı vergi kesiliyordu tabi ben Californiada yaşıyordum orada gelir vergisi de vardı sadece state değil. Sizden de 100 kesilse adam başı benim hesabım üzerinden haftalık iki kişi 1250 dolar gibi bir rakama ulaşırsınız o zaman da aylık 5000-5500 gibi rakamlara ulaşırsınız iki kişi için benim kendi fikrim ben bu para ile Amerikanın her yerinde sıkıntı yaşamadan yaşarım.

• ⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez, içinde söyledi: Amazon warehouse (depo) işinde çalışmak

@denizci10, içinde söyledi: Amazon warehouse (depo) işinde çalışmak

10 saat mesai her zaman zor ama ortalama 5 saat yapıyordum ben. Örnek haftalık 724 yaptık diyelim ben evliyim ve iki çocuk var eşim de çalışmıyor bende şu durumda 70-80 civarı vergi kesiliyordu tabi ben Californiada yaşıyordum orada gelir vergisi de vardı sadece state değil. Sizden de 100 kesilse adam başı benim hesabım üzerinden haftalık iki kişi 1250 dolar gibi bir rakama ulaşırsınız o zaman da aylık 5000-5500 gibi rakamlara ulaşırsınız iki kişi için benim kendi fikrim ben bu para ile Amerikanın her yerinde sıkıntı yaşamadan yaşarım.

Size katlıyorum 5000 dolar ile rahat rahat yaşarız. Siz şu an halen California da mı yaşıyorsunuz? yoksa başka bir yere mi taşındınız? Şunun için soruyorum gönlüm California diyor aklım Houston diyor. Ondan sordum lütfen yanlış anlamayın. Teşekkürler.

• @denizci10, içinde söyledi: Amazon warehouse (depo) işinde çalışmak

@gkhanfeez, içinde söyledi: Amazon warehouse (depo) işinde çalışmak

@denizci10, içinde söyledi: Amazon warehouse (depo) işinde çalışmak

Size katlıyorum 5000 dolar ile rahat rahat yaşarız. Siz şu an halen California da mı yaşıyorsunuz? yoksa başka bir yere mi taşındınız? Şunun için soruyorum gönlüm California diyor aklım Houston diyor. Ondan sordum lütfen yanlış anlamayın. Teşekkürler.

su anda houstondayim yeni tasindim sayilir. iki tarafta guzel zaten yasam olarak cok buyuk farklar yok. ben hep san franciscida calistigim icin insan kalitesinde kesinlikle bir fark var ama bu california icinde de ayni bay area disina cikinca kalite dusuyor maalsef. houston bu acidan bay areadan iyi degil. californiadan ttasinmamizin sebebi guzel okullarin etrafindaki evlerin pahali olmasi hem satin alma hemde kira bu sebepten houstona geldik. iki eyalette guzel bence simdilik bir sknti gormedim.

• ⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez teşekkür ederim.

• hocam benımde sizlere bir sorum var daha doğrusu bana abilik yapıp yol göstermenızı istiyorum. ben şuan türkiyede çaşılıyorum abd ye gelmeden burdan amazona işe girme imkanım var mı ? ikinci olarak abd ye yaşamak için gelmenın en iyi yolu nedir bu arada mesleğim elektrik elektronık müh. buralarda işsiz kaldım yurtdışına gitmenın yollarını ararım siizn yazınıza denk geldım sormak istedim şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Özcan-Alakas, içinde söyledi: Amazon warehouse (depo) işinde çalışmak

hocam benımde sizlere bir sorum var daha doğrusu bana abilik yapıp yol göstermenızı istiyorum. ben şuan türkiyede çaşılıyorum abd ye gelmeden burdan amazona işe girme imkanım var mı ? ikinci olarak abd ye yaşamak için gelmenın en iyi yolu nedir bu arada mesleğim elektrik elektronık müh. buralarda işsiz kaldım yurtdışına gitmenın yollarını ararım siizn yazınıza denk geldım sormak istedim şimdiden teşekkür ederim

Maalesef sadece bu tur isler icin calisma vizesi alabileceginizi sanmiyorum. Bu tur isverenler zaten masraflari azaltmayi istedigi icin , cok ciddi pozisyonlar disinda hickimseye sponsor olmayi pek istemezler.

Ama sizin muhendislik bilgilerinizin yararli olacagi bir pozisyonsa, o durumda goruserek sansinizi deneyebilirsiniz tabii ki.

• Merhaba Amazon depo da full time ise girmek için İngilizce dil gereklimi sadece cv vermek yeterlimi dir teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@Amerika-hayali Mülakat’ı aşmanız için İngilizce gerekli . İş Özgeçmiş ile çözemezsiniz. Bazı iş öncesi eğitime tabi oluyorsunuz. Bu eğitimleri başarmanız için aynı şekilde İngilizce gerekiyor. Daha sonra işe başlıyorsunuz . Ekip ve Ekip Liderini anlamanız ve doğru işi icra etmeniz lazım. Zenci bir ekip veya bazı eyaletlerin iş için gerekli diyalektik İngilizce yapıları bilmeniz gerekir. Anlaşma için gereklidir. Ayrıca gençler ile çalışacaksınız . Onların kısa ve öz konuşma dil yapılarını bilmeniz lazım. Bu çok iyi derece İngilizce olmasa bile belli bir seviye gerekli . Bu anlattığım husus sadece Amazon için değil tüm retail sektör için gerekli. Satış ve Stocking bölümüne ait işlerde ekstra Müşteriyi anlama ve yardım etme becerisi de gerekiyor. Gelmeden önce dil konusunu belli bir seviyeye getirin. Aksi taktirde burada stresli bir dönem Sizi bekleyecektir.

• arkadaslar merhabalar bende yakın zamnda gecmek istiyorum bahamalar nassau dayım su an vızem var burada alma sansı buldum ama iş arıyorum turıst vızesı ıle calısabılırmıyım amazon depoları mantıklı geldı yardımcı olabılen varsa tesekkur ederım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

konu hortlasın bakalım çok güzel şimdilik yayınlanan 6 bölümlük bir seri var. Devamı gelecek mi bilmiyorum geldikçe ekleriz.

• @MySea eb3 vizesinde mc donalds da f,lan çalışılıyor onda da vergi kesiliyor mu elimize ne kalır 1 kişi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mine-İpek eb3 için zaten ayrı bir başlık var orada sizlere dolu dolu bilgiler mevcut.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/6394/eb3vize-com-i̇stihdam-bazlı-green-card/1

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |