Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Arne-Saknussemm Lise diplomanızı okuldan alamıyorsunuz, değil mi?

Alamıyorsanız e-devlet'in yeterli olacağını düşünüyorum. Çünkü önemli olan belgelerin doğruluğunun kanıtlanabilir olması. E-Devletten alınan belgelerin doğruluğu, mühürlü belgelere göre daha yüksek.

• Tekrar Merhabalar aklıma takılan bir soru daha var fikirlerinizi merak ediyorum banka da para göstermek ile alakalı paramın bir kısmı halk bank da duruyor döviz olarak şimdi Amerika da ki halk bank davası ile alakalı bir sorun olur mu vize mülakatında halk bank da hesabınız var sıkıntı olur derler mi her ihtimale karşılık sorayım dedim.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

İlk kazandığımı öğrenince mutluluktan ağlıyordum. Şimdi ise mutsuzluktan ağlıyorum.

😂 Güldürdü kusura bakma Orhan kardeşim ))

• Herkese merhaba sağlık raporu için randevu alacam ama başvuru kategorisi bölümünden 'diversity' seçeneğini seçeceğiz değil mi 'immigrant' mı acaba diye aklımı kurcaladı sormak istedim. hangisi cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

• @sakaryalı93, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Tekrar Merhabalar aklıma takılan bir soru daha var fikirlerinizi merak ediyorum banka da para göstermek ile alakalı paramın bir kısmı halk bank da duruyor döviz olarak şimdi Amerika da ki halk bank davası ile alakalı bir sorun olur mu vize mülakatında halk bank da hesabınız var sıkıntı olur derler mi her ihtimale karşılık sorayım dedim.

sanmam, sonuçta siz sadece müşterisiniz, bankayla tek alakanız orada hesabınız olması. bir sorun olacağını düşünmüyorum

• ⭐⭐

@Ali-Sargut-0, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba sağlık raporu için randevu alacam ama başvuru kategorisi bölümünden 'diversity' seçeneğini seçeceğiz değil mi 'immigrant' mı acaba diye aklımı kurcaladı sormak istedim. hangisi cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

Diversity

• @Arne-Saknussemm, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar selam. Mülakat için gerekli belgelerde forumda üniversite öğrencileri için şöyle bi öneri yazılmış: "Eğer halen üniversite öğrencisi iseniz ve lise diplomanız yok ise e-devletten mezuniyet belgesi mutlaka alın, alamıyorsanız üniversiteden öğrenci belgesi ve notlarınızı olduğu bir belge ve varsa öğrenci kimlik kartınızı mutlaka yanınıza alın." Sorum şu; ben hala üniversite öğrencisiyim. Öğrenci belgesi ve transkripti okulun öğrenci işlerinden mi almalıyım? Öğrenci işlerinde vurulan mühür önemli mi yoksa bu belgeleri e-devletten alsam da olur mu?

@Sono Cevabınız için teşekkürler. Öğrenci olduğum için alamıyorum. Ben de sizin gibi düşünüyorum ama sn @crazycells'in ve sn. @gucarslan'ın da yorumunu merak ediyorum açıkçası.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Arne-Saknussemm eğer imkanınız varsa ikisini de edinmeye gayret gösterin. diger evrakları e-devlet üzerinden aldığınızda kabul eden konsolosluk bunu da kabul edecektir, sn. @Sono'ya katılıyorum. sadece dediğim gibi imkanınız varsa okuldan da edinmeye çalışın bu belgeleri. sizin hazırlıklı olmanız her zaman en sağlıklısı, riskleri minimize edin. hele de bu kadar kısa süre kalmışken..

• @gucarslan hocam eylül mülakatları ile ilgili gelişme var mı acaba? Bu sıralar gelmesi gerekmiyor muydu çünkü ağustos mülakatları ı yanış hatırlamıyorsam haziranın son haftasına doğru vermişlerdi.

• Banned

@hykargin Bence bu hafta perşembe ya da cuma günü dağıtmaları gerekiyor.

• Bugün, sağlık muayenesini yaptırdık. Sabah randevumuz 11:25 de idi. Bankodaki bayan pasaport ve case no ayrıca varsa aşı kayıtlarını istedi. Bunları teslim edip bekledik , kısa bir süre sonra tek tek çağırıp fotoğrafımızı çekti , imza aldı ve evraklarımızı teslim ederek alt kata laboratuvara gönderdi . Girişten sağ taraftaki bank evraklarımızı alarak, 235 ödeme yapmamızı istedi ( iki yetişkin , kızımız 14 olduğundan tahlil gerekmedi ). Ödememizi karşılığı 2000 TL olarak banka kartından yaptık. Daha sonra beklemeye başladık . Kısa süre sonra adımız okundu, kan ve idrar tahlili için numune verdik. Tekrar beklemeye başladık 10 dk geçmeden bir kez daha adımız okundu ve akciğer filmine geçtik , üzerimizi çıkarmadan sadece cihaza çenemizi dayayarak filmimizi çekildik. Pasaport ve evraklarımızı alarak tekrar 4 . Kata çıkarak teslim ettik. Bankodaki bayan evrakları alarak saat 14:30 da tekrar gelmemizi istedi. Saat 14:30 da tekrar geldiğimizde beklememiz istendi yaklaşık yarım saat sonra sıre ile içeri muayeneye geçtik. Sadece iç çamaşır kalacak şekilde önlük giydik. Doktor geldikten sonra bir çok hastalığınız var mı ilaç kullanımı varmı vs gibi soruları sorarken tansiyon ölçtü. Kalp dinleme ve sırt dinlemeden sonra elle muayene yaptı , daha sonra eşim (3 ) ben (2) ve kızım (1) olmak üzere aşı yapıldı. Giyinebilirsiniz dendi. Daha sonra tekrar beklemeye başladık . Bankodaki kibar bayan tekrar ödeme için çağırdı. 250+250+200= toplam 700$ karşılığı 5978TL yine banka kartı ile ödeme yaptık. Son olarak pasaportlarımızı ve aşı kartını teslim ederek dosyamızı yarın saat 4 de alabilirsiniz diyerek sağlık sürecini bitirmiş olduk. Tüm arkadaşlara kolay geçen muayene süreçleri diliyorum.

• Banned

@ucakci Hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@ucakci Kaldı son adım 🙂 Tebrikler, darısı mülakatınıza inşallah.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci geçmiş olsun, tebrikler.
    mulakatiniz da su gibi akıp geçsin inşallah.

• @ucakci Hayırlı olsun. Mülakatınız da bu şekilde sorunsuz geçer umarım.

• Şu eylülü de açıklasalar keşke artık günde nerdeyse 3 4 defa ceac sitesine bakar oldum hala at NVC gösteriyor.

• Arkadaşlar mülakat tarihim yaklaşıyor yaklaştıkça da stresim artıyor. Deneyimleri okumak falan da fayda etmiyor yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Biliyorum defalarca konuşuldu her şey ama sizleri mahcup bi şekilde darlamaya devam edeceğim.
    Ben eşimle gideceğim ve 14000 dolarımız mevcut. Miktarı arttırma şansımız da bulunmuyor. İkimiz de uzatmalı öğrenciyiz, Türkiyede çalışma tecrübemiz yok. Hal böyle olunca göstereceğimiz paranın yetmeyeceğiyle ilgili endişelerim de artıyor, buradan okuduklarım ışığında.
    Amerika'da hiç bir tanıdığım yok. Sponsor bulma şansım yok. Nasıl iş teklifi alabilirim? İş teklifi süreciyle alakalı, tanıdık olmadığı durumlarda, vasıfsız işlerde süreç nasıl işliyor? Vasıfsız bir iş için, tanıdık olmayan birinden nasıl iş teklifi alınıyor? Bilgisi ve tecrübesi olanlar var mı bu konuda?

• @Ali-Tros-Karaca iş teklifi hakkında bilgim yok ama 14000 dolar az bir para değil, gittiğiniz eyalet çok pahalı olan bir eyalet değilse çok sorun olacağını düşünmüyorum. "tek kişi için 15000 dolar, diğer kişiler için +5000 dolar" muhabbeti bizim forum olarak kendi düşüncemiz, elçiliğin böyle bir kriteri yok. elçilik sadece sizin abd'de ilk aylarda maddi olarak sorun yaşamayacağınızdan emin olmak istiyor. siz tabii yine de elinizden gelenin en iyisini yapın, umarım vizenizi sorunsuz alırsınız.

• @Ali-Tros-Karaca

banka hesabında gösterileçek miktar konusu cok ince bir cizgi bu paranın yeterli olup olmadıgına konsolosluk görevlisi karar veriyor ve sizin ögrenir durumunuz planının ve kişiyi iknanıza kalıyor acıkcası..ap düşmemek iş teklifi gibi süreci uzataçak yada sıkıntıya sokaçak konulara girmeden bi kerede vize almanız daha saglıklı olur..iş teklifi veya sponsor tanıdıgınız yoksa biraz imkansıza yakın bir konumda kalıyor..benim kişisel tavsiyem parayı ne yapıp ne edip 20 bin dolara tamamlamanız yönünde olaçaktır..evet su ortamda para bulmak gerçekten zor fakat konsolosluktan ap düşük iş teklifi yada sponsor bulun denme ihtimal dahilinde..eşimde de bende üniversite mezunuyuz ve ben 2 kişi ve 1 cocuk 30 bin dolara yakın bir para gösterdim..bunun 13 bin doları emanet paraydı..2 saatliğine aldık döküm alıp geri iade ettik..numaranız bukadar iyiken bukadar sıkıntı yasayıp artık finale gelmişken olursa gerçekten üzücü olur..

• @godzilla1923 İki saat öncesini kabul ediyorlar mı ya ? Ben de emanet alırsam bir hafta sonra geri veririm gibi düşünüyordum 🙂 İyiymiş 2 saat.

Benzer Başlıklar

• 89
  • 275
  • 2923
  • 6431
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |