Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Orhan-Cabarov tebrikler

• @BKB tebrikler

• @kokyay, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

2’sinde tekrar Montreal’e saglik muayenesi icin gittik. Asilarimiz ve muayenelerimiz yapildi. Muayeneden sonra yoldayken bu seneden itibaren 30 Eylul’un Kanada’da resmi tatil ilan edildigi aklimiza geldi. Konsoloslugun sitesini kontrol edince 30’unda calismayacaklarini farkettik. Sonraki 2 gunumuz saglik kurumunu gunde yaklasik 4-5 kere telefonla taciz ederek gecirdik. En sonunda dun saat 2 gibi sonuclari yuklediler ve 4:30’da issued olduk.

tebrikler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dantés tebrikler, bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• @kartalveat @Sono @arkben @crazycells teşekkür ederiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dantés gözleriniz aydın, tebrikler.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.

umarım son dönemde yaşadığınız sıkıntılar, abd'deki bütün sıkıntılarınızın kefareti olsun.
    bol şans!

• @dantés Tebrikler, deneyim ve önerileriniz için de Teşekkürler, dikkat edeceğiz... Amerika'ya vardığınızda ki deneyimlerinizi de bekliyoruz....

• @dantés Hayırlı olsun. Allah yolunu ve bahtını açık etsin. İnşallah amerika da her şey gönlüne göre olur.

• @gucarslan @melcem @Orhan-Cabarov çok teşekkür ederiz.

• Merhaba arkadaşlar. Benim Limited Şirketim var. Mülakat sırasında "Sizin Türkiye ile bağlarınız var, şirketi kapatmak isteseniz bile bu 1 yıla yakın sürer" denilip vizem reddedilir mi ?

• @Timitus reddedilmez, daha 2-3 yıl okulu devam edecek arkadaşlar vizelerini alabiliyorsa sizin vizenizin reddedilmesi için bir sebep yok.

• Deneyimlerinizi paylaşmanız dileğiyle,umarım herkesin hakkında hayırlısı olur...

• @crazycells
    Hocam Amerika’dan Türkiye’ye green cardı postayla nasıl yollamak gerekir?
    Fedex, usps’den direkt verilse olur mu? Yoksa doldurulması-işaretlenmesi gereken, önemli evraktır vs. bir işlem var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ankaralıdoktor43, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells
    Hocam Amerika’dan Türkiye’ye green cardı postayla nasıl yollamak gerekir?
    Fedex, usps’den direkt verilse olur mu? Yoksa doldurulması-işaretlenmesi gereken, önemli evraktır vs. bir işlem var mı?

Hayir, ozel bir yontemi yok, normal posta gibi gondermelisiniz. Fedex, UPS gibi servisleri kullanip birkac gun icinde ulasmasini saglayin, postada ne kadar sure gecirirse kaybolma ihtimali de ona gore artacaktir.

Bu arada USPS de zaten Fedex'e teslim ediyor hizli postalari... Yani USPS'ten de ayni islemi yapabilirsiniz...

Zaten bu postalarin hepsinde tracking code olacak...

• Merhabalar,

20 Ağustos tarihinde girdiğim mülakattan kısaca bahsetmek istiyorum. Randevum 9.15 de olduğu için 9.10 geçe civarlarında elçilik önüne geldim. Girişte bekletilmedim ve içeri alındım. Öncelikle getirdiğim belgelerin teslimi için verilen numara yandığında ilk bankoya gittim. Burada önemli olan KCC gönderdiğim belgelerin hem KCCye gönderilmiş hallerinin hem de yeni tarihlilerini istemiş olmaları. Daha sonra gerekli ücreti ödemek için vezneye çağrıldım. Bu noktadan sonra üçüncü aşama mülakat oldu. Mülakat oldukça kısa sürdü. Benden öncekilerden takip ettiğim kadarıyla bu süre kişiye bağlı değişiyor. Benden önceki bazı kişilerin mülakatları oldukça uzun sürenler oldu. Mülakatı ingilizce yaptık. Yemin ve parmak izi alma kısımları yapıldı.Temel olarak nereye gideceğim ve ne iş yapacağım soruldu. Ben biraz hızlı konuşan biri olarak gerekenden fazla detay verdim ama en iyi yöntem kısa ve öz cevaplar. Bu iki temel sorudan sonra hayırlı olsun dendi ve mülakatım sonlandı.

Benim girecek kişilere tavsiyem,
    Mümkün olduğu kadar kısa ve öz cevaplar verilmesi,
    O noktaya gitmeden önce kafada izlenecek planın oturtulması,
    Sorulara dürüst bir şekilde cevap verilmesi.

Teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TAMURA hayirli olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TAMURA vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık dilerim.

• @TAMURA, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

erden takip ettiğim kadarıyla bu süre kişiye bağlı değişiyor. Benden önceki bazı kişilerin mülakatları oldukça uzun sürenler oldu. Mülakatı ingilizce yaptık. Yemin ve parmak izi alma kısımları yapıldı.Temel olarak ne

Hayırlı olsun hesapta ne kadar para göstermiştiniz , o açıdan bir sorun oldu mu

• @TAMURA tebrik ederim yeni yaşamınızda başarılar dilerim

• @TAMURA, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar,

20 Ağustos tarihinde girdiğim mülakattan kısaca bahsetmek istiyorum. Randevum 9.15 de olduğu için 9.10 geçe civarlarında elçilik önüne geldim. Girişte bekletilmedim ve içeri alındım. Öncelikle getirdiğim belgelerin teslimi için verilen numara yandığında ilk bankoya gittim. Burada önemli olan KCC gönderdiğim belgelerin hem KCCye gönderilmiş hallerinin hem de yeni tarihlilerini istemiş olmaları. Daha sonra gerekli ücreti ödemek için vezneye çağrıldım. Bu noktadan sonra üçüncü aşama mülakat oldu. Mülakat oldukça kısa sürdü. Benden öncekilerden takip ettiğim kadarıyla bu süre kişiye bağlı değişiyor. Benden önceki bazı kişilerin mülakatları oldukça uzun sürenler oldu. Mülakatı ingilizce yaptık. Yemin ve parmak izi alma kısımları yapıldı.Temel olarak nereye gideceğim ve ne iş yapacağım soruldu. Ben biraz hızlı konuşan biri olarak gerekenden fazla detay verdim ama en iyi yöntem kısa ve öz cevaplar. Bu iki temel sorudan sonra hayırlı olsun dendi ve mülakatım sonlandı.

Benim girecek kişilere tavsiyem,
    Mümkün olduğu kadar kısa ve öz cevaplar verilmesi,
    O noktaya gitmeden önce kafada izlenecek planın oturtulması,
    Sorulara dürüst bir şekilde cevap verilmesi.

Teşekkür ediyorum.

Tebrik ederim. Hangi Eyalet ve Şehir düşünüyorsunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |