Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mehmetkocwa aynen zaten yeni sistemde en fazla anneniz babanız gözüküyor kardeşler bile gözükmüyor. Mecbur tek siz olacaksınız.

• iyi akşamlar arkadaşlar. Evraklar yollandıktan sonra KCC ye ulaştığı ile ilgili confirmation maili geliyor mu ? Yoksa illa telefon açıp sormamız mı lazım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

iyi akşamlar arkadaşlar. Evraklar yollandıktan sonra KCC ye ulaştığı ile ilgili confirmation maili geliyor mu ? Yoksa illa telefon açıp sormamız mı lazım ?

Sormaniza gerek yok, sadece onay emaili beklemelisiniz. Eger sizin sira numaraniza yakin kisiler almaya baslarsa ve siz uzun bir sure almazsaniz arayip sorabilirsiniz... ama su an bu isler icin cok erken bir asamadayiz 🙂

• @crazycells Teşekkürler Reyiz 🙂

• @gkhanfeez teşekkürler hocam, sadece kendi ismim bulunan kaydı yolladım.

• An itibariyle ds-260 formunu doldurup excel ve imza mı güncelledim, buradan yerimizi almanın zamanı geldi. Umarım herşey yolunda gider herkes için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanberdan bol sanslar.

• Merhabalar, ds 260 formumu 2 gün önce yolladım. Para yatırma işleri ne zaman yapmam gerekiyor. şimdiki süreçte sadece gelecek maili mi beklemeliyim.

• @Ahmet-Yücel, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, ds 260 formumu 2 gün önce yolladım. Para yatırma işleri ne zaman yapmam gerekiyor. şimdiki süreçte sadece gelecek maili mi beklemeliyim.

Şimdiki süreçte yalnızca KCC den gelecek olan evrak isteği mailini beklemelisiniz . Para yatırmayı ve ya harcamayı gerketiren bi durum yok şu an için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Yücel, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, ds 260 formumu 2 gün önce yolladım. Para yatırma işleri ne zaman yapmam gerekiyor. şimdiki süreçte sadece gelecek maili mi beklemeliyim.

sureci imzaniza tasimayi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• Merhabalar,
    Gonderilecek dökümanlarla ilgili bir sorum olacaktı. Mülakata İspanya-Madrid olarak gireceğim(tabi olursa 🙂 ) . Bu durumda belgelerin hepsini ingilizce olarak submit etmem mi gerekiyor sanırım değilmi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aguila, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar,
    Gonderilecek dökümanlarla ilgili bir sorum olacaktı. Mülakata İspanya-Madrid olarak gireceğim(tabi olursa 🙂 ) . Bu durumda belgelerin hepsini ingilizce olarak submit etmem mi gerekiyor sanırım değilmi ?

Evet, Madrid'deki konsoloslukta girecekseniz dili Ingilizce veya Ispanyolca olmayan belgeleri Ingilizceye cevirtmelisiniz...

Gireceginiz konsoloslukta gocmen vize islemleri yapildigina emin olun.

• @crazycells @crazycells . Ustadim cok teşekkür ederim sorularımıza verdiğiniz cevaplar için.
    1- Madrid konsoloslugu şeçebildim DS260 formunu gonderirken, bunun dışında göçmen vize işlemleri yapıp yapmadıgı kontrol etmem gerekir mi? Gerekirse nasıl ögrenebilirim ?
    2. Forumdaki bilgilerden anladıgım kadarı ile sadece ek olarak adli sicil belgesini İspanyadan almam gerekiyor orada 6 aydan yaşadıgım için . Onun dışında herhangi bir belgeyi İspanya devletinden almam gerekiyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aguila DS-260 formunda İstanbul da seçilebiliyor, ama İstanbul'da göçmen vize işlemleri yapılmıyor. O nedenle listede olmasına çok güvenmeyin. Konsolosluk web sitesinden teyid etmeyi ihmal etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aguila, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

nasıl ögrenebilirim ?

Konsoloslugun websitesindeki gocmen vize bolumunu kontrol etmelisiniz.

Eger yapmiyorlarsa yonlendirdikleri konsolosluk bilgisini orada bulabilirsiniz.

• Bu paylasimin dogru yeri burasi olmayabilir, ama ABD secimlerinin DV2021 mulakatlarini etkileyebilecegi dusuncesi ile burada paylasiyorum.

The Economist dergisi hem anket sonuclarinin kullanildigi hem de herhangi bir secimi etkileyecek faktorlerin hesaba katildigi (ekonomi, issizlik, vs. gibi), bir secim tahmin modeli gelistirmis, hem ulke capinda hem de eyalet eyalet. Hergun guncelleniyor sahadan yeni veriler geldikce. Suan itibariyle Biden'in secimi kazanma sansi %91, Trump icin %8 gozukuyor
    Sonucta sadece bir tahmin ama siyaset bilimi ve/veya istatistik konulariyla ilgilenen arkadaslarin ilgisini cekebilir dusuncesiyle burada paylasmak istedim.

"https://projects.economist.com/us-2020-forecast/president"

• Merhaba
    1-Dv entrydeki pasaportla ds260 taki pasaportun neden farklı oldugunun aciklamasini anlatan resmi dille yazilmis kalıp bir cümle var midir suresi bittiği icin seklinde.
    2-Diger bir sorumda askerliğimi yapmadım. e devletten tecil belgemi göndermeli miyim/ military Records ekiyle
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Gökdeniz, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba
    1-Dv entrydeki pasaportla ds260 taki pasaportun neden farklı oldugunun aciklamasini anlatan resmi dille yazilmis kalıp bir cümle var midir suresi bittiği icin seklinde.
    2-Diger bir sorumda askerliğimi yapmadım. e devletten tecil belgemi göndermeli miyim/ military Records ekiyle
    Tesekkurler

1. Henuz yazmadik boyle bir cumle. Isterseniz aciklamanin Turkcesini ve google translate cevirisini foruma aktarin, burada duzeltelim, herkes onu kullansin...

2. TC vatandaslari icin bu belgeye gerek yok.

• DS 260 formunu dolduruyorum bu esnada askerliğimi de bedelli yaptım, formda neyi işaretlemem gerekli? Ben evet dedim bilgileri doldurdum, ama bedelli olduğu için direk hayır mı demek gerek acaba çünkü yeşilkart forum sitesinde başvuru pdf'inde hayır diyeceksiniz demişler. Bilgilerinizden ve tecrübelerinizden istifade etmek isterim

Benzer Başlıklar

• 51
  • 6431
  • 21
  • 9489
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |