Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ercan-Tasbasi 1 hafta öncesine kadar sana ilk mail geliyordu bu mail senin ds260 doldurduğun bilgilerin doğruluğunu ispat etmen için istenilen evrak maili idi. Daha sonra ikinci mail geliyordu. Bu mail senin evraklarını alıp işleme koyduğunu belirten bir mail idi. Daha sonra sen aşağıdaki linkten her ayın 15 - 20 açıklanan bir bülten de açıklandığı aydan bir sonraki ay hangi numaraların mülakata geleceğini gösteren bir listedir.

Şimdi ne oldu yazdığım ilk iki mail gelmeyecek. Artık direk bu linkten senin numaran çıkmasını bekleyeceksin. Bu kadar 2 adet mail artık ortadan kalktı. Direk numaranı görünce mülakat tarhini öğrenip sağlık raporu için randevu alcaksın. Bu sisteme ilk defa bir hafta önce TEST olarak girdiler. İlk bu test mülakatı ocak ayında olacak. O mülakata girecek kişilerin yazacaklarını dört gözle bekliyoruz. Yeni sistem olan bu test olayını yöneticiler dahil kimse net bir şey bilmiyoruz. Ondan ocak ayını bekle kim ne derse desin sadece tahmin yürütür kesinlik yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI bey, neden DV2022 konu başlıklarını takip etmiyorsunuz?
    ilgili konu, 4 gün önce konu başlığında zaten yazıldı ve duyurusu yapıldı. > https://yesilkartforum.com/forum/post/248332

lütfen sürecinizle ilgili konuları ilgili konu başlıklarında takip edin.
    güncel konuları orada bulacaksınız, başka konu başlıklarında değil.

bu başlık, rezerv vize bekleyen DV2021 talihlileri için. insanlar, rezerv vizelerden haber almak amacıyla giriyor bu başlığa. siz, ilgili konu için sorularınızı yanlış başlıklarda sorduğunuz sürece insanların bilgi almasını zorlaştırıyorsunuz. lütfen ileti yazdığınız başlıkları tekrar kontrol edin, lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aziz33 DV2022 talihlisi misiniz?
    lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın ve sorularını doğru konu başlıklarında sorup cevap bekleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI

sn. @crazycells, rica etsem sn. @FUAT-ARI ve sn. @ayvalik10'un iletilerini doğru konu başlıklarına taşır mısınız?

teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 merhaba.
    verdiğiniz bilgiler sn. @Ercan-Tasbasi'ı yanlış yönlendirebilir, kendisi DV2021 talihlisi. yani süreci resmi olarak bitti.. kendisi bülten takip etmesine gerek yok.

sn. @Ercan-Tasbasi, eğer DV2021 süreci için bir davaya katılmadıysanız DV süreci ne yazık ki sizin için bitti, bir mail beklemenize gerek yok. eğer bir davaya katıldıysanız da lütfen forumdaki dava başlıklarını takip edin.

• @gucarslan evet 2021 olarak haklisiniz herkes kendi başlığında konuşsun, süreç bitti demissiniz ya yasa var onaylamayı bekleyen ? değil mi? şuan biz BBB ACT yasasını da takip ediyoruz belki o arkadaşta onu görür burada takip ettikçe.. süreç bitse de bizim için belki yasa tasarısıyla bize de haber gelir, yoksa boşuna mı giriyoruz foruma şuan?

• merhaba haberlerden ogrendik ,2021 den giden arkadaşlar Abd de olan hortum hava olaylarından etkilenen oldu mu ? 5-6 eyalet te olmuş , heryer silinmis, durumdan etkilenen var mı ? herkese çok geçmiş olsun kıyametten bir fragman gibiydi, umarım üzücü haber yoktur forumda @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

şuan biz BBB ACT yasasını da takip ediyoruz belki o arkadaşta onu görür burada takip ettikçe.. süreç bitse de bizim için belki yasa tasarısıyla bize de haber gelir, yoksa boşuna mı g

elbette boşuna takip etmiyorsunuz forumu. ben, mail bekleme konusu için aktardım o konuyu..
    BBB için süreç devam ediyor, eğer o konuda bir gelişme olursa ayrı bir konu başlığında zaten aktaracağız.

• Merhaba, bugün bişey öğrendim normalde 55 bin kişi kazanıyor bu green kartı ya ama asıl kazanan sayısı ortalama 100 bin civarındaymış ve o kişiler arasında eleme yapıla yapıla 55 bine kadar iniyormuş yani kazandın yazısını görsem dahi yine de kazanılmıyormuş sanırım mülakatta da elenme kriterleri varmış sanırım bunlar nelerdir acaba tam olarak ? ( maddiyatı duydum ancak maddi durumu iyi olmayanların bile gittiğini duydum illa evli olmak veya karşıdakine bişeyleri inandırmak mı gerek ? veya uzun bir süredir çalışıyor olmak mı gerek ? yeni mezun işsiz bekar birisi bankada birikimi az olan birisi kazanmış olsa bile ona olan bakış açıları değişip red kararı veriliyormu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serhatokcu_ ilk olarak verilmesi planlanan vize sayısı 55.000 ama; hiçbir mali yılda o kadar vize verilmiyor. seçilen kişi sayıları elbette daha yüksek kişi olmalı; ki sürece devam etmeyen, vazgeçen kişiler sebebiyle yerine kişi olmalı. elbette evli olmanıza gerek yok ya da karun kadar zengin olmanıza. sizden beklenen bütün maddi birikiminizi göstermeniz. öğrenci olan da alabilir, 25 yıldır çalışan da. bekan olan da alabilir, evli olan da. kısaca; kazandığınızda birikiminizin hepsini gösterin ve göçmenlik niyetinizin ciddi olduğuna inandırın. maddi birikiminiz az olduğu için red vermezler merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐

Yanlış başlığa yazmışım. Sildim.

• @gucarslan Merhaba bende 2021 sürecindeyim

Case N: 2021EU25XXX

sizce bizim içinde eğer senatodan geçerse yasa bizde hızlı şekilde mülakat alabilir miyiz ?
    sizin yorumunuzu merak ediyorum 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aziz33 merhaba.
    ilgili yasa tasarısı geçerse DV2017,18,19,20,21 talihlileri için ayrılmış ancak; bir şekilde verilememiş vizeler verilecek.
    bu da, sizlerin ve bizlerin vize alma olasılığı olduğu anlamına geliyor.
    ama elbette kesin bi' şey yok şuan için.

yine de umutları canlı tutalım, güzel haberler alacağımıza inanıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DV2021 davalarındaki rezerv vize kararları ile alakalı güncelleme;

curtis morrison, RaivBiden davasındaki durum güncellemesi ile alakalı raporu yayınladı.
    ilgili raporun DV2021 davaları için önemli bir kısmı var.

raporda açıklandığı gibi, DV2021 davalarından gelen rezerv vizelerin işleme alınması için ciddi bir teknik değişiklik ve altyapı çalışması gerekmekte.
    bu çalışmaların tamamlanması ve işleme alınması Nisan 2022'ı bulacak. bu da DV2021 rezerv vizelerinin işleme alınması Nisan 2022'den önce olmayacak anlamına geliyor.

kısaca, önümüzde beklememiz gereken minimum 4 ay gibi bir süre daha var.

• @gucarslan hepinizin emeği büyük burada ve bu süreçteki herkes amacına ulaşır bence zor da olsa herkes emeğinin karşılığını alıcak güzel günler hepimiz için yakındır 🙏🙏

• belki ondan önce senato onayı çıkar ve gerek kalmaz dava sonuçlarına ?

• Build Back Better Plan, Senato'dan geçse bile kim bilir ne zaman vizeleri veririler... Hep Amerika'yı bu günlere kurumlarının getirdiğini, kurumları sayesinde bu kadar güçlü olduğunu söylerdim/söylerdik. Ama bu süreç benim Amerikan kurumlarına olan güvenimi geri dönülemeyecek şekilde sarstı.

• @SonSamuray amerika da yasal süreçlerin çok yavaş ilerlediğini duymuştuk biz de bu kadarını beklemiyorduk ..

• Herkese merhaba,
    15 Ekim'de New Jersey'e taşındık. Ve dün itibariyle green card elime ulaştı. Eşim ve oğlumun ki henüz gelmedi.Ssn'lerimiz de henüz gelmedi. Deneyimi buradan paylaşmak istedim. Herkese güzel bir hafta sonu dilerim.

• Banned

@BelmaSarvan Hayırlı olsun.

Benzer Başlıklar

• 6431
  • 1112
  • 89
  • 642
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |