Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdar-ann

merhaba;

1. gerek yok.
    2. mülakata gireceğiniz ülke dilinde ya da ingilizce olması gerek. ingilizce varsa gerek yok..

• @gucarslan cok tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐

Mülakat bekleyen tüm arkadaşlarımıza Ankara'dan selamlar
    IMG_20210316_104152.jpg

• @fetihy Bir gün buradan geçmek nasip olur inşallah. 🙏

• ⭐⭐⭐

@Ali-Ege-Can-0, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@fetihy Bir gün buradan geçmek nasip olur inşallah. 🙏

İnşallah başkan 🤚

• Merhabalar, DS - 260 unlock requesti icin mail attim geridonus yaparak sebep sordular. Ben de evlilik cuzdanini ekleyip aciklamami yaptim. Sizlerin de bilgisi olsun, zaman kaybetmemek adina sebep yazip oyle unlock request maili atmayi dusunebilirsiniz. Iyi gunler herkese

• Merhabalar, Ben DS formumu eylül ayında gönderdim ve ekim ayında evrak talebi sorguladım.Cevap olarak evrak talebim geldi. Evrakları doldurdum gönderdim ve CN 7XXX. Bu sıralar onaylar 6k ile 7k arasında. Ama 8k 10k 12k civarlarından onay alanlarda oldu. Henüz ben onay almadım. Sizce evrakları tekrar gönderip kendimizi hatırlatsakmı @crazycells hocam ?

• @Kemal-Binici 10-12k’lara onay geldiği bilgisini nereden aldınız acaba? İnsanlar artık güncellemiyor excel dosyasını, takip edemediğim için sormak istedim. Teşekkürler 🙂

• Merhaba,
    DS-260'a yazdığım amerika adresindeki arkadaşım nisan ayında aynı eyalette yeni bir adrese taşınacak. Fakat hali hazırda kira sözleşmesini imzalamadı. Yani önümüzdeki bir kaç hafta içinde resmi olarak yeni adreste ikamet ediyor olacak. Sizce adres değişikliğini formu açtırıp mı yapmak doğru olur? Yoksa mülakat sırasında yapmak mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meco merhaba. gördüğüm kadarıyla evrak onayını henüz olmamış ama eli kulağındadır. karar sizin.. adresinizi iki kere daha bildirme hakkınız var sonuçta. adres süreç için ciddi önemli, bu yüzden sizin karar vermeniz en doğrusu. ya onay beklemeden açtırıp onayınızı o şekilde alın ya da bekleyip mülakat + abd girişteki şansınızı kullanın. hangisi sizi daha rahatlatacaksa..

• @gucarslan onay daha gelmedi. Ama KCC'nin dengesizliği yüzünden çok kararsız kaldım. En son 12 martta onay için sormuştum daha cevap gelmedi. Onay öncesi değiştirmek greencard ve ssn card'ın sağlıklı olarak gelmesi için daha mantıklı duruyor. Bir de formu açtırıp değiştirdikten sonra tekrar evrak talebi mi olacak yoksa kaldığı yerden onay mı bekliyor olacağım. Sonuçta evrak talebindeki evraklar ile ilgili bir değişiklik olmayacak..

• @gucarslan Merhaba hocam, ben de adresi değişeceğim ama crazycell hocamız mülakat tarihi aldıktan sonra ds-260 formunu açtırıp adresi değiş dedi. Öyle daha mantıklı değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meco DS260'ı açtırırken "adres değiştirmek" istiyorum şeklinde belirtirmeniz gerek. evrak değişimi olmayacağı için de onay beklemeye devam edeceksiniz.

bu arada, size tavsiyem KCC'ye son bir kez "numaran current, mülakat mailimi göndermenizi rica ederim" şeklinde mail atıp cevap bekleyin. "DS260'ı açamıyoruz artık" şeklinde bir cevap alabilirsiniz. çoğu arkadaşımız o şekilde mailler aldılar..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Merhaba hocam, ben de adresi değişeceğim ama crazycell hocamız mülakat tarihi aldıktan sonra ds-260 formunu açtırıp adresi değiş dedi. Öyle daha mantıklı değil mi?

sizin evrak onayınız var ama.. evrak onay alıp almamak durumu değiştirir.

• @gucarslan Farkı ne hocam, bilgilendirir misiniz lütfen? Yani benim durumumda, mülakat tarihi aldıktan sonra formu açtırmam daha mı doğru, crazycell hocamızın dediği gibi?

• ⭐⭐

@Meco
    Ben olsam mülakatta değiştirirdim. Şu civcivli dönemde form açtırmak zaten sıkıntılı olan KCCdeki süreci uzatabilir. CN’niz düşük, bana göre form açtırmak riskli olur. Karar sizin elbette.

Bol şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meco @Orhan-Cabarov adresi toplam 3 yerde değiştirebiliyorsun.
    1- KCC mail atarak
    2- Konsolosluk mülakata zamanında
    3- İlk defa amerika havaalanında sarı zarfı teslim ederken beyan ediyorsun.
    Seç beğen yap bu kadar şartlandırma kendini mail atıcam diye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kemal-Binici, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, Ben DS formumu eylül ayında gönderdim ve ekim ayında evrak talebi sorguladım.Cevap olarak evrak talebim geldi. Evrakları doldurdum gönderdim ve CN 7XXX. Bu sıralar onaylar 6k ile 7k arasında. Ama 8k 10k 12k civarlarından onay alanlarda oldu. Henüz ben onay almadım. Sizce evrakları tekrar gönderip kendimizi hatırlatsakmı @crazycells hocam ?

Bence beklemeniz yeterli. Ama isterseniz ayni emaili, belgelerinizle, sanki hic gondermemis gibi bir daha gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meco, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,
    DS-260'a yazdığım amerika adresindeki arkadaşım nisan ayında aynı eyalette yeni bir adrese taşınacak. Fakat hali hazırda kira sözleşmesini imzalamadı. Yani önümüzdeki bir kaç hafta içinde resmi olarak yeni adreste ikamet ediyor olacak. Sizce adres değişikliğini formu açtırıp mı yapmak doğru olur? Yoksa mülakat sırasında yapmak mı?

Bu yeni adresin degismeyecegine emin misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Farkı ne hocam, bilgilendirir misiniz lütfen? Yani benim durumumda, mülakat tarihi aldıktan sonra formu açtırmam daha mı doğru, crazycell hocamızın dediği gibi?

KCC'nin sureci nasil yonettigini tum ayrintilariyla bilmiyoruz, o nedenle hickimsenin gereksiz yere dosyasinda gecikme yasamamasi icin yonlendirmeye calisiyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |